Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tragiczna

Wzdęty brzuch!

Polecane posty

Witam Moje drogie internautki! Dręczy mnie pewne pytanie. Na samym początku przedstawię się aby jaśniej zrozumieć mój problem. Mam 17 lat, ważę 52 kg i od pewnego czasu prowadzę " zdrowszy " tryb życia niż dotychczas. Odstawiłam wszelkie tłuste produkty, fast foody czy słodycze i mój jadłospis w ciągu dnia przedstawia się mianowicie: - o poranku, przed szkołą piję kawę z mlekiem 0,5 % - w szkole jem pierwszy posiłek, którym jest jabłko, a w międzyczasie popijam herbatę, wodę lub skuszę się na małego lizaka Chupa Chups! - po południu w domu spożywam obiad, w jego składzie przeważają produkty: - warzywa: czerwona cebula, brokuły, pomidory, ogórki kiszone, papryka czerwona, - nabiał: jajka, jogurt probiotyczny, mleko 0,5 %, serek wiejski 3 % lekki - owoce: jabłka, mandarynka, cytryna otręby owsiane, kasza gryczana, wafle ryżowe, chleb Wasa pszenny, makaron ryżowy, - mięsa: polędwica z kurczaka, mięso mielone z szynki wieprzowej - przyprawy: oregano, bazylia, curry, zamiast cukru: słodzik na bazie laktozy - napoje: kawa zbożowa, herbata czerwona, czarna, rumianek, coca cola zero, kakao naturalne, woda mineralna niegazowana - słodkości (rzaadko): galaretka, kisiel Kolejno do wieczora już tylko same płyny ! P.S. Oczywiście wszelkie potrawy smażone są na mleku, gotowane lub pieczone, bez dodatku oleju czy jakiejkolwiek oliwy. A na osłodę życia, słodzik laktozowy. Mój dzisiejszy jadłospis: 7:30 - Kakao naturalne 2 łyżeczki, 4 tabletki słodzika, 100 ml mleka, 200 ml wody 12:00 - jabłko 14:00 - napój Lipton Ice Tea Green 17:30 - mięso mielone od szynki uformowane w klopsy w sosie pomidorowym ( wszystko bez dodatku tłuszczu i konserwantów ) gotowane + 50 g makaronu ryżowego, kromka chleba Wasa z czerwoną cebulą, plastrem szynki, czerwoną papryką + 3 ogórki kiszone, łyżeczka buraków czerwonych, łyżeczka kapusty kiszonej ugotowanej Do tej pory wypiłam 2 herbaty i jedną kawę zbożową, a pomimo to problem powtarza się z nasileniem, ale przejdźmy do sedna. Nie jem ciężkostrawnych produktów, ale pomimo to mój brzuch wygląda gorzej niż w ciąży! Próbowałam zażywać espumisan, ale nie pomagał, piję dużo herbat typu rumiankowe czy liść senesu, mam problem z wypróżnieniem od 3 dni ( po prostu nie czuje takiej potrzeby ), a problem wzdęć powtarza się od dwóch miesięcy. Męczy nie to, bo gdy chce wyglądać dobrze, głodzę się cały dzień, aby brzuch NIE ODSTAWAŁ. Wszystkie inne Activie również nie pomagają, co mam robić ? Brzuch nawet rano nie schodzi do końca, uczucie pełności doskwiera na każdym kroku. Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz cwiczyc:D brzuszki brzuszki i inne cwiczenia... a moze masz to genetycznie czy cos??? moze idz do lekarza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślisz, że to może być powód słabych mięśni brzucha ? W wolnym czasie robię brzuszki, ogółem prowadzę B A R D Z O aktywny tryb życia, brak mi na cokolwiek czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erleka
kurwa ja tez mam wydęty bebech, wzdęcia dzień w dzień, mimo, że nie jest nic wzdymającego :( ! no dziś zjadlam bulke z wedlina na sniadanie, na obiad nalesnik, pozniej ryz z warzywami i paczka pod wieczór caly czas pije tylko kawe rozpuszczalna, herbaty ziolowe, bez cukru i wciaz to samo... sorry, ze ci sie wpierniczylam, ale mialam zalozyc podobny watek pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erleka
i nie wiem, czy to efekt słabych miesni brzucha, fakt, mam troszkę tłuszczyku, ale mieśnie mam strasznie mocne, gdy napnę brzuch, to jest twardziutki, a wydęty cholernie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W porządku! Powiedz tylko, ile masz lat i ile Cię to męczy ? I czy Twój brzuch reaguje tak po jakimkolwiek jedzeniu? Bo widzę, że jesz regularnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erleka
