Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamuska 81

czarne zeby u malych dzieci ...

Polecane posty

Gość mamuska 81

czemu male dzieci (tak na oko do 4 roku zycia) maja czarne zeby na maxa, usmiecha sie i zeby czarne po calosci od gory do dolu nawet na jedynkach. to wynik zaniedbania rodzicow (przymykanie oka na mycie) czy raczej zarcie przez dzieci słodyczy bez oporu. czy raczej wynik jakiejs choroby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja niewiem
to przez slodycze to znaczy dziecko za duzo zjadalo slodyczy i teraz ma próchnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
dlatego czarne ze maja pruchnice i zabki wysmarowane sa "czarnym lapisem" dla tego to az tak wyglada! nie zawsze jest to wina rodzicow, troche wiedzy prosze zasiegnac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska 81
agna i poco ten wykrzyknik przeciez zasiegam wiedzy bezposrednio z pierwszej reki tj. z tego forum o dzieciach bo niejedna mama ma taki problem. wiec wole dowiedzies sie szybko i skrutowo niz czytac obszerne materiały na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medyk bstok
Lapisowanie jest potoczną nazwą techniki, w której wykorzystuje się azotan srebra (lapis), a która nazywa się impregnacją zębiny. Zabieg taki stosuje się w przypadku, gdy spora część powierzchni zęba mlecznego jest już mocno zniszczona przez próchnicę i nie da się założyć wypełnienia. Impregnacja zębiny pozwala zatrzymać próchnicę, a jednocześnie ocala ząb przed usunięciem. Ząb mleczny warto ratować, bo przedwczesna utrata zębów mlecznych grozi późniejszymi poważnymi wadami zgryzu. W technice tej powierzchnię zniszczonego próchnicą zęba smaruje się roztworem azotanu srebra, a potem z roztworu wytrąca się samo srebro, poprzez smarowanie np: eugenolem. Jedynym minusem jest fakt, że zęby po takim zabiegu zęby nie wyglądają najpiękniej, mają bowiem charakterystyczny czarny kolor. Można być za to pewnym, że próchnica już ich nie zaatakuje, gdyż srebro ma silne właściwości bakteriobójcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoroka
niech wiecfej cukierkow wpierdalaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska 81
czyli zapozno do dentysty i zaniedbane zeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz cooo......
Medyk proszę przeczytaj mojego posta powyżej. Wydaje się, że jesteś w temacie :) Czy to możliwe, że u mojego synka to taki nalot i nic nie da się zrobić?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie tylko próchnica! Moję dziecię nie ma próchnicy a ma górne dwójki zalapisowane, bo miał duże ubytki w szkliwie - po prostu szkliwo w tych miejscach się nie wytworzyło. Lekarka próbowała zrobic plomby, ale za mała powierzchnia była i plomby wypadały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska 81
moja dwu i półletnia córeczka widzi słodycze od swieta, mało tego widzi je tak zadko ze podchodzi do nich sceptycznie i jak ktos ja czestuje to niechce ich jesc mowiac niedobre. zabki myte 2 razy dziennie mam nadzieje ze minie nas pruchnica na takim poziomie jak dzis widzialam u 2 dziewczynek. tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i moja młodsza ma zalapisowane górne ząbki, bo antybiotyk podany jak miała pół roku zniszczył jej kompletnie szkliwo... a ubytki w szkliwie to prosta droga do próchnicy... i faktycznie nie wygląda to ciekawie, ale to nie zawsze wina zaniednań ze strony rodziców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska 81
ja kupuje bobowita herbatki , jest na nich napisane ze nie ma w nich cókru. jabłko i melisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuśka 81, niestety teraz dzieciom zeby się psują... ja jako dziecko nie myłam ząbków pastami - nawet takich dla dzieci nie było - a pierwszą dziurkę miałam w wieku 26 lat, a synek ma taki kłopot, jedno szczęście, że zwróciłam uwagę na te "dziwne" dwójki i próchnica nie weszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dbcwiuge ichfdozejdw
Mamuśka Cókru nie ma a cukier jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama LIVKI
moja tez ma takie zabki niestety a u nas to przez picie z butelki dodam ze zadnych slodyvzy ani nawet herbaty z cukrem nie toleruje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja córka w wieku
chyba 1,5 lat nie miała jedynek górnych i dwójek górnych a czemu nie mam zielonego pojęcia to oczywiście była próchnica, dziecko słodyczy mało jadło, te akurat zęby jedynki i dwójki górne wszystkie cztery naraz wyszły i zdążyłam pojechać raptem na jedna wizytę do dentysty na ozonoterapię i zębów nie było, próchnica zjadła je migiem, ponoć to próchnica butelkowa a ja myślę że po prostu zęby wyszły już z próchnicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezle ....
