Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fegefgyefhret

wkurzaja mnie ludzie co placa w spozywczaku karta, zwlaszcza za male kwoty

Polecane posty

Gość tylko patrząc na to
co się dzieje teraz, raczej można zaobserwować trend że ludzie coraz częściej płacą w spożywczaku (mówimy o art pierwszej potrzeby) kartą. Wynika to np z tego: -ze mają kredyt w karcie i żyją na kredyt -nie mają nawet 50 pln na koncie i muszą jakoś kupić jedzenie -coraz bardziej przekonują się do płatności elektronicznych, bo np. kiedyś ich okradli. Zobacz co banki zrobiły w polsce, porozdawały plastki WSZYSTKIMv któzy chcieli, część zakredytowanych. Patrząc na to wszystko, sądze że coraz więcej ludzi będzie płacić grosiaki kartą i sklepy coraz chętniej będą je przyjmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djf181818
Mi się zdarza placic karta takie kwoty jak 5zl. Bank daleko, gotowki nie mam, no i co. Goni cie gdzies te 30 sekund ? Kiedy w polsce ludzie wyluzuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evrybady pomarńcze3
u mnie w sklepie kartą można płacić tylko od 10zł wzwyż. Poniżej nie można. Kiedys robiłem zakupy i rachunek wynosił 9,99zł. NAPRAWDĘ. chciałem zapłacić kartą to mi nie pozwolili bo brakowało 1gr do 10zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djf181818
tez tak mialam, w takich wypadkach bralam jakas gume do zucia czy co tam bylo obok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzizzzzzuus
Przeciez to karta taka sama jak do bankomatu! Masz swoje pieniadze w banku i nimi płacisz. A nie ze od razu nie masz i kupujesz na kredyt!! Ludzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie skopal cie tylko kopnal
Polaczki mysla, ze jak karta to tylko kredytowa.. oj za murzynami jestesmy, za murzynami i to daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co wy ślepi
laska chce go wrobić w bahora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie skopal cie tylko kopnal
chyba ci sie topiki pomylily koles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spalona żywcem
Dzieci, dzieci. Jak towar ma inną cenę (wyższą) niż to pokazuje etykieta pod towarem, to sprzedawca ma prawny obowiązek sprzedać wam tę rzecz po cenie, która widnieje pod produktem. Nie dajcie się robić w bambuko. Rozwalacie mnie tym:" I co wtedy zrobić". A no powołać się na swoje prawa. Ja zawsze tak robię, ponieważ nie dam się oszukiwać. Ale skoro wy chcecie, powodzenia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nastepna nie z tego topiku
co z Wami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko ale masz problemy
ja czesto p[lace karta i co z tego? A mnie denerwuja ludzie, ktorzy maja do zaplacenia kilka zl a daja 100 zl ...jedna, druga, trzecia taka osoba i w kasie brakuje drobnych a pozniej dopiero sie dlugo zeka zanim kasjer pojdzie rozmienic te pieniadze lub pojdzie po jakies drobne...mi raz kasjerka nie miala jak wydac z 50 zl bo wlasnie wszyscy przede mna placili grubymi pieniedzmi i dlatego placilam karta te glupie 4,50 zl. Dodam ejszcze ze jak tkos mi wydaje kase to nie sprawdzam reszty tylko wkladam od razu do portwela a kilka razy sie zdarzylo, ze mialam wydane za malo gdy sprawdzilam to w domu. Zreszta postep jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spalona żywcem
Z tego topiku mądralo, bo ktoś wspominał wyżej niejednokrotnie, że nie tylko małe sklepy zawyżają ceny, ale także oszukują na cenach. Najpierw przeczytaj cały temu, człowieku co z Tobą??????!!!!! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra dobra nie spinaj sie
ale to nie topik o zlych cenach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odświeżę temat. Ja jeszcze jestem w stanie zrozumieć limity w małych sklepach, ale do jasnej ciasnej informacja o takowym limicie powinna być widoczna np. ogłoszenie dużymi literami przy kasie, a nie, że chcę coś kupić i dopiero w tym momencie dowiaduję się od kasjerki, że płatność od 20 złotych, a ja kupuję kawę za 10 i za drugie tyle muszę coś bez namysłu dokupić, bo nie będę lecieć do bankomatu kilometr dalej wyciągać 50 zł, bo o niższe nominały trudno (a potem bym się dowiedziała, że pani "nie ma wydać"). Informacja o limicie powinna być widoczna dla klienta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie tylko z pl ten problem istnieje. Zapraszam na poludnie europy. Ok, od biedy nieraz takiego " nieprzygotowanego" sie obsluzy ale do k***y nedzy trabi sie i glosi ze od karty pobierany jest haracz. A oni nadal niedoinformowane krowy udaja. Bo im wygodniej. A bankomatow mijaja w chuj. Ja sobie nie wyobrazam isc do knajpy czy marketu bez zapasowej gotowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie w spozywczaku nie maja terminali i w malych sklepikach tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Placenie karta nie kosztuje nic placacego, ale sklep placi kilka(nascie) groszy od transakcji. Dlatego w malych sklepach sa akceptowane platnosci karta powyzej jakies sumy, aby ta oplata nie byla w stosunku do kwoty transakcji za wysoka. I jeszcze jedno : placenie karta z PIN to tzw. zaplata gwarantowana - nawet jak na koncie nie ma pieniedzy, to sklep dostanie te sume bezproblemowo, bank bedzie ja potem egzekwowal od wlasnego klienta. Placac karta debetowa (nie kredytowa) "tylko" z podpisem upowazniasz jedynie sklep do sciagniecia z twojego konta okreslonej sumy. Gdy na koncie nie ma pieniedzy, sklep nie dostanie nic, otrzyma tylko twoj adres i dane personalne, po czym moze dochodzic zaplaty sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale głupi temat ktoś założył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×