Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MALINOWKA

2-LATEK któy ma ciężką mowę i problemy z całą resztą

Polecane posty

Gość MALINOWKA

Moja córcia ma skończone 2 latka ( w grudniu ), i ma dosyć ciężką mowę, tzn cięzko jej tworzyć sylaby a o pełnych zdaniach nie wspomnę,Potrafi jedynie mówić podstawy czyli mama, tata,baba,dziadzia i niketóre łątwe imiona... Czy mam się martwić? Pozatym nie chce uczyć się pić z kubeczka ( tylko butla ) i ciężko idzie mi uczenie jej sikania na muszli zamiast do pieluch. ................ Jakies rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do mowy to sprawa bardzo indywidualna... możesz jej dużo opowiadać, czytać i rozmawiać, ale kiedy zacznie sama ładnie mówić- nie jesteś w stanie przewidzieć. Butle najlepiej poprostu wyrzucić - nie będzie Ciebie kusiła żeby jej dać jak kolejny raz zrobi awanture o to że nie chce pić z kubka. ja tak zrobiłam jak mała miała troche ponad rok - wywaliłam wszystkie butelki, i zaczęłą pić przez słomke i z kubeczka. A muszle bym zamieniła na nocnik. Rano jak zdejmujesz pieluche po nocy, to zakłądaj majteczki i co jakiś czas idź z nią do łazienki, siadaj na kibelku a ją sadzaj na nocnik (i tak 100 razy dziennie :) ) a jak się zsika w majtki to tylko nie krzycz, poprostu przebierz i wróć do tego co robiłyście, natomiast jak już nasiusia do nocniczka to nagradzaj ją wielkimi brawami :) Przede wszystkim spokój i dużo ciepliwości :) Dodam, że moja też skończyła w grudniu 2 lata. Od października pieluchy tylko na noc używamy. No o butelce nie wspomne - dawno wyrzucone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaguchaa^%^
mój synek za miesiąc skończy 2 latka, a od dwóch tygodni korzzysta z nocnika w dzzień i przesypia całą noc bez pieluchy. Sam dorósł do tego,ja planowalam oduczac go od pieluchy latem. A tu taka niespodzianka :). Z kubka pije sam, odkąd skończył rok i 4 miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aaguchaa^%^
Tylko autorka nie pytala o to co umie twoj dzieciak :O Zadala proste pytanie, nie umiesz go zrozumiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz tepego dziurawca
:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aagucha jak dokonałaś tego że przesypia noc bez pieluchy? budzisz? sadzasz na nocnik czy jak? moja czasem nasiusia a czasem nie, ale zakłądam jej pieluche - na wszelki wypadek. Dziś np pielucha była sucha - wstała, zdjęła pieluszke i usiadła na nocnik (wieczorem stawiam jej koło łóżeczka nocnik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaguchaa^%^
sam się budzi, tzn.marudzi przez sen,a ja mam czujne spanie ;) i wyłapuję ten moment.Sadzam go szybko na nocnik.Ale taka sytuacja miała miejsce moze z 2 razy, kiedy wieczorem wypił więcej niż zwykle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×