Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
kaarolina2224

O SKOLIOZIE- prawdy i mity oraz niewiedza lekarzy- zapraszam

Polecane posty

Gość gośćBUzi
Nie wiem czy słyszeliście o metodzie pressio w leczeniu skolioz. Jest to taki specjalny aparat, w którym się ćwiczy i jakby prostuje kręgosłup. Ja kiedyś czytałam o tym w gazecie krakowskiej, a później jak córa potrzebowała, bo garbiła się, zaczęłam jej robić badania, okazało się, że ma skoliozę i trzeba ćwiczyć, żeby nie było operacji, no to wiedziałam gdzie mam iść. W Krakowie w 4 miejscach jest to pressio i wybrałam punkt najbliżej domu oczywiście. Po kilku miesiącach już jest trochę lepiej, 5 stopni mniej niż było. Ćwiczymy dalej i się nie poddajemy, za to dzielę się tym co pomaga faktycznie. rehabilitacje.org tam jest więcej o tej metodzie napisane i chyba tę gazetę też da się znaleźć w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyx
Dnia 8.07.2013 o 23:03, Gość gość napisał:

witam mój chłopak ma skoliozę, jeśli kiedyś mielibyśmy dzieci czy jest jakieś prawdopodobieństwo że one odziedziczą tę chorobę? bardzo się o to boję.... oraz jak funkcjonuje taki człowiek średnim wieku?

Nie jest to dziedziczne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina

Moim zdaniem skolioza wykryta w porę daję wiele możliwości leczenia tego schorzenia kręgosłupa. Mój znajomy ma synka, który  ma skoliozę, która ostała szybko zdiagnozowana i wdrożona leczenie i jest już widoczna poprawa.  Z tego co wiem kupowali oni gorset ortopedyczny z tego sklepu www.orto-med.bytom.pl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia

Znam ten sklep i odwiedzałem go internetowo ORTO-MED. Powiem wam, że mają szeroki wybór i super ceny ... jeżeli ktoś z was ma od lekarza zalecenia na gorset ortopedyczny  to tylko polecam kupić w tym sklepie...zwłaszcza dla Pań . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie witam w klubie... cale zycie kompleks piersi= garbienie sie. A teraz jak od kilku lat probuje sie prostowac to bol niemilosierny. Jak chodze to jeszcze ok, ale np. siedziec nie umiem w pozycji wyprostowanej, jzu chyba zawsze sie bede garbic.
Niestety plecy bola mnie prawie non stop, tez juz jak babulinka stara jestem... mnie najgorzej na dole, to chyba odcinek ledzwiowy boli. Czesto jak sie schyle, to wstac nie moge...
Od czasow szkoly, kiedy nosilo sie torbe na jednym ramienu, ma jedna strone wyzej, druga nizej. Przez to teraz w polozeniu piersi rowniez jest asymetria, jak podciagne ramie do gory, to jest ok...
Zeby czlowiek byl taki madry kiedys, to w zyciu nie garbilby sie, bo teraz problemy bolowe wychodza 

Dużo jednak pomogła rehabilitacja kręgosłupa https://fizjoter.pro/uslugi/rehabilitacja-kregoslupa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na skoliozę przyda się korektor postawy. Każdy rodzic musi wcześniej zareagować, żeby nie doszło do poważnych urazów. Może to w konsekwencji wiązać się z bólem kręgosłupa, drętwieniem mięśni czy garbieniem się. W sklepie Mega Medic można dostać prostotrzymacz. Tutaj go znajdziecie https://megamedic.pl/pl/p/Korektor-postawy-prostotrzymacz-Ana-TA-M30/2623  . Dzięki niemu dziecko będzie miało proste plecy i nie będzie odczuwać bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×