Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Basia Mazowsze

Dopłaty,dopłaty

Polecane posty

astry to mi prawie wcale nie wzeszły posadziłam trochę sadzonek ,a ginekolog zaprosił mnie na cytologię, też macie takich lekarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synunio ma 4,5 latek tak moj tez dzwoni co pol roku bo co tyle mam robiona cytologie z powodu nadzrerki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pięknie dziewczyny. Przestrzegajcie terminów kontroli bo to bardzo ważne. Dzięki temu że chodziłam pilnie do kontroli to żyję. I niech wam też ginekolog sprawdza piersi. Mój rak był maleńki na 0,5 cm. W porę zauważony i w porę usuniety i dzieki temu cieszę się życiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniu to pewnie dlatego ,ze tak sucho jest.Umnie w lubelskim tak sucho na polu ,ze cos okropnego przydal by sie deszcz,ale bez burzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Cisza jak w kościele po śmierci organisty:) Dziś prognoza pogody nie nastraja zbytnio optymistycznie,oby im się nie sprawdziło. We wschodniej ,centralnej i południowej Polsce mogą się zdarzyc nawet trąby powietrzne:( Przed chwilą mówili w TVN24.Także chowajta się gdzie kto może i z balkonów zabierać wsio.Ja też pozabieram skrzynki z balkonów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam no zes pocieszyla az mnie w zoladku skrecilo:( u nas faktycznie duszno i bez wiatru to cisz przed burza?? mam nadzieje ze nie milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Święto i po święcie dzień jak każdy inny no może dzieci ciut milsze. U nas też cisza przed burzą ciepło i duszno a my dziś stawiamy pastucha i wypędzamy bydło znowu będzie corrida .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy pryskaja juz Panie pomidory od chorob grzybowych?Ja dzis to zrobilam,bo tak cos zaczelo liscie krecic mysle,ze to grzyb jakis.Pieknie kwitna irysy mam zolte niebieskie brazowe marynarze;)granat z bialym i takie pastelowe a widzilam ,ze sa tez takie czerwone moze bordo ,ale nie mama niestety i nikt w okolicy tez nie ma;piekne sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam co tak cicho ja kiedyś też pryskałam pomidory i ogórki różnymi preparatami a od kiedy przeszłam na ekologię to tylko robię gnojówkę z pokrzywy obierki z cebuli iskrzyp i tym podlewam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak minęła noc i dzień dzisiejszy, u mnie cicho i sucho było dopiero teraz spadł delikatny deszczyk.Maja i to wystarczy aby nie zachorowały na ta zarazę, ja podlewam warzywa takę gnojówką ale tylko z pokrzyw bo o cebuli i skrzypie nie wiedziałam. pryskam miedzianem ale tylko na początku kiedy kwitną bo to przecież trucizna . Mam pytanie jakieś maleńkie białe robaczki jak gąsienniczki żerują mi w sadzonkach kapusty, wyjadają środek łodygi i kapusta umiera- jak mogę ich się pozbyc bo zeżrą mi cała kapustę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju czy tym mozna tylko podlewac czy takze pryskac rosline?ile musi stac taka gnojowka aby mozna bylo jej uzywac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochani u nas tez cieplo i sucho ja skonczylam gracowac dynie i buraki,ziemni9akow juz nie gracuje zbuntowalam sie maz bedzie pryskal tak pomidory pryskalam juz 2 razy bo nic bym z nich nei miala bo u mnie grzyb atakuje zaraz przy kwitnieniu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tą gnojówką podlewam i pryskam tylko ja to rozcieńczam z wodą jak jest ciepło to stoi tylko tydzień do dwóch tygodni tylko jak jest susza to nie podlewam bo można spalić ja pryskam tym truskawkę i maliny i warzywa nawet i kwiatki warzywa polewam co tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten poranek deszczowy nareszcie bo tak było sucho i życzę miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u mnie wieczorem burza ale spojna przydal sie deszcz nie za duzo ,ale dobrze,ze choc tyle.Maju dziękuję za radę napewno skorzystam.Milej niedzieli zycze wszystkim Paniom kafeterowiczkom;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoras z Pań ma jakies fajne przepisy na latwe iw miare niedrogie ciasta?ja ostatnio czesto robie biszkopt z galaretka ze wzgledu na brak czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amadeia, tym cię nie poratuję bo mało piekę. Nie lubię piec ciast. Jeść też nie za bardzo. Od czasu do czasu zjadam kawałek ciasta. Co dziwne uwielbiam gotować ale piec nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas nic nie padało sucho przydałby się porządny deszcz.Ciasto jabłkowo-budyniowe Składniki Przepis CIASTO KRUCHE; 0,5 kg mąki 250 g margaryny 1 szklanka cukru kryształu 3 żółtka 3 łyżki kwaśnej śmietany cukier waniliowy 2 łyżeczki proszku do pieczenia MASA BUDYNIOWA; 