Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kratka w szkocji

Polacy za granicą - horror ?:I

Polecane posty

Do zdesperowana domowa żona To jesteś rocznik 81? jak tak to witaj w klubie, ale ja na razie jestem tylko narzeczoną a w krotce żoną :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kratka w szkocji Witam Forumowiczów, Miałam w pracy sytuację w której Polak pokazał, że jest prawdziwą dumą narodu. (Chcę zauważyć, że faceci Polacy, w większości, za granicą to prawdziwe jełopy. Oczywiście, przepraszam wszystkich fajnych facetów, których ja tutaj nie spotkałam, a którzy pewnie zaraz się oburzą No właśnie mój narzeczony miał prawo by się oburzyć, bo jest zajebistym i bardzo inteligentnym facetem, nie w głowie jemu pijaństwo i temu podobne zachowania typowe dla polaków za granicą, a po za tym jest niesamowicie zaradnym facetem, co sobie bardzo cenię w nim:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po niektórych wypowiedziach stwierdzam, że niektórzy Polacy powinni mieć do siebie więcej dystansu :) https://youtu.be/jRUi8L9U1s4 - dokładnie to o czym mowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po 10 latach w uk mam stałe grono znajomych. jednakże dużo w tym prawdy, że spotykamy za granicą nieznajomych z różnych grup społecznych/ różnych przekonań i zdarza się, że nas to zadziwia bo w Polsce pewnie nie utrzymywalibysmy takiej znajomości. moje przypadki: - kuzyn męża przyjechał "za chlebem", ale do pracy jakoś się nie kwapil. na nasze próby pomocy - mąż załatwił mu kilka razy prace na tzw. przetrwanie reagował histerycznie i z pretensjami do nas. po pół roku poprosiliśmy go żeby się wyprowadził. oczywiście z braku czegokolwiek (pracy, znajomisc*****eniędzy) wrócił obrażony do Polski. oczywiście rodzina męża obrażona głównie na mnie. mieszkał u nas za darmo, za nic nie płacił. podobno mial w planie sprowadzić żonę z dwójką dzieci. nie wiem co opowiadał żonie ale musiały być to niezle bajki ze on tu pol roku siedział i nic nie robil praktycznie poza komputerem, tv i paleniem fajek wysepionych od mojego męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolejna sytuacja: - swego czasu z uwagi na to, że mój angielski jest niezły pomagałam znajomym i ich znajomym wypełniać różne aplikacje. o benefity, o dodatku, o mieszkanie z councila. wpisywałam jak podawali albo co miałam z dokumentacji. wielu z nich uważało, ze skoro ktoś im pisze to mają sprawę załatwiona i jeżeli odpowiesz byla odmowna (no np. za duze zarobki mieli albo zwyczajnie się nie kwalifikowali do czegoś) potrafili mieć do mnie pretensje że im źle napisalam aplikacje. - kiedyś wynajmowalismy dom z mężem i kilkoma osobami. dom był na nas. jednakże po roku zdecydowaliśmy się wrócić na wynajem pokoju z uwagi na nieuczciwych współlokatorow z którymi było wieczne uzeranie. jednakże z uwagi na to ze my sie wprowadzaliśmy pozostałe osoby mogly zostać na tym domu z tym ze ktoś musiał wziasc na siebie rachunki zwłaszcza czynsz. jedna ze współlokatorek obraziła się na nas, oglądała nas po wszystkich znajomych jacy jesteśmy podli i egoistyczni. chciała nas gdzieś zgłaszać ze przez nas zostanie bez dachu nad glowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polacy są zazdrośni hahahha co za durnoty ktos wypisuje zazdrośni to są obcokrajowcy oszukają cię i ci jeszcze wmówią że to ty coś ukradłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gnij na wygnaniu w szkocji swinio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek99843
Z Polakami jest czasami kłopot, ale dla mnie największy kłopot to znaleźć odpowiedniego specjalistę. Ostatnio szukałem pomocy psychiatry i nie znalazłem. Teraz czytam sobie o wideokonsultacji w klinice https://psychomedic.online/ i chyba to będzie starzał w 10. Mam nadzieję, że wszystko się powiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przykre ale niestety wiele tych sytuacji jest prawdą, ludzie chcą aby ich niańczyć i wszystko im załatwiać, nie chcą się usamodzielniać, nie biorą inicjatywy, ciągle mają wymówki, a potem pretensje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak się masz
bo polacy są jak małe dzieci połączone z plotkarami ze straganu na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpozytywny
hej ;) zapraszam do pozytywnej grupy na fb ;) znajdziesz nas na fb ;) o wszystkim i niczym ;) zajrzyj koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten pluszowy misiek
bo polacy myślą że powinni wszystko dostawać za darmo jak za komuny, oraz że wszystko im się powinno załatwiać i dawać na srebrnym talerzu, problem z mentalnością wschodniego bloku nic personalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas

https://zrzutka.pl/3m59ww

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Miałam podobną sytuację. Mieszkamy w Anglii. Ja, partner i nasza córka. Mamy znajomych Polaków. A raczej przyjaciół (byłych) Zwierzakami się tej Polsce bo była moja najlepsza przyjaciółką i co...? Nasi wspólni znajomi teraz wypisują i pytają czy wszystko u nas dobrze bo słyszeli że nie itd itd. A to wszystko ona bo dodała smoki i krasnale do opowieści...Nie warto się zwierzać. Swoje brudy trzeba trzymać przy sobie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbara Brown

Najlepiej zyc wlasnym zyciem , mieszkalam wiele lat w Irlandii,  przyjechalam jako srednio pierwsza emigracja, tyle ze ze znajomoscia jezyka Angielskiego,  bylo mi latwiej , ale ze mialam male dziecko musialam miec opiekunke,  tania ( na moje zarobki) wiec Polke ze wsi pod wschodnia granica jakies Adamowo czy diabli wiedza jaki wschodni ugor ktorego ciezko szukac na magpie I mentalnosc rowniez .  Nasciagali szwagrow braci,cala familiada mordziakow ( wszystkie geby jednakowe ,malpiatki z typowymi rysami zespolu poalkoholowego  w wieku plodowym waskimi  oczkami Wańki ) No nic wtedy pani Gosia z uprzejmoscia mojego dziecka pilnowala za niezbyt wygorowana kwote,bo I tak z wlasnymi dziecmi siedziala, oczywiscie wszyscy w tej rodzinie korzystali ze mnie do upadlego od wypisywania wnioskow socjalnych,po wszelkie inne tlumaczenia oczywiscie za free... bo oni ci biedni co im sie nalezy a ja ta bogata bo znam angielski I jestem rozgarnieta . Kiedys ktoras z jej bratowych do mnie , w dobroci serca postanowila sie otworzyc ,po tym jak zalatwilam jej prace ...." Basia,, , ale ty fajna jestes , a ja tyle zlego o tobie slyszalam 😂😂😂

To byl epizod wiochy na polnocy Irlandii,  w Letterkenny,  koszmarna zbieranina Polakow , najgorszej patologii , tam dopiero odczulam czym sa rodacy na emigracji , pozniej gdy sie stamtad przeprowadzilam bylo juz tylko lepiej,  ale to byla lekcja zycia , cos o czym piszecie powyzej . Teraz ufam intuicji,mowi sie w UK zeby nie oceniac ludzi...o nie kochani , Polakow na emigracji musisz oceniac , jesli tego nie zrobisz ,otworzysz sie przed nimi z pomoca , serdecznoscia dadza ci tak popalic ze zapamietasz nauczke na lata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania BTL

Haha kiedys przyjechalam odwiedzic kolezanke w pipidowie w ktorej mieszkalam jakis czas ,ale ze wzgledu na to ze zylam w zwiazku z toksycznym facetem postanowilam odejsc I wyprowadzic sie stamtad ,szczegolnie ze sciagnal sobie rodzine ,brata,sistre,matke alkoholiczke , koszmar !!! Wiedzialam ze musze uciekac. W kazdym razie weszlysmy z kolezanka do Polskiego sklepu w okolicy,  poczym z zakupami poszlam do auta , a kolezanka zostala jeszcze przy kasie...jak przyszla do auta mowi , ty Anka wiesz co mi ta baba powiedziala , ze jak ty sie nie wstydzisz tu przyjezdzac po tym jak wszyscy wiedza ze ty w Polsce w 2 agencjach towarzyskich pracowalas 😂😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qwe

Polaczkowe nedzne gowna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurek

Polacy to dziwny naród, raczej rezultat systemu wychowania, skaczą sobie do gardła bez powodu, trudne do zrozumienia. Ludzie świeżo z PL to zwykle są dziwni swoim myśleniem, może jak dłużej pobędą to nabiorą lokalne nawyki, ale chlać zawsze chlają to ich wyróżnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×