Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość madgus

jak zacząć bieganie?

Polecane posty

Gość ewaabra
Jedz i biegaj - Scott Jurek w księgarni: http://allegro.pl/my_page.php?uid=26079086 Od niemal dwóch dekad Scott Jurek jest najważniejszą postacią i gwiazdą biegów ultramaratońskich. To niezwykle trudna, ale wciąż zyskująca na znaczeniu dyscyplina sportu. W 1999 roku będąc właściwie nikomu nieznanym biegaczem, Scott Jurek niespodziewanie wysunął się na prowadzenie w Western States Endurance Run słynnym stumilowym (a więc ponad stusześćdziesięciokilometrowym!) wyścigu szlakiem z czasów gorączki złota przez kalifornijskie góry Sierra Nevada. Jurek wygrał go siedem razy z rzędu, ustanawiając również nowy rekord tej trasy. Dwukrotnie zwyciężył w Badwater Ultramarathon, a więc w biegu na ponad dwieście siedemnaście kilometrów przez Dolinę Śmierci. Ustanowił rekord Stanów Zjednoczonych w dwudziestoczterogodzinnym wyścigu, przebiegając w tym czasie dwieście sześćdziesiąt sześć i sześć dziesiątych kilometra, czyli sześć i pół maratonu! Znalazł się w grupie najlepszych biegaczy, którzy w Meksyku wzięli udział w wyścigu z udziałem Indian Tarahumara, znanym z bestsellerowej książki Urodzeni biegacze. Te osiągnięcia należą do absolutnie wyjątkowych, a niezwykłości dodaje im fakt, że Jurek dokonał ich, jedząc wyłącznie produkty pochodzenia roślinnego. W Jedz i biegaj Scott Jurek szczerze opowiada o swoim życiu weganina i o karierze wybitnego sportowca. Jego historia może być natchnieniem dla biegaczy na każdym poziomie zaawansowania, pokazuje bowiem, jak silna potrafi być ludzka wola. To inspirująca opowieść o dzieciństwie Jurka, początkach biegania (z którym nie zaprzyjaźnił się od razu) i o powolnej przemianie w weganina i ultramaratończyka błyskotliwie wygrywającego zawody rozgrywane na całym świecie. Ta historia obala stereotypowe poglądy na temat tego, co powinien jeść sportowiec, myślący o dobrych wynikach! Jedz i biegaj jest pełne niezwykłych opowieści o wytrzymałości i współzawodnictwie, naukowych ciekawostek i praktycznych porad w tym wielu przepisów na ulubione dania autora. Ta książka zainspiruje do działania każdego, kto po nią sięgnie: do pierwszego biegu, poszerzenia horyzontów żywieniowych albo wręcz do poznania granic własnych możliwości. Cóż za dokonanie! mówię zarówno o życiu Scotta Jurka, jak i o tej, jedynej w swoim rodzaju książce. Jurek wciąż podejmuje niewiarygodne wyzwania. Jak mu się to udaje? Zrozumiałem jego tajemnicę dzięki tej zapierającej dech w piersiach, bardzo osobistej opowieści. Ten człowiek jest kimś absolutnie niezwykłym i niepowtarzalnym tak jak jego historia. Christopher McDougall, autor Urodzonych biegaczy Porywająca historia porywającego człowieka. Fenomenalny sukces Scotta Jurka jako ultramaratończyka udowadnia, że mięso i inne produkty pochodzenia zwierzęcego wcale nie są niezbędne, aby dbać o swoje zdrowie, siłę i wytrzymałość. Andrew Weil, autor Samouzdrawiania Analizując umysłowy aspekt wytrzymałości, Jurek odkrywa najważniejsze prawdy, jakie musi poznać każdy biegacz. Amby Burfoot, autor The Runners Guide to the Meaning of Life Scott Jurek to znany na całym świecie ultramaratończyk. Biega na dystansach 100, 200 i więcej mil, będąc weganinem. Jest bohaterem wielu książek (m.in. Urodzeni biegacze, Galaktyka, 2010), reportaży telewizyjnych (m.in. w CNN) i artykułów w największych amerykańskich dziennikach, takich jak „New York Times czy „Wall Street Journal. Jurek słynie także ze swojego proekologicznego stylu życia. Jako świetny fizjoterapeuta, trener, a także kucharz prowadzi wykłady, prelekcje i spotkania motywacyjne organizowane przez wiele firm i rozmaitych stowarzyszeń, jak choćby Microsoft czy Starbucks. Więcej informacji na temat tego niezwykłego biegacza można znaleźć na jego stronie internetowej: www.scottjurek.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulamii
Bieganie jest bardzo dobre dla wzmocnienia mięśni oraz poprawienia wydolności oddechowej. Właśnie bieganie najlepiej powiększa pojemność płuc poprawiając Twoją kondycję. Jeśli chcesz zacząć biegać (nawet jeżeli nie jesteś w formie) to polecam zajrzeć na http://makelifehealthier.wordpress.com/about/. Jest tam opisany dokładny plan treningu, również dla początkujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby zacząć biegać przede wszystkim musisz mieć odpowiedni strój. Najważniejsze są buty, polecam coś takiego: http://air-max.pl/index.php?route=product/product&path=59&product_id=147 Mają grubą i elastyczną podeszwę, więc nie będziesz czuła bólu związanego z nawierzchnią. Do tego najlepsze będą legginsy i koszulka bawełniana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelyn898989