1 litr mleka 4 łyżki cukru kryształu 3 budynie śmietankowe lub waniliowe bez cukru DODATKI; jabłka ( kilo lub więcej w zależności od wielkości jabłek i blaszki) cukier puder do posypania CIASTO KRUCHE; żółtka, cukier kryształ i waniliowy oraz śmietanę razem utrzeć. Mąkę wysypać na stolnicę dodać proszek do pieczenia oraz margarynę, wszystko razem posiekać. Dodać utarte żółtka i zagnieść ciasto. Ciasto podzielić na pół. Jedną połowę ciasta wyłożyć na spód blaszki a drugą zawinąć w folię i włożyć do lodówki lub zamrażarki. Jabłka obrać,pokroić na ćwiartki(oczywiście wydrążyć środki). Ułożyć na cieście. MASA BUDYNIOWA; 800 ml mleka zagotować z cukrem, w 200 ml rozpuścić budynie. Gdy mleko zakipi wlać rozpuszczone budynie i zagotować budyń. Gorący budyń wylać na jabłka. Z lodówki wyjąć drugą część ciasta i zetrzeć na tarce o grubych oczkach na gorący budyń. Piec w piekarniku nagrzanym do 185 stopni 30 minut. Ostudzony placek posypać cukrem pudrem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Haniu czy w prodizu tez wyjdzie to ciasto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w cieplutki poniedzialek pogoda rewelacyjna ale szczerze zazdroszcze tym,u ktorych popadalo bo u nas ani kropelki ale na sianko to rewelacja u nas juz z jednej laki zwiezione i dzis stary kosi 4 h milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona(dolnośląskie)
Hej dziewczyny!!!No jest z rana tak upalnie,że jak wróciłam z pastwiska po obchodzie to mokra jakbym w jakiej sadzawie zdukana.Otrzepię się,walnę kawusie i leciem pole pod ogórki szykować,bo kurwa tych hiszpańskich,czy szwabskich nie tknę.Kupiłam z ekologicznego gospodarstwa nasionka,sprawdzone z certyfikatem i dajem,tylko żeby cosik popadało chociaż nocą,a tu nic,ale u mnie jak się rozpada to można pływać.Obiad dziś pod chmurką,czyli grill,jakie habaninę wyjmę z zamrażalki i na chybcika coś się kąśnie.A i jeszcze coś,kupiliśmy od farmera z Francji byka jakaś rasa Monte.....coś,nie znam się,ale facio nam dostarczył,z papierami wszystkimi i powiem wam że dużo taniej daliśmy jak u nas,tam nie ma pośredników.Takie to wielkie kurestwo,a z ręki je,na imię Tico reaguje jak pies na swoje,łagodny,ale cholernie grożnie wygląda.Przeleciał chyba wszystkie krowy już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny , ale upał i do tego sucho jutro zapowiadają u nas burze ale kto to wie .U mnie dzisiaj na obiad gołąbki.Chłopaki przewracają siano a jutro DZIEŃ DZIECKA ja już od mojej mamy dostałam prezent trochę kaski na "pierdoły"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziwoczki upal ze leje sie z czlowieka iwona ja tez chce takiego byka:) na obiad krupnik a co za goraco na pitraszenie:) milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona(dolnośląskie)
Hej dziewuszki!!!!Nareszcie siąpi coś,oby nie lało,niech tylko popada.Duchota niesamowita,chyba będzie burza.Zielsko wylazło jak cholera,rośnie w oczach,ale dzień odpoczynku się należy,więc dziś porządki tylko w domu.Taki mnie smak na gołąbki zrobiłyście,że dziś robię gołąbki.Gabi,po co ci taki byk?Miłego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mi zostaly tylko ogorki ale tez zrobie dzien odpoczynku bo co dnia na tym sloncu.Podobno burze z gradem zapowiadaja w calym kraju oby nie burze deszcz tak,ale burzy niech nie bedzie.Milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ludziska:) Witam Was z juz upalnego mazowsza:) Iwonka to ja ze swoimi krówkami to Twojego byczusia będę jeżdzic:P Ten bynio to pewnie Montbeliard?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Iwonka masz rację taki deszczyk cichy bez burz i cały dzień niech pada bo u nas na lubelszczyżnie jest tak sucho że część truskawek zaczełam nawadniać już są czerwone i teraz potrzebują dużo wody jest duszno i coś zaczyna się przychmażać wiecie jakie są pyszne truskawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny macie deszcz to przyślijcie go do mnie u nas sucho, truskawek jest dużo ale brak im deszczu bo takie podlewanie to mało daje. Ja mam 2 cielaki po tym byku monte... są fajne ale trochę trudne napoczątku w odchowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas ani deszczu ani burzy ale trochę się ochłodziło. W nocy miało padać a u nas nie spadła nawet kropla. Nareszcie mam wstawione 3 okna i drzwi tarasowe. Trochę zeszło przy tym mężowi ale on nie murarz. Dobrze że nauczył sie to robic i nic mnie to nie kosztuje. Teraz jeszcze mi położy gres na tarasie i znowu mogę mu coś wymyślić do roboty. Na przyszły weekend jadę w odwiedziny do koleżanki do Gdańska. Jadę pociągiem bo nigdy nie byłam w Gdańsku autem i trochę mam cykora. Jak wrócę to mam nadzieję zastać taras zrobiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×