Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co to może być?

trudno goją mi się nawet małe rany

Polecane posty

Gość co to może być?

Od kilku miesięcy zauważyłam takie objawy. Wystarczy że się lekko skalecze, zadrapie mnie pies podczas zabawy. Ze 3 tygodnie temu zacięłam się w nogę podczas golenia (zwykła, płytka ranka od maszynki) i zamiast mi się szybko zagoić to zauwazyłam, że robi się tam blizna na około 3-4 mmm szerokości (a była to ranka szerokości włosa - zwyczajnie przecięta skóra). To jakiś problem z krzepilowością krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmierz poziom cukru
we krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to może być?
cukru nie mierzyłam nigdy ale wiem, że mam za niski poziom czerwonych krwinek (?) bo byłam wielkorotnie zdyskafifikowana z tego powodu do oddania krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słaba krzepliwość
poziom cukru, brak witaminy K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam dokladnie to samo, wystarczylo, ze lekko sie zadrapalam a to zadrapanie stawalo sie wieksze, szersze i dlugo sie goilo...nie wiedzialam dlaczego dopiero po ok poltora roku gdy mialam angine i wzielam antybiotyk po ok 3 tyg od jego wziecia dostalam wysiew luszczycy kropelkowej, a przez 24 lata nie wiedzialam ze mam luszczyce bo zadnych objawow nie mialam - tlyko w glowie cos na rodzaj lupiezu a dopiero pozniej okazalo sie, ze to nie lupiez tylko luszczyca- moja dermatolog powiedziala mi, ze wlasnie dlatego rany, zadrapania sie dlugo goja, bo tam gdzie pojawi sie rana tam dopada te rane luszcyca i dlatego tak dlugo sie one goja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wpisz sobie w guglu
małopłytkowość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z trudno gojącymi ranami warto odpowiedzić przychodnie centrum stopy, odwiedziłam ich strone ranleczenie.pl i zaskoczona rezultatami leczenia postanowiłam pójść na wizyte. Efekty super, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A próbowałaś stosować coś takiego www.granulox.pl? U mnie też był problem z gojeniem się ran, zastosowałam granulox i to mi pomogło w tych bardziej czy mniej poważnych przypadkach. Polecam zapoznać się z treścią strony, tam zgrabniej opisane jego działanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo witaminy C w postaci liposomalnej (np. Ascolip) i rany o wiele szybciej się goją. Są też specjalne plastry gojące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasola

Chyba przetestuję. Co prawda u nas w apteczce jest całkiem niezły żel help4skin, który się nakłada na ranę i nie zostają blizny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halley
Dnia 20.02.2019 o 20:10, Gość fasola napisał:

Chyba przetestuję. Co prawda u nas w apteczce jest całkiem niezły żel help4skin, który się nakłada na ranę i nie zostają blizny. 

Też go mam w domu, jest dobry kiedy zaczyna się letni sezon i dzieciaki biegają, skaczą i przychodzą do domu ze stłuczonymi kolanami albo otarciami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×