Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość grabbing hands

Mieszkam pod lasem gdzie jest duzo wilkow .Jaki pies najlepszy do ochrony?

Polecane posty

Gość pitbull na lisy
to podaj miejscowosc bom ciekawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ft7fuygu
To powinnaś się cieszyć, że w ogóle w Polsce "SĄ" wilki. Po prostu zgłoś to do grupy ochrony wilków albo do parku wilczego. Tylko im nie rob krzywdy. Niech się tym zajmą odpowiedni ludzie. Ale to oczywiście prowo bo w Polsce wilków prawie nie ma więc teskt "dużo" wyklucza prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżozefina
akita jest podobna do łajki właśnie, też rasa pierwotna, no a kaukaz faktycznie może być niezłym stróżem, mój sąsiad kiedyś miał kaukaza, ale to był wariat, kiedyś im przeskoczył przez płot, rzucił się na naszą łajkę, nie mogliśmy ich rozdzielić, moja mama lała na nie zimną wodę a ja łajkę odciągałam za łapy, no i naderwałam mu stawy, potem kaukaz poleciał do kolejnego sąsiada i dość dotkliwie go pogryzł, facet kilka miesięcy dochodził do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabbing hands
I slusznie postapil ze uspil bo cielatko nie nadawalo sie juz do niczego i meczylo sie okrutnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabbing hands
To przyjedz do mnie to zobaczysz czy nie ma "duzo".. Jedynie nie zgadzam sie z tym panemk ktory napisal ze w lubuskim sa wilki. akurat tak sie sklada ze mam rodzine w miedzyrzeczu i nigdy nikt o czyms takim nie wspominal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabbing hands
moj kaukaz jest tresowany. Tyle kasy poszlo na tresure tych psow ze masakra. Oczywiscie w dzien siedza w boksach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżozefina
ja tylko dopiszę, że zazdroszczę bardzo miejsca zamieszkania, choć sama mieszkam pod lasem, ale 20km od wawy, no i fajnych psów, bo jestem miłośniczką ras pierwotnych, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladymakbet85
wypuszczanie męża żeby pilnował to nie najlepszy pomysł - dobry z niego pies na baby a nie na wilki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabbing hands
Ja mam króliki, indyki. perliczki i kury.. z tergo zyjemy, wiec nie mogee sobie pozwolic na intruzow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj tylko o tym, że te wszystkie "zimowe" i pierwotne rasy wymagają dość sporego zaangażowania ze strony właścicieli. Piszesz, ze w dzien siedzą w boksach, a czy wychodzisz z nimi na spacery, by mogły się wybiegać? Alaskany powinny przebiegać dziennie co najmniej kilka kilometrów, żeby później nie mieć problemów ze stawami, poza tym uwielbiają ruch. Mam nadzieje, że nie wypuszczasz ich tylko z boksów na noc, kiedy i tak śpią i nie mają okazji się wybiegać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Phoebe20
okolice niegosławic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżozefina
a to co pisze tabou to prawda, alaskany, tak jak akity muszą dużo biegać i latanie po podwórku im nie wystarczy, ze względu na stawy i na to, że te psy po prostu głupieją jak się nie wybiegają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam w warmińsko- maz
Żadne prowo. Autorka pisze prawde. Też mieszkam w warmińsko- mazurskim i u nas jest dużo wilków. mieszkam na sporej wsi i tu jeszcze nie przyszły ale w sąsiedniej wiosce już ludzie widzieli. teraz podobno wataha jest jakieś 20km od mojego miejsca zamieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam w warmińsko- maz
Autorko a dokładniej jaki powiat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżozefina
aż mnie ciarki przechodzą, jakbym była na tyle zamożna, żeby się o pracę i pieniądze nie martwić, to bym zaraz na mazury się wyprowadziła, w jakieś odległe miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam w warmińsko- maz
Ale to nie jest takie fajne. u nas we wsi są takie domy położone dalej od reszty zabudowań, pod lasem- kolonia po prostu mam nadzieje ze wiecie o co chodzi. no więc tam mieszkają 2 rodziny i te rodziny miały 2 pieski kundelki małe które biegaly luzem no i te psy pewnego dnia poszły w las i nie wróciły. nikt nie wie co się z nimi stalo ale ludzie domyślają się ze to mogą byc wilki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam w warmińsko- maz
chodzi o to że psy nie wrociły z lasu i ludzie domyślaja się ze mogły zostac zagryzione przez wilki coś chaotycznie piszę, spac mi sie chce to dlatego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżozefina
wiesz, gdybym wilka zobaczyła czy usłyszała gdzieś w pobliżu to bym się chyba ze strachu zsikała, ale myśl o takich miejscach "dziewiczych" jest dla mnie bardzo kusząca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam pytanie do autorki
