Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablinka

STARAMY SIĘ O DZIECKO W UK

Polecane posty

ilus dobrze ze wszystko ok, ale dziwne ze nie podaja plci, u mnie nie bylo problem z tym zeby mi podali rorciazabcia - popieram zwykle dziekuje wystarczy, bo jak dasz bombonierke ona bedzie musiala z tego sie rozliczac, gdzies w papierach to zapisac Gosiek, zrob zwykly test z moczu, tutaj nie robia bety. Nadziejko jak tam, juz coraz blizej do twojego terminu, stresujesz sie? U mnie byla cesarka tak jak planowalismy, moj Max ma juz prawie 3 tygodnie, ale aniol nie dziecko, tylko spi, jje I sra :) raz mial kolke albo jakos go brzuszek bolal, a poza tym to wogole nie placze, tylko troche jeszcze nie wyspana po nockach, juz sie przyzwyczailam ze starszym synkiem ze przesypia cale nocki, a tu spowrotem trzeba sie nauczyc instrukcji obslugi malego dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
anitia stosujesz jakas diete przy dziecku? Co jesz na codzien? Moj ma ciagle kolki, daje infacol, ale nie dziala, masakra:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie mozna dac bombonierke, z tego sie nie trzeba rozliczac, a co najwyzej podzielic :-D Sama pracuje w szpitalu I bardzo czesto dostajemy slodycze. Raz pacjent chcial mi podarowac butelke drogiej whisky, ale tego juz nie przyjelam, bo nie wypada I byloby zle widziane. Jesli chodzi o kolki to dieta matki nie ma tu nic do rzeczy. Do mleka przenikaja wylacznie alergeny, dlatego nalezy obserwowac dziecko jedzac truskawki, czekolade, produkty mleczne czy pomidory, bo moze je zwyczajnie wysypac I tyle. Natomiast kolki sa wynikiem niedojrzalosci ukladu pokarmowego dziecka. Te dzieci, ktore sa karmione butelka I mm tak samo na nie cierpia, a przeciez w ich wypadku ciezko winic diete matki. Generalnie cos takiego jak dieta matki karmiacej nie istnieje, to bzdura. Jesc nalezy wszystko, unikac jedynie uzywek I gotowej zywnosci, typu golabki ze sloika czy zupki chinskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ilus87 a skad jestes? Szkocja? Ja rodzilam w grudniu. W moim miescie wlasnie nie podaja plci.. Plec poznalismy w pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iluś87
Irlandia Północna. Belfast. Ja wiem już teraz że nie we wszystkich szpitalach tak jest, w większości podają a ja trafiłam na ten co nie podają... Ale może się uda :) a jak nie tutaj na big scanie to i tak wybieram się też do PL więc tam na pewno skorzystam z usg. I to nawet 3d lub 4d :) fajnie tak zobaczyć dzieciątko :) i jak się pokaże to wiedzieć czy chłopiec czy dziewczynka :) *** anitia - u mnie właśnie jak dostałam ulotkę o big scanie to nawet tam jest ta informacja zaznaczona. A moja kuzynka w Anglii dowiedziała się bez problemu, niektórzy opowiadali mi że sami pytają czy chce się poznać płeć :) może jak zapytam na wizycie to powiedzą :) bo teraz pytaliśmy i powiedziała że jest w sumie jeszcze za wcześnie a poza tym właśnie o ich procedurze. Fajnie że już masz swoje szczęście :) gratuluję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja E14
Ilus - super wiadomosc! Wiedzialam, ze bedzie dobrze :) Teraz tylko dbaj o siebie i malenstwo. No i z doswiadczenia, jesli masz ochote na "kwasne" to chlopak :) My sie trzymamy dziewczynki, ale duzo przytylam...18kg!!!! Porazka. Ale nie narzekam. do 7go zostalo jeszcze 12 dni! Mam nadzieje, ze nie bedzie spoznienia, wywolywania itd, ale kto to wie. Pije sobie herbatke z lisci malin na "rozmiekczenie szyjki", chodze na spacery i tyle. Jutro mamy wizyte u poloznej. Zobaczymy jak sie dzidzia zachowuje. Anitko...3 tygodnie juz minely? Super, ze maly taki spokojny i pozwala ci odetchnac. Tez takiego chce! :) Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iluś87