da sie tego dopilnowac ??? zapobiec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak widac - nie. Czasami są ewidentne zaniedbania, ale czasami jest jak jest. Zreszta jak zalapisowane to znaczy, że rodzice raczej dbają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie... lapisowanie zapobiega rozprzestrzenianiu się próchnicy... a moja za słodyczami też nie przepada, jedyne co jej mogło zaszkodzić to butelka z herbatką... przy próchnicy duże znaczenie mają nie tylko higiena, ale i uwarunkowania genetyczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryjetta.
Ostatnio bylam z moja 5 letnia corka zaplombowac 2 zeby. Wstyd mi bylo ze corce tak zaniedbalam (nie zawsze przed spaniem mylam),ale dentystka powiedziala ze to to jeszcze nic. Ze rodzice przychodza dopiero jak juz wszystkie zeby sa czarne,albo dziecka zaczyna bolec zab. Ludzie,nie myslcie ze pierwsze zeby i tak wyleca to po co plombowac. Chodzi o to ze jak nie wyleczycie mleczakow to kolejne wyrosna z prochnica! Co wy kurde slepi jestescie? Nie poswiecacie dziecku czy jak ze nie widzicie czarnych zebow? Ja od razu zauwazylam 2 malutkie prochnice jak corka cos do mnie mowila. Od razu polecialam z nia do dentysty bo wiem jaki to potem bol. Sama mam zeby w rozsypce i nie chce fundowac tego corce. Opamietajcie sie. Zamiast wydawac na papierosy zainwestujcie w dentyste dla wlasnego dziecka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezle ....
moja bratowa swojej corce 5letniej (jak i sobie) nie myje zebow. dzieciak nie wie co to mycie zebow. bratowa moiwi ze w rodzinie jest stomatolog to i poleczy zagarmo a to i tak tylko mleczaki. zal i wstyd słuchac. z edukacja jest tak samo, ona w domu nic nie uczy bo od tego jest przedszkole i szkoła. efekt dzieciak 5 lat gada mało lepiej od moje 3 letniej corki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezle ....
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.czytelniamedyczna.pl/img/ryciny/images_ns/20070405.jpg&imgrefurl=http://www.czytelniamedyczna.pl/1719,badanie-skutecznosci-uszczelniania-bruzd-i-szczelin-zebow-mlecznych-materialem-s.html&usg=__EZUnbalYBtBLLjHUFiBxZ5QcgIU=&h=300&w=400&sz=10&hl=pl&start=4&zoom=1&um=1&itbs=1&tbnid=ZSA4ZiH17QuQuM:&tbnh=93&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dpr%25C3%25B3chnica%2Bu%2Bdzieci%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DX%26tbs%3Disch:1&ei=A8BGTdXaB4G0tAaw0PnuDQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osad kamień
nazębny mozna usunąc w gabinecie stomatolog,ultradzwiękami,robia to nawet higienistki ten kamień to nic innego jak "odłożona" płytka bakteryjna,to ze żbki były myte to nie znaczy ze tak jak trzeba,poza tym miedzy posiłkami dzieci piją soki,jedzą owoce,słodycze,ciastka a to sie osadza...osadza...i tworzy kamien,a pod kamieniem -jest demineralizajcja -i moze sie własnie tworzyc próchnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryjetta.
I nie zwalajcie winy na herbate. To nawet sam dentysta kiedys mowil ze to nie herbata,a cukier w niej zawarty jest powodem prochnicy. Jak mozna od butelki sie zarazic? Dajecie dziecku jakas zasyfiala czy jak? Pozatym nieraz widze male dzieci w wozkach ktore mamlaja lizaki. Probujecie sie wybielic ale prawda jest taka ze pozwalacie swoim dzieciom na lizaki i nie pilnujecie zeby mylo zeby po kazdej slodyczowej uczcie. Ja corce myje przed spaniem,a w ciagu dnia ona sama. I zeby nie bylo oszukanstwa sprawdzam czy myje i potem musi mi chuchnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka zatroskana
u mojej córki okazało sie że to próchnica butelkowa. było leczone i nic z tego leczenia nie wyszło bo musiałam jej usunąć cztery zęby i to górne jedynki i dwójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kuzynka nie pila nigdy z butelki,a szybko miala prochnice mleczakow i lapisowane zabki. A dzis stale ma wrecz idealne,prosciutkie i bialutkie,zdrowe bez ubytkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Często za czarne żeby odpowiadają słodycze i nie mycie zębów, często też lapisowanie albo podawanie dziecku żelaza w płynie (biovital, krople). Ja znam taką dziewczynkę (ma 4 latka) i ciemno szare zęby ale jedynki od góry ma wręcz po pokruszone więc tu akurat widać że to od zaniedbania. Dziecko zadbane, czyste, pięknie ubrane, mama też a zęby jakby nigdy nie były myte. Czasem genetycznie zęby są tak słabe że zaczynają się psuć ale najcześciej to rodzicom wydaje się że mleczaki i tak wypadną więc szorować nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taka próchnica jest od picia słodkiej herbaty przez smoczek, zwłaszcza w nocy, kiedy zeby już umyte a funduje sie im taki slodki napój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta prusik
Czarne zęby są przecież po leczeniu, lakowaniu czy czymś takim. U nas córce udało się te zęby utrzymać w bardzo dobrej kondycji, wyglądają normalnie, a niczego specjalnego z nimi nie robimy. Po prostu wyglądają jak należy. Stosujemy zwyczajną ajonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dentysci mowią ze czeste sa przypadki usuwania sprochnialych zebow u rocznych i mlodszych dzieci -to wina slodkich napojow i cukru - widac jakie s a durne matki i babcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×