ja mam 21, zawsze miałam jakieś problemy, ale tak konkretnie to od miesiąca.. no co bym nie zjadła, to mnie 'wydmie' z tym, że dochodzi mi do tego przykry problem 'schodzenia' tych gazów... wiesz co mam na myśli :P nie piję alkoholu, gazowanych napojów również nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze rozumiem co masz na myśli, nie zawsze, ale czasami również przydarza mi się ta sama potrzeba. Nie wiem co mam robić w związku ze swoim przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghfghfgh
pamietaj, otrebów mozesz codziennie spozyc tylko 30g, nie wiecej bo sie moga robic problemy. jak dla mnie to za mało jesz na sniadanie, a jabłko popite herbatą/kawą czy czymkolwiek zazwyczaj wywołuje wzdęcia. Jako ze jestes nastalotką powinnas co najmniej spozywac 3 posiłki a nie dwa ( sniadanie i obiad). Przy czym twoje sniadanie to jak przegryzka. Nie daje ci ono energii na caly dzien a zaburza jedynie rytm organizmu. I obserwuj czego najwiecej spozywasz. Mięsa rowniez mogą być ciezkostrawne... ale na diecie "lekkostrawnej" nie mozna byc przez cale zycie. Nie jesz przypadkiem zbyt duzo jajek lub ich produktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fgfgfgfggf: Nie czuję większej potrzeby, po rozmowie z tatą stwierdziliśmy, że odłożę jabłka, bo to właśnie może być powodem. Przez ostatni tydzień nie zjadłam ani jednego jajka, a jogurt naturalny może jeden. Wczoraj jadłam talerz brokuł, a przedwczoraj kaszę gryczaną :) erleka: cyt. " - o poranku, przed szkołą piję kawę z mlekiem 0,5 % - w szkole jem pierwszy posiłek, którym jest jabłko, a w międzyczasie popijam herbatę, wodę lub skuszę się na małego lizaka Chupa Chups! - po południu w domu spożywam obiad, w jego składzie przeważają produkty: - warzywa: czerwona cebula, brokuły, pomidory, ogórki kiszone, papryka czerwona, - nabiał: jajka, jogurt probiotyczny, mleko 0,5 %, serek wiejski 3 % lekki - owoce: jabłka, mandarynka, cytryna otręby owsiane, kasza gryczana, wafle ryżowe, chleb Wasa pszenny, makaron ryżowy, - mięsa: polędwica z kurczaka, mięso mielone z szynki wieprzowej - przyprawy: oregano, bazylia, curry, zamiast cukru: słodzik na bazie laktozy - napoje: kawa zbożowa, herbata czerwona, czarna, rumianek, coca cola zero, kakao naturalne, woda mineralna niegazowana - słodkości (rzaadko): galaretka, kisiel "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghfghfgh
aha co jeszcze :) udowodnione naukowo ze ogrsniczanie tłuszczy jest niekorzystne dla organizmu :) i jakbys od czasu do czasu uzywala oliwy z oliwek to wyszlo by ci tylko na zdrowie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhgsdfghgyhgfdf
wydaje mi się że może to być od produktów mlecznych i od jabłek, często te produkty uczulają nie zauważyłaś po ty produktach, że brzuch cię boli albo jest ci jakoś dziwnie w tym brzuchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to chyba prowo
ty się zastanawiasz czemu masz wzdęty brzuch???przecież ty nie jesz nic przez 10 godz od rana(jabłko się nie liczy, a co więcej ono też może powodować jeszcze większe wzdęcia) Musisz jeść regularnie 4-5 posiłków dziennie i problem zniknie jeśli jeszcze nie rozwaliłaś sobie układu pokarmowego. Wzdęcia są często powodowane właśnie przez głodzenie się lub zbyt duże przerwy między posiłkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erleka