Nadzieja E14 - dziękuje za miłe słowa :) ja trzymam kciuki za Twoją końcówkę ciąży bo pewnie się nie możesz doczekać kiedy maleństwo będzie :) a co do płc to wszyscy mówią mi że będzie chłopak, aż sama zaczynam tak myśleć... ale gdzieś tam w głębi cichutka nadzieja na dziewczynkę jest ;) a co do moich zachcianek... hmmm... o to chodzi że raz kwaśne, raz słone, a raz zupełnie wszystko na słodko!!! Także ciężko stwierdzić... np. bardzo lubię naleśniki... mogła bym jeść i jeść... ale potem nachodzi na zupy... kartoflanka czy pomidorowa, nie ma znaczenia, ważne żeby zupa :) od początku odrzuca od wędlin, ale czasem przechodzi i jem kanapki. Bardzo mam smaka na ketchup, ale jeżeli chodzi o kiszonego ogórka to nie... od początku nie mam na niego ochoty i do tej pory... oj zjem ale nie jakoś żeby mi bardzo się chciało... znowu czasem po obiedzie łapię za coś słodkiego, albo przed snem, baton, wafelek, cokolwiek... I jak myślisz? Pomieszane smaki konkretnie co nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja pochlanialam mase slodyczy I co, I mam chlopaka :) haha wiec nie ma reguly :) Nadziejko minelo te trzy tygodnie nie wiadomo kiedy, a moje dziecko teraz sie przestawilo I rano wogole nie sypia, np dzis dopiero po 15 poszedl spac pierwszy raz, na rekach albo w wozku to moglby ciagle spac, ale jak go odkladam do lozeczka to krzyk, no wiec co usnie ja go myk do lozeczka a on spowrotem pobudka, I tak walczymy kto wygra w tej walce :) Trzymam kciuki za ciebie, juz niedlugo I ty bedziesz tulic swoje malenstwo. Ja czasami mam problem ze starszym synkiem, z jednej strony przychodzi I mowi, o jaki moj braciszek slodziutki, a z drugiej strony chce wiecej uwagi z mojej strony, a ja nie zawsze moge mu go poswiecic, bo jednak mlodszy ani sam nie zje, ani sie nie zabawi, trzeba ciagle jednak sie nim zajmowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja troche.. nie w temacie ale tez jestem w uk. Moja corka ma 20miesiecy I zlapala grzybice paznokci. 3 sa twarde I żółte. Wiecie czy moge.jej robić specyfikiem od school?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja E14
Drogi gosciu - niestety nie wiem co robic z ta grzybica. Najlepiej niech doswiadczone mamy sie wypowiedza. Ja bym poszla do GP... Anitko, to chyba normalne, ze starsze dzieci sa troszke zazdrosne. Moja znajoma jest w tej samej sytuacji. Przejdzie :) No I masz racje, takie mieszne (I slodkie) zachcianki to na chlopaka! Ilus - mowie Ci, chlopiec bedzie :) U nas dziewczynki zostalo 6 dni. Ufff, taka jestem ciezka I opuchnieta. Oby sie nie opoznil moj maly. Pozdrawiam Was cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iluśśś
Nadzieja E14 - jak tam? jeszcze w dwupaku? ;) mam nadzieje że odezwiesz się i poinformujesz nas jak już będziesz miała maleństwo w ramionach :) a co do syna to każdy mi mówi że będzie syn :) he he... aby zdrowe i wszystko jedno co będzie skrywał maluszek między nóżkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja E14
Ilus, dokladnie, oby zdrowe i wszystko jedno co. My tez tak mowilismy :) My tez jeszcze w dwupaku, mam nadzieje, ze to juz niedlugo. Jutro kupuje ananasa "na wywolanie" :) Bede jadla pomalutku... Na pewno dam znac jak sie "rozsypiemy". 4 lata na forum...bedziemy swietowac! ;) Wszystkiego dobrego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iluśśś
Nadzieja E14 - jak tam? ANANAS? To na wywołanie? Nie słyszałam o tym :) powodzenia życzę ;) a szkoda że nie wiedziała bo koleżanka z innego forum właśnie dziś pojechała na wywołanie po terminie a jej córeczka uparta nie chciała wcześniej się pokazać ;) zaproponowała bym jej ananasa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka ja mama
Ananasa jadlam i urodzilam 2 tyg.po terminie..:) Srednio to dziala.. Tez sprzatalam, mylam okna, spacery itd i nic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez jadlam ananasa, curry, herbata z lisci malin I nic nie dzialalo, tzn urodzilam w dniu terminu ale tylko dlatego ze byla to cesarka planowana, z pierwszym synkiem tez probowalam wszystkiego I urodzilam 4 dni po terminie, nawet masaz szyjki mialam, I co dopiero 4 dni po masazu sie ruszylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anitia mialas wskazania na cesarke czy na wlasne zyczenie? Mi ananas nie pomogl ani sprzatamie i ostre jedzenie. Urodzilam 36h po masażu szyjki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zyczenie ze wzgledu na to ze mialam cesarke emergency z pierwszym synkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadzieja E14 nadal 2w1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja E14
