Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablinka

STARAMY SIĘ O DZIECKO W UK

Polecane posty

go for it Ale masz ciekawy termin porodu :) Masz szansę na datę styczniową, jak się dzidzia nie zechce urodzić w terminie :) No ale najważniejsze jest Wasze zdrowie, nie data... :) My z mężem też się staramy, ale nie w UK :P Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becias
Uaktualniam NICK............CYKL .........WIEK ........TERMIN @.......MIEJSCOWOŚĆ Nadzieja E14..10.............30........ ....10.08.11.........Londyn elle80...........1.............31..............27.08.2011 ....Peebles BRZUCHATKI NICK ......CYKL CUDU...WIEK ......TP........TC...........MIEJSCOWOŚĆ anitia.............11.......29.......26.08.........40.... ........Exeter Madziulka M.....2........29........23.10.11......31.........Southampto n Pablinka...........3...... .26.......25.11.11.....24..........Manchestr Becias.............1........27.......22.11.11.....26..... . ...east london go-for-it.........6........27.......27.12.11 ....22...........Londyn Angelowa..........1........25.......26.03.2012...8...... ....Londyn limehouse......duzo.....30........17.04.12......4........ ... .East London MAMUŚKI NICK.......... DATA PORODU..........PŁEĆ/IMIĘ..........WAGA/GODZ KASIEŃKA......04.04.11..............ALEKSANDER........35 40gr/4.30 malunia333....11.04.11...............córeczka........... 2900/00.02 Grays77.........10.08.11..............synek Adam Alexander..3400gr/12.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki doradzcie mi, w piatek moge isc na ten masaz szyjki no i nie wiem co robic, bo ponoc jednym pomaga a innym nie, ale do najprzsyjamniejszych to on nie nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............CYKL .........WIEK ........TERMIN @.......MIEJSCOWOŚĆ Nadzieja E14..10.............30........ ....10.08.11.........Londyn elle80...........1.............31..............27.08.2011 ....Peebles BRZUCHATKI NICK ......CYKL CUDU...WIEK ......TP........TC...........MIEJSCOWOŚĆ anitia.............11.......29.......26.08.........40.... ........Exeter Madziulka M.....2........29........23.10.11......31.........Southampto n Pablinka...........3...... .26.......25.11.11.....24..........Manchestr Becias.............1........27.......22.11.11.....26..... . ...east london go-for-it.........6........27.......27.12.11 ....22...........Londyn Angelowa..........1........25.......26.03.2012...8...... ....Londyn limehouse......duzo.....30........17.04.12......6........ ... .East London MAMUŚKI NICK.......... DATA PORODU..........PŁEĆ/IMIĘ..........WAGA/GODZ KASIEŃKA......04.04.11..............ALEKSANDER........35 40gr/4.30 malunia333....11.04.11...............córeczka........... 2900/00.02 Grays77.........10.08.11..............synek Adam Alexander..3400gr/12.12 dziewczynki, sorry ze się ostatnio nie odzywam, ale jakaś rozbita jestem. miałam gości tydzień czasu i nadal dojść do siebie nie mogę....jak tylko się ogarnę napisze do Was, we wtorek mam usg, dam znać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w ten paskudny deszczowy poranek! Gruba Kasia, dzieki:). z OM termin mialam na moje urodziny, 1.01, ale po pierwszym usg na szczescie sie przesunal. oczywiscie moze sie zdarzyc, ze i tak przenosze i urodze tego 1.01:). powodzenia w staraniach. Anitia, ja tez slyszalam ze masaz szyjki bywa bolesny, ja chyba poczekalabym jeszcze jakis czas, jesli maly jest szczesliwy w brzuszku, to nie ma po co wyganiac go na sile. po terminie bedziesz pewnie miala czestsze ktg, na pewno zauwaza jesli beda przeslanki do wywolania porodu, wiec po co narazac sie swiadomie na bol masazu szyjki jak mozesz zaczac rodzic sama? moj syn urodzil sie 6 dni po terminie i nikt nie proponowal mi masazu szyjki. Limehouse, 🖐️! mam nadzieje ze dobrze sie czujesz. do pozniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki moje :) obiecałam i staram się zaglądać częściej :) Witam Madziulka widzę że wskoczyłaś przede mnie z terminem porodu :) Anitko jak tam? U mnie już odliczanie dni do końca pracy heh jeszcze miesiąc bo chce pracować do końca września. Szczerze powiem że te 12 godzinne zmiany mnie wykańczają heh a tak apropo czy któraś z was wie jak napisać wypowiedzenie że chce z tym dniem iść na macierzyński? a poza tym żyjemy w stresie czy nasz maluszek dobrze się rozwija heh a kontrolny scan 14 września heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie cisza, na dzis mam termin. Bylam u poloznej, zrobila mi ten masaz, bolalo troszke, ale dalo sie wytrzymac. I dlugo to nie trwalo, do tego jak bardziej bolalo, to ona przestawala, wiec ze tak powiem, dalo sie wytrzymac. Poza tym zero objawow :) trzeba czekac/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablinka ja 14 wrzesnia mam ten pierwszy scan wiec domysl sie jak sie denerwuje i odliczam dni:( :) anitia powodzenia, by nagle przyszło i szybko poszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelowa :) wiem co czujesz ja nie mogłam się doczekać tego scanu tak bardzo chciałam się dowiedzieć że z maluszkiem wszystko w porządku, i okazało się że wszystko dobrze tak że i Ty się nie denerwuj bo na pewno maluszek rozwija się prawidłowo :) a uwierz mi uczucie gdy zobaczysz pierwszy raz swoje maleństwo i bijące serduszko jest cudowne a wyrazx twarzy mojego Pawła był bezcenny :) anitko to czekamy czekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!! Pablinka- ja tez do konca wrzesnia pracuje, juz nie moge sie doczekac- jeszcze 5 tygodni. Ciezko mi juz rano wstawac (pracuje 7-15) bo mala w nocy daje czesto popalic i spac nie moge:). Co do listu- ja nic nie pisalam, po prostu powiedzialam w HR ze tego i tego dnia planuje odejsc, z reszta moge przelozyc date jakby co. Zapytaj czy musisz pisac oficjalnie. Dzis wyskoczylam na zakupy do bootsa po pierwsze pieluchy, maternity pads,jakies mascie, kropelki,kosmetyki dla malej. Pewnie za ja 2-3 tyg zaczne powoli pakowac torbe do szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już zaczynam myśleć o torbie ale słyszałam że powinnam dostać od położnej liste potrzebnych do szpitala, czy któraś wie coś o tym? Nie mam pojęcia co dla siebie i malucha powinnam mieć ze sobą w szpitalu. Anitko może nam napiszesz jak wygląda Twoja torba? Ja właśnie oglądam pościele do kołyski i chyba kupie na allegro bo wychodzą taniej niż tu i jakoś bardziej mi się podobają choć przyznam że żadna nie rzuciła mnie na kolana heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja dostalam liste od poloznej, i tam na tej liscie mialam rzeczy dla siebie, typu tens machine, breast pads, wklady poporodowe, majtki poporodowe, koszule do porodu i jakas po porodzie rozpinana na gorze, latwa do karmienia jesli zamierzacie karmic piersia, kurcze juz nawet nie pamietam co tam pakowalam, jakis szampon, recznik itp, rzeczy dla dziecka po 4 vest i sleepsuit, pierwsze ubranko do ubrania, ubranko do wyjscia, a jeszcze dla siebie cos na wyjscie, cos wygodnego, do tego paczke pampersow dla dzieciaczka, a i dwie pary niedrapek na raczki dla dzieciatka, paczke wacikow do przemywania, kremy do pupci dla malego, jak mi sie cos przypomni jeszcze to napisze. Drobne na parking.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o drobne niech się mój Paweł martwi dziewczyny myślicie że dla małego do spania mogę wziąć zwykłe bawełniane pajacyki czy tutaj maluchy jak w PL leżą sobie w kaftaniczku i pieluszce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bede brala pajacyki + body z dlugim rekawem moze...procz tego co anitia napisala to jeszcze skarpetki,czapeczka. Dla siebie jeszcze klapki pod prysznic, nipple cream,balsam do ust i wode termalna na czas porodu. Tak z innej beczki- myslala ktoras z Was juz o wozku? Ja jeszcze nie mam...a czas goni. Moze w ten weekend zamowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia opanowałyśmy dziś forum :P Ja już mam wózek, ale kupowany w PL jak byliśmy na urlopie to mój ojciec kupił wózek dal wnuka i przywieźliśmy go tutaj. W angielskich wózkach nawet nie zdążyłam się zorientować :P mam taki kolor czerwony z grafitem http://www.2o2.pl/produkt,19913,gleboko-spacerowy-wozek-tako-captiva---kolekcja-mohican.