Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pisze prace na ten temat

czy jesteśmy wolni?

Polecane posty

Gość pisze prace na ten temat

cy w XXI wieku mozemy mówić o wolności gdy jesteśmy niewolnikami banków, reklam, które nami manipulują, korporacji? a może wolność to stan ducha? zapraszam do dyskusji.czy czujecie się wolni?czym jest dla Was wolność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninonu
nie jesteśmy, wolne są tylko stolce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze prace na ten temat
czy ktoś ma jakieś przemyślenia odnośnie tematu? wypowiadajcie się, temat ciekawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze prace na ten temat
naprawdę nikt sie nie wypowie?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elipsa27
nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafinette
nie jestem wolna. jestem szybka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyracz nr 1
se poszukaj na googleach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze prace na ten temat
mogę sobie poszukać w googlach, ale chcialam poznac różne zdania na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulka.kulka
uważam że ludziom wydaje się że są wolni. ale tak jak mówisz, reklamy - są wszędzie właśnie teraz jedna z gorącym kubkiem zsuwa mi się na ekran i niestety ale muszę poświęcić czas i ją wyłączyć. Jesteśmy niewolnikami własnych wyborów niestety. Kiedyś niewolnicy to ludzie którzy musieli pracować dla kogoś albo robić coś wbrew woli dziś wszyscy jesteśmy niewolnikami rutyny i życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninonu
przecież ja się wypowiedziałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba sa rozne rodzaje wolnosci i to sprawa indywidualna. Mzna byc wolnym od nalogow (wszystkich -internet ,media tez) Mozna byc wolnym od kompleksow Wolnym od "zlych" ludzi, ktorzy nas w czyms ograniczaja wolnym gdy ma sie wolny zawod, lub pracuje sie dla siebie i robi to co sie lubi wolny moze byc podroznik wolny od mysli natretnych i mysli pesymistycznych Mozna czuc sie wolnym gdy sie jest szczesliwym. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze prace na ten temat
ulka a sądzisz, ze można w tej całej machinie być naprawdę wolnym? czy dzisiejszy człowiek może osiągnąć taki stan czy to już tylko nierealne marzenie...bo jesteśmy tak obciążeni, zmanipulowani i zestresowani ze wolność jest poza naszym zasięgiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze prace na ten temat
kiedyś próbowałam jeździć rowerem, ale jak mi się włosy łonowe wkręciły w łańcuch to z bólu dzwonek odgryzłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulka.kulka
chyba nie. ktoś może uważać się za wolnego ale do roboty musi chodzić, ale tak było zawsze. może nie ma wolności, może wolne są tylko zwierzęta (oczywiście te w nat. srodowisku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimmfa
no widzisz skoro musisz pisac jakaś tam prace to nie jesteś wolna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze prace na ten temat
Dori niby tak, ale czy dzisejszy statystyczny Polak-pracujący po 12 h w korporacji by miec na rate kredytu (kredyt np. na 30 lat), gdzie wyciskają z niego wszystkie sily witalne moze byc wolny od kompleksów, od nałogów...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulka.kulka
ja jestem takim człowiekiem :( dokładnie jak napisałeś 12h żeby spłacić 30lat kredytu - smutne ale niestety takie jest życie, no i od nałogów też wolna nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcymistrz
nigdy nie bedziemy wolni jesli zalezni od czegokolwiek.Niewola zaczyna sie od wychowania i przebywania w okreslonym srodowisku.Chyba, ze to jest wolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze prace na ten temat
trafna uwaga-musze pisać pracę magisterską...więc to też zniewolenie...wszystko co MUSIMY robić a nie tylko CHCEMY jest zniewoleniem...więc wychodzi na to, ze zniewolenie jest naturalnym stanem człowieka bo zawsze jestesmy od czegoś zalezni...od innych ludzi, od pracy, od banku...musimy się podporządkować...gdzie wiec tu wolność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czlowiek nigdy nie byl i nie bedzie wolnym. Juz czlowiek pierwotby mosial sie przystosowac , zyc w grupie , w ktorej panowaly jakies zasady, zeby przezyc. Zeba przezyc potrzebne nam jedzenie, co za tym idzie praca , a to juz ogranicza nasza wolnosc. A nawet gdyby sie chcialo byc samowystarczalnym , gdzies miec male poletko, zwierzeta - to tez sie nie bedzie wolnym , bo jest sie "uwiazanym" praca na gospodarswie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulka.kulka
a może wolność to stan umysłu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze prace na ten temat
zawsze mi sie wydawało, zę wolny człowiek to taki który moze w każdej chwili spakowac się do 1 walizki i wyjechac na drugi koniec świata-nic go nie trzyma, jest wolny...a może wolność to niezależność w mysleniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jestem za tym , ze WOLNOSC to stan umyslu - NIRWANA hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze prace na ten temat
ulka napisałyśmy to samo;) ja o niezależnym myśleniu Ty o wolnym umysle...ale czy dziś-gdy jesteśmy manipulowani przez reklamodawców i innych speców którzy chcą na nas zarobić faktycznie myślimy samodzielnie czy tylko nam sie tak wydaje? czy nowy samochód faktycznie jest naszym marzeniem czy tylko tak nam sie wydaje bo reklama wbiła nam do głowy ze tego własnie potrzebujemy, ze to dam nam szczęście...jak rozpoznac granicę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hcwd
wolność to mit we wspolczesnym swiecie. jestesmy niewolnikami systemu, jaki sami sobie zgotowalismy przez wieki, jestesmy niewolnikami pieniedzy, wplywow zewnetrznych, niewolnikami swoich genow i nalecialosci psychicznych, niewolnikami cywilizacji!!! zycie to jedna wielka niewolicza mordega. a ponadto jestesmy niewolnikami wlasnego strachu i tchorzostwa, przez co wiele z nas nie ma odwagi na swiadome odejscie z tego swiata. lecz nawet ci, co znajduja odwage robia to z powodu braku wolnosci... tak naprawde kazdy pojedynczy najmniejszy wybor, kazda decyzja, a nawet jej brak jest objawem naszej niewoli. kieruje nami wszsytko, tylko nie my sami, choc zdaje nam sie caly czas, ze swiadomie podejmujemy decyzje. nic bardziej mylnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze prace na ten temat
Dori obawiam się ze dziś juz tylko utopia;) czasami się sama łapię na tym że kupuję coś choć w gruncie rzeczy tego nie potrzebuję, ale ktoś wmówił mi ze jeśli nie będę miała tej rzeczy to będę mniej szczęśliwa, mniej wartościowa, mniej spełniona itd:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bliscy wolnosci jest Punk. Anarchia, lamanie wszelkich konwenansow, brak zasad . Ale tak szczerze. Jak taki Punk zyje? Odp. Pod mostem, zebrzac na flaszke. Czy to ta wolnosc? To raczej bunt nieuzasadniony. Nastepni- hipisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze prace na ten temat
no włanie mamy 2 drogi-wygodne zycie, ale na kredyt lub pracując od świtu do nocy (bo żeby mieć dom, samochód, wycieczki itd musimy na to zarobić) albo być takim punkiem obdartym i śpiącym pod mostem którego nic nie interesuje, żyje z dnia na dzień, wsiada do pociągu byle jakiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hcwd
tak, smutne. i co z tym zrobisz ze smutne? nic k sie nie da zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×