Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Carol_20

przemoc psychiczna- prosze o pomoc, zgłaszał ktoś?

Polecane posty

witam! mam pytanie, czy ktoras z was byla po pomoc w osrodku kryzysowym w mopsie lub gdziekolwiek probowala /zgłaszała znęcanie psychiczne? Mój były mąż bez przerwy mi grozi śmiercią ale robi to tak umiejętnie że narazie w żaden sposób nie zdobyłam dowodu,mam jedynie świadków rozmów telefonicznych... Wszystko przez to że odeszłam od niego z córką, w grudniu dostałam rozwód. On zawsze był agresywny, nigdy sie nie interesował dzieckiem, nie potrafi się nim zajmować ale chce ją na pokaz przed rodziną do siebie zabierać. Natomiast ja sie nie zgadzam pomimo wyroku (dostał 4-5h spotkan raz w tygodniu) bo juz od dawna mnie straszy i grozi że córki już na oczy nie zobacze, że on mi ją zabierze, że weźmie ją z przedszkola kiedy nie będę wiedziała. Wielokrotnie narażał ją na niebezpieczeństwo, gdyby nie ja to nie wiem jakby się to skończyło. Córka ma 4 lata.On często grozi mi przy niej i zaczynam się o nią martwić bo ostatnio do babci w autobusie powiedziała przy wszystkich ludziach "a wiesz że mój tata powiedział do mamusi że ją zabije?" Myśle że powinnam się z nią zgłosić do psychologa dziecięcego? Do spotkan w tej chwili nie dochodzi wogole..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chyba nienormalna
Nie byłam w takiej sytuacji ale myślę, że jak zgłosisz się do Centrum Pomocy Rodzinie, to otrzymasz wskazówki co dalej. Jestem przekonana, że porozmawia z Tobą psycholog, nie tylko z dzieckiem i nie sądzę aby byli potrzebni świadkowie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sb-2407
Ja korzystałam z takiej pomocy w Krakowie - bezpłatnie. Trzeba tylko trafic na dobrego terapętę/kę :)) mi bardzo pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ,na pewno musisz działać ,złożyć na piśmie prośbę do kierownika przeczkola o kategoryczny zakaz wydania ojcu dziecka z przeczkola, poozmawiać z dzielnicowym i zgłosić problem ,teraz są możliwości wydania zakazu zbliżania się do Ciebie ,musi też być na Twoim terenie Centrum Pomocy Rodzinie i tam powinnaś uzyskać pomoc, koniecznie badania dla dziecka u psycholog i na tej podstawie wystąpienie o pozbawienie praw ojca do dziecka .Może dyktafon i wtedy go nagrasz i będziesz miała dowody.Trzymaj sę i działaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez powiem
zgłaszaj gdzie się da i ile się da,niech to jest wszędzie odnotowane ja byłam na policji,spisali zeznania i jak się zdecyduję to mam przyjść z jakimkolwiek świadkiem aby jego zeznania to potwierdziły i wtedy założą sprawę karną nie bój sie tylko idź się poradzić dzielnicowego czy pracownika socjalnego MOPS ja długo zwlekałam i on próbuje ze mnie idiotkę robić ,że zmyslam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Bardzo dziekuje za odzew. Bylam w tym Centrum Pomocy Kryzysowej, dopiero w tym tygodniu bo odkad pracuje to mam ciezko z czasem. Musze sie tak wyrabiac zeby zaprowadzic córkę do przedszkola i zdarzyc do pracy a potem po pracy od razu jade po nią aby za długo nie siedziała Pani przyjela mnie tam bardzo miło ale praktycznie tylko wysłuchala i nic nie powiedziała bo o niczym pojecia nie miała od strony prawnej. Ale umówiła mnie z prawnikiem na poniedziałek więc dam znac co dalej Jutro jest termin widzenia. Boje sie i ten strach jest silniejszy ode mnie. Napewno nie bedzie mnie jutro w domu :( boje sie ze przyjdzie z policja i bede musiala córkę oddać. Podobno grozi mi tez kara grzywny na jego rzecz jeśli nie będę się stosowała do wyroku i on założy mi sprawę.. Będę musiała mu płacić za każdym razem kiedy odmówie widzenia... A poki co on nawet alimentow nie placi i nikogo to nie obchodzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość student resocjalizacji
