Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Majcia6

ból kręgosłupa

Polecane posty

Gość Majcia6

Bedąc mała, miałam dysplazję stawów biodrowych, mama mnie pieluchowała i potem już nikt się tym nie przejmował. 2 lata temu byłam na bilansie i lekarz stwierdził, że mam krzywe biodra i powinna chodzić na rehabilitację, nie chodziłam na nią, bo nie miałam czasu. Teraz od miesiąca boli mnie kręgosłup w odcinku krzyżowym. Myślałam, że to przez intensywną jazdę na łyżwach po 3 godzinny dziennie więc zrezygnowałam, ale kręgosłup dalej mi dokucza. Boli jak siedzę i stoję. Jak leżę na boku, wszystko jest dobrze. Ostatnio jak zaczełam sięgać pamięcią kręgosłup dokuczał mi zawsze, ale nie zwracałam na to uwagi, czasem jak chodzę strzela mi tak jakby coś w biodrze, jakby mi kość jakaś uciekała. Czy ból kręgosłupa może mieć coś wspólnego z dysplazją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dokładnie gdzie odczuwasz ten ból?? W kręgosłupie, to znaczy dokładnie w jakim miejscu? Pośladki? czy ten ból promieniuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majcia06
Nie promieniuje i odczuwam go tak od połowy pośladków w górę do bioder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majcia06
Wydaje mi się, że to kręgosłup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majcia06
Co do diety, jestem wegetarianką od 4 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabelcia1979
dlaczego od bioder ma boleć kręgosłup-czy to ma jakiś związek?myślę że to jest coś nie tak z kręgosłupem właśnie na silne bóle najlepsza pyralgina jak ostatnio pokazuje reklama ale to noie zarty warto chyba udać się do specjal;isty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eelina72
pisałam na którymś forum że jeżeli jesteś pewna że to bóle kręgosłupa to udaj się do masażysty albo zamów wizytę domową do mnie od kilku lat przyjeżdża masażysta z salonu na jelonkach bo można się umówić u nich albo zamówić wizytę domową tel 501490830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chochliczek11
ja bym na twoim miejscu poszła do lekarza i niech ci da skierowanie na prześwietlenie. To może mieć związek z tą dysplazją w dzieciństwie, no i rehabilitacja jest bardzo ważna w takich przypadkach, trzeba wzmocnić mięśnie wokół bioder, kręgosłupa, żeby lepiej stabilizowały stawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majcia006
Czytałam w różnych ksiązkach, że właśnie ból kęgosłupa może iśc od bioder, dlatego pytałam, może ktoś się już z tym spotkał, dziś zadzwoniłam do znajomego lekarza i jestem umówiona na wizytę powiedział, że da mi skierowanie na tomografię. To teraz zapytam, czy tomografię bioder robi się z kontrastem ? Miałam robioną tomografię zatok właśnie z kontrastem i nie było to przyjemne przeżycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ortopedy
krzywo ustawione biodra mogą spowodować wtórnie wadę postawy czy skrzywienie kręgosłupa przy nieleczonej dysplazji bioder często dochodzi do skrócenia którejś kończyny i stąd krzywe ustawienie miednicy i w efekcie krzywy kręgosłup skolioza.... mam to samo, po jakimś czasie zaczełam mieć dodatkowo problemy z kolanami bo prze krótszą jedną nogę jedno kolano było mocniej obciążane najważniejsza jest diagnoza, potem rehabilitacja przez codzienne ćwiczenia oraz dobranie dobrych butów, buty są bardzo ważne bo one mogą korygować wady postawy zapobiegać bólom polecam buty Scholla, są drogie ale są tak wyprofilowane że stopa automatycznie jest ustawiona w nich w prawidłowy sposób, odciąża to stawy i zapobiega bólom, ostatnio kupiłam klapki Airbag, wreszcie wiem co to chodzenie bez bólu w kolanach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ortopedy
niech lekarz sprawdzi czy któraś noga nie jest krótsza, wtedy konieczna będzie korygująca wkładka do buta może to brzmi dziwnie, ale przy dysplazji następuje jakaś zmiana w biodrze która powoduje przykurcz mięśni i więzadeł w biodrze i przez to noga się "skraca" ktoś kto nie zna całego tego mechanizmu nie wpadłby na to....sama dopiero o tym przeczytałam w jakimś artykule....a niestety nie każdy lekarz o tym powie i nie każdy lekarz powie że należy to rehabilitować i nosić wkładki ortopedyczne by zapobiegać skrzywieniu kregosłupa i dalszym zmianom w układzie szkieletowym bardzo ważne są ćwiczenia na kręgosłup: czyli ćwiczenia posturalne wzmacniające mięśnie brzucha, pośladków i grzbietu, to one stablizują kręgosłup, polepszają postawę i zapobiegają bólom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majcia06
