Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fegefgyefhret

wkurzaja mnie ludzie co placa w spozywczaku karta, zwlaszcza za male kwoty

Polecane posty

Gość jak będę chciał
to powiem że kartą u mnie w sklepie zapłacisz od 99,99 albo że obsługuje tylko klientów co biorą fakturę, albo tylko kobiety. to się nazywa swoboda działalności gospodarczej. moge robić co chce. albo otwierać sklep tylko od 2 - do 3 w nocy i rozdawać towar za darmo. a codo płacenia kartą, takie teksty o tym jak strasznie komuś przeszkadza płacenie 5-10 zł świadczą o tym , że całe życie miał bieda-kartę debetową do konta i nie ma pojęcia o produktach finansowych typu karta kredydowa albo charge. zresztą to jest rozmowa ze ślepym o kolorach, albo z głuchym o muzyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to za roznica czy sie
tez mieszkam w UK i placenie karta nikogo nie dziwi, nawet jak mam zaplacic 2 funty i nie mam drobnych to place karta i mam w nosie co sobie ktos mysli. Poza tym nie kazdy ma bankomat pod nosem albo mu nie po drodze :P a w PL mnie najbardziej wkurza jak w sklepie nie maja wydac!! Tutaj czegos takiego nie ma. I nikt nie prosi klienta o koncowke w drobnych i nie robi krzywych min, bo nie ma wydac. Toc to nie moja wina, ze nie sa zorganizowani i nie maja drobnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to za roznica czy sie
no dobra moze roznica w oplacie dla sklepu, ale chyba nie w czekaniu na autoryzacje, a o to mi chodzilo!! To TY czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabelllka
proszę cię nie porównuj zachodu z nami.... bo jeśli już to musiałbyś to zrobić na całej płaszczyźnie a to jest po prostu nie do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różnica między
płaceniem "zwykłą kartą" a kredytową lub charge jest jak między balonem a rakietą. to jest powód płacenia małych kwot kartą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez mieszkam w uk
I tez gotówki nie noszę przy sobie. za każda rzecz płace karta imię wyobrażam sobie inaczej :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sklepowwwwwwwwwwwwqa
a w PL mnie najbardziej wkurza jak w sklepie nie maja wydac!! Tutaj czegos takiego nie ma. I nikt nie prosi klienta o koncowke w drobnych i nie robi krzywych min, bo nie ma wydac. Toc to nie moja wina, ze nie sa zorganizowani i nie maja drobnych. ja pracuje w sklepie z pieczywem i u nas jest tak wlasnie ze ktos kupuje przyslowiowe 2 kajzerki za np. 80 gr i placi banknotem 100zl. wiec ciekawe dlaczego pytamy sie o koncoki, albo mowimy ze nie mamy jak wydac. czesto ludzie maja drobne ale nimi nie placa bo nie beda mieli na bilet:O a my musimy miec:O wiec to jest chore bo zazwyczaj zakupy nie przekraczaja 10 zl, a oni 50 i 100 placa:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikusy jedne
jak Wam przeszkadza płacenie kartą to wyprowadźcie się na pustynię ! śmiech! a wiecie że ustalanie limitów jest nielegalne? płacenie kartą wstyd? co za ciemnogród:D przecież to MOJA KARTA na której są MOJE PIENIĄDZE-jaki wstyd? wszyscy na zabitej dechami wsi mieszkacie czy jak:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polaczki jak zwykle
Sto lat za murzynami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja ostatnio miałem ochotę
minutka owszem są tacy ludzie, ale przecież tego nie możesz raczej ocenić, tak na oko, gdy jakiś facet kupuje batonik toffi :D można wymyślić wiele powodów, takiego zachowania, w moim przypadku było to nieodparte pragnienie toffi, wręcz żądza ;) myślę, że to jest jakieś polskie schorzenie, doszukiwać się specyficznych intencji w banalnych zachowaniach nie widzę też powodu, abyśmy nie oczekiwali od naszego państwa, wszelkich jego struktur, również tych prywatnych, podobnych standardów jak na zachodzie UE i rzeczywiście nie ma o co się kłócić jak powiedziała ZDŻ, która jest przepiękna ;) chętnie bym Cię zjadł jak ten batonik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ustalanie limitów jest legalne
pokaż mi taki zapis w ustawie. Co najwyżej niektórzy operatorzy mogą mieć zapisane w umowie ze sklepem że nie może być limitów. Ale druga połowa uważa że sklep ma tylko zrobić określony obrót w kartach i limity są dozwolone . limity są legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to za roznica czy sie
jako instutycja uslugodawcza musisz byc przygotowana na to, ze masz wydac czlowiekowi reszte i tyle. W UK maja na to przygotowane fundusze, w mniejszych sklepach chodza do banku i rozmieniaja wieksze banknoty i nikt nie robi problemu. Bo to klient jest najwazniejszy. Bez klientow sklep nie ma obrotu. Mam racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to za roznica czy sie
