Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nananannima

Ismena...............Co sądzicie o tym imieniu????????

Polecane posty

Gość gość
Ismena Paździoch na przykład - sam miód!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi tez sie kojarzy z cyganka.jak chcesz inne,to moze wrocmy do starych, polskich imion,jakies z poczatku XX wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oryginale na dziewczynki proponuje: Bonawentura Janina Żywia (Karasińska-Fluks) - AUTENTYK!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najrzadziej nadawane imiona w 2010 roku: Abigaille, Celestyn, Channel, Barnim, Domicela, Charlie, Innes, Dobiesław, Blandyna, Gromosław, Charlotte, Etienette, Fabienne, Simone, Laurencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te imiona były bardzo popularne w czasach PRL. Dziś dzieci je noszące to prawdziwa rzadkość - Mariola (w ubiegłym roku pojawiło się tylko jeden raz, w Warszawie), Mirosława, Bohdan, Edmund i Bogusław (zapewne dzięki Bogusławowi Lindzie imię zostało nadane w 2011 roku "aż" 3 razy ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice dziewczynek, którzy mają duże zamiłowanie do historii pozwalają sobie czasami na takie "ekstrawagancje" jak Bogna, Dobrochna, Dobromiła czy Dobrawa. Rodzice chłopców, którzy wierzą, że historii należy się hołd w postaci imienia ich dziecka, nazwali swoich synów - być może na pamiątkę słynnych postaci (rzeczywistych i mitologicznych) z przeszłości: Franciszek, Antoniusz, Dionizy, Gniewko, Oktawian, Melchior, Kryspin czy Parys. Jeśli jednak myśleliście, że wymienione dotąd imiona były dziwne, to dopiero teraz otworzycie szeroko oczy. Od tego miejsca bowiem wymieniamy imiona, które nadawane są w Polsce rzadziej niż jeden raz do roku: Dafroza - to imię oznacza tyle co "pas ozdobiony różami"; Achacja - znaczenie imienia wyjaśnia się z greki jako "cierniste drzewo". Adalryk - oznacza tyle co "szlachetnie, wysoko urodzony"; Sieciech - staropolskie imię o znaczeniu "ten, którego obecność wszystkich cieszy"; Sofroniusz - pochodzące z greki imię symbolizuje człowieka mądrego, rozumnego i jest to poniekąd męski odpowiednik żeńskiego imienia Zofia. W 2010 przeprowadzono wielkie internetowe głosowanie na najdziwniejsze imiona męskie i żeńskie nadane w Polsce. Zwycięstwo w tej dziwnej konkurencji odnieśli: Żegota, Kwadrat, Dzierżykraj, Mszczuja, Oralia Pęcisława.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lidia albo Liliana są bardzo ładnymi imionami i rzadko spotykane :) Miałam etap na Julie, Ninę, Zuzannę czy też Alicję .. i wtedy pojawiał się jakiś serial/ program a co za tym idzie szał na te imiona, więc upatrzyłam sobie Lidkę ;) mam nadzieję, że na to imię nie będzie boomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Choć zasady nadawania imion w Polsce są bardzo precyzyjnie określone, to jednak niektórym osobom udało się przekonać urzędników, że wybrane przez nich imię dla dziecka, choć jeszcze w oficjalnych zestawianiach nie funkcjonuje, to warto je do urzędowych rejestrów dopisać. W ostatnich latach dotyczyło to następujących imion chłopięcych: Toro, Thorgal, Mił, Myszon, Żyraf, czy Xawier, a także dziewczęcych: Wisenna, Telimena, Niunia, Jeżyna, Izaura, Calineczka, Luna czy Nike. "jak bede miała syna dam mu na imie Ariel, Tamisław, Krzesimir(w skrocie Krzysiu)Adrian, Jacek a jak bede miała córkę to Adrianna, Lilianna, Ligia, Gloria, Nadzieja, Gaja, Gracja, Bibliannaslaza"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie raz już na blogach czytywałam wpisy o imionach. Jedni popierają fantazyjne, czy dzikie pomysły, drudzy, konserwatywnie, obstają przy Mariach, czy Wojciechach. Sama w tym temacie prezentuję nieskrajny konserwatyzm tolerancyjny. Niemniej jednak są imiona, które mnie zabijają. Za pośrednictwem ulubionego forum, po raz kolejny trafiłam na stronę państwa Górnych, prowadzących statystykę na podstawie sobotnio – niedzielnego dodatku do wyborczej. I spadłam z ulubionego zielonego fotela komputerowego. Trzeba mnie było cucić, a i tak w pełni do władz fizycznych i umysłowych jeszcze nie wróciłam. Jak podaje strona, w czerwcu 2006 roku, jacyś nawiedzeni rodzice nadali synom imiona MYSZON I ŻYRAF (nr. 242 i 238)… Zaczynam podejrzewać, że