Noge krótszą mam, bo to już było stwierdzone jak miałam 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halina555
najlepszy z naturalnych sposobów na ból : rezonator biofotonowy, sam lekarz mi to zaproponował, jak już leki były niewystarczające, to znaczy musiałam brać ich wielkie dawki, żeby w jakiś sposób załagodziły ból, a teraz po miesiącu używania zeszłam na niższą dawkę i sama się dziwię, ale to naprawdę na mnie zadziałało, więc mogę szczerze polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
Nie ma nic skuteczniejszego jak masaz z akupresura,przynajmniej leczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie bóle kręgosłupa, a zwłaszcza lędźwi znacznie osłabły odkiedy stosuję ocieplacz z wełny na lędźwie. Jest zarejestrowany jako produkt medyczny, ale nie ma żadnych skutków ubocznych. Z tego, co się orientuję jedyna firma w Polsce, która produkuje tego typu rzeczy to Iltex. Tu możecie zobaczyć, jak to wygląda: http://iltex.pl/produkty/produkty-zdrowotne/+ocieplacz-pas-biodrowy/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
Nie ma nic skuteczniejszego jak masaz z akupresura,przynajmniej leczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mańka299
dla mnie najlepszy okazał się rezonator biofotonowy, ból był oropny, leki nie pomagały na dłuższą metę, masaże i zabiegi też, dopiero rezonator zmniejszył mój ból, i mogę znowu normalnie funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
mańka299, Nie ma nic skuteczniejszego jak masaz z akupresura,przynajmniej leczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chora_na_kręgosłup
U mnie najlepiej zadziałał masaż mojego partnera seksualnego. Zamiast olejku użył swojego nasienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
Chora_na_kręgosłup,WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOW,nasienie pewnie Ci duzo maluszkó wyrosnie na plecach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chora_na_kręgosłup
:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
Chora_na_kręgosłup,niop:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
tak bardzo mi z tym zle,tak operuj sobie wszystko jak leci,az nie bedzie juz co operowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli dokucza ci silny ból to najprostszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porady specjalisty. Może w tym wypadku warto również zainteresować się neurologiem? Ja na twoim miejscu bym tak zrobiła. Sama skarżyłam się na bóle kręgosłupa w młodym wieku i po wizycie u http://walentynykaneurologgdansk.pl/ wszystko stało się jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od kiedy kupiłam materac Art Medic, który polecił mi mój masażysta ze szpitala, zaczęłam dosłownie doceniać życie - nagle okazało się, że można żyć bez bólu, nie tylko łykając proszki, ale po prostu dobrze się wysypiając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszka_1
Słyszałaś o chiropraktyce? To jest manualna terapia kręgosłupa, wykonują ją tzw. kręgarze. Mój tata tą metodą miał leczony w Kręg Clinic wypadnięty dysk, miał 3 zabiegi i po sprawie. Obyło się na szczęście bez operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Edyciak
Nie kręgarze, tylko fizjoterapeuci. To różnica. Bo kręgarz to bardzo często samouk albo osoba po jakimś studium anatomii gdzieś zagranicą. a fizjoterapeuta to zawód paramedyczny po 5 letnich studiach poświadczony odpowiednim dyplomem ukończenia uczelni wyższej, który może potem się kształcić na kursach klinicznych, kursach z metod rehabilitacji czy innych studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie tylko fizjoterapeuci :) Ja osobiście wolałabym się wybrać do certyfikowanego, doświadczonego kręgarza niż do fizjoterapeuty świeżo po studiach:) @groszka 1 moja mama też chodzi do kręg-clinic (@gość Edyciak - do kręgarza, który posiada tytuł profesora, nie jest samoukiem ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×