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oba ladne...ja wlasnie sie rozgladam... Pablinka- ja dzis znudzona to siedze na necie:) mam wolne, maz w pracy, tylko jakies zakupy i pranie dzis zrobilam, psa zabralam do parku i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia mi jeszcze daleko , daleko do rozgladania sie nad wozkiem.. ale wiadomo jakis tam tym w glowie byl i co nie zajrzalam do sklepu czy do katalogu to nic mi sie do konca nie podobalo.. W tym nie takie kola reszta super, w tym nie taki uklad, w tym cos.. A ten twój jest, no .. idealny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka wszystkim, ja wlasnie wrocilam ze szpitala, nie nie rodzilam jeszcze, wczoraj rano zlapala mnie biegunka i wymioty, ze doslownie co 2 minuty latalam do lazienki, zadzwonilam do szpitala i kazalimi przyjechac, porobili mi badania i zostawili na noc, bo sie odwodnilam przez to i musili pouzupelniac plyny, no wiec wczoraj caly dzien i cala noc bylam pod kroplowka, dzis rano juz zjadlam tosta i juz przeszlo wiec wypuscili mnie do domu, a poza tym to ledwi mnie wypuscili i odszedl mi czop, tak mi sie wydaje ze to to, bo niby byl bezbarwny a nie z krwia, ale taka dluga galaretka, i w sumie to takie dwa duze kawaly tego, no wiec chyba to to, nigdy czegos takiego nie mialam. ❤️ Aniolek 7.12.2009 10tc ❤️ ❤️ 40sty tydzien ciazy ❤️ czkamy na ciebie 26.08.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitia, a ja juz serio myslalam ze wyladowalas na porodowce jak cie nie bylo ostatnio. coz, co sie odwlecze to nie uciecze:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! ja tez juz niedlugo koncze prace, bo w polowie wrzesnia. macierzynski zaczyna mi sie 9.10, ale mam przed tym jeszcze 3 tygodnie urlopu do wykorzystania. oficjalny tekst wypowiedzenia znajdziesz Pablinko tutaj: http://www.direct.gov.uk/maternity.dsb to jest strona rzadowa, idziesz po kolei odpowiadajac na pytania i na koncu na podstawie tych odpowiedzi masz ulozony list, ktory dajesz pracodawcy. ja w obu ciazach korzystalam z tej wersji. pytaj w razie watpliwosci. Angelowa, trzymam kciuki za scan. 2 tygodnie minie jak z bicza strzelil. co do listy do szpitala to zapytajcie konkretnie poloznej co potrzeba, ja bazowalam tylko na tej ksiazce NHS o ciazy, tej zielonej, ale ona jest taka ogolna dla wszystkich szpitali, a tak naprawde to kazdy ma inna liste co spakowac do torby. w rezultacie wzielam wiele niepotrzebnych rzeczy. jesli chcecie zeby pokazano wam na sali poporodowej jak kapac noworodka, zapytajcie czy potrzeba wziac recznik dla dziecka (bo dla siebie pewnie bedziecie musialy miec swoj). swoja droga to raczej dzieci nie kapia po porodzie, raczej kaza czekac pare dni po porodzie, bo ta maz pokrywajaca skore dziecka dobrze dziala na skore. w czasie kiedy urodzilam syna byly straszne upaly, moze dlatego same polozne oferowaly nauczyc nas kapac dzieci, ktore czesto sa niedokladnie powycierane (recznikiem) i maja ciagle troche krwi itp we wloskach. a w upaly to nie za higieniczne... aha, beda wam wmawiac jakie to baby wipes sa be, ze powinno sie tylko wata i ciepla woda myc pupe, ale ja zalowalam ze nie mialam w szpitalu wipes. od razu by ich uzywala. kupcie jakies delikatne na bazie wody bez dodatkow i nie meczcie sie wata i woda. zobaczycie o czym mowie kiedy dziecko walnie wam pierwsza smolke, ktora jast tak cholernie ciezka do wytarcia:). Limehouse, napisz prosze od razu po scanie jutro co i jak i uspokoj ciotki forumowe. wiecie co, Anitie chyba juz naprawde wzielo. trzymajmy kciuki!! pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