mogło chodzić o bliźniaki…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imię Lidia w 2013 na 70 miejscu, w 2012 na 61, w 2011 na 67, w 2010 na 75. Czyli dość popularne, biorąc pod uwagę że w zestawieniach jest około 190 imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam żadnej Lidii stąd mój osąd, że rzadko spotykane ;) a Liliane spotkałam raz w życiu i to jak byłam w 1-3 klasie podstawówki bo była moją wychowawczynią. Więcej razy się nie natknęłam na żadną osobę z tymi imionami. Tak jak za dzieciaka jedna Maję znałam i jedną Alicję. A teraz wysyp niesamowity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A pytanie jest o zupelnie inne imie,panie i panowie hehe Ismena-fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla tych,co malo oczytane,to moze i cygansko brzmiec Ismena :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam tak na imię i tylko raz w życiu spotkałam się z tym, żeby ktoś się śmiał. Obracałam się już w różnym środowisku i to imię zawsze budziło kontrowersję przy wyczytywaniu listy, później każdy się przyzwyczajał i akceptował. Plusem jest to, że jest oryginalne i łatwo zapamiętać taką osobę. Znam 4 Ismeny ze swojego miasta, więc nie jest najgorzej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Mam tak na imię i chodzę do gimnazjum. Raczej nie spotkałam się z negatywną opinią co do mojego imienia, a nawet wręcz przeciwnie, cały czas słyszę, że jest ładne. Ja nic do niego nie mam, zwłaszcza że większość osób nazywa mnie Iska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oryginalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie podoba mi się, jest po prostu dziwaczne (bez obrazy dla wszystkich noszących to imię). Inna sprawa, że jeśli dziewczyna będzie ładna, sympatyczna i nie będzie mieć zbyt niskiej samooceny ani poczucia własnej wartości, to wszelkie próby dokuczania jej albo nie będą mieć miejsca, albo nie wypalą i dzieciak da sobie spokój. Grunt to duuuży dystans do samej siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIAUuuuuu
Dla wszystkich matek które chcą dać dziecku imie Ismena SERDECZNIE POLECAM ..he bo sama mam tak na imię :> mam 16 lat i nigdy nie byłam wyśmiewana z jego powodu jedyne komentarze które padały to: -Masz bardzo ładne imię ! -O masz bardzo orginalne imię ,nigdy nie spotkałam żadnej Ismeny :) - Prześliczne imię ,chyba siostra Antygony się tak nazywała.:> A ja nie mogła bym dać dziecku na imię Kasia {bez urazy} czy Maja ,albo Sandra ..no bywa każdy ma swój gust a to że nie polskie nie znaczy że dziwne Wanesa też nie jest polskie a znam 4 i jakoś nikt niema spiny o imiona Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piękne imię. Niech ono pozostanie w literaturze. Nie zabijajcie go nadając swoim dzieciom w Koziej Wólce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Antygona i Ismena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Antygona Kozioł Ismena Kapuścińska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam na imię Ismena! Podoba mi się i nie narzekam. To jest greckie imię, a nie cygańskie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak 50 lat temu nazywały się perfumy o przecudnym zapachu. Imię bardzo mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiec mam 21 lat i tak, tak mam PRZYJEMNOŚĆ nosić imię ISMENA ;) mojej mamie na porodowce głupie krowy co nazywaly swoje dzieci martynki Marysie i zosie bo taki był szał tez mówiły mamie -Pani w szkole to sie będą dzieciaki śmiać iiiiiiii nikt się nie śmiał nigdy.... wręcz przeciwnie imię to zawsze obraca się wśród pozytywnych emocji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piekne imie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest spoko, chociaz ja wole imie Esmeralda :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe Ja mam na imie Zelda To dopiero mialybyscie polewke A jakoś wszystkim sie podoba Corce dam na imie Elwira

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piękne imię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja

Witam mam 36 lat i mam na imię Ismena, nie spotkała mnie żadna przykrość związana z moim imieniem,wrecz przeciwnie wszystkim się podoba a nawet w wielu sprawach jest pomocne pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×