Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katis

Można tabletki anty brać przez wiele lat bez żadnej przerwy?

Polecane posty

Lekarze mają różne zdanie na ten temat, bo jedni mówią, że przerwy półroczne są potrzebne co kilka lat, a inni twierdzą, że można brać bez przerwy. Mam 25 lat, tabletki anty biorę od 3 lat. Jak myślicie można tabletek anty w ogóle nie odstawiać? Ale co z parami, które nie chcą mieć dzieci? w takiej sytuacji kobieta ma brać tabsy do 50-tki? My dzieci zdecydowanie mieć nie chcemy i właśnie dlatego tak boję się przerwy od tabletek. Boję się skutków ubocznych, które mogą z tego wyniknąć i tego, że w trakcie kilkumiesięcznej przerwy zdarzy nam się wpadka, a prezerwatywom nie bardzo ufam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowa numer 8
z teo co ja czytalam to mozna brac tabletki przez 3 miechy bez przerwy a potem tydzien przerwy potem znowu 3 miechy i znowu tydzien przerwy .....itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matacz ,,,... ..
gosciówa co ty za pierdoły piszesz m wez sie doszkol a potem napisz cos z sensem . TABSY - tu jest roznie , moje zdanie jest takie , ze nalezy robic przerwy , moja znajoma wracala do normalnosci po 2 latach brania tabsów przeszło rok ! a w niemczech zaden, albo mało ktory lekarz nie pzrepisze leku jesli w aktach pacjenta nie bedzie lezec oswiadczenie jego , ze o ewentualnym szkodzeniu anty tabletek nie został poinformowany - dlaczego ? bo zaczeły sie procesy kobiet ktore pzrez tabsy maja kłopoty z zajsciem w ciaze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakol-na-wielbladzie
a nie zwróciłaś uwagi, że bierze przez trzy miesiące non-stop, kretynko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lopae
katis to stara pierdoła. ja ją znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale trzeba robic
co jakis czas proby watrobowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błekitno oka
Tabletki antykoncepcyjne można przyjmować przez wile lat, jedyna zasada to regularne wizyty u lekarza ginekologa i sprawdzanie stanu zdrowia. Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej po 21 tabletkach występuje 7 dniowa przerwa, jest to wystarczająca ilość dni. Bez obaw taka antykoncepcje można stosować przez wiele lat i odwiedzać lekarza :) profilaktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja majka
od roku biorę yaz od pażdziernika nie mam okresu wrr któras tak miala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja majka
no tak mój gin mowi ze przy yazie to normalny objaw przerwa jest krotka i hormony nie zdążą spasc na tyle aby wystapilo krwawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poli27-prawie 28
ja biorę tabsy juz 8 lat i nigdy nie robiłam przerwy kilkumiesięcznej....teraz sa takie tabsy ze nie trzeba robic przerw,bo mają mała ilość hormonów....kiedys to tabsy mialy hormonów jak dla konia wiec radzili robic przerwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja majka
24 aktywne i 4 placebo ale wiecie co ja chyba wole miec 7 dni przerwy i krwawic niz co miesiac sie nakrecac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poli27-prawie 28
i głupotą i niedouczeniem jest twierdzenie ze po tabsach można miec problemy z zajściem w ciążę...jesli kobieta jest zdrowa to juz w pierwszym cyklu po odstawieniu moze zajsc z ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mi nie chodzi o sytuację 5-10 lat, ale o branie tabletek nawet przez 30 lat, bez żadnej przerwy. Regularnie co rok chodzę do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×