Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość im dreaming...........

jak znalezliscie prace? znajomi, ogloszenie w gazecie, gumtree,jobcentre,

Polecane posty

Gość szukamszczesciaja
brawo dziewczyno, ja mieszkalam w Dublinie 1, 5 miesiaca w hostelu i to byl super czas. Smialo mozesz przemieszkac, mlodzi w ogole nie uciekaja niektorzy nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie znalazła praca.
Później rozmowa kwalifikacyjna i jakoś leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiem na parę pytań a co mi tam. CV library i inne typu reed, monster, jobsearch, totaljobs.com, jobsite - warto o ile masz doświadczenie w jakimś zawodzie albo konkretną specjalizację. Umieszczasz swój profil, CV, oczekiwania zawodowe i kontakt i jazda... Podam przykład. Umieściłam CV i profil mojego męża o 23.00 wieczorem na CV library. Informatyk, programista w .NET, parę dobrych lat doświadczenia w PL i UK. 8.29 rano następnego dnia pierwszy telefon od headhuntera...w ciągu dnia jeszcze z 5 miał i musial wyłączyć bo będąc w pracy nie bardzo się dało wisieć na tele. Fajne jest to że możesz sprawdzać na niektórych z nich ile rekruterów było na Twoim profilu. Plusem jest ustawienia maila z powiadomieniem o ofertach nowo dodanych, uważam te portale za lepsze niż agencje nawet wąsko wyspecjalizowane, które dosłownie biją się o pracownika i wysyłają często gęsto w 'ciemno' nie zapoznawszy się ze specyfikacją firmy zatrudniającej. To jest najbardziej wkurzające, i mimo że zaznaczasz rejestrując się u nich jaki typ pracy cię interesuje - oni wiedzą lepiej. Wiadomo rozpoznanie wśród agencji trzeba robić samemu, ja omijam te które po rejestracji online mówią: konsultant zadzwoni a z kontaktu nici. Wiadomo, agencja zadzwoni gdy zwietrzy pieniądz! Co do jobcentre, wole się nie wypowiadać. Ostatnio szukając pracy spytałam czy mają prace w jobcentreplus dla advisorów. Facet wzruszył ramionami, odhaczył co trzeba. Dwa tygodnie później kiedy poszłam im zameldować że pracę mam, inny adviser mówi mi że mieli w moim mieście bagatela 100 pozycji w Jobcentre, ale termin składania podań skończył się tydzień temu. No ręce opadają :). Pierwszą pracę znalazlam przez agencję, druga, trzecia i obecna z polecenia pracownika wewnątrz firmy który przedlożył moje CV. Potem rozmowa kwalifikacyjna, test kompetencji i gotowe. Tylko raz zdarzyło mi się mieć dwuetapową rozmowę kwalifikacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze dopiszę. Odeszłam z toksycznej pracy 23/11/2011, dali mi 3 dni wolnego a oficjalnie ostatnim dzień w P45 mam wpisany 31/12/11. Pierwsze CV wysłałam 7/01/12. Byłam na dwóch rozmowach 19/1 i 20/1. Wczoraj był mój pierwszy dzień w nowej pracy :). Powodzenia dla wszystkich szukających pracy w UK :). Kto chce i szuka, ten na pewno znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"brawo dziewczyno a jeszcze mam pytanie,czy wszyscy wyjezdzajacy mieli z gory wynajety pokoj,mieszkanie, czy zdarza sie ze tez dopiero na miejscu poszukuja,mieszkajac tymczasowo np w hostelach?" oczywiscie, ze tak. Kolega - ktorego przypadek opisalam wczesniej - zatrzymal sie w hotelu na kilka tyg. , dopiero potem wynajal mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilaDe
A ja zapytam o nieco co innego... nie orientujecie sie jak wygląda w uk runek pracy dla nauczyciel języków obcych? w tym roku kończę studia (angielski + rosyjski spec. nauczycielska) i jak widzę to co tu mnie czeka to az na płacz sie zbiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila - niestety nie znam tego rynku i to jeszcze w uk, ale mialam kolezanke - kt sie w to bawila w warszawie w jednym z tamtejszych liceow - toz to bida z nedza (i nie mam tu na mysli tylko strony finansowej) ale ogolnie atmosfera - i standardy pracy - zenada;/ wydaje mi sie jednak zeby zostac nauczycielem w kraju w kt sie nie studiowalo to droga przez meke (z uznaniem kwalifikacji i certyfikatow itd.) nie wydaje mi sie tez zeby w UK (kraju imigrantow+ jezyka z kt uczyniono towar eksportowy) byl jakis szal na nauke obcych jezykow.., ale to tylko moja opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirosław G
Ja znalazłem pracę stosunkowo niedawno i to dzięki ogłoszeniom w sieci. Pomógł mi w tym kandyduch http://www.praca.gratka.pl/kandyduch. Wspiera w poszukiwaniach wolnego etatu na każdym etapie:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez agencję EuroKadra - teraz przez takie agencje można łatwo dostać pracę w znanych markach - trzeba jedynie wykorzystywać aktualne możliwości. Wiadomo, że z zatrudnieniem bywa różnie, ale każdy może coś znaleźć, zależy od kwalifikacji. Na pewno rekordowo łatwo można się teraz dostać do znanych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie wysłali w delegację i tak mi się spodobało, że po prostu zostałem. Łatwo poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Glassdoor/Indeed, wyslanych kilka CV, praca znaleziona w branzy w ciagu tygodnia, znajomosci zadnych (grudzien 2016)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gość gosc napisał:

Glassdoor/Indeed, wyslanych kilka CV, praca znaleziona w branzy w ciagu tygodnia, znajomosci zadnych (grudzien 2016)

IT? A w jakim kraju mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Kobietka2019 napisał:

IT? A w jakim kraju mieszkasz?

Nie IT, badania rynkowe, Anglia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Oferta pracy w UK znaleziona na pracuj . pl , rekrutacja przez telefon (2 rozmowy) a potem ostatni etap rekrutacji to bylo spotkanie we Wroclawiu z przedstawicielami firmy z UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×