Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość no i co z tym zrobić

Nie umiem zrobic kremu budyniowego

Polecane posty

Gość no i co z tym zrobić

Nie wiem,chyba robie za gęsty budyń,bo jak robię taki normalnie do jedzenia,to robię rzadki i jest ok,ale do ciasta musi być gęstszy,więc w efekcie wychodzi mi taki,ze mogę w niego wbić widelec i podnieść go cały jak wielką kluchę do góry :O Oczywiscie nie da sie w takie cos wmiksować masła,ba,w ogóle tego nie da się zmiksować bo wkręca się w widełki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dam ci przepis na budyń z którego robisz krem do ciasta - 0.5l mleka - niecałą szkl mąki zwykłej nie krupczatki i nie ziemniaczanej - szkl cukru - kost. margaryny 1 szkl . mleka zagotwać z cukrem , w drugiej szklance rozbełtać mąkę z zimnym mlekiem , następnie dać to do gotującego mleka i mieszać aż zgęstnieje , dobrze ostudzić żeby było zimne i dodać amrgarynę która nie była w lodówce tylko gdzieś leżała na półce i gotową masę przełożyć np biszkopt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie robię za często kremu budyniowego do ciasta, ale zrobiłam ostatnio, tak trochę na oko i wyszło zupełnie przyzwoicie, a budyń robiłam na 'zwyczajnych' konsumpcyjnych proporcjach, jak piszą na torebce. On jest rzadki, ale tylko jak jest ciepły i świeży - po kilku godzinach czy po nocy sam gęstnieje. A jeszcze dodatek masła go wbrew pozorom usztywnia po stężeniu (samym zimnym masłem przecież jak rzuci to zabije). Proponuję wpisz w google krem budyniowy i przeglądnij kilka-kilkanaście różnych przepisów pod kątem proporcji budyniu i sprawdź jak jest w większości przepisów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co z tym zrobić
A może problem polega na tym,ze ja go niewlaściwie gotuję....Powiedzcie mi jak to sie robi:rozbeltany budyń wlać cały od razu do wrzącego mleka i czekać aż zgęstnieje mieszając,czy wlewać cienkim strumykiem i mieszać zeby gęstnialo na bieżąco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlej do jeszcze zimnego mleka
i zagotuj .Nie ma bata nie bedzie grud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotujesz mleko, wlewasz rozrobiony budyń, gotujesz ok min mieszając, zestaw i tak jak ktoś pisał jak wystygnie zgęstnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bez ceregieli wlewam cały rozrobiony od razu na gotujące się mleko i szybko mieszam - grudy się nie robią, ale z reguły drań się trochę przypala, przydał by się specjalny garnek :o Dłuższe wlewanie mogłoby spowodować, ze część proszku już się nie połączy z mlekiem... Ale nie wiem, nie próbowałam tak ;) Cholera, teraz mam ochotę na budyń :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta35,.,.
Uważam ,że dajesz po prostu za dużo mąki. Ja na 0,5 l mleka daje dwie łyzki mąki pszennej i dwie łyzki maki ziemniaczanej i budyn wychodzi taki w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś już mnie opierdzielił , ja tak robie i nigdy mi żaden gniot nie wyszedł i napisałam że nie szklanke tylko prawie to moze być 3/4 takze by było takie w miarę gęste ale nie za geste , tak robię od ok 20 lat i jak dodam margarynę i dobrze rozmiksuję to jest puch , a jak ktos nie umie robić kremów to niech kupuję gotowe , lub kremówkę 36%%%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikdoro
ja krem budyniowy znam taki, że najpierw uciera się masło/margarynę, a dopiero później ucierając dodaje się po trochu ten budyń. i jest właśnie taki gęsty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikdoro
budyń, nie krem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
masa, która robię najczęściej: 1,5 szklanki mleka, 5 żółtek, 3/4 szklanki cukru,1 cukier waniliowy, 1 łyżka mąki pszennej , 1 łyżka mąki ziemniaczanej,1 kostka masła.Z żółtek i cukru ubić "kogel- mogel".W tym czasie w garnku zagotować mleko.Do kogla - mogla dodać obie mąki, cukier waniliowy i ciut zimnego mleka. Dobrze wymieszać. , Masę jajeczną wlać do gotującego się mleka ,energicznie mieszając.Gotować,aż będzie gęsta.Gdy wystygnie w innym naczyniu ubić mikserem masło , ubijając dodawać po 1 łyżce chłodnego budyniu.Krem gotowy.Do masy można dodać łyżeczkę mielonej kawy,mielone orzechy itp.Zależy do jakiego ciasta posłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćk
to sie naucz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×