Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość jak???????????????2555

Jak najtaniej ogrzac mały domek???

Polecane posty

Gość jak???????????????2555

Kupujemy mały domek ( duzy pokój połączony z kuchnią, mały pokój i łazienka z wc) neistety nie ma tam ogrzewania, a nie bedziemy sie bawic w ogrzewanie grzejnikami bo prąd jest drogi :) Zastanawiamy się wiec jakie do 3 tys załozyc ogrzewanie. Macie pomyslu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Kupcie kozę -taki żeliwny piec na drewno ,lub kominek lub piec gazowy na butlę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joel ma racje taki piecyk koszt ok 200 zl a bardzo duzo daje ciepla :) jeden do kucni drugi do osobnego pokoju i bedzie cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mysle ze koza
ew kominek - wklad kupisz, obudowe samemu ( tyle,ze kttos to powinie rozprwowadzic. A drewno z lasu, jak mas z blisko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kondziu
Kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza na inne pomieszczenia. Inwestycja droższa niż chcesz przeznaczyć, ale w perspektywie czasu najtańszy sposób na ogrzanie domku. Albo kominek z płaszczem wodnym i zakładasz wtedy normalnie grzejniki, bo masz ciepłą wodę, która jest ogrzewana płaszczem kominka i idzie w rury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komunistaaa
Na wsi pali się śmieciami i czym wpadnie w ręce. Co się będziesz wybijał. Pogadaj z sąsiadami, poznasz szczegóły. Piecyki typu koza są fajne tyle, że strasznie brudzi się od nich w domu. Jak czymś palić tu najlepiej z jednego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkasyn
Piec z podajnikiem i ekogroszek. Odpowiedni piec dobierzesz na e-inclusive.pl U nas zmiana na nowy zestaw przyniosła 30% oszczędności w ciągu jednego roku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzejj43
Rośnie akcyza i ceny paliw coraz bardziej zastanawiam się nad montażem pieca na pellety. Jesteśmy w trakcie wyboru instalacji i szukamy alternatywy dla pieców olejowych. Czy ktoś korzysta z takiego systemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej Wysocki
Witam! Proponuję zapoznać się z możliwością ogrzewania domu Pelletem Pellet to ekologiczne paliwo z biomasy- ze względu na właściwości energetyczne - zaliczany jestdo najbardziej efektywnych źródeł energii, wykorzystywane do ogrzewania domów i innych pomieszczeń. Pellety Stelmetu przekraczają parametry wartości opalowej wymagane przez certyfikaty DIN oraz DINPlus. Dla pelletu LAVA ta zawartość to ok. 19,00 GJ/kg a dla pelletu OLIMP ok 20,00 GJ/kg, (wartość opalowa była wyższa niż 18,00 GJ/kg) Nasze pellety produkowane są z własnych trocin drzew iglastych (sosna i świerk) co sprawia, że mamy gwarancję stałej jakości naszego produktu. Potwierdzeniem wysokiej jakości są wyżej wymienione certyfikaty DIN oraz DIN Plus Pellety STELMET pakowane są w zgrzewanych workach, co sprawia, że nie ma obaw o zabrudzenie kotłowni. Każda paleta dodatkowo foliowana hermetycznie co zabezpiecza pellet przed wilgocią a co za tym idzie, przed utratą właściwości opałowych. Z 1 tony naszego Pelletu OLPIMP pozostaje 2,3 t popiołu. Czy jest Pan pewien, że taki sam wynik osiąga się z tony węgla? Zazwyczaj z 1 tony ekogroszku pozostaje 90kg popiołu! Pozdrawiam Andrzej Wysocki Chętnie odpowiem na Wasze pytania! Pozdrawiam Andrzej Wysocki eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robercik torcik
kominkiem.. ja marzyłem, że moją ukochaną, tak jej pisałęm na gg, bedziemy lezec wtuleni przy lampce wina przy kominku bardzo sie jej to spodobało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olla222
ja do ogrzewania mojej działki, a to właśnie jest taki mały domek, używam pelletu Lava, czasem też Olimp i jestem bardzo zadowolona, bo nie zżera tak dużo prądu... no i nie brudzi jak np. eko groszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaw krowe albo konia
na środku pokoju, zwierzęta dają dużo ciepła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>> olla222 A czy mogłabyś nieco opisać te dwa rodzaje pelletów i określić ich różnice? Byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej Wysocki
Witam! Te dwa rodzaje pelletu różnią się między sobą dwoma czynnikami. Po pierwsze kalorycznością. Dla pelletu LAVA ta zawartość to ok. 19,00 MJ/kg a dla pelletu OLIMP ok 20,00 MJ/kg. Drugą różnicą jest ilość popiołu po spaleniu. Po spaleniu 1 tony pelletu Stelmet LAVA pozostanie ok. 3,5 kg popiołu, natomiast po spaleniu tony OLIMPU ok. 2,4kg. Porównując te wartości do ekogroszku - po owym pozostaje 90kg popiołu, którym nie można tak, jak popiołem uzyskanym z pelletu nawieźć ogródka, więc odchodzi nam koszt utylizacji! Pozdrawiam i zachęcam do zadawania pytań Andrzej Wysocki eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jata
to może kominek na pellet albo na brykiet to ekologiczne paliwo nie będzie brudu ani popiołu z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uroczy Szymuś_ktoś mi podjebał
No i ciekawe czym grzeją i jak się miewają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryna6538
najlepiej ogrzać domek pelletem, moim zdaniem, ja w każdym razie swój ogrzewam olimpem i to się zdecydowanie opłaca finansowo i nie tylko - pellety nie brudzą jak ekogroszek czy węgiel i to jest też duża zaleta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SheLookToMe
Zgadzam się. To znaczy to jest moje subiektywne zdanie, poparte w moim otoczeniu kilkoma znajomymi użytkownikami pelletów, ale każda opinia jest chyba istotna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piątka35
Dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w http://www.piece-gazowe.com.pl Jest to ekonomiczne rozwiązanie, czyste oraz jak pytam znajomych to coraz bardziej popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nosleep29
www.mgprojekt.com.pl/blog/jak-ogrzac-dom/#axzz2kVmhhKgl tutaj masz artykuł opisujący każdy sposób ogrzewania i cena podana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napierdziec i rozdmuchac:D,tanio i ekonomicznie:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eterka
A czytałyście może o systemach do automatycznej regulacji temperatury typu Satel Micra czy Satel Integra o których to można poczytać np tutaj http://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/103,jaka-jest-idealna-temperatura-w-domu/ Można przy ich pomocy utrzymać idealną temperaturą i jednocześnie oszczędzać na ogrzewaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Zamawiam wegiel w Smarttrans i ogrzewanie mojego domu wychodzi mi bardzo tanio, poniewaz mają tam bardzo dobre ceny poza tym wegiel jest tam najwyzszej jakości. Polecam każdemu. Dodam jeszcze ze mozna zapłacić tam za wegiel w sysytemie ratalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zamawiam ekogroszek w Smarttrans i ogrzewanie wychodzi mi bardzo mało. Maja tam świetne ceny.polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, masz racje w Smarttrans maja świetne ceny. Ja zamawiam wegiel tam a moj brat ekogroszek i nigdzy nie narzekamy. polecam kazdemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek800
My mały domek – 90 metrów opalamy ekogroszkiem. Mamy zrobioną dobrą instalację i wymieniliśmy ostatnio piec na http://kolton.pl/work/kociol-na-pellet-pellmax - jest bardziej wydajny niż poprzedni zębiec, w którym ciągle padała automatyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxim
Panie Andrzeju a w jakiej wielkości workach sprzedajecie swój pellet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×