No tak, rzeczywiście.. latam po tych wątkach i później nie dopatruję ;P Również myślę o tych jabłkach. Poza tym wydaje mi się, że brokuły, cebula to produkty wzdymające. Masz jakieś inne objawy? Czujesz może przelewanie się w brzuchu? Odbija Ci się często?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kjhgsdfghgyhgfdf: To prawda, zwłaszcza po jogurcie probiotycznym. Jednak po jabłkach zazwyczaj nic mi się nie dzieje! Teraz piję Coca Cole Zero, zważywszy na jutrzejszą próbę nie picia gazowanego ani jedzenia jabłek. Jak już jest źle, to nie może być gorzej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erleka: Odbija mi się często, ale tylko po gazowanym (normalka), a jeść więcej niż czuję potrzebę nie chce, bo to dla mnie bezsensu. Nigdy z rana nie jestem głodna, a w szkole na czczo jest mi o wiele prościej niż z pełnym ociężałym żołądkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhgsdfghgyhgfdf
no to jabłka w twoim wypadku nie uczulają, możliwe ze to produkty mleczne, gazowane napoje tez powodują wzdęcia, cebula no i więcej jedz tłuszczu mimo wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobilam wczoraj pasztet z soczewicyTroche pieczarek,2 marchewki.Strasznie smaczne,ale myslalm ze dzisiaj eksploduje!Nie polecam,bo espumisan drogi odkad go reklamuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shazz
mnie pomaga mocny napar rumiankowy, otręby i jabłka właśnie plus dużo płynów - woda, herbatki owocowe albo soki warzywne. ja zauważyłam, że wzdęcia występują u mnie po cebuli i majonezie :P więc nie jadam ani jednego ani drugiego. może masz zespół drażliwego jelita? moja sis prowadzi bardzo aktywny tryb życia, jada tak zdrowo, że już zdrowiej nie można, do tego hektolitry wody i ma koszmarne zaparcia i wzdęcia. stwierdzono u niej właśnie drażliwe jelito :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shazz: Być może coś w tym jest, dałaś mi sporo do myślenia. Możesz mi powiedzieć coś więcej o skutkach jelita drażliwego? Specjalna dieta? Leczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę, że dobrze jest zrobić sobie badania, żeby wiedzieć co i jak. Może wybierzesz się też do dietetyka, który ułoży ci odpowiedni jadłospis? Bo dziwne to co piszesz... Ja od siebie polecam tabletki na wzdęcia i zaparcia. Oczywiście nie możesz ich brać cały czas, tylko doraźnie. Mnie pomagają pierwsze ze stronki www.WzdetyBrzuch.PL. To ranking najlepszych podobno środków. W moim przypadku się sprawdziło, także polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewrsfdvgtrgf
Mi pomogła Yerba MAte z dodatkiem boldo, to taki napar ziołowy, bardzo pomaga na wzdęty brzuch i trawienie,i ma mnóstwo witaminek. Można na nim schudnąc bo hamuje apetyt;) Oj, on ma mnóśtwo włąściwości, poczytajcie tu na blogu o Yerbie, polecam: http://yerbomaniaczka.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena1235
Gazy, zaparcia czy wzdęcia są wynikiem działania toksyn, które są dla naszego organizmu trujące. Aby zapobiec tym znienawidzonym przez nas wszystkich objawom, mogę Ci polecić Zestaw "Oczyszczenie jelit" Firmy CaliVita. Zestaw składa się z dwóch preparatów: Liquid Chlorophyll - jest to wewnętrzny dezodorant, kompleksowo oczyszcza krew i jelita oraz Nopalin, zawierający błonnik. Oba te produkty pozwolą Ci oczyścić organizm z toksyn i metali ciężkich, oczyszczą krew oraz usuną chorobotwórcze bakterie i wirusy, a co za tym idzie pozbędziesz się zaparć czy niechcianych gazów. to bardzo skuteczne produkty. Gwarantuję, że po ich użyciu pozbędziesz się problemu raz na zawsze. Tutaj masz adres strony, z której ja sama zamawiałam ten zestaw: http://www.vitero.pl/pl/p/Oczyszczanie-jelit/166

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alnaara
reklamy reklamy reklamy spadac z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasicaaaaa
nie laczyc białka z weglowodanami w 1 posiłku poczytac na ten temat - dieta niełaczenia i nie ma wzdec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×