Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

justys_ny

Szuklam kogos z NY!!:):)

Polecane posty

Gość benjy
bylem tam :) i pojade jeszcze raz pozwiedzac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benjy
czemu akurat ze stanow ? a ma byc amerykaninem ?american dream ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od 11 lat
jestem w NYC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczkozkremem
florida

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaagggga
KS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie amerykanin.Polak,polka.Mieszkam w NY i nie szukam kogos zeby sie tam dostac.Mam pytanie do osob ktore mieszkaja w usa byly nielegalnie i wziely slub z osoba z obywatelstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczkozkremem
to nie jest forum dla ciebie. pelno tu palantow i ludzi z wysp. wejdz na forum: http://www.forum.usa.info.pl/ znajdziesz tam WSZYSTKIE info na temat emigracji i usa, na forum udzuela sie rowniez prawniczka emigracyjna Karina ktora odpowiada na posty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benjy
spoks,chodzi Ci o co dokladnie ? moja Siostra tak zrobila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benjy
dostala green card , czekala troche na Nia, kilka miesiecy , miala odciski zdejmowane i cos placila za to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slyszalam ze jak ktos jest nielegalnie i stara sie o papiery poprzez malzenstwo to musi wyjechac za granice usa i tam czekac.Mamy w planach wziasc slub i troszke sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benjy
no moja Siostra nie musiala wyjezdzac za granice i tam czekac.nic o tym nie slyszalem.wziela cywilny slub z Polakiem , ktory ma obywatelstwo, zlozyla papiery i dostala.calkiem niedawno.zeby jej nie przepadla nie moze teraz wrocic do PL chyba na dluzej niz pol roku i pozniej musialaby spowrotem do us na pol roku jechac.po 5 latach nie ma juz czegos takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benjy
kumplowi z NY nawet kolezanka zaplacila za slub cywilny dla obywatelstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benjy
nie ma sprawy :) .pamietam tez ,ze Sister chodzila do jakiejs agencji polskiej gdzies na long island po informacje ,czy papiery w sparwie green card.mohge sie Jej przy okazji zapytac dokladnie co i jak i dac Ci info na mejla , to moze byc za pare dni, bo ostatnio zabiegana jest , szkola, praca , dom. aktualnie jestem w Polsce, a w maju badz czerwcu wybieram sie kolejny raz do NY i byc moze tam zostane na stale.zobacze jak z pracą bedzie, jeszcze nie zdecydowalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z praca w NY nie jest zle,jak ktos chce zawsze cos znajdzie.Ja teraz jestem na etapie poszukiwania dobrej szkoly z ESL bo chcialabym zaczac robic podchody pod teofla:)oj pojechalabym sobie na troszke do Polski:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benjy
dlugo juz w USA jestes bez odwiedzania Polski ?moja Siostra ponad 6 lat. nigdy nie zapomne jak po 3 latach zobaczylismy sie na lotnisku.wzruszenie ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3.5 roku:)w pazdzierniku byla mama u mnie.Szok gdy ja zobaczylam na lotnisku nie umialam sie ruszyc anic nic powiedziec. Czasami zdaza mi sie tesknic za Polska ale napewno byl nie wrocila na stale do Polski.Tutaj jestem szczesliwa i mimo ze nie moge zamachac green card mam upezpieczenie,dobra prace,pieniadze i nie wydaje mi sie zebym miala to w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justys - ja wzielam slub z obywatelem wiec wiem dokladnie jak to wyglada. co prawda ja nie bylam nielegalnie ale w przypadku slubu z obywatelem to bez znaczenia. jesli wjechalas do usa legalnie to bez problemu dostaniesz gc bez wyjezdzania. powinnas miec dwuletnia gc w okolo szesc miesiecy. potem po dwoch latach bedziesz musiala wyslac papiery na stala zielona karte. po 3 latach od uzyskania tymczasowej gc mozesz zlozyc papiery o obywatelstwo. wszystkie informacje, formularze, instrukcje sa na ich stronie http://www.uscis.gov/portal/site/uscis pytaj jesli cos jeszcze chcesz wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benjy
:) , chyba ,ze poszla bys na studia w Polsce , to moze mogla bys calkiem niezle zarabiac, byc przy Rodzinie, kontakty z przyjaciolmi starymi. byc szczesliwa. dlatego sie wacham czy emigrowac czy zostac w Polandzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benjy
klucho :) hejka .nie spalas cala noc ? czy obudzilas sie jakos teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczkozkremem
w stanach jest 10 wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w polsce mozna powiedziec mam tylko rodzicow,brata i dziadkow.Dziadkowie przyjezdzaja tutaj co pol roku:)Moja mama zakochochala sie w NY wiec napewno bedzie teraz tutaj czesciej.Co do znajomych-to bylo gorsze niz tesknota na rodzina,jednak teraz ze wstydem musze przyznac ze kontakt mam maly(zyczenia urodzinowe i swiateczne ).Poznalam wspanialych ludzi i moge z czystym sumieniem powiedziec ze jestem szczesliwa:) Jednak nie zawsze bylo i jest fajnie.NIe mam zamiaru namawiac nikogo i chwalic jak super jest w stanach bo stany to nie jest raj:) NIe istenieje raj na ziemi.Jezeli postanowisz wpasc do NY daj znac wyskoczymy na akweke:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluska dziekuje:) ps.Mialo byc kawe:) Mam pytanko czego wam najbardziej brakuje z Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benjy
oki, dam znac :) , na tego mejla co masz podanego ? swego czasu mieszkalem kilka lat w UK i za przyjaciolmi bardzo tesknilem, a najbardziej mi brakowalo zapachu i smaku swiezego Polskiego chlebka.pomidorkow z ogrodka ... , a najbardziej tesknilem za Siostrą ... Teraz wszedzie są Polskie sklepy, a smak nie jest ten sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benjy
przyjaciol nowych stopniowo wszedzie mozna zdobyc, a nie ma to jednak jak starzy przyjaciele z ktorymi znamy sie po kilkanascie lat... .za Rodzicami malo tesknilem, bardziej za babcią , siostrą , mimo tego ze co kilka miesiecy przylatywalem do domu, to tesknota byla duza, raz ponad pol roku nie przylatywalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benjy
mam malą namiastke co Ty czujesz nie bedąc 3 i pol roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benjy
najbardziej wlasnie zapach unoszacy sie z piekarni w lato :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×