Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

Krupnik pierogi ruskie na święta będzie: żurek z jajkiem i chrzanem chleb, szynka, kiełbasa jajka z rzodkiewką, szczypiorkiem babka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze slysze ,
a mozesz podac ten babciny przepisik na tego tarciucha, ale z samych ziemniakow i cebuli:) musi chyba byc smakowity :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa ogórkowa
będzie na 2 dni :) a w piątek śledź i ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katolina21
4-5 dużych ziemniaków trę elektrycznie (no lub na tarce, jak ktoś nie ma innej opcji), do tego jedną dużą cebulę. Mieszam dodaję jedno jajko i jedną szklankę mąki pszennej typ 450 , 480 . Dodaję sól i pieprz, po łyżeczce czubatej, do tego majeranek i oregano. Blaszkę prostokątną (taką do ciast) blaszaną, wysmarowuję masłem i posypuję trochę bułką tartą, Do rozgrzanego piekarnika, na 200 stopni około (potem trochę zmniejszam) na najniższym szczeblu, piec ok godzinę. Ja nie mam termoobiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze slysze ,
dziekuje za nadzwyczaj szybka odpowiedz:) wyprobuje :) tylko strasznie duzo maki do obu tych tarciuchow trzeba, zastanawiam sie jaka toto ma konsystencje po upieczeniu. ten ziemniaczany mozna podac jako cos na kanapki, czy raczej jako porcje na taterzu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katolina21
możesz dać pół szklanki mąki i nic się nie stanie :) Ja osobiście wolę z tym mięsem wtedy się nada na kanapki, bo taki tarciuch z samych ziemniaków to raczej nie bardzo na kanapki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze slysze ,
dzieki sliczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katolina21
nie ma za co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa33.
i KARKÓWKA OCZYWIŚCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okazało się, że nie mam kaszy jęczmiennej i w końcu zrobiłam grochówę :) 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lewa_stopa
ja wlasciwie nigdy nie wiem co gotowac przed swietami. roboty w pieron i przychodzi mi do glowy jakas szybka zupa + jajka sadzone albo ryba smazona na drugie + salatka z weka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katolina21
Ja się na święta nie spinam :) Dzisiaj na obiad mięso gulaszowe z kaszą i sosem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też sie nie spinam, już w zasadzie jedzienie mam, tylko babke jakąś dokupię i mazurka sprzątam na bieżaco, okna też nie teraz, w mrozy, tylko czekam na dużo bardziej ergonomiczne temperatury 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wielki Piątek jest dziś
więc standard - śledź w śmietanie i ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahahahhaha
Ewa chyba nie przypuszczasz, ze ktokolwiek myślał, ze się spinasz na święta, zapanujesz nad swoim lenistwem oraz 2 lewymi rekami do gotowania i cokolwiek zrobisz. To byłaby sensacja na kafe. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lewa_stopa
co robicie w Wielki Piatek na obiady? Moja s.p. Babcia robila zawsze potrawe o nazwie dziki sledz , to taka zupa niezbyt smaczna zalatujaca octem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katolina21
ryba, ziemniaki , buraczki :)))) Na kolacje po prostu kanapki z serem, jajka, pomidory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz już je się
mięso :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maddiie
A jak pieczesz kielbase jakos w warzywach czy z jablkami?? A moze sama bez niczego?? U znajomej jadlam kielbase biala pieczona w porach i byla superowa. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piekę samą, polaną trochę olejem oddzielnie smażę cebulkę w talarkach i potem ją układam na kiełbasie 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
pieczona kielbasa, a nawet kaszanka maja o niebo lepszy smak niz gotowane. cebula tez fajnie wychodzi pieczona (w tym samym naczyniu/brytfance), np. w cwiartkach lub tego ksztaltu czesciach. tylko tez musi byc naoliwiona, bo sie skopci. ma inny wydzwiek niz smazona, wiem, tylko tak wspomnialam, bo sama jestem fanka pieczenia niemal wszystkiego w piekarniku :) wesolego ucztowania wszystkim 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do specjalistek
jak długo piec 1,60 kg karkówki? bo zaraz mam zamiar to robić, I na ile stopni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na obiad śnieg
rany jule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczuszki ciąg dalszy będzie, białą kiełbasę zamrożę, bo wszystkiego na raz nie damy rady zjeść 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś biała kiełbasa z ziemniakami i surówką z białej kapusty na jutro gotuję pieczarkową 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×