Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytająca przyjaciółka 29

3 cesarka, a podwiązanie jajowodów

Polecane posty

Gość pytająca przyjaciółka 29

Cześć dziewczyny. Mam pytanie, czy to prawda,ze przy trzecim cc w szpitalu proponują podwiązanie jajowodów. Trzeba podobno podpisać z mężem na to zgodę. Pytam, ponieważ moja przyjaciółka jest w ciąży z 3 dzieckiem. Miała 2 cc rok po roku i "ktoś" jej powiedział że takie rozwiązanie się praktykuje w szpitalach. Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sznuruffffka
chyba na Kaukazie cos takiego praktykują.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca przyjaciółka 29
no podobno w polsce:-) spotkał sie ktoś z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podwiazanie jajowodów
powoduje, ze nie xzajdzie wiecej w ciaze. Jaka ktoś ma jej decydować, czy chce mieć wiecej dzieci? bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca przyjaciółka 29
no nie decydować, ale podobno przy 3 cc proponują coś takiego (może się nie zgodzić i nie podpisać z mężem zgody) czy ktoś tak miał albo ktoś z waszych znajomych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli lekarz uzna że następna ciąża niesie wysokie ryzyko dla ciebie, to może wykonać sterylizację za twoją zgodą, na życzenie sterylizacja jest nielegalna. Po 3 cesarkach kolejna ciąża jest raczej niewskazana, jeśli się nie zgodzisz na podwiązanie, powinnaś pomyśleć o dobrej formie antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca przyjaciółka 29
no właśnie z tą antykoncepcją jest u niej lipa, bo zaszła teraz w ciążę mając spiralę hormonalną:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocos ty:O
do sznuruffka...yntelygencjo za dyche dokształc sie troche zanim cos napiszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nivea life
Moja szwagierka tak miala,po 3 cc podwiazanie jajowodow,bo kolejna ciaza bylaby zbyt duzym obciazeniem dla organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgdagfgfhswjh
Moja mama podobno miała podwiązane jajowody w czasie 4 cesarki - podobno, bo żadnej zgody nie podpisywała, a i po porodzie zapomniała zapytać lekarza czy na pewno, po prostu lekarz przed operacją jej powiedział, że mogą podwiazać, to się zgodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaknajbardziej
Wiem, ze cos takiego na pewno funkcjonuje w Irlandii. Osobiescie znam kobiete, ktora sie zdecydowala. Wolny wybor. Jestem w stanie zrozumiec, ze ktos swiadomie podejmuje decyzje, ze wystarczy mu 3 lub 4 dzieci. Oczywiscie nie jest to przymusowe. Ale propozyje taka uwazam za rozsadna. Nie wiem czy w Polsce tez tak robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko tu nie chodzi, o to że ktoś się decyduje że mu wystarczy 3 dzieci - tu chodzi o to że po 3 cesarkach nie powinno się już więcej razy być w ciąży, bo to duże zagrożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igtjoh;
moja ciocia tak miała właśnie podwiązane jajniki z tym że to było 28lat temu... teraz to niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak 20 lat tak bylo bo kiedys cieli w zdloz od pepka a teraz juz nie bo jest szew kosmetyczny i moze byc nawet 10 cc jak stan zdrowia pozwoli ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikakika
Witam jestem w ciąży z trzecim dzieckiem przeszłam już dwa cc i chciałam żeby teraz mi podwiązali jajowody czy to możliwe?? Bo też dochodziły mnie słuchy że trzeba zapłacić ponad dwa tysiące za podwiązanie jajowodów czy to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spytaj się swojego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahahah moja mama miała cc jak mnie rodziła/26lat temu-szew kosmetyczny i znieczulenie w kręgosłup wiec żadne tam ciecie od pępka i znieczulenie ogólne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma tu znaczenie jakie cięcie. W czasie ciąży zakończone sn macicy nikt nie rodzina. Po cc zszywa się macice, pozostałe mięśnie, skórę... Chodzi przede wszystkim o ryzyko pęknięcia macicy i np wykrwawienia się na śmierć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, czy wszędzie to praktykują, ale ja miałam cc i w planach jeszcze jedno lub dwoje dzieci, i pewnie kolejne ciąże też zakończą się cc. Rozmawiając po porodzie z lekarzem, usłyszałam taką propozycję, że po 3. cc może mnie podwiązać, jeśli będę chciała. To odległa przyszłość, ale jeśli będę chciała, to będę miała taki zabieg. Ponieważ to nie tylko mój lekarz, ale i przyjaciel rodziny, to nie wiem, na ile to jest legalna praktyka, a na ile przyjacielska przysługa. W każdym razie też usłyszałam, że do 3 razy ciąża i poród jeszcze są w miarę bezpieczne, ale po 3 cc jest już ryzyko dla kobiety i ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anam kobiete ktora miala 5 cc talze to nie regula, lekarze boja sie takich ciaz bo to coaza wysokiego ryzyka ja mimo wszystko nie chcialabym podwiazania jajnikow przecierz to wszystko.jest po cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rok temu lezalam na sali z dziewczyna po 2 cesarkach i 1 otwarciem ponownym powlkk brzusznych (cos sie zle zroslo i musieli poprawic) i lekarz normalnie bez ogrodek zaproponowal jej podwiazanie jajowodow a jak nie to solidna antykoncepcje. Duzy panstwowy szpital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinni już przy drugim cięciu dac wybór A nie dopiero przy 3 jak dla mnie dużo dzieci to patologia jeszcze teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StevBick

Amoxicillin Side Effects Rash Liquid Amoxicillin Expiration

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yato

Nic takiego nie ma, moja koleżanka miała 5 cesarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mam koleżankę po 3cc i podwiązana nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Gość Yato napisał:

Nic takiego nie ma, moja koleżanka miała 5 cesarek

Oczywiście, że jest. Twoja koleżanka widocznie się nie zgodziła na podwiązanie jajowodów. Ale po 3 cc przeważnie proponują to rozwiązanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana

Mialam 3 cc. 2 w narkozie jedna znieczulenie w kregoslup.Podwiazanie jajowodow po 3 cc.Minelo juz 21 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wada

Pierwsze cc 89 narkoza, druga cc 92 narkoza, 3 cc 98 znieczulenie w kregoslup.Podwiazanie jajowodow bezproblemowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inspiracje
13 godzin temu, NaugthyBitch napisał:

Oczywiście, że jest. Twoja koleżanka widocznie się nie zgodziła na podwiązanie jajowodów. Ale po 3 cc przeważnie proponują to rozwiązanie 

Bzdura. Jestem po 3 cc,podczas ostatniego cięcia macica prawie mi pękła i lekarz powiedział że muszę pomyśleć o dobrej antykoncepcji bo następnej ciąży mogę nie przeżyć.Zapytałam o podwiązanie jajowodów ,odpowiedział że tego się już nie praktykuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
17 minut temu, Gość Inspiracje napisał:

Bzdura. Jestem po 3 cc,podczas ostatniego cięcia macica prawie mi pękła i lekarz powiedział że muszę pomyśleć o dobrej antykoncepcji bo następnej ciąży mogę nie przeżyć.Zapytałam o podwiązanie jajowodów ,odpowiedział że tego się już nie praktykuje .

To chyba robic sie mu nie chcialo i jak najszybciej chcial z sali uciekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×