Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bbb2363

zatajenie ciąży przed pracodawcą

Polecane posty

Gość bbb2363

Cześć :) mam problem nastepującej treści: Jestem zatrudniona przez AGENCJĘ PRACY TYMCZASOWEJ i jestem w 11 tygodniu ciąży. Prace rozpoczęłam w październiku i 7 stycznia kończy mi sie 3-miesięczna umowa. Powiedziałam kierowniczce o moim stanie i zostalo ustalone ze umowa zostanie mi przedluzona na 15 miesiecy, ale dzis dowiedzialam się, że musze pracowac jeszcze przynajmniej 2 miesiace po podpisaniu tej umowy, poniewaz jesli wczesniej przyniose zwolnienie to moge zostac posądzona o umyslne zatajenie ciązy i moge zostac pociągnieta do odpowidzialnosci z tego tytulu. Wiem, że zatrudnienie przez Agencje Pracy Tymczasowej rządzi sie innymi prawami niż normalne, tradycyjne zatrudnienie. Czy może okazac się prawdą to o czym mowila moja kierowniczka?? Moze jest ktos kto spotkal sie z podobna sytuacja?? Bardzo prosze o informację. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrzucona zwolniona
to nie o to chodzi z tymi innymi prawami o czym myslisz tylko ZUS poluje na takie delikwentki, co to sie zatrudniaja, zeby miec swiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbb2363
mam umowe o prace tymczasową... tak to sie nazywa (tak jest na umowie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrzucona zwolniona
jesli to jest umowa o prace tymczasowa to nie jestes chroniona w razie ciazy i masz dniowy termin wypowiedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbb2363
Generalnie chodzi o to, że zatrudnilam sie w tej pracy NIE po to zeby zajsc w ciąże i pojsc na zwolnienie, o ciązy dowiedzialm sie w listopadzie i generalnie jest praca ktora kocham i do ktorej chce wrocic... czy mozesz mi przyblizyc jak wyglada sprawa z tym ZUSem?? i czy jesli pojde na zwolnienie przynajmniej miesiac po podpisaniu umowy to nadal bedzie to podejrzane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbb2363
nie pracuje za granicą... do WYRZYCONEJ ZWOLNIONEJ, jestes pewna ze tak to wyglada?? bo z tego co wiem jesli mam umowe na dluzszy czas to rowniez jestem chroniona w czasie ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrzucona zwolniona
jak dokladnie brzmi zapis w umowie? to jest umowa na czas zastępstwa czy na czas okreslony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrzucona zwolniona
jesli to zastepstwo to nie jestes chroniona w razie ciazy. Sprawa zachodzenia w ciaze na poczatku umowy to osobna sprawa i faktycznie mozna miec klopoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niemozliweggg
w kazdym urzedzie pracy jest darmowy prawnik, proponuje tam zadzwonic - mieszkajac np w wawie mozesz zadzwonic do krakowa i zapytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z innego forum Do pracowników tymczasowych stosuje się ustawę z dnia 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych (Dz. U. z 2003 r. Nr 166, poz. 1608 z późn. zm.). W zakresie nieuregulowanym odmiennie przepisami tej ustawy i przepisami odrębnymi do agencji pracy tymczasowej, pracownika tymczasowego i pracodawcy użytkownika stosuje się przepisy prawa pracy dotyczące odpowiednio pracodawcy i pracownika. Do pracowników tymczasowych nie stosuje się przepisów ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Ad 1 W okresie ciąży może Pani iść na zwolnienie lekarskie, jeżeli stan Pani zdrowia tego wymaga. Nie ma żadnych przepisów, które mówiłyby, że pracownica może pójść na zwolnienie lekarskie po upływie określonego okresu ciąży (np. po 12 tygodniach). Jeżeli więc lekarz da Pani zwolnienie lekarskie, stwierdziwszy niezdolność do pracy po upływie np. 9 tygodni, to może Pani skorzystać z tego zwolnienia. Jeżeli w chwili obecnej przedstawi Pani zaświadczenie lekarskie, to nie zostanie Pani zwolniona umowa będzie obowiązywała do dnia, do którego została zawarta (do końca października). Do pracownicy tymczasowej, która jest w ciąży, ma zastosowanie art. 177 1 Kodeksu pracy, według którego pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrzucona zwolniona
nie moze rozwiazac umowy w okresie ciazy, jesli jest zwolnienie i ta umowa trwa, ale jesli nie podpisze drugiej ktora zahacza o dzien porodu to umowa sie automatycznie nie przedluza do dnia porodu.O to mi chodzilo. Przeciez to jest w kodeksie pracy..jeny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbb2363
Czyli reasumując... jesli rodze w lipcy 2011 a teraz podpisze umowe o prace tymczasową ktora konczy sie w marcu 2012 to bede miala prawo do swiadczen z tytulu ciązy tak? Wiem, że jest to w kodeksie pracy, ale chcialam sie upewnic i przeczytac opinie osob ktore znaja sie na tym duzo lepiej niz ja. A umowa dotyczy pracy na czas okreslony dokladnie od... do... i nie jest to praca na zastepstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbb2363
i jeszcze jedno pytanie... jakie moge miec klopoty jesli powiedzmy 3 tygodnie po podpisaniu umowy przyniose L4? Czy faktycznie moge zostac oskarzona o zatajenie? Czy nie moze sie zdarzyc ze pracownik dowiedzial sie o ciąży nagle i czy mozna mu udowodnic ze wiedzial to wczesniaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbb2363
dziękuję bardzo za pomoc w kryzysowej sytuacji... mam do Ciebie pytanko wyrzucona zwolniona... czy Twoja rozległa wiedza na tematy pracy itp i poparta jest doświadczeniami życiowymi czy edukacja w tym zakresie? Jeszcze raz dzięki za pomoc... Czy wiesz cos na temat tych konsekwencji po podpisaniu tej umowy na ktora teraz czekam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrzucona zwolniona
moja wiedza jest poparta kursami, (ale nie bylam w takiej sytuacji)oraz tym, ze pracowalam jako ksiegowa w roznych miejscach i raczej z tego co widze, to zadko sie zdarza, ze nowy pracownik moze sobie zajsc w ciaze. Zastanawiam sie czy nie podpuszczaja Cie w tej pracy co do tego ze Ci przedluza umowe. Mnie zwodzono do samego konca w 4ech pracach pod rzad a w ciazy nie bylam. Przepraszam, ze poznoodpisuje - nie siedze non stop przy komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbb2363
hmmm w takim razie dziekuje za pomoc... a co do podpuszczania to raczej nie, bo dziś miałam poważną rozmowe z kierowniczką ( a jest to moja dobra koleżanka) i wyszło na to, że umowę mi przedłużą. A generalnie i tak od początku miałam zamiar zostać w tej pracy ile dam radę, bo narazie dobrze sie czuję i nie chcę zaprzepaścić powrotu do pracy, która mi odpowiada. Chciałam się poprostu upewnić w razie sytuacji w której musiałabym pójść na L4. Jeszcze raz dziękuje za pomoc... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej tego bym nie radził robić . Żeby dostać pracę przez agencję raczej wielkiej filozofii nie ma - trzeba się odpowiednio zaprezentować. spróbuj u nich http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,14930

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DURNY CIULU - SPAMERZE : x zanim wciśniesz swój kłamliwy post, x przeczytaj przynajmniej, czego temat dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×