Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość folijkowy

Kwas foliowy- łykałyście przed ciąża?

Polecane posty

Gość folijkowy

Hej dziewczyny! Wszystkie łykałyście kwas foliowy przed ciążą? Bo ja w sumie nie, ale mój gin mówił, że mam nic nie brać dopiero jak już zajdę w sensie podejrzenia to mam przyjsć wtedy do niej. a jak było z Wami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona ...........
przed tez sie bierze nie tylko jak sie zajdzie...dziwny ten twoj gin...pierwsze slysze by zalecal nie brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panikara jakich mało
Ja łykałam już dwa lata przed :P A jak na złość w miesiacu poprzedzającym zajście sobie troche odpuściłam, bo mi brakło a kupno nowego się odwlekało bo były inne sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja córka przybierała
ja łykałam 1 tabletkę foliku dziennie już kilka miesięcy przed ciążą. Moja szwagierka nie brała i gin ją opier*olił że nie brała i przepisała jej póżniej metafolinę czy jakoś tak, znaczy też kwas foliowy tylko w jakiejś lepiej przyswajalnej formie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja łyakałm jakieś 3 miesiące przed platynowanym staranie i do momentu gdy lekarz potwierdził potem zastawi witamin Feminatal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli planujecie ciążę to można lykać przed zajściem w ciążę. Ja nie brałam bo musiałabym to robic kilka lat:). Ale najważniejsze aby przyjmować kwas foliowy jak juz będziesz w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia z Bielanowa
Nigdy nie lykalam ani przed ciaza ani po ciazy,mam 3 zdrowych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przed planowaną ciążą koniecznie i to najlepiej minimum 3 miesiące; tak naprawdę to każda kobieta, która potencjalnie może zajść w ciążę powinna przyjmować stale kwas foliowy. Mój lekarz przed ciążą zalecił mi nawet mocniejszy kwas foliowy-5mg, a nie folik, który ma tylko 0,4mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość folijkowy
no to jak z tym w koncu :( martwie sie bo ja nie bralam a moge byc w ciazy :( matulko :( powinna zaczac brac jak najszybciej? przed konsultacja z lekarzem jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrrrrr.........
Ja tez nie bralam ani przed ani w ciazy :P... nie dlatego ze taka leserka jestem ;) tylko wg mojej gin jesli ma sie zbilansowana i bogata diete to nie ma takiej potrzeby. Coreczka zdrowa jak rybka :) Wszystkie witaminy, skladniki odzywcze jak i filik sa o wiele lepiej przyswajalne z naturalnych zrodel, a naturalnych zrodel filika jest sporo : "Znajduje się w liściastych warzywach, szczególnie zielonolistnych (sałata, szpinak, kapusta, brokuły, szparagi, kalafiory, brukselka) a także w pomidorach, grochu, fasoli, soczewicy, soi, burakach, orzechach, słoneczniku, drożdżach piwnych, wątrobie, żółtku jajka, pszenicy, pomarańczach, bananach, awokado."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hally - a czemu aż tyle? Jesteś jakos obciążona?? Bo ja wiem, że normalnie zalecana dawka spozycia na dobę to 0,4mg, a gdy już ma się chore dziecko, to się bierze 4mg, ale o 5mg nie słyszałam... I ponoć jak sie przedawkuje kwas foliowy to tez nie jest dobrze, bo dziecko moze miec problemy z nerkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naatiii

ciąże planowałam, więc mój ginekolog zalecił mi branie przez kilka miesięcy przed suplementów diety z dużą ilością kwasu foliowego i wit d i zaczęłam łykać mama dha premium+. Fajna opcja bo w jednej tabletce jest wszystko czego potrzeba do prawidłowego rozwoju dziecka, nie trzeba się rozdrabniać na kilka pigułek i wywalać kilka razy wiecej kasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka2

Biorę Naturell Folian z polecenia lekarza, 100% aktywna forma kwasu foliowego, dobra cena i opakowanie wystarcza na długo. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×