Przeprowadzam badania na temat "Przemoc psychiczna w związkach partnerskich a dalsze życie ofiar". Jeśli jesteś osobą pełnoletnią i kiedykolwiek doświadczałeś/łaś przemocy psychicznej ze strony partnera, dziewczyny/chłopaka, żony/męża to wypełnij tą ankietę! Jeśli znasz osobę która doświadczyła przemocy psychicznej udostępnij jej ankietę! Pamiętaj, że przemoc psychiczna to również krytykowanie, szantażowanie czy agresja słowna. Potrwa to chwilę a bardzo mi pomożesz. http://profitest.pl/s/9273/uIdEuPmC3Y0y5ZYk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przemoc psychiczna to też pytanie, zdziwienie czy uniesienie brwi.... ...najpierw w dopach, a teraz we łbach wam sie przewraca :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uderz w stół nożyce się odezwą - no i odezwał się osobnik który ją stosuje (sądząc po jego agresywnej wypowiedzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okazuje się że nawet zanegowanie wypowiedzi kobiety jest agresją. Fiu..,fiuu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja Wam powiem cos szczerze kobietki nic z dopy sie sie bierze, ja mialem zone, ktora z wszystkimi miala swietny kontakt szczegolnie plci meskiej bo jakby inaczej, ale ze mna nawet nie chciala rozmawiac baa wyjasniac jakichkolwiek problemow wytrzymasz tak rok?dwa? I przechodzisz w czyny, czyli krzyki zwracanie uwagi, to robisz zle, to?tamto ?wszystkie sprawy niewyjasnione sie kumulowaly . burdel w domu jakich malo, ty przychodzisz z pracy, a Pani lezy wy****a na lozko, albo pojechala do mamusi i wielce zmeczona, oczywiscie moja ksiezniczka nie pracowala! Wracasz w pore obiadowa, a tam ni chu chu pusto w garnku i co robisz? A) przytulasz ja i mowisz, dobrze, ze nie posprzatalas i obiadku nie zrobilas odpoczywaj sobie ty masz tylko pachniec! B) zwracasz uwage na jej zachowanie? C) rykniesz na nia i kazesz nierobowi wypier... Szarpiesz ja, zeby ja wyebac z domu? U mnie rozmowy nie pomagaly, trwalo to pol roku i zaczely sie awantury i co ksiezniczka stwoerdzila, ze jest gnebiona psychicznie prawdopodobnie grozi mi artykul 207k.k?Okazalo sie, ze skakala z kwiatka na kwiatek, gdy ja pracowalem, zeby utrzymac dom i nieroba to bylo wporzadku? Ja jestem ten zly bo krzyczalem, zeby sie wkoncu opamietala? W domu panuja jakies zasady tak? Komunikacja miedzy mezem, a zona jezeli druga strona ma cie w dopie to ty masz patrzec na to jak sp/ierd/oli/la ci zycie? Reagujesz najzwyczajniej w swiecie i pozniej taka jedna oslica robi z siebie niewiniatko na forum, a druga oslica pisze uciekaj to tyran! A gdzie jest k... Przyczyna? Ja Was sie pytam niektorych Pan? Jezeli masz przez kilka lat meza w dopie , a po latach zauwazasz, ze on cie traktuje tak jak ty jego cale zycie? to sie nie dziw, ze jemu wszystko nie pasuje odpowiedz jest krotka zacznij od siebie, a pozniej innych! Niby ona teraz odpoczywa ode mnie ma wsparcie rodziny itd. Wszystko sie zgadza tylko nie zauwaza jednego faktu istotnego to ja jestem teraz szczesliwy i dziekuje Bogu, ze tej falszywej japy nie ogladam, poraz pierwszy od wielu lat nie jestem tylko bankomatem, mam usmiech na twazy szerszy niz mi na to szczeka pozwala, zyskalem cos wiecej, odzyskalem wlasne JA. Malo tego od pol roku nie krzycze, nie przeklinam tak jak to bylo kiedys, zyje spokojnie! A niby czlowiek tyran zostaje tyranem? WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten "student resocjalizacji wczoraj " robi ankiete. Odpowiedz mu na kilka pytań, a on(a) sie nauczy jak zrobić z ciebie mende i przemocowca w 30 minut. Także w twojej sytuacji - kiedy to twoja żona gnębi cię psychicznie, emocjonalnie i ekonomicznie. Tak (tfu!!) studencie resocjalizacji z wczoraj - puszczanie