Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nunusia

CIAZA A ZWOLNIENIE Z PRACY

Polecane posty

witam chyciałabym sie dowiedziec jak to jest, jestem w 8tc a mam umowe na czas okreslony do konca sierpnia i dzis szefowa zagroziła ze mnie zwolni i niewiem co mam robic, czy isc na L4 czy mowic jej o ciazy i czy ma prawo mnie zwolnic? bo wiem ze kobieta w ciazy jest chroniona, slyszałam ze dopiero od 12 tygodnia bede chroniona, szukam po roznych forach i znalez nie moge, wie ktoras moze? z gory dzieki o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inspekcja pracy
a juz tez teraz jestem skolowana. Zawsze w takich przypadkach odsylam do telefonu do inspekcji pracy. Tam dowiesz sie wszystkiego rzetelnie, co i jak. Mnie to kiedys pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tez własnie myslalam w internecie przeszukałam ale w sumie mało co sie dowiedziłam wszedzie pisze co innego, ale mysle ze na zwolnienie lekarskie juz moge isc jakby co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://prawopracy.fr.pl/20.php tu masz link do omówień kodeksu pracy i jak dobrze rozumiem jesteś chroniona od momentu stwierdzenia ciąży (założenia karty ciąży) wystarczy że dasz w pracy zaświadczenie i jesteś nietykalna a umowę masz z urzędu przedłużoną do dnia porodu a macierzyńskie później wypłaci ci zus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mami82 dobrze mówi. idź do lekarza po zaświadczenie o stanie ciąży i wręcz szefowej, a najlepiej oddaj do kadr (o ile firma ma taki dział). a zwolnienie możesz iść, ale nie musisz - jeśli pójdziesz, jest 100% płatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesteś chroniona od pierwszego dnia ciąży, nawet w sytuacji gdy o ciąży dowiesz się w okresie wypowiedzenia, to pracodawca wypowiedzenie musi cofnąć, także szefowa nie może Cię zwolnić. Nie musisz już teraz przedstawiać zaświadczenia, wystarczy, że ustnire poinformujesz, no chyba że szefowa zażąda zaświadczenia. Zwolnienie możesz wziąć już teraz i jest przez całą ciążę 100% płatne. Umowę będziesz miała przedłużoną do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hally >> niestety, ale stan ciąży musi być potwierdzony świadectwem lekarskim. Reguluje to art. 185 par.1 Kodeksu Pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak skończysz 12 tydzień to jestech chroniona prawem pracy i pracodawca nie może Cię zwolnić do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ay\utorki...
ja poszłabym na L4,po co masz siedzieć w tak nieprzychylnym środowisu? po co dodatkowo stresowc się? ja w pracy nie pokazywałam żadnego zaświadczenia od gina,że jestem w ciąży.uwierzyli mi na słowo.ale mnie nikt nie chciał zwolnic z pracy...nikt mi tam nie dokuczał,a mimo to jak skonczyłam 10tc poszłam na L4,bo bardzo mnie mdliło i ogólnie w swoja pracę wolniej wykonywałam.dałam im czas na przeszkolenie kogoś na moje miejsce i poszłam na L4.A na Twoim miejscu to już zupełnie,od razu poszłabym na L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ze moja szefowa jest wredna i bezwzgledna dlatego wiem ze jakbym jej powiedziała teraz to by wyweszyła tak zeby mnie zwolnic wiem to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Billiana Gates2929
o rany, wiece ze dzwoni tylko nie wiecie gdzie..:O autorko szefowa guzik ci moze zrobic:) jesli umowa zawarta na czas okreslony konczy sie po 12 tygodniu ciazy ulega przedłuzeniu do dnia porodu..a potem normalnie dostaniesz macierzynski:) jeli masz umowe do sierpnia a termin masz np na wrzesien to szefowa do dnia porodu musi ci przedłuzyc umowe i nie mozecie zwolnic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Billiana Gates2929
umowa, która konczy sie po 12 tygodniu...tak mialo byc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szefowej nic nie mów, bo pomimo tego że jesteś w ciąży mogą Cię zwolnić dyscyplinarnie - tzn mogą szukać pretekstu do zwolnienia. Oczywiście wtedy nie z powodu ciąży ale każdego innego powodu. idź na zwolnienie, o ile wiem masz umowę do sierpnia więc muszą Ci ją przedłużyć do dnia porodu. Wtedy dopiero poinformuj pracodawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szefowej nic nie mów, bo pomimo tego że jesteś w ciąży mogą Cię zwolnić dyscyplinarnie - tzn mogą szukać pretekstu do zwolnienia. Oczywiście wtedy nie z powodu ciąży ale każdego innego powodu. idź na zwolnienie, o ile wiem masz umowę do sierpnia więc muszą Ci ją przedłużyć do dnia porodu. Wtedy dopiero poinformuj pracodawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz, chyba najlepszym wyjsciem bedzie jak sobie pojde poprostu na l4 dobrze na tym wyjde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weź pod uwagę fakt, ze ...
jesli wezmiesz zwolnienie lekarskie, to bedziesz miec na nim wpisany kod B - znaczy jestes w ciąży. Jak dostarczysz to L4 dokadr lub szefowej ona od razu zorientuje sie ze jestes w ciaży, chybaze wezmiesz zwolnienie na jakas chorobe, ale wtedy zamiast 100 % bedxziesz miec 80 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papuzkakamika
a jezeli bedac w ciazy nie zdarze pojsc na l4 bo np zamkna firme (istnieje taka opcja) to czy bede miala prawo do zasilku macierzynskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×