Najwiekszy limit i chyba jedyny z jakim sie spotkalam w UK na placenie karta to 5. Ale to raczej w mniejszych sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to za roznica czy sie
5f mialo byc niektore sklepiki (jak i restauracje) doliczaja sobie np. 50 pensow za platnosc karta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sklepowwwwwwwwwwwwqa
masz racje, ale u nasz banki maja problem z rozmienianiem pieniedzy. wiec to nie tylko nasza wina... jaki kraj-tacy ludzie i uslkugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas nie ma już
banków. są tylko zagraniczne oddziały zachodnich instytucji finansowych, do których polacy tłumnie zanoszą swoje grosiki. i mają nas tam gdzie my im od wielu lat próbowaliśmy wejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tweedy
Ustalanie limitów jest jak najbardziej legalne :) to tylko dobra wola właściciela że ma terminal, więc on za to płaci i ON decyduje na jakich warunkach. Ciemnogród....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to za roznica czy sie
dlatego nie wracam do PL mieszkam w UK 9 lat i mnie trafia jak jestem w PL i musze isc dso sklepu albo do urzedu nie daj Boze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sklepowwwwwwwwwwwwqa
przeczytajcie sobie :http://www.alertfinansowy.pl/alerty/alert-radzi/2496-limit-platnosci-karta-legalny-czy-nie.html . Dlatego przy niskich kwotach płatność kartą jest po prostu nieopłacalna dla sklepikarza. Wprowadzenie limitów na transakcje bezgotówkowe ma sens wówczas, gdy dotyczy np. małych sklepów osiedlowych. Całkiem trafnym rozwiązaniem mogłoby być przerzucenie kosztów na kupującego, który płacąc kartą poniżej pewnej kwoty musiałby zapłacić "prowizję" za transakcję. Taki model funkcjonuje np. w Holandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie lubię deserow
W Polsce to wszystkich wszystko wkurza. Co za naród?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tweedy
KFC a prywatny sklep to chyba delikatna różnica......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co mi radzicie
25sekund na autoryzację? to chyba tylko w polsce tyle to trwa, bo zwykle widzę że czas płacenia jest ten sam, kasjerka nie musi reszty wydawac i wychodzi na to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki model jak w holandii
nie powinien być u nas wprowadzony, ponieważ uderza w konsumentów a nie w instytucje finansowe. dokładanie kolejnych obciążeń obywatelom to dowód na nieudolność państwa. skończy się tak że będzie właśnie jak w usa czy w holandii - klienci zapłacą za wszystko, bank zrobi sztuczne bankructwo, a potem z naszych podatkó dostanie dotacje bezzwrotną na dalszą działalność. dlatego kopiowanie wszystkich zachowań zachodnich to idiotyzm. "Wprowadźmy opłaty jak w holandii - to bedziemy żyć jak w holandii". bzdura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sklepowwwwwwwwwwwwqa
plaćmy karta jak w Wielkiej Brytanii- będziemy żyć jak w WB:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płacenie kartą
posiadanie prądu , wody, czy telefonu to dowód na rozwój cywilizacyjny, który jest miarą rozwoju państwa. Rozumując odwrotnie - zakżmy płacenia kartą bo nie mamy tak rozwiniętej gospodarki jak brytyjska. I to jest zasadnicza różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tweedy
25 sekund na autoryzację.... dajmy na to. Niestety ja chyba należe do grupy tych pechowców, bo nie raz akurat w takich sytuacjach terminal napotykał na problemy i łączył się z centrum znacznie dłużej! i tylko komunikacik - brak odpowiedzi z centrum... i Co wtedy? człowiek się bardzo spieszy, kolejka wydłuża i tylko dlatego że pani chce kupić coś za 5 zł. Paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie lubię deserow
Czas ten sam czy placsz 20-30czy 0,25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze możesz iść
do innego sklepu. chyba że w drugim też założą terminal. i w trzecim też. sklepy będą takie płatności przyjmować, bo wolą obsłużyć 200 klientów po 7 zł niż nie mieć tych 1400 pln np. na pensje czy czynsz. Rynek jest bezlitosny i weryfikuje sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wkadasz kartę
I kogo to obchodzi jaka kwotę płacisz? Czy to 100 czy 1 to przecież czas płacenia taki sam. O co wam chodzi? Mnie wkurza bardziej jak ktos wyciaga te drobniaki I odlicza ...:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tweedy
Zgadzam się, mają prawo obsługiwać takich klientów. Mnie ma prawo to wkurzać, i właściciele też mają prawo ustalać limity, które co niektórych też mają prawo wkurzać, jak moich klientów gdy mogą dopiero od 50zł płacić :-) bezlitosny rynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×