go for it dziękuje :) za linka zaraz się za to zabiorę bo w czw muszę to w końcu oddać heh ciekawe co w rezultacie mi wyjdzie z tym macierzyńskim i w ogóle heh :) Olka czekamy na realcje ze scanu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
go for it a wiesz moze co to ordinary maternity leave i additional maternity leave?? bo tam tak podzielone na dwa jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............CYKL .........WIEK ........TERMIN @.......MIEJSCOWOŚĆ Nadzieja E14..10.............30........ ....10.08.11.........Londyn elle80...........1.............31..............27.08.2011 ....Peebles BRZUCHATKI NICK ......CYKL CUDU...WIEK ......TP........TC...........MIEJSCOWOŚĆ anitia.............11.......29.......26.08.........40.... ........Exeter Madziulka M.....2........29........23.10.11......31.........Southampto n Pablinka...........3...... .26.......25.11.11.....27..........Manchestr Becias.............1........27.......22.11.11.....26..... . ...east london go-for-it.........6........27.......27.12.11 ....22...........Londyn Angelowa..........1........25.......26.03.2012...8...... ....Londyn limehouse......duzo.....30........17.04.12......6........ ... .East London MAMUŚKI NICK.......... DATA PORODU..........PŁEĆ/IMIĘ..........WAGA/GODZ KASIEŃKA......04.04.11..............ALEKSANDER........35 40gr/4.30 malunia333....11.04.11...............córeczka........... 2900/00.02 Grays77.........10.08.11..............synek Adam Alexander..3400gr/12.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ordinary maternity leave to jest pierwsze 26 tygodni, pozniejsze 26 tyg to jest additional maternity leave. lacznie macierzynski mozna wziac na rok. caly ordinary maternity leave jest platny, ale tylko pierwsze 13 tygodni additional sa platne, reszta nieplatna. glowna roznica pomiedzy tymi dwoma jest taka, ze po OML wracasz do pracy na dokladnie tych samych warunkach jak przed porodem, natomiast wracajac po AML pracodawca moze zmienic te warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki ci moja skarbnico wiedzy :) ja pracuje przez agencje tak że i tak nie wiadomo gdzie i jak będę wracać do pracy, po za tym chciałabym już coś innego po macierzyńskim robić ale to się jeszcze okaże heh Nie wiem co w ogóle mi wyjdzie z tym macierzyńskim bo mam przepracowaną potrzebną ilość tygodni i nadał pracuje ale dwa tyg miałam zwolnienie ze szpitala i nie miałam wypłaty wtedy i 3 tyg miałam zarobek mniejszy niż te 102 f ale wczoraj czytałam na stronie directgov że jeśli pracuje przez agencje to tygodnie w których byłam na full time wyrównują się z tymi w których nie byłam ale nie jestem pewna czy dobrze to zrozumiałam heh no ale w razie czego zostaje MA a jak ty się czujesz kochana? Wiadomo kto się kryje w brzuszku?? Już po połókowym? może pisałaś ale niestety nie jestem na bieżąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablinko, no wlasnie, nawet jesli nie dostaniesz SMP, to dostaniesz MA, na jedno wychodzi. ja w zasadach zatrudnienia przez agencje zupelnie sie nie orientuje, wiec tu Ci nie pomoge. Ja czuje sie wspaniale, drugi trymestr najlepszy ze wszytskich. w nocy bola mnie czasem plecy i to dosc mocno, ale wszystko przechodzi kiedy wstane z lozka. polowkowe juz chwile za mna, w brzuszku kryje sie dziewuszka:D. bardzo, nawiasem mowiac, rozbrykana, nie daje odpoczac od kopniakow na dluzsza chwile:). mam nadzieje ze ty tez dobrze sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ja was czytam codziennie!!!! ale nie mam sily nic pisac jestem w takim stresie, wiem wiem zaraz napiszecie ze mam sie nie denerwowac, ale ja nie moge....po prastu nie moge... mam bole nerwowe kolo serca od 3 dni.....chyba za zawal zejde i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×