Witam dziewczynki! Przepraszam, ze tak pozno pisze. Philip urodzil sie 4go Kwietnia i ma juz ponad 3 tygodnie. Jest sliczniutki i zdrowy. Porod byl bardzo szybki, wody poszly mi wieczorem w domu i juz po 6 godzinach nasz synek przyszedl na swiat, tzn. 3 dni przed terminem. Jeszcze nie moge uwierzyc, ze jestem mama! Ale roboty pelne rece. Mialam problem z karmieniem piersia. Maly ciagle glodny, wiec dokarmiam go formula. Moja mama jest u mnie, pomaga mi w domu. I tak :) Dzien leci za dniem, maly rosnie i dobrze nam razem. Kocham go nad zycie, moj maly skarb, moj maly cud. Znowu lzy mi sie kreca, bo juz myslalam, ze nigdy nie podziele sie taka radoscia z Wami. Dobrnelismy jakos do konca...a raczej do nowego poczatku :) Dzieki Bogu! Pozdrawiamy Was wszystkie serdecznie! Mama Nadzieja i Philipek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejo!!!!!gratulacje!!!Anitia Tobie takze!!!tyle czasu jestesmy na tym forum....zycze zdrowia dla Waszych dzieciaczmow!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratulacje mamusko :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iluśśś
NADZIEJKA - MOJE NAJSZCZERSZE GRATULACJE :) BARDZO SIĘ CIESZĘ ŻE WSZYSTKO POSZŁO SZYBKO I JUŻ MASZ SWÓJ MALEŃKI CUD W SWOICH RAMIONACH. ŻYCZĘ WAM MNÓSTWO ZDRÓWKA :) A ja jutro już scan połówkowy mimo że to koniec 23 tygodnia :) maleństwo rusza się w brzuszku, byłam w strachu bo bardzo mało się odzywało, bardzo delikatnie i czasem wogóle nie czułam przez dwa, trzy dni, bałam się strasznie o niego. Jednak rozkręca się i nawet tatusiowi dał znać że tam jest :) bardzo się cieszę że już jutro będę mogła je zobaczyć i mam nadzieję że jest zdrowiutkie i rośnie :) aby wszystko było w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja E14
Dziekuje Wam dziewczynki! Philipek wczoraj skonczyl 2 miesiace. Czas leci. Mam pytanie do mamusiek. Martwi mnie, ze glowka mojego malca jak byla stozkowata tak jest. Na dodatek maly upodobal sobie jedna strone spania I trzyma glowke ciagle w jedna I ta sama strone. W rezultacie ta glowenka jest z jednej strony plaska. Niby lekarze uspokajaja. Chcialam sie dowiedziec, czy ktos tez tak mial? Kiedy ten ksztalt glowki sie normuje? Pozdrawiam wszystkie forumowiczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja moja mala kladlam raz na jednej raz na drugiej stronie w nocy po kazdym przebudzeniu byla zmiana stron I podkladalam jej kocyk pod plecki by sie nie oburcila ale my mielismy okropne problemy z ulewaniem I balam sie by mi sie w nocy nie utopila a w dzien pod kontrola lezala na plasko. Mojej kolezanki corcia spala I lezalancaly czas na plasko dzis ma roczek I ma plaska gowke z tylu urosly wloski I juz tak tegi nie widać ale nie zmienia to faktu ze ma bardzi nie ksztaltna gowkle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limehouse
Nadziejo moja kolezanka miala ten sam problem, ale unormowalo sie to, zabralo to kilka miesiecy... pewnie wiesz ze sa specjane poduszki pod glowe dla niemowlakow? jak nie to kup mu. I kladz raz na jedna raz na druga strone, ja umczylam Lenka spac na boku...na plasko nie spa la.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja E14
Troszke mnie uspokoilyscie. Limehouse -mam ta poduszke...kladlam Philipka na niej, ale po krotkim czasie poduszka sobie a Philip sobie :)))) Rece opadaja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zeby glowka ladnie sie zaokraglila w ciagu dnia jak najwiecej kladzcie dziecko na brzuszku- nie dosc ze cwiczy miesnie grzbietu to jeszcze nie splaszcza glowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ilus ty z Belfastu, rodz w The Royal Hospital I tam chodz na scany, powiedza plec. Polozne super, polecam ten szpital na porod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×