chce zaczac biegac od czwartku, rano. do tej pory biegalam troche na biezni i udawalo mi sie ubiec 20-25min, ale to i tak latwiej niz w terenie... fajnie by bylo biegac 30min bez przerwy, ale u mnie to chyba jeszcze daleka droga. dam znac, jak mi sie biegalo w czw pierwszy raz od dluzszego czasu, mam nadzieje, ze nie bede musiala sie przed wami wstydzic i nie 'pochwale' sie 20 minutowym, przerywanym marszem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelyn898989
hej dziewczyny, biegalam w zeszlym tyg 2 razy - w pt i w sb rano i jestem pozytywnie zaskoczona tym, jak mi poszlo:) w pt wstalam o 6.00, biegalam 35 min po lesie z 20sek przerwa, bo zlapala mnie kolka i musialam sie zatrzymac zeby rozciagnac brzuch, pozniej juz szlo ok. :) porozciagalam nogi po biegu i wrocilam do domu. bylam zadowolona, bo jak napisalam wczesniej, martwilam sie czy w ogole uda mi sie przebiec 30min:) biegam tr***cikiem, bo stawiam na spalanie a nie na wytrzymalosc. w sb natomiast zalozylam sobie, ze pobiegam tez 30-35 min, ale szlo mi dobrze, wiec postanowilam pobiegac 40min:) i rozciaganie na koniec. kurcze, nawet nie sadzilam, ze polubie tak bieganie w terenie, do tej pory tylko bieznia. ale teraz powoli zmieniam zdanie, bo bieganie w terenie, w lesie jest duuuuuzo przyjemniejsze, szczegolnie o wczesnej porze, kiedy wokół nikogo nie ma:) moze bedziemy opisywac tutaj swoje zmagania i postepy, dzienne raporty, co wy na to? jestem ciekawa jak idzie innym dziewczynom zaczynajacym bieganie, motywujmy sie nawzajem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fabryka Formy
Szanowni Państwo, przygotowując się do sezonu, musimy pamiętać, że samo bieganie to niestety za mało. Podczas treningu rozwijają się bowiem tylko niektóre z naszych mięśni. Głównie wzmacniamy nasze łydki i pośladki, ale żeby osiągać wyjątkowe rezultaty podczas biegów, musimy także rozwijać mięśnie czworogłowe, mięśnie goleni, brzucha i kręgosłupa. Bardzo ważne jest, by trening biegowy wzbogacić o ćwiczenia siłowe. Idealne dla biegaczy są wszelkiego rodzaju ćwiczenia poprawiające siłę mięśni przywodzących i odwodzących, przysiady i wypady z obciążeniem oraz ćwiczenia na mięśnie brzucha. Z kolei trening interwałowy o zmiennej intensywności ćwiczeń, poprawi wytrzymałość, siłę i kondycję biegaczy. Podczas przygotowań i w trakcie sezonu istotny jest też udział w zajęciach BodyMindowych, jak pilates, joga, zdrowy kręgosłup czy stretching. A dla urozmaicenia treningów oraz lepszej motywacji dobrze jest rozpocząć pracę pod okiem czujnego instruktora lub dołączyć do coraz popularniejszych grup biegających. Fabryka Formy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak zgadzam się buty są bardzo ważne jednak ważny jest tez suplement który ochroni nasze kolana i kostki, ja stosuje 4 Flex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sobotę w Legionowie odbywają się biegi przełajowe o puchar prezydenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja źle rozpoczęłam swoją przygode zbieganiem, ale teraz na szczęście jestem mądrzejsza i wiem, że warto kupić odpowiednie buty, nie biegac po asfalcie i wybrać odpowiedni suplement chroniący stawy, w moim przypadku jest to 4 Flex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kumaraa
Według mnie podstawa to odpowiednie buty jak zaczynamy biegać. Bez tego nie ma sensu bo szybko nabawimy sie kontuzji. Widziałam że tutaj http://www.landersen.pl/kobiety/buty-do-biegania mają bardzo fajne buty do biegania. Moze cos dla siebie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj jest przygotowany cały trening dla biegacza: http://flmc.pl/l/ab7f7 . Są odpowiedzi na pytania: jakim tempem zacząć, jakie dystanse na początek, jakie buty na jaką nawierzchnię i czy oddychać nosem, czy też ustami. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajne artykuły i porady na temat biegania są na sport-guru.pl. Sama wyczytałam tam o platformie Motivato, która pomaga w ustaleniu indywidualnego planu treningowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goda30
Od motywacji najlepiej zacząć i ładnego stroju do biegania :D Sama mam tak, że jak kupię sobie buty do biegania to od razu jakoś bardziej się chce :D Mam nowe z http://air-max.pl i tak sobie śmigam w nich co wieczór już 3 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolek115
Pamiętaj o dobrym obuwiu przy bieganiu! Polecam spojrzeć na ofertę skelpu http://free-run.pl/ maja duzy wybor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filtr Antyspamowy
won spamerzy z free-run.pl !!! won spamerzy !!! won spamerzy !!!won spamerzy !!!won spamerzy !!! FREE-RUN TO SPAMERSKA firma global traders ltd z siedzibą w hong kongu ulica 905 workingberg 4147

