Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytajacajajajaja

czy mozna farbowac wlosy w ciazy?

Polecane posty

Gość pytajacajajajaja

Witam jestem w 12 tyg ciazy i che sie wybrac do fryzjera , chiala bym zafarbowac wlosy , ale troszke sie boje bo oststnio farba mnie uczulila co prawda przeszlo po zyreku , co wy o tym myslicie powinnam sobie odpuscic ? czy moze poprawic sowj wyglad i samopoczucie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajacajajajaja
dzieki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ingrid cold
w II trymestrze mozna juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama parki
Farbowac podobno można tyle że farbą bez przeciwutleniaczy ale nie można rozjasniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja farbowałam w 1 trymenstrze i dziecko mam zdrowiutkie, dzisiejsze farby są bezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazyna z gogolina
jatakarina --> jaja se robisz :P... nie wiesz ze w ciazy NIC nie mozna ?!? ;) :P W zasadzie nie powinno sie nawet uzywac mydla, ze o malowaniu paznikci juz nie wspomne !!! :D :D Najlepiej od 2-go tygodnia na L4 isc, zamknac sie w sterylnym pomieszczeniu (byle wyposazonym w internet ;) ) zaczytywac sie topikami o ciazy, poronieniach, komplikacjach przy porodzie, chorobach genetycznych i wadach rozwojowych i w kazdej minucie tego "blogoslawionego stanu" martwic sie o zdrowie "fasolki" ;) ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaha takie cos lubie
no ale kto powiedzial ze farbowac nie mozna ? bo jakos nie kumam po co te pytania ? zbedne sa ja farbowalam normalna farba w 9 tc i nic sie nie stalo a co by sie stac mialo? mozna rowniez rozjasniac wlosy , ale z tym to uwaga bo kolor moze wyjsc nie fajny , w zaleznoci jaka kondycja wlosow bedzie podczas ciazy ,jak na nie hormony wplyna zamiast blondu mozna uzyskac zolte :P i co wazne - moze zapach sie nie spodobac i ...zwymiotywac to tylko sa 2 minusy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika36
nie ma bezpiecznych farb... jednakowoż ja farbowałam we wczesnej ciąży i syn jest okazem zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....D....
A farbowałam w 2trymestrze i nic Szwagierka farbowała i dziekco z białą plamką się urodziło. styłu główki na włoskach... A dziecko wyszło rudę więc to widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaha takie cos lubie
taaa jasneeee juz uwierze w zabobon ze po farbowaniu dziecko rude sie urodzilo :O:O ja pierdykam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja jestem w 14tc i rozjasnialam wlosy jakies w 5 tc i nic maluszkowi nie jest bylam juz na 2 usg i malec zdrowo rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lojacie........
ja zafarbowalm wlosy w 2 trymsetrze i zamiast dziewczybnki urodzil sie chlopiec!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od II trymestru jest już dozwolone. W I trym. nie powinno się, aczkolwiek, wiele dziewczyn farbuje i nic się nie dzieje. Ja dopiero w II farbowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie ze mozna
farby nie przenikaja do krwi a tym bardziej do dzidziusia. ja farbowalam 2 razy najpierw w 3 tygodniu a pozniej w 13 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieczyny to ze ktora farbowala i nic sie nie stalo o niczym nie