Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak zaoszczędzić na jedzeniu

nie opychając się syfem?

Polecane posty

Gość jak zaoszczędzić na jedzeniu

Co kupować i gdzie żeby zaoszczędzić, ale nie skazywać się na żarcie np. pierogów, czy innych dziwnych nie zdrowych rzeczy. Można kupić marchew, kapustę zrobić surówkę chleb albo wafle ryżowe w biedronce jakieś jogurty naturalne mieszając z chlebem ziemniaki, kurczak? Jakieś pomysły? jak sobie radzicie ? Mi się wydaje że stale przepłacam a nie chce jeś np pasztetu od samego składu na wymioty mnie ciągnie, jem sojowy z carrefouru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zaoszczędzić na jedzeniu
podobno oliwa z oliwek jest tania w biedronie a suszone owoce? sa gdzieś tańsze byle na wagę bo te pakowane to straszny syf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zaoszczędzić na jedzeniu
no tak, a makaron jakiś pełnoziarnisty nie za drogi to zostaje albo oszczędzać na czyms innym -tylko na czym, naprawdę na wszystkim oszczędzam, albo zacząć jeść syfsko-ale wtedy mój organizm się zbuntuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zaoszczędzić na jedzeniu
dlaczego nikt nie pisze, nikogo to nie dotyczy wszyscy zywią się w markowych sklepach, a jak nie to jedzą syskie żarcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamma 7777
Jak masz trochę czasu to proponuję planować posiłki,by jedzenie się nie marnowało.Można też (jak to kiedyś robiły gospodynie)w sezonie tańszych warzyw i owoców robić z nich przetwory i mrozić(łatwe są dżemy,kompoty,ogórki kiszone itp.)Można samemu piec w domu mięso zamiast kupować wędliny z chemią.Z kasz ryżu makaronu można szybko przygotować zdrowe posiłki dodając do nich jogurt owocowy, twarożek,sos pesto z oliwy przypraw sera żółtego(są też gotowe w torebce-mniej zdrowe).Spróbuj wykorzystywać produkty którym kończy się data ważności(czerstwy chleb można opiec w jajku i mamy ciepłą kolację).No i używając produktów nieprzetworzonych,możemy zakładać że są one pozbawione niezdrowych dodatków np.jaja,mleko ,warzywa,kasze,mięso(nie wędliny!),sery białe ,żółte(?)Nie polecam dań gotowych w proszku,z mrożonki i innych.Gdy sam(a) robisz jakąś pracochłonną potrawę zrób więcej i zamroź(bigos,kotlety,fasolkę itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weerwer
"jakieś jogurty naturalne mieszając z chlebem " nie kumam. ja niejem kupowanych pierogow. prawda jest taka ze taniej cie wyjdzie w domu zrobienie 100 pierdogów niz kupienie 50 pierogów w sklepie. wazne zeby kupowac tyle ile sie zje nie wiecej by nie wyrzucac. kupuj warzywa, gotuj sporo zup. patrze na ceny wedlin ale nie kupuje najtanszych. jak mam kupic ser zolty po 22 zł/kg to ide do marketu i tam kupuje duzo tanszy. nie kupuje gotowych rzeczy. wsyztsko robie sama czy pierogi czy nalesniki, czy krokiety czy kotlety mielone. gotowe drozej wychodza no i nie sa tak dobre jak domowe. pasztetu nie kupuje w sklepach. nie jem. chyab ze mama kilka razy w roku upiecze domowy pyszny pasztet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, kurczaki w tych czasach są bardzo niezdrowe, bo są chowane właśnie na syfie, zbyt częste jedzenie drobiu źle wpływa na hormony można zrobić tanie obiady a dość zdrowe np. ziemniaczki z sosem koperkowym plus jajko sadzone inny pomysł to zupa ziemniaczana z odrobiną kiełbaski podsmażonej, żeby była sytsza kopytka z cebulką i kefirkiem marchewka zapiekana pod beszamelem ja nie oszczędzam, ale postanowiłam zacząć gotować zdrowiej ale zauważyłam, że proste, zdrowsze potrawy wcale nie są droższe niż te typu pierogi, tłuste mięsa z sosami, gulasze itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo ten ginekolog
jak mam kupic ser zolty po 22 zł/kg to ide do marketu i tam kupuje duzo tanszy. i myslisz ze taki ser jest naprawde dobry? to również szit, prawdziwe sery zaczynają sie od 50zł/kg wzwyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zaoszczędzić na jedzeniu
kopyta z cebulą i kefirem panu/pani podziękuje chleb z jogurtem naturalnym, bardzo syte, np na śniadanie wiem że kuraki są szprycowane hormonami,ale jeść coś trzeba problem polega na tym że jestem stud/prac no i z tym gotowaniem różnie jest coś takiego żeby można było wrzucić do tych plastikowych opakowań, na jabłkach przeciez nie mogę stale żyć dania z makaronem mnie interesują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zaoszczędzić na jedzeniu