Sama się nie boisz wilków? W końcu to bardzo agresywne zwierzeta, podejrzewam że gdybyś się z nim zetknęła to by od razu zaatakował. Mam rozumieć, że po zmroku nie wychodzisz z domu w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam w warmińsko- maz
Oj ja też bym się zlała w gacie ze strachu. na razie nikt go u nas nie widział ale ludzie z sąsiedniej wioski widzieli więc są niedaleko, może i do nas przyjdą. te małe psiaki są zagadką, zgineły już ze 2 tyg temu i ślad zaginął a ci ludzie mieszkają przy lesie. ja moją sunie pilnuje jak oka w głowie, jest duża i raczej z grozniejszych ras ale z takim wilkiem nie ma szans więc nawet nie moge jej wziąc gdzieś na pole by pobiegała, bo się boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Phoebe20
jakie agresywne? Wilk nie zaatakuje człowieka, chyba że jest głodny. I nie w dzień raczej. Ciekawostką jest fakt, że dla wilków zapach człowieka jest odpychający ;D powiedział mi to trener który jest myśliwym. Albo że zwierzęta (np. dziki) wyczuwają, może nawet "widzą" (podkreślam cudzysłowie) pozostałości środków chemicznych używanych do prania, dlatego wielu myśliwych nie używa ich, a zamiast tego pierze strój na polowanie po prostu w szarym mydle. Dla takiego wilka spotkanie z człowiekiem to żadna przyjemność. Dopóki nie musi, nie podejdzie ani nie zaatakuje. Chyba że z głodu albo z poczucia zagrożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lesne stfory
Ja mam strach gdy mam isc do lasu. Boje sie ze z zza krzaka wyskoczy niedziedz albo kuguar ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżozefina
ale wilki nie są tak niebezpieczne jak nam sie wydaje, ludzi atakują tylko gdy nie mają naturalnej bazy żywieniowej, tak to raczej unikają ludzi, myślę, że dużo dużo więcej ludzi ginie przez psy niż przez wilki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werewolf192
Wiedzę że nie macie dużego pojęcia o wilkach i o walce z nimi. Kaukaz i dwa malamuty to dobra i silna ekipa. Stanowczo odradzam kupowania owczarków niemieckich bo dla wilków nie są one żadną przeszkodą a odstraszanie szczekaniem na wiele się tu nie zda ponieważ wilki nie oceniają szans poprzez to jak głośno pies szczeka ale przez to jaki jest duży, silny i agresywny. Akita inu jest wporządku ale lepsza jest amerykańska bo jest większa i silniejsza. A wybierając psa nie kieruj się jego wielkością bo ja miałem leonbergera był znakomitym psem stróżującym ale kiedyś na spacerze w lesie trafiliśmy na trzy wilki które go rozszarpały na moich oczach jakieś 50m ode mnie więc niech ci pseudo znawcy wilków nie mówią jakie to wilki są łagodne i jak bardzo się boją ludzi bo nawet moja obecność nic nie dała a psa mi zabiły i dopiero wtedy uciekły. Dobrym posunięciem byłoby dorzucenie do twoich psów karelskiego psa na niedźwiedzie bo on nie ma zahamowań w walce a o strachu nigdy nie słyszał. Dobry w tej grupie byłby też mastif tybetański albo owczarek środkowo azjatycki bo one były do tego stworzone. Tak na marginesie wilki nie znają litości zwłaszcza w stosunku do psów i przy każdej nadażajacej się okazji będą je zabijać i tylko silna grupa może się z nimi zmierzyć lub je odstraszyć. A skoro jeszcze wilki nie zaatakowały twoich psów to znaczy że mają obawy bo kaukaz i dwa malamuty duże zagrożenie dla wilków a potencjalne rany dla wilka mogą być jego końcem. Żebym jeszcze wiedział ile tych wilków tam jest to bym lepiej sprecyzował wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw wilki rozszarpią te psy ;) wilki poradzą sobie z tym, jeśli ich jest z 3-4 - wystarczy, możesz pożegnac się z pupilami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja bym chciała tak pomieszkac, no moze nie na długo ale...miec las pod nosem i wyjace wilki i sarny pod oknami. zazdroszczę trochę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kocham Wilki
22:21 [zgłoś do usunięcia] ft7fuygu "" To powinnaś się cieszyć, że w ogóle w Polsce "SĄ" wilki. Po prostu zgłoś to do grupy ochrony wilków albo do parku wilczego. Tylko im nie rob krzywdy. Niech się tym zajmą odpowiedni ludzie. Ale to oczywiście prowo bo w Polsce wilków prawie nie ma więc teskt "dużo" wyklucza prawdę.'' Sorry, ale wiesz co oni prawdopodobnie z wilkami zrobią? Zamkną w klatce, ddadzą do zoo, rozmnożą i/lub wypuszczą. Po co odbierać wilkom wolność? Stresować? Zostaw jak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ty, werewolf, nie doceniasz wilków. Wilki to nie hodowane, uzależnione od człowieka psy. Są to dszikie zwierzęta. Więc nie wypowiadaj się, pseudo-znawco wilków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psy zawsze pozostana psami. Jak nie ma człowieka - to psy zginą. A wilki? Pff... bez człowieka sobie poradzą. I niemartw się, spotkałam się już nie raz z wilkami. Dlategoi uważam że są cudne, bo widziałam je na żywe oczy, a nie W INTERNECIE JAK INNI WIELBICIELE WILKÓW!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×