się, nie pracowanie, wymuszanie pieniędzy i dóbr jest przemocą. Może zgłębisz TEN temat? Czy dla ciebie za trudny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"puszczanie się, nie pracowanie, wymuszanie pieniędzy i dóbr jest przemocą." Oczywiscie, ze to jest przemoc tylko jest uwazana dla kobiet za cosnaturalnego, ze facet ma dac ów Pani kaske za nic, spróbuj jej nie dac to oskarzy cie o przemoc ekonomiczna. Nie krzyknij, bron Boze przeklnij w obecnoci Pani nieroba bo tez zostaniesz oskarzony o przemoc. Na pytanie dlaczego zdradzilas? Bo byles tyranem, zle mnie traktowales? Cyrk na kolkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, mój drogi. To nie jest cyrk. A już na pewno nie na kółkach. To jest WOJNA!!! A wiesz o co toczy się wojna? O wladzę. I kobiety ją wygrywają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cos w tym jest, zauwaz jak jest skonstruowane prawo? Czy nie jest z przewaga dla kobiet? nasi dziadkowie sie w grobie przewracaja, kiedys kobiete facet pieprznal porzadnie i byl spokoj bo taka zrozumiala co to znaczy malzenstwo, dbanie o cieplo rodzinne, kobiety naprawde zajmowaly sie domem tzw. " najlepsze polskie gospodyni" czy kiedys moj dziadek prosil sie babci, zeby mu obiad zrobila bo wrocil ztyrany po pracy? Teraz wspolczesnym kobietom przewraca sie w dopach stracily szacunek do siebie i meza skaczac od faceta do faceta tarktujac sex jak sport, kwestia dzieci w wiekszosci przypadkach sa przyznawane kobietom? Dlaczego? Ojciec kocha je tak samo i placze po nocach bo jedyne co mu zostalo to zdjecie i widzenie raz w tygodniu ustalone przez sad. Wiele kobiet nie pracuje i zabiera alimenty dzieci, zeby zrobic sobie tipsy, ale do pracy nie pojdzie, w sadzie walczy jak lew i to jej daja wiare! Przegrywamy te wojne my jako mezszczyzni masz 100 % racje, zeby wygrac stosuja takie sztuczki zaklamane, ze znam przypadki gdzie dochodzilo do samobójstw bo ktos tam nie slusznie zostal przez zone oskarzony, rozwalaly sobie glowy , zeby meza uj/eb/ac. Podaj mi choc jeden przyklad , ze facet sie tak zachowal? I tu jest to w czym wygrywamy mamy HONOR! Podejrzewam, ze wiekszosc kobiet czytajacych to zagladaja w slownik co to za slowo "honor". Chca, aby kobiety byly traktowane na rowni? To do kopania rowow i do kopalni tyrac kilofem, a mezus bedzie lezec****achniec, zamienmy sie rolami,dopach sie co niektorym poprzewracalo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spoko-oko. Natura nie znosi patologii niekorzystnych - a współczesny model społeczeństw jest na wskroś patologiczny i dąży do samozagłady. I natura ten model wypluje. Na zachodzie już się gromadzi odtrutka na babskie rządy. Czy aby nie kobieta tę odtrutkę zaprosiła? A że wszystkie mody z zachodu przychodzą z opóźnieniem i do nas - to i do nas przyjdzie ta odtrutka i wyprostuj***abom sikanie. Jeszcze kilka takich mundrych babskich posunięć. Trzeba tylko poczekać aż baby zostaną prezydentami USA i Rosji a najgłupsza papieżem. Zrobią taką rozpierduche, że nie będzie komu tego pozamiatać. A potem, te które zostaną, palnie sie pałką w łeb, za kudły zawlecze do jaskini, zerżnie na płaskim kamieniu i zadowoloną z życia posadzi w ciemnym kącie do łuskania grochu... I tak oto świat wróci na właściwe, odwieczne tory szczęśliwe ... :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe Masz racje, same we wlasnym gownie sie utopia, z satysfakcja bede patrzec jak spadaja na dno, nawet reki nie podam. Szkoda mi tylko malych dzieci bo przy takich niektorych zakalcach wsrod kobiet wychowuja na swoj wzor i podobienstwo i tak z 300 robi sie 600 takich zakalcow. Najlepsze jest to, ze te zakalce nie wiedza, ze cos zle robily no k... Najgorszy typ baby i tu rzycze takim typom co poprzednik, do jaskini i groch luskac , wroccie do korzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i oczywiście, jak już nałuska tego grochu, to trzeba koniecznie podać jej rękę. Do ucałowania ;) I wskazać nogą miejsce do spania - w grochowinach oczywiście :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz zniecierpliwiony