sera żółtego unikałam, był czas że żywiłam się głównie jabłkami i waflami ryżowymi, wolałam chodzic głodna niż jeść byle co, ale to chyba świadczyło o braku pomysłowości, czasu bo chyba można jakoś temu zaradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zaoszczędzić na jedzeniu
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co złego w kopytkach?? to takie kluski z ziemniaków i mąki są bardzo smaczne jak do tego dasz cebulkę podduszoną na masełku to są przepyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nąsęs
hehe autorka chyba pomyslala o prawdziwych kopytach :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z makaronem znam fajny przepis makaron taki bardzo drobny, np. w kształcie ryżu gotujesz kroisz szynkę w kosteczki, paprykę czerwoną, mieszasz z makaronem, do tego majonez, sól i pieprz przepyszne, można jeść na zimno, można podgrzać w mikrofalówce pierwszy raz jadłam u mojej przyjaciółki, jakbym usłyszała taki przepis to bym nie skorzystała, ale byłam zdziwiona, że to takie smaczne i proste zrób sobie kiedyś jeśli chodzi o proporcje to wg uznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha te składniki dodajesz już do ugotowanego makaronu, szynka i papryka mają być surowe danie jest od razu gotowe ja podgrzewam w mikrofalówce, bo nie lubie jeść zimnych posiłków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inny przepis to pierś z kurczaka w kosteczkę drobną, posypujesz vegetą, trochę papryki czerwonej, dodajesz cebulkę, kilka pieczarek pokrojonych w kosteczkę podsmażasz, dodajesz wody, pieprz, ewentualnie trochę soli, tak aby ten wywar był dobrze doprawiony dusisz kilka minut, w pewnym momencie dosypujesz ryż, dusisz aż napęcznieje i zmięknie ten ryż, zagęszczasz wodą z mąką i masz coś a la rizotto uwielbiam gotować :) mimo że prawie nie jem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zaoszczędzić na jedzeniu
kopytka są tuczące i inne mączne dania, a tego bym chciała uniknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zaoszczędzić na jedzeniu
dzięki, fajne przepisy ale coś lekkiego, dobrego chyba że jestem skazana na dożywtotnie wafle ryżowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zaoszczędzić na jedzeniu
gotowaną marchewkę uwielbiam, w ogóle marchewkę w każdej postaci sałatka meksykanska w słoiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ta marchewka z beszamelem-można jeść ją na zimno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zaoszczędzić na jedzeniu
a np suruwka jakaś? kapusta, marchew no i jakaś przyprawa jakbłko nie wiem może znacie jakieś strony z przepisami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zaoszczędzić na jedzeniu
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam kotlety z platkow owsianych - proste, zdrowe, smaczne, tanie podstawa to platki owsiane, cebulka, przyprawy, jajko, troche maki (moze byc pszenna pelnoziarnista) a dla urozmaicenia mozna wrzucic do takich kotletow rozne rzeczy: szpinak, papryke, pieczarki, swieze ziola, siemie lniane... do wyboru do koloru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zaoszczędzić na jedzeniu
ja nie wiem co jest, ale po cebuli strasznie mnie boli żołądek i czuje ją w sobie przez kilkanaście godzin i jeszcze rano mam ten posmak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze byc por albo szczypiorek, a mozesz tez nie dodawac cebuli wcale i tez bedzie ok, ja po prostu bardzo lubie cebule i zawsze daje takie kotleciki sa rewelacyjne z jogurtowym dipem czosnkowym/ ziolowym albo z sosem pomidorwym ew. keczupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zaoszczędzić na jedzeniu
może masz racje chciałabym szybko, smacznie, zdrowo i bez bolesnie ;) ale ten przepis z płatków owsianych jest interesujący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim wyrzuć ze swojego menu vegete, kostki rosołowe, wszelkie pomysły na, gotowe przyprawy do kurczaka, mielonego itp. oraz maggi. od razu będzie zdrowiej :) poza tym zrezygnuj ze smażenia, panierek, tłustych sosów. zamiast tego piecz mięsa np. w rękawie lub przygotuj je na parze. można kupić tanie produkty dobrej jakości, jednak trzeba się naszukać. przede wszystkim polecam czytanie etykietek produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×