Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość afasfasf

czy nauka języka włoskiego jest trudna???

Polecane posty

Gość gość
uczyłam się włoskiego w TFLS i szczerze polecam, super lektorzy, bardzo ciekawe zajęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Język włoski nie jest trudnym językiem. Ja na początek poszłam sobie na kurs do TFLS by nauczyć się podstaw. Potem wyjechałam do Włoch i jakoś to poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja się większości narażę. Znając naprawdę biegle trzy języki obce: angielski, włoski i francuski i będąc lektorką od dwudziestu lat, stwierdzę, jak wszyscy znający biegle język włoski, że jest to jeden z trudniejszych języków do opanowania, jeśli chce się mówić poprawnie. Dlaczego? Bo włoski, w przeciwieństwie do francuskiego i angielskiego, nie jest językiem o sztywnych strukturach, a bardziej na wyczucie i intencję. Ponadto ma niezliczoną ilość wyjątków i kilku możliwości użycia przyimków w zależności od wyrażenia i tego, co chcemy powiedzieć. Z natury Włosi nie poprawiają cudzoziemców, ale zachwycają się, gdy słyszą włoską mowę w ich wydaniu, obsypując komplementami, a szczęśliwi cudzoziemcy - w tym i Polacy - żyją w błogim przekonaniu, że włoski jest łatwy. Wymowa? Wydaje się dla Polaków prosta, ale Polaka mówiącego po włosku rozpoznam po dwóch słowach, ponieważ lektorzy nie zwracają uwagi na wymowę (sami zresztą nie mają lepszej, bo nie słyszą różnicy). Obecnie pracuję między innymi w agencji unijnej, gdzie uczę języka włoskiego Hiszpanów i chociaż większość po włosku rozumieją, to łapią się za głowę, gdy przy każdym zagadnieniu gramatycznym okazuje się ile jest wyjątków, ile trzeba ustalić i ile jest form, których u nich nie ma. Nie znam hiszpańskiego, ale moi hiszpańscy słuchacze już dawno mi powiedzieli, że włoski jest o niebo trudniejszy od ich języka i że nie spodziewali się tego, gdyż żyli w błogim przekonaniu, jak większość Polaków, że włoski jest łatwy. Gdy przychodzi mi współpracować z Polakami, którzy uważają, że włoski jest łatwy i że go znają świetnie i zaczynają mówić, bądź pisać po włosku, to okazuje się, że rzeczywiście są w stanie przekazać wszystko, ale w sposób bardzo prosty, bez wyszukanego słownictwa ani rozbudowanych zdań poprawnych pod kątem gramatycznym i niestety mówią z BŁĘDEM NA BŁĘDZIE. Nikt ich do tej pory nie poprawiał, bo na kursach, gdzie kładzie się nacisk na konwersację, nie przywiązuje się dużej uwagi na końcówki przymiotników, rzeczowników czy użycie prawidłowej formy. Ważne, by mówić i tyle. Zgadzam się, że na niższych poziomach tak powinno być, jednak chcąc mówić dobrze w danym języku, należy eliminować błędy, co akurat w przypadku włoskiego jest trudne. Ponadto zauważyłam, że jeśli ktoś przez wiele miesięcy czy tygodni nie był poprawiany, to potem bardzo ciężko wyplenić z jego umysłu formy, które zakodował sobie, jako prawidłowe. Jakże wielkie zdziwienie pojawia się niejednokrotnie gdy staram się eliminować błędy.. "Jak to? Tak się nie mówi? Naprawdę źle? Ale mnie nikt nie poprawiał". I szuka potem taki delikwent w Internecie albo u znajomych Włochów haczyków na mnie albo potwierdzenia swojej "wiedzy" (a raczej niewiedzy). Powiem Wam wszystkim z mojego doświadczenia, że naprawdę malutko osób zna język włoski, a zwłaszcza biegle. Niestety także wśród lektorów jest sporo osób bez kompetencji. I nie jest to broń Boże ich wina, tylko szkół, które biorą z ulicy pierwszą lepszą osobę, bo brak na rynku lektorów włoskiego do obsadzenia kursów. Miałam okazję odsłuchać z dyktafonu trzy lekcje włoskiego prowadzone w różnych miejscach przez trzy różne osoby. I tylko jedna była przygotowana do roli lektora i do tego maiła pojęcie jak poprowadzić zajęcia. Tak więc nie miejcie złudzeń, że włoski jest taki prosty. To angielski jest banalny w porównaniu do włoskiego. Chociażby przy tworzeniu form czasownikowych. Ale angielskiego też tak dobrze Polacy nie znają. To dopiero języki romańskie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirinilkaa
Każdy język obcy może być stosunkowo sensowny do przyswojenia jeśli się faktycznie nad nim pracuje, odpowiednią metodą i z ma się dobrego lektora. Ja chodzę teraz na trzeci poziom kursu w Katowicach, tutaj: https://www.lingua-house.pl/kurs-hiszpanskiego.html i do tej pory całkiem sprawnie wszystko idzie, przeszłam od poziomu A1 przez A2, teraz celowałam już w B1 i jestem zadowolona. Głównie dlatego że lektorka jest naprawdę godna polecenia, dużo się mówi przede wszystkim a nad gramatyką dodatkowo jeszcze pracuję sporo pisząc ale na kursie akurat stawiają na rozmawianie i mi bardzo na tym właśnie zależało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś uczyłam się sama włoskiego, ale wiadomo że trudno się mobilizować samemu i nauczyć się wymowy. Zapisałam się do TFLS w Warszawie, bo studiuję w tym mieście i jestem bardzo zadowolona. Fajni lektorzy, ciekawe zajęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uczyłam się w TFLS. Szczerze moge polecic zarówno zajęcia indywidualne jak i grupowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba nauka każdego języka wymaga od nas dużo motywacji, nauki i chęci :) dlatego ważni są też nauczyciele, którzy zachęcają i pomagają w nauce. ja na takich trafiłam w szkole językowej Berlitz i mimo, że nie zawsze było łatwo jeśli chodzi o naukę to dużo mi wytłumaczyli i sporo się nauczyłam! bardzo zadowolona jestem z tej szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pintstripe
Nauka języka samemu zawsze jest dosyć trudna, bo wymaga ogromnej determinacji, żeby faktycznie przyniosła efekt :) Ja włoskiego uczę się w krakowskim Berlitz, póki co jestem bardzo zadowolony z zajęć. Trochę mi ciężko ogarnąć gramatykę, ale lektorzy robią to, czego sami często nie potrafimy - świetnie motywują! Więc się nie poddaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się nauczyłam języka włoskiego w TFLS - dla mnie szkoła bardzo na tak, fajnie prowadzone zajęcia, niewielkie grupy. To jest to, czego potrzebowałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bejka55
Ja z nauki wloskiego jestem zadowolona z Pi School – szkoła bardzo fajna, przyjazna i można się sporo nauczyć. Fakt wiadomo że łatwo nie jest ale warto próbować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam naukę włoskiego w szkole TFLS. Bardzo ciekawe zajęcia, lektorka doświadczona i profesjonalna. Jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja chodzę do TFLS i jest spoko, mogę polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam TFLS. Świetna szkoła, bardzo miła obsługa, atrakcyjne ceny, wysokie zaangażowanie i dobre podejście lektorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała

Ja zaczęłam uczyć się włoskiego samodzielnie i jak już liznęłam co nieco, to zapisałam się do szkoły TFLS. Kurs ok, umiem się dogadać po włosku więc jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bojos

nie jest trudna ale moim zdaniem podstawy warto w jakiejś szkole, na kursie poznać. bo co jak co ale lektor dobrze wytłumaczy wszystko. ja trafiłam na takiego w Pi School i podstawy opanowałam dzięki nim znakomicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob

Ja się uczyłem sam dla siebie, jeżdżąc do Włoch, oglądając filmy itd. Jak się uczysz języka, to ważne jest, żeby zaznać też kultury danego kraju. Można słuchać muzyki, oglądać filmy, a zanim się zacznie rozumieć dany język, można też po polsku czytać blogi podróżnicze itd. (Jeden z moich ulubionych artykułów : http://www.delonghi.com/pl-pl/strony-funkcjonalne/uzupelniajce-linki-naglowka/dolce-vita-lekcja-5-uwaznosc ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona

Jak się ktoś chce nauczyć języka, to może właśnie zapisać się do TFLS. Lekcje są wartościowe, grupa dobrze dobrana przez metodyka pod względem poziomu, lektorzy dbają nie tylko o poziom zajęć, ale i o atmosferę podczas kursu więc jest przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka

polecam kurs włoskiego w TFLS, ja miałam zajęcia z super lektorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek

Bardzo odpowiada mi sposób nauczania w TFLS, profesjonalni lektorzy, pełni energii, luźna atmosfera, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abuska

ja w Wawie uczyłam się w Pi School - świetna szkoła, postawy idealnie opanowane i  doskonale opanowałam podstawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola

Mam pytanieeee - Czy mógłby mi ktoś sprawdzić krótkie zadanie domowe z włoskiego? Nie mam pewności ,co do mojej poprawności gramatycznej. Płacę uśmiechem 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin

Polecam szkołę TFLS. Szkoła ma doświadczonych lektorów, bogatą ofertę i zajęcia w małych grupkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dura

Włoskiego uczyłam się w Pi School - fajnie można u nich złapać podstawy, nauka to prawie jak zabawa. Szkoła jak dla mnie mocno trafiona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkkaa

Proponuję odwiedzenie TFLS i zapoznanie się z ich ofertą. Bardzo fajnie prowadzą zajęcia - są ciekawe, mijają nie wiem kiedy Naprawdę dla mnie sposób prowadzenia zajęć to ogromny plus bo zawsze wszędzie się nudziłam a tu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 21.07.2019 o 10:44, Gość majkkaa napisał:

Proponuję odwiedzenie TFLS i zapoznanie się z ich ofertą. Bardzo fajnie prowadzą zajęcia - są ciekawe, mijają nie wiem kiedy Naprawdę dla mnie sposób prowadzenia zajęć to ogromny plus bo zawsze wszędzie się nudziłam a tu nie.

ja również polecam TFLS. Najlepsza szkoła językowa w Warszawie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rubens

Polecam szkołę językową TFLS w Warszawie. Naprawdę świetne zorganizowane lekcje i bardzo dobrzy nauczyciele. Uczyłem się tam przez wiele miesięcy i byłem zadowolony. Umiejętności językowe znacznie wzrosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ja bym powiedział że wcale taki prosty nie jest, do pewnego poziomu, na poziomie komunikatywnym można bardzo szybko ogarnąć. Akurat studiuję italianistykę i przekonałem się o tym jak bardzo trudny jest ten język jeżeli chodzi o przyimki, bardzo dużo czasów różnych, trybów itp. Zależy co kto chce osiągnąć, jeżeli ktoś naprawdę chce perfekcyjnie opanować język włoski to są lata bardzo ciężkiej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emare

nie jest trudna, ja chodzę do Pi School, ucze sie w niewielkiej grupie i szczerze mówiąc efekty są bardzo fajne! także włoski to fajny język i przyjemny do nauki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inezz

ja chodzę na kurs do szkoły TFLS i jestem zadowolona, super lektorzy, profesjonalna obsługa w sekretariacie - polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×