Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Początkująca gotująca

Jak to zrobić?

Polecane posty

Gość Początkująca gotująca

Macie jakieś sprawdzone przepisy na ciasto łatwe do wykonania, niezbyt do drogie i bez przesadnie wyszukanych składników? Dawajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Początkująca gotująca
ponawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje ciasto awaryjne (jak się chce coś słodkiego) to 4 jaja 1 szklanka cukru 1 szkalnka mąki 4 łyzki letniejwody 1 łyżeczka proszku do pieczenia Jaja ubić z cukrem, dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i wodę. Dokładnie wymieszać, ja robię to mikserem. Wylać do wysmarowanej, posypanej bułką tartą blaszki lub tortownicy. Jedno jabłko pokroić, wrzucić do ciasta, lekko przemieszać. Pieć 30 - 40 min Czasami ciasto dzielę na części, do jednej dodaję kakako. Przemieszam widelcem - wychodzi taka zebra biszkoptowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzw " śmieciarz " choć wg mnie zupełnie nie zasługuje na tą nazwę, bo ciasto na prawdę pyszne 4 jajka 1 szklanka cukru 3/4 szklanki oleju 2 szklanki mąki 2 łyżeczki proszku do pieczenia wszystko razem zmiksować dodatkowo 6 jabłek pokrojonych w kostkę,garść rodzynek, kilka łyżek maku (3-5), garść orzechów dodatki dodać do ciasto i wymieszać podstawą dodatków są jabłka, resztę można zmieniać w zależności od tego co się ma w domu, możesz dać wiórki, suszoną żurawinę, inne suszone owoce itp piec 40-50 minut w 180 stopniach na wierzch polewa, albo cukier puder i gotowe ciasto bajecznie proste,bardzo smaczne i wilgotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
Murzynek. Bon Appetit - na poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×