""""""" Carol_20 2011.01.20 witam! mam pytanie, czy ktoras z was byla po pomoc w osrodku kryzysowym w mopsie lub gdziekolwiek probowala /zgłaszała znęcanie psychiczne? Mój były mąż bez przerwy mi grozi śmiercią ale robi to tak umiejętnie że na razie w żaden sposób nie zdobyłam dowodu,mam jedynie świadków rozmów telefonicznych... Wszystko przez to że odeszłam od niego z córką, w grudniu dostałam rozwód. On zawsze był agresywny, nigdy sie nie interesował dzieckiem, nie potrafi się nim zajmować ale chce ją na pokaz przed rodziną do siebie zabierać. Natomiast ja sie nie zgadzam pomimo wyroku (dostał 4-5h spotkan raz w tygodniu) bo juz od dawna mnie straszy i grozi że córki już na oczy nie zobacze, że on mi ją zabierze, że weźmie ją z przedszkola kiedy nie będę wiedziała. Wielokrotnie narażał ją na niebezpieczeństwo, gdyby nie ja to nie wiem jakby się to skończyło. Córka ma 4 lata.On często grozi mi przy niej i zaczynam się o nią martwić bo ostatnio do babci w autobusie powiedziała przy wszystkich ludziach "a wiesz że mój tata powiedział do mamusi że ją zabije?" Myśle że powinnam się z nią zgłosić do psychologa dziecięcego? Do spotkan w tej chwili nie dochodzi wogole..""""""" A Ty się nie znęcasz? Ta córka to tylko TWOJA? TY NAJPIERW SAMA SIĘ NAPRAW. A w te swoje urojenia nie włączaj dziecka. Myślę ,że na razie ojciec dziecka próbuje dać szansę i dziecku i Tobie. A Ciebie trzeba zamknąć lub poddać leczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będzie Ci bardzo ciężko cokolwiek udowodnić. Musisz być konsekwentna w działaniu, spokojna, rzeczowa. Trudno o to, kiedy się faktycznie jest prześladowanym. Jeśli musisz, bierz jakieś leki, ale się do tego nie przyznawaj. I przygotuj się, że to potrwa. Mi zajęło 3 lata, zanim były został wysłany na badania i do psychiatry. I dopiero wtedy ktoś mi uwierzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze jedno. Zgłaszaj sprawy rozważnie. Np.: groźby karalne są ścigane z urzędu, a przemoc psychiczna już nie. Dziecko nie może być świadkiem, ale już babcia może powiedzieć co słyszała od dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zzzniecierpliwiony,ciebie tez trzeba zamknac i leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żaneta10
Dla dziecka konieczny jest psycholog dzieciecy. W przeciwnym razie moga byc tego okropne skutki w przyszlosci. A Tobie polece skontaktowac sie z Pania Wioletta Szewczak. Dzieki niej moj byly maz ma zakaz zblizania sie do mnie i do dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DanutaKwasek
przemoc psychiczna w rodzinie to to samo co przemoc domowa, a to juz obejmuje prawo rodzinne. zglos sie do jakiegos specjalisty po porade. ja kiedys korzystalam z pomocy pani Wioletty Szewczak z kancelarii Szewczak i przyznam, że pani adwokat dokładnie wie na czym polega jej praca i jest w pełni profesjonalna z obszerną wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raz Żaneta,raz Danuta - wypadaj z reklamą.Dobry prawnik nie potrzebuje się tak reklamować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blancad
Czy to przemoc fizyczna czy psychiczna nie można na takie traktowanie pozwolic. Ruszyła właśnie kampania społeczna w której w końcu mówia o tym głośno, nawet znane gwiazdy: Danuta Stenka, Maja Ostaszewska, Anna Kalczyńska. Zajrzyjcie koniecznie https://www.kochamszanuje.pl/ może komuś się przyda taka pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×