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie potrzebuję żadnego specjalnego stroju do biegania, najwazniejsze są przeciez buty,b o chodzi tu głównie o stopy, mam NewBalance, najwygodniejsze buty na świecie, model 1080 jest bardzo dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liczy sie odpowiednia motywacja - proponuje bieganie we dwoje - doskonaly motywator ! - sprawdzone - polecam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Furazytra
Nie można po prostu wstać i biegnąć, bo zniszczymy sobie zdrowie. Nieodpowiednie obuwie może wyrządzić wiele krzywdy, więc trzeba starannie je dobrać. Najlepiej zapytać o to w sklepie. Reszta stroju też jest bardzo ważna. No i przydadzą się różne gadżety http://zipnews.pl/2015050115781-elektroniczne-gadzety-dla-biegaczy Wtedy bieganie będzie nie tylko przyjemniejsze, ale i efektywniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heronwina
Dostałaś tu wiele cennych informacji. Pamiętaj jeszcze, że może dopaść Cię kolka podczas biegania. Przygotuj się na to, najlepiej poczytaj sobie teksty na tym portalu http://adamed.expert/ Będzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak zacząć bieganie? - Z prawej lub lewej nogi, nie polecam obiema na raz... Sami SPAMERZY tu piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danielaw11
Biegać najlepiej w sportowych ubraniach, przeznaczonych do aktywności sportowej, ja biegam w takiej bluzce adidas-oldschool.com/damskie/koszulka-tank-top-adidas-originals-x34714

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biegam w starej bawełnianej koszulce i byle jakich spodenkach, fakt że buty mam stricte biegowe różnych firm, bo kilka par na koncie 38 maratonów i kilka ultra nie daj sobie wmówić że do biegania potrzebujesz najnowszej bluzy za 300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może nie jestem doświadczonym biegaczem, ale swoje małe kontuzje(kolana) już miałem i wszystkie ucichły po zmianie obuwia. Amortyzacja ma ogromne znaczenie i od tego dopiero zacząłem normalne treningi, których nie musiałem przerywać co kilka tygodni. Mam teraz buty z New Balance, amortyzacja RevLite, spisują się świetnie, są lekkie wygodne i wytrzymałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry wszystkim Kobietkom!  Jestem studentką Psychologii i prowadzę badania dotyczące obrazu siebie i funkcjonowania zawodowego kobiet. Wszystkie kobiety, które NIE mają dzieci i są aktywne zawodowo proszę o pomoc. https://docs.google.com/forms/d/1Y3fohcOGcHLCP8ZPQMBK6Unl75JsBdGM7gIIIjPNyxg/viewform?c=0&w=1 Każda uzupełniona ankieta jest dla mnie na wagę złota. Z góry dziękuję! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×