Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablinka

STARAMY SIĘ O DZIECKO W UK

Polecane posty

czesc dziewczyny! Angelowa, i jak po spotkaniu z polozna? pobierala ci te krew? swoja droga, to pierwszy raz slysze o takim serwisie, ze przychodza do ciebie do domu. ale uwierz mi, ze ja bylabym szczesliwa gdyby tak mozna bylo w moim szpitalu! nie musialabym organizowac opieki dla malego to po pierwsze, a po drugie to nie czekalabym w szpitalu - a opoznienia maja czasem i po 1.5 godziny!to tylko zeby zobaczyc polozna, a potem jeszcze kolejka do pobrania krwi:(. w kazdym razie, napisz. a na pierwszym usg sprawdzaja przeziernosc, niektore szpitale oferuja tez tzw test podwojny, gdzie do okreslenia ryzyka wystapienia wad genetycznych uzywa sie tez krwi pobranej od matki w ten sam dzien w ktroy robione jest usg. sprawdzaja tez czy dziecko ma obie rece i nogi, czy bije serce, obecnosc mozgu i zoladka. szczegolowe badanie tych organow jest przeprowadzane na usg polowkowym. Pablinka, Grays nam sie juz chwalila chyba strone wczesniej ze urodzila Adasia:). my tu poinformowane jestesmy, tylko ty rzadko bywasz :P. Kazda wizyta z inna polozna to normalna sprawa, ja tez tak mam, w pierwszej ciazy identycznie. ale nie powiem zeby mi to jakos przeszkadzalo. przeciez masz wszystkie szczegoly dotyczace przebiegu twojej ciazy zanotowane w swojej karcie i one wiedza z kim maja do czynienia. wydaje mi sie to wrecz rzadkoscia zeby miec wizyty z ta sama polozna przez cala ciaze, nawet z doswiadczenia moich kolezanek, ktore rodzily w roznych szpitalach w Londynie. wiec nie stresuj sie. :). Limehouse, zostal ci juz tylko tydzien do usg, jakos minelo, prawda? mam nadzieje ze wszystko u ciebie w porzadku. Anitia, 4 dni......:). u mnie w porzadku, mala kopie, szczegolnie wieczorami. zaczynaja mnie juz troche bolec plecy, zwlaszcza w nocy. wagowo przybylo mi tylko 2 kg jak do tej pory, mysle ze dosc malo jak na 22 tydzien, ale wiem, ze nie ma sie co martwic. ok, czas zaczac myslec o jakims obiedzie. trzymajcie sie dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
go-for-it - ja juz o moich plecach nie wspominam, tak mnie nawalaja,z e czasami to nie wiem co mam ze soba zrobic, ale pocieszam sie ze to juz niedlugo. jesli chodzi o wizyty poloznej, to ja mialam kilka wizyt u siebie w domu, a na kilka chodzilam do przychodni, ale nigdy nie czekalam dluzej niz 10 min, zazwyczaj wszystko punktualnie sie odbywalo, a do szpitala jezdzilam tylko na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Mozna sie jeszcze przylaczyc? Ja juz co prawda w 31 tyg...jestem z Southampton. Czytam Wasz topik od jakiegos czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej madziulka, southampton, byc moze bede musiala sie tam wybrac na spotkanie konsularne za 2 tygodnie w sprawie paszportu dla malucha ;) jak juz sie w koncu zdecyduje pokazac na tym sweicie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spotkanie konsularne w southampton? pierwsze slysze...napisz prosze cos wiecej bo nic nie wiem na ten temat...my bedziemy chyba zalatwiac brytyjski paszport dla malej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Jak chcesz zalatwic brytyjski paszport? Maz jest anglikiem? Bo jesli oboje rodzicow sa polakami to i dziecko dostaje polski paszport. A tu ci wklejam linka do spotkania konsularnego: http://www.londynkg.polemb.net/ tu masz wiecej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oboje jestesmy Polakami...dziecko moze otrzymac brytyjski paszport jesli rodzice maja udokumentowane 5 lat pracy tutaj (np poprzez uzyskanie permanent residency)...dowiadywalam sie w home office...ze strony i telefonicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, to prawda z tym paszportem angielskim. moj syn ma obywatelstwo brytyjskie. jakby cos to sluze pomoca, ale to prawda ze przed urodzeniem dziecka przynajmniej jeden z rodzicow musi byc i legalnie pracowac w uk zeby taki dostac i musi byc w stanie to udokumentowac za pomoca oryginalnych dokumentow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i napisz cos wiecej o sobie, znasz plec dziecka? czy to twoje pierwsze dziecko? my tu ciekawskie jestesmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej go-for-it!! Bede miala dziewczynke, termin 23.10, to moje pierwsze dziecko. MIeszkam w Southampton juz od ponad 6 lat...mezatka od prawie 2, termin porodu wypada dokladnie w nasza rocznice slubu:) takze kto wie...moze zamiast na kolacke maz zabierze mnie na porodowke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) juhuuu!!! wreszcie jakas dziewczynka dla towarzystwa dla mojej! bo do tej pory oczekiwalysmy na tym topiku samych chlopcow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuje sie do tabelki:) NICK............CYKL .........WIEK ........TERMIN @.......MIEJSCOWOŚĆ Nadzieja E14..10.............30........ ....10.08.11.........Londyn Limehouse......1..............30.............07.08.11(jak os tak).....Londyn elle80...........1.............31..............27.08.2011 ....Peebles BRZUCHATKI NICK ......CYKL CUDU...WIEK ......TP........TC...........MIEJSCOWOŚĆ Grays77...........3.........34........22.08.......36..... . ....Grays/Chafford Hundred anitia............11.........29........26.08.......35... . .......Exeter Pablinka..........3....... .26.......25.11.11.....16..............Manchestr Becias...........1.........27........28.11.11.....21..... . .......east london go-for-it.........6........27........27.12.11 ....17.............Londyn Madziulka M.....2........29........23.10.11......31............Southampton MAMUŚKI NICK.......... DATA PORODU..........PŁEĆ/IMIĘ..........WAGA/GODZ KASIEŃKA......04.04.11..............ALEKSANDER........35 40gr/4.30 malunia333....11.04.11...............córeczka........... 2900/00.02 Go-for-it- mial byc chlopiec, wyszla dziewczynka:) podobna do mnie- tak przynajmniej stwierdzam po 4D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lojezu, jakas strasznie stara tabelke dorwalas! sprawdz na poprzedniej stronie lub 2 strony do tylu, powinnas znalezc ostatnio uaktualniana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiscie...przeoczylam ...poprawiam sie:) mam nadzieje, ze to ta najbardziej aktualna NICK............CYKL .........WIEK ........TERMIN @.......MIEJSCOWOŚĆ Nadzieja E14..10.............30........ ....10.08.11.........Londyn elle80...........1.............31..............27.08.2011 ....Peebles BRZUCHATKI NICK ......CYKL CUDU...WIEK ......TP........TC...........MIEJSCOWOŚĆ anitia.............11.......29.......26.08.......38... . .......Exeter Pablinka...........3...... .26.......25.11.11.....24..........Manchestr Becias.............1........27.......28.11.11.....21..... . ...east london go-for-it.........6........27.......27.12.11 ....20...........Londyn Angelowa..........1........25.......26.03.2012...8...... ....Londyn limehouse......duzo.....30........17.04.12......4........... .East London Madziulka M.....2......29..........23.10.11.......31.........Southampton MAMUŚKI NICK.......... DATA PORODU..........PŁEĆ/IMIĘ..........WAGA/GODZ KASIEŃKA......04.04.11..............ALEKSANDER........35 40gr/4.30 malunia333....11.04.11...............córeczka........... 2900/00.02 Grays77.........10.08.11..............synek Adam Alexander..3400gr/12.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............CYKL .........WIEK ........TERMIN @.......MIEJSCOWOŚĆ Nadzieja E14..10.............30........ ....10.08.11.........Londyn elle80...........1.............31..............27.08.2011 ....Peebles BRZUCHATKI NICK ......CYKL CUDU...WIEK ......TP........TC...........MIEJSCOWOŚĆ anitia.............11.......29.......26.08.......38... . .......Exeter Madziulka M.....2........29........23.10.11......31.........Southampton Pablinka...........3...... .26.......25.11.11.....24..........Manchestr Becias.............1........27.......28.11.11.....21..... . ...east london go-for-it.........6........27.......27.12.11 ....20...........Londyn Angelowa..........1........25.......26.03.2012...8...... ....Londyn limehouse......duzo.....30........17.04.12......4........ ... .East London MAMUŚKI NICK.......... DATA PORODU..........PŁEĆ/IMIĘ..........WAGA/GODZ KASIEŃKA......04.04.11..............ALEKSANDER........35 40gr/4.30 malunia333....11.04.11...............córeczka........... 2900/00.02 Grays77.........10.08.11..............synek Adam Alexander..3400gr/12.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja czytalam to jeden z rodzicow musi miec paszport brytyjski zeby dziecko mialo paszport brytyjski. go-for-it a jak dlugo trwa zalatwienie brytyjskiego paszportu dla dziecka, szybciej niz w polskiej ambasadzie? Bo mi na czasie bedzie zalezec i w sumie to mi bez znaczenia jaki paszport ma dziecko, tylko ktoro bedzie trwalo szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uaktualniam NICK............CYKL .........WIEK ........TERMIN @.......MIEJSCOWOŚĆ Nadzieja E14..10.............30........ ....10.08.11.........Londyn elle80...........1.............31..............27.08.2011 ....Peebles BRZUCHATKI NICK ......CYKL CUDU...WIEK ......TP........TC...........MIEJSCOWOŚĆ anitia.............11.......29.......26.08.........40............Exeter Madziulka M.....2........29........23.10.11......31.........Southampto n Pablinka...........3...... .26.......25.11.11.....24..........Manchestr Becias.............1........27.......28.11.11.....21..... . ...east london go-for-it.........6........27.......27.12.11 ....20...........Londyn Angelowa..........1........25.......26.03.2012...8...... ....Londyn limehouse......duzo.....30........17.04.12......4........ ... .East London MAMUŚKI NICK.......... DATA PORODU..........PŁEĆ/IMIĘ..........WAGA/GODZ KASIEŃKA......04.04.11..............ALEKSANDER........35 40gr/4.30 malunia333....11.04.11...............córeczka........... 2900/00.02 Grays77.........10.08.11..............synek Adam Alexander..3400gr/12.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystarczy, ze rodzice sa stalymi rezydentami w uk (udokumentowane 5 lat pracy) lub posiadaja indefinite leave to remain (to chyba w przypadku non-EU jest wymagane). co do czasu oczekiwania to go-for-it pewnie odpowie szczegolowo ale z tego co wiem to na brytyjski czeka sie krocej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitia, moj dostalam 18 dni po wyslaniu dokumentow, wiec i tak krocej niz wyrobienie polskiego. a wszystko robisz za posrednictwem poczty, nie musisz ciagnac dziecka do konsulatu! i placisz jakies 50, ale masz paszport 5 letni, a nie tylko roczny-tymczasowy polski. sprawdz ten topik, tutaj o tym pisalam: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3801236&start=30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
go-for-it no widzisz, czlowiek sie uczy cale zycie. Tylko mam nadzieje ze kurcze napewno to krocej by trwalo, zadzwonie tam jutro i sie wszystkiego dowiem, bo to rzeczywiscie ulatwilo by spawe. A jesli dostane brytyjski paszport to i tak moge sie starac o polski paszport dla dziecka? zeby miec dwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) życie teraz toczy się wokół małego, karmienie, przewijanie, lulanie:) w środę Adaś skończy 2 tyg, jak ten czas szybko leci, jest taki grzeczniusi, moje dwa poprzednie szraby nie były takie spokojne:) ale chyba im późniejsze macierzyństwo tym chyba bardziej świadome może, spokojne, wszystko jest idealne, daje wam linki do mojego Skarba, pozdrawiam:) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9d4ad0dd52be8000.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fdaf504c168694ae.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/61b7dcaa912be77f.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitia, oczywiscie ze mozesz starac sie tez o polski paszport, pytanie tylko po co? obywatelstwo maly i tak bedzie mial podwojne, a po co dwa paszporty? brytyjski paszport i tak otworzy mu duzo wiecej drzwi niz polski. ale Polakiem tez bedzie:). a miec paszporty zeby z dwoma podrozowac tak dla frajdy? Grays, Adas jest przeslodki, szczegolnie na tym zdjeciu na ktorym sie usmiecha:). gratuluje raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, Anitia, na paszport czekasz dluzej jesli jest to sezon wakacyjny, ale ja aplikowalam tez na poczatku lipca, i zeszlo niecale 3 tygodnie. jak zadzwonisz to powiedza ci, ze nie powinno zejsc dluzej, ale gwarancji dac nie moga. moja rada: uzyj post office chyba check and send service to sie nazywa, wtedy sprawdza czy na pewno masz wszystkie dokumenty w porzadku, co wykluczy zwrot podania z powodu zlych/niewystarczajacych dokumentow, te wnioski z poczty tez jakos szybciej rozpatruja niz zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o to ze teraz bedzie mi bardzo na czasie zalezalo, bo chcemy jechac do polski pod koniec pazdziernika i boje sie ze sie niewyrobie z paszportami, a jak zloze podanie o oba, to moze ktorys przyjdzie na czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Faktycznie położna przybyła, dwie godziny posiedziała, wypisała ze mną cała tą księgę :D Pobrała krew 😭 i mocz. Poprosiłam to do badan podstawowych krwi dopisała toxo a żeby wiedzieć :) Przywiazla dwa bounty pack - szok kazda znajoma musiala wypelnic formularz i isc do bootsa odebrac :) No i teraz 14 wrzesnia jak sie doczekam ;);) to scan ( z badaniem krwi jak ktos wspominal) potem spotkanie z lekarzem ( nie wiem w sumie po co ;O ) , potem z położną już u nich i potem to badanie na cukrzyce ciążową. Uff :) Obym dożyła pierwszego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uaktualniam NICK............CYKL .........WIEK ........TERMIN @.......MIEJSCOWOŚĆ Nadzieja E14..10.............30........ ....10.08.11.........Londyn elle80...........1.............31..............27.08.2011 ....Peebles BRZUCHATKI NICK ......CYKL CUDU...WIEK ......TP........TC...........MIEJSCOWOŚĆ anitia.............11.......29.......26.08.........40.... ........Exeter Madziulka M.....2........29........23.10.11......31.........Southampto n Pablinka...........3...... .26.......25.11.11.....24..........Manchestr Becias.............1........27.......28.11.11.....21..... . ...east london go-for-it.........6........27.......27.12.11 ....22...........Londyn Angelowa..........1........25.......26.03.2012...8...... ....Londyn limehouse......duzo.....30........17.04.12......4........ ... .East London MAMUŚKI NICK.......... DATA PORODU..........PŁEĆ/IMIĘ..........WAGA/GODZ KASIEŃKA......04.04.11..............ALEKSANDER........35 40gr/4.30 malunia333....11.04.11...............córeczka........... 2900/00.02 Grays77.........10.08.11..............synek Adam Alexander..3400gr/12.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, wlasnie wrocilam od poloznej. Moj termin za 3 dni. W piatek jak nie urodze do tego czasu, jesli oczywiscie chce, moge do nich zadzwonic i umowic sie na masaz szyjki, moze pomoze w wywolaniu porodu a moze nie, i jesli bede chciala, jesli nie, to nastepna wizyte mam za tydzien we wtorek i wtedy bedziemy decydowac co dalej. Na razie mam duzo sie ruszac, jesc ananasy, pic herbatke z lisci malin, ostre curry, i duzo sexu. Takie zalecenia od poloznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez wlasnie po wizycie u poloznej...z mala wszystko ok tylko moj brzuch za maly- 27cm w 31 tyg. Za tydzien mam juz umowiony growth scan bo z ostatniego wyszlo, ze waga dziecka jest niska (1049g w 29 tyg). No ale ja jestem drobna wiec to moze byc powodem. Zobaczymy za tydzien ile podrosla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×