Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malunia333

OSTATNIE CHWILE !!! KWIECIEŃ 2011 - PRZYGOTOWANIA, PORÓD, PIERWSZE CHWILE...

Polecane posty

Cała ciąze sie martwimy ,kazdy jej etao ma swoje uroki jak i obawy.. :) . Zgaga mnie atakuje :O ide cos zjeśc.. a tak po prawdzie to ochote na ostre mam :( ale nie chce mi sie pupy z domu ruszyc więc pobuszuje w lodówce :P choć pizza z DOMINOS PIZZA bym nie pogardziła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kurcze nie wiem jak to wytłumaczyc..jak puchna ci nózki ,stopy to woda sie zatrzymuje w organizmie dlatego są obrzęki a mnie normlanie na brzuszku sie takie cos robi ponizej pepka naciskam i mi dołek zostaje taki jak na stopie gdy jest mega obrzęknięta...chyab jestem jakas dziwna bo to nagle mi sie pojawiło czyje takie zgrubienie a brzuszek mi sie obnizył i to widac ale to nie wydaje mi sie zeby było od obnizenia brzuszka..po prostu takie mam zgrubienie pod skórą..chyba naprawde jestem jakas dziwna:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lilo
to moze idz do lekarza jak najszybciej skoro tak sie martwisz ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilo214 Bezzwłocznie zgłoś się do lekarza, o tej porze szpital !!! Juz teraz rozumiem. Ja bym poleciała, bo z zatruciem nie ma zartów. Leć, ubieraj sie, tzn ubieraj sie i leć jak najszybciej !!! Bo teraz juz wiem o czym pisałaś. Niech choc sprawdza Ci czy w moczu białka nie masz. Powodzenia i oby bylo wszystko w porzasiu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojejjj sie wystraszylam!ale ja nie mam białka w moczu miałam robione badania..cisnienie lekko tylko podwyższone..jutro mam wizyte u gin..puchne to fakt ale lekarz kazał mi jesc duzo warzyw a wogole pieczywa i mącznych..i tak też robie..a dzidzia saie rusza normlanie az czasami wierci tą głowka w dole ze heeejjj.tylko to dziwne na brzucholu to mi sie zrobiło juz dawno tzn 2/3tyg temu ale zapomnialam napisac tzn przypomniało mi sie i dlatego zapytalama czy tylko ja tak mam dziwnie!:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jak miałaś robiony mocz w ciągu ostatnich tam 2 czy 3 tygodni i wsio było ok, to sie nie obawiaj, zapewne Twoja ciąża posiada tego typu "urodę" a nie wszyscy mają to samo :) mnie w pierwszej ciazy nic nie bolało, nie miałam rozstępów ( w tej tez nie mam ani jednego rozstepa ) nie czułam sie zle pod koniec, czasem wymioty i tyle, brzuch lekki ze w podskokach szłam :) Nic napuchniete nie miałam, przytyłam 9 kg... W tej ciazy wszystko mnie boli, jak juz wczesniej pisałam rozstępow tez nie mam :) taka juz skóra :) mam nadzieje, ze tez wroci na miejsce po tygodniu :) tej kreski przechodzącej przez brzuszek też nie posiadam, co 98% ciezarnych taka posiada :) Nie martw sie niczym, jesli mialas robione badania jest ok :) poprostu wiecej odpoczywaj :) Buziaki i nie martw się . Włącz sobie zaraz bedzie szedł horror "klątwa" hihi rozluźnisz sie :) i wsio bedzie w porząsiu hihi Buźki :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjjj nie nie tej klątwy to ja napewno nie bede oglądała chyba nie zasne pózniej;p.jakas zmora czarnowłosa bedzie wkradała mi sie do snu brrrrrrrrr...póki co you can dance jabłuszko i lulu:]..takze dziekuje za odp i dobraaaanoc:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Dzisiaj mialam super pogode. Siedzialam sobie w ogrodku na sloneczku, moja coreczka biegala i szalala. Lilo ja tez jestem cala napuchnieta, wczesniej tez tak mialam. Czasami to kostek nie bylo widac u nog. A w Poniedzialek tez mialam badany mocz i bylo ok. Pamietam ze po urodzeniu corki strasznie sie pocilam. maz mi kilka koszul przynosil na zmiane. Pozniej ta woda sama wyjdzie. Do pracy juz nie chodze i z nudow siedze i tylko wyjadam cos z lodowki. Z corka w ostatnim miesiacu przytylam 5 kilo teraz pewnie tez tak bedzie. Malunia i co dalej probujesz wywolac sobie porod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe tak Samanto, probowałam dziś tego biegania po schodach, po 2 na raz, posłuchałam Tofii i co? W pewnym momencie dostałam takiego skurczu, że aż się przewróciłam, ale nie był to skurcz brzucha czy tam macicy a lewej pachwiny, miałam wrażenie, że mi cos lewa noge urywa, cos okropnego hehehe ale smialam sie przy tym, bo mi sie Tofii przypomniała :P może zaczne pelzac na brzuchu, to tez mnie wezmie w tych okolicach :D ale bol palacy, ciagnący niesamowicie, ale szkoda, ze u pachwiny w nodze :( Lece na klatwe :) Buziaki Słonka me :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś byłam w szpitalu na wycieczce..wiem że idę na ward 31, bo tam leżą te nienormalne ciąże :P tzn indukcje,bliźniaki i cesarki(tzn to jest oddział poporodowy) są 2 sale z wanną, ja idę rodzić na salę bez wanny,bo z wanny mogą korzystać tylko rodzące niskiego ryzyka.ciekawa jestem czy mnie coś ruszy po żelu/tabletkach bo na wielu forach mamy piszą, że indukcje lubią kończyć się cesarkami..póki co mały jest bardzo wysoko i jemu nie spieszy się zebrać manele i wychodzić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malunia hahah :D znam historię z pachwinami, skurcze macicy miewałam(od ok 3 dni kompletna cisza...) za to pachwiny mi dokuczają:O ostatnio pojechałam na zakupy do Asdy i z wrażenia usiadłam na środku sklepu tak mnie zaskoczyło to drętwienie pachwin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,kolezanki... miała piękny sen.. ze odszedł mi czop :D po raz drugi :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaiseńka, u mnie z tymi pachwinami to juz od jakiś 2 miesięcy mnie tak trzyma, nie mogę napiąc miesni zeby np złączyć nogi razem ku sobie, bo boli, ale po wczorajszym bieganiu po schodach ( co drugi schodek ) to jak mnie w lewej nie wzięło, tak przez moment nie wiesziałam jak sie nazywam hehe Tofii jesli juz 2x czop Ci odszedł bueheheh to może blizniaki beda :D wiesz ile bylo przypadkow gdzie na USG bylo jedno a rodzily sie 2 bo jedno za drugie sie schowalo, a serca byly tak rowno ze nawet nie byli w stanie tego rozpatrzec hehehe ale fakt... sen piękny :) już sobie Ciebie wyobrazam, jak bedziesz tu nam skrobać jak Ci faktycznie odleci :) rozniesiesz to kafeeeeee :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofii fajne masz sny, a mnie się śniło, że spałam 10 godzin na dobrę, i jak się obudziłam to zagłodziłam dziecko :O zajrzałam do łóżeczka a z normalnego niemowlaka zrobiła się gąsiennica taka malutka jak pokarm dla rybek :O zerwałam się jak głupia, a Olek też się musiał wystraszyć mojego gwałtownego wybudzenia, bo zaczął kopać jak szalony, ale powiem że mi ulżyło jak zasadził mi taki cios pod żebro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofii fajne masz sny, a mnie się śniło, że spałam 10 godzin na dobrę, i jak się obudziłam to zagłodziłam dziecko :O zajrzałam do łóżeczka a z normalnego niemowlaka zrobiła się gąsiennica taka malutka jak pokarm dla rybek :O zerwałam się jak głupia, a Olek też się musiał wystraszyć mojego gwałtownego wybudzenia, bo zaczął kopać jak szalony, ale powiem że mi ulżyło jak zasadził mi taki cios pod żebro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym tam wolała zamiast snów o czopie,żeby naprawde odpadł :P. Byłam u lekarza, mocz dobrze,cisnienie tez,dzidzia napewno główka w dół i tylko czekac kiedy sie poród zacznie,lekarz stwierdził ze pewnie dzidzia bedzie duża skoro donosze do terminu :P oby nie.. chyba bardziej boli jak sie rodzi wieksze dziecko.. nieraz jak dotykam brzucha i czuja jakas czesc ciałak dziecka taaaaką twarda to sie przerazam,jak on ze mnie wyjdzie :P . Nie mniej jednak z tej okazji kupiłam karton soku ananasowego świeżego-nie z koncentratu i sie wiecozrek opije nim.. Może jak mój organizm dostanie zastrzyk witaminek to sie pobudzi ;). Poszłam kupic sobie jakieś klapki do szpitala,bo chce rodzic w wodzie -jesli ebdzie taka mozliwosc wiec przydadza sie bardziej niz pantofle.. No i kupiłam takie jedne,z lekkiej pianki,nie miaerzyłam bo cięzko sie schylać, tylko przyłozyłam zeby sprawdzic czy pasuja rozmiarem do moich butów i były ok.W domu je rozpakowałam... i ledwo wcisnełam w nie moje opuchniete giry :P przeciez idzie sie zadusic w takim scisku :P.Spróbuje w nich pochodzic,może sie rozciagna :P a jak nie to beda na po porodzie w domu,jak juz opuchlizna ze mnie zejdzie. A Wy jak tam dziewczynki dzisiaj sie czujecie??? WIOSNA PEŁNA PARA!! drzewa kwitna :D ciesze sie ,ze moje dziecie jest wiosenne :) wspaniale bedzie razem z nim cieszyc sie pełnia lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak kupowałam wóżek to pan radził taki polarkowy wkład do wózka-zamiast kocyka i pod kolor wózia,to wzielam... a dzis ja sie mało nie zaparzyłam wracajac od lekarza,goraco mi było.. matki które mijałam z dziecmi w wózkach miały na sobie cienkie kombinezoniki... :O więc ciesze sie,ze nie nakupiłam dziecku jakis zimowych ciuszków..mam same pajace ,spiochy i body,dresu ani jednego-kupie jak dziecko bedzie ciut starsze,na poczatku liczy sie wygoda moja i dzidzi ;),a Wy jak stoicie z ubrankami?? duzo macie takich cieplejszych rzeczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofii u nas w słońcu temperatura chyba koło 30 stopni osiągała wczoraj, dziś chłodniejszy wiaterek, ale mała od wczoraj chodzi w krotkich spodenkach, bluzeczce z krotkim rekawkiem i sandałkach :) Dzis i wczoraj brzuszek na sloneczko wystawiłam hehe Mała zaczęła szaleć jak nigdy hehehe Ja nad pokrowcem polarowym jeszcze sie nie zastanawiałam, bo zakupie go dopiero jak bedzie chlodno, czyli jezien, zima, a poki co kocyk do gondoli i taka przykrywka od wozka, jak to w kazdym glebokim wozku :) mam nadzieje, ze pogoda bedzie sie w miare utrzymywac az do lata :) Uważajcie kobitki z piatku na sobote ma przejść chmura napromieniowana nad europą, Pollska i UK też to obejmuje, wiec bądźcie ostrozne :( Ja sie tam zamkne szczelnie w domku hihi Dzis mnie skurcze chwytaja co jakis czas, taki bol tępy, ale to chyba przez mojego, bo mnie dzis tak wqrwił, ze najchetniej z domu bym go wyrzuciła :/ - pajac :/ Nie wiem dlaczego, ale jakos nie czuje tego ze zaraz dzidzius byc moze bedzie :( jakos nic w domu sie nie zmienilo procz tego ze lozeczko stoi rozlozone... Wyczytałam ostatnio, ze duza ilosc upławów moze znaczyc już nadchodzący wielkimi krokami porod, pare dni przed nawet :) ja juz tak mam, moze cos sie zacznie w nastepnym tygodniu :D Ja z ciuszków troche nakupowałam dla tego Malenstwa mimo iz mam po corce piekne ciuszki, ale tak no wiecie, jaka to przyjemnosc kupowac takie malenkie rzeczy, wiec skusilam sie i zakupilam kilka :) Do szpitala nie biore nic cieplego, body bedzie miec na sobie, pajacyk, spodenki, sweterek polarowy i takie coś : http://www.toysrus.co.uk/Babies-R-Us/Travel-and-Pushchairs/Car-Seats-and-Boosters/Car-Seat-Accessories/Car-Seat-Rabbot-Cosy-Wrap%280077480%29 Pomyslalam sobie, ze jak podrosnie, dalej bedzie mogla w tym jezdzic, bo to w zasadzie do siodelka samochodowego, a z cieplejszych spiochow czy kombinezonka szybko wyrosnie i juz nie bedzie z niego pozytku :) a to takie milusie polarkowe w srodku, cos fantastycznego:) koffaniutkie :D http://fakty.interia.pl/galerie/swiat/najciezszy-3-latek-na-swiecie/zdjecie/duze,1432619,1,268 ZOBACZCIE 3 LATKA KTÓRY WAŻY 60 KG - SZOK W MAJTACH POPROSTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popatrzcie na te linki :) i jak tu nie kupić takiego czegoś słodziasznego :) http://shop.adidas.co.uk/product/EV402/G17609/Sports/Kids-Disney-Liladi-100-Acre/detail.jsf Tofii ja taki dresik zakupiłam dziecku, nie mogłam sie oprzeć :) ale to na 3 miesiące, na chlodniejsze dni. Spodenki są sztuczne wiec dobrze pod nie rajtuzy jakies ubrać : http://shop.adidas.co.uk/product/QV821/V39613/Sports/Kids-Disney-Piglet-Set/detail.jsf A ten zakupiłam dla mojej starszej córy :) spodenki są fajowe, ale ona w pasie taka chuda ze z niej zlatują, ale i tak są jeszcze za dlugie wiec koszulka choć bedzie na to lato :) http://shop.adidas.co.uk/product/QV822/V39614/Sports/Kids-Disney-Winnie-Set-Track-Suit/detail.jsf Fajne są rzeczy, ale jednak jak sie ma tak samo fajne po starszej to po co zbedny wydatek, ale co rusz to nowego wychodzi :) ze czasem to az nie patrze na to czy moj idzie za mna czy nie tylko mkne do sklepu jak mysz za serem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki U mnie dzisiaj znowu cieplutko bylo i siedzialm sobie z coreczka na ogrodku. Maly mi sie ciagle wierci i coraz ciezej mi sie chodzi. Mysle ze do 17 kwietnia nie wysiedzi w brzuchu. W Poniedzialek mam wizyte u lekarza i bede chciala zeby miprzelozyli cesarke na 13 kwietnia to bedzie tydzien przed terminem. Moja corka sie urodzila tez w 39 tyg. i mysle ze maly tez tak moze wyjsc, oby nie wczesniej. Z dnia na dzien coraz szybciej sie mecze. Nie mam kiedy dobrze odpoczac bo maz idzie do pracy a ja musze biegac za moja 2 letnia coreczka. Toffi jak opijesz sie tyle tego soku to cala noc bedziesz biegac siku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nini_kwiecień
a my byliśmy w szpitalu :/ skoczyło mi ciśnienie za wysoko i opuchlizna. Czekam na wynik moczu. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, bo bardzo się tym wszystkim zdenerwowałam :/ Do porodu 1,5 tygodnia, ale Maluch chyba nie wybiera się na świat przed terminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nini a ile musisz czekac na wyniki moczu?. Jak bedziesz miec wysokie cisnienie to moze Ci cesarke zrobia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nini_kwiecień
jutro rano powinny być, albo nawet dziś wieczorem w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka corke rodzilam przez cc i zalecany jest drugi porod tez przez cesarke. Corka urodzila sie w 39 tyg. z waga 4,100 kg. Dwie godziny probowalam ja wycisnac. Potem probowali ja wyciagnac proznociagiem ale to tez nie pomoglo i zrobili mi cesarke. teraz bede miec syna i on bedzie wiekszy od niej i nie mam zamiaru znowu sie tak meczyc. Mieszkam w Irlandii i tutaj na porodowce lekarze pochodza z Pakistanu, Indii albo Afryki i oni calkiem inaczej prowadza ciaze. Mowilam lekarce ze chce zeby mi wczesniej zrobili cesarke bo wiem ze znowu wczeniej urodze, to mi kretynka ustalila termin cesarki 3 dni przed planowanym terminem i jeszcze na niedziele i pewnie mi powiedza ze w niedziela nie robia i beda chcieli przetrzymac do Poniedzialku. Polski ginekolog powiedzial ze powinnam miec cesarke bo od urodzenia corki minęły 2 lata a to nie duzo no i jeszcze maly bedzie wiekszy od niej a to grozi peknieciem macicy podczas porodu. Wiec ja nie zamierzam ryzykowac. Wiec w Poniedzialek mam wizyte u lekarza i bede go naklaniac zeby mi zmienili termin na tydzien przed porodem i mam nadzieje ze wczesniej nie urodze. Wizyty w szpitalu sa beznadzieje i jeszcze jak bylam ostatnio to sie okazlo ze zgubili moja karte ze wszystkimi wizytami i wynikami. Gdyby nie Polscy lekarze w prywatnych klinikach to bym tutaj na pewno dzieci nie miala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samanta to faktycznie jest duże ryzyko :/ ja obawiam się tego trzymania mnie i ogromnego nacisku na naturalny, chociaz ta lekarka diabetyczka 17 mówiła dokładnie że jeśli po 3 dawkach nie będzie reakcji to wtedy CC,ale..ona to mówiła w gabinecie a na porodówce zapewnme będą się swoimi prawami kierować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pozatym 3 dni przed prawidłowym terminem CC to paranoja... ja mam przynajmniej 2 tygodnie bo na 38 tydzień ale widzę że mały narazie się nie wybiera0skurczy brak,bóli też,brzuch wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasieńka, to może faktycznie ten Twój Maluszek zagnieździł się tam na dobre :) dobrze mu u mamusi :D:D wiesz ile krzyku będzie jak go eksmitują na siłe? Biedaczysko :( hihi A ja czuje ze puchne znów, dlaczego? :( szczypią mnie dłonie, palą sie wręcz... chyba zaraz wsadze je pod lodowata wode bo juz nie wytrzymuje tego mrowienia, szczypania i cieploty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No lekarze tutaj sa tragiczni. Jak zaczne wczesniej rodzic i beda mi kazac rodzic naturalnie to powiem ze chce na pismie gwarancje ze nic sie nie stanie mi ani dziecku. Podobno to na nich dziala, tak mi powiedzial Polski ginekolog. Wy chcecie szybciej urodzic a ja sie modle zeby nie urodzic przed terminem. Bede probowac zmienic termin cesarki ale nie wiem czy mi sie uda. Kasienka dobrze ze u Ciebie wczesniej planuja Ci wywolac porod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Samanto, ogolnie w tym kraju jak prosisz cos na pismie, to zazwyczaj działa, lecz nie zawsze :( ja jak poszlam dolekarza i poprosilam o recepte, antybiotyk, bo moja Mala miala ponad 39 stopni goraczki to powiedzial, zeby zwalczac to calpolem czy tez innym lekiem, ale nie spadała nizej jak 38.5. Powiedzialam mu, zeby mi dal na pismie, ze jej sie nic nie stanie teraz jak pojde z nia do domu. Zasmiał się tylko i powiedział, ze on nic nie musi. Wqrzylam sie i pojechalam do szpitala i tam jej pomogli - antybiotyk. Najlepiej to ja robie teraz tak, ze wchodze do gabinetu, gdziekolwiek i rozmowy nagrywam :) mam dowód czy na pismie czy na tasmie niewazne, ale mam. MOze swojego męża popros by miał komorke przy sobie o ile ma funkcje nagrywania, a przy tym nagrywajac sie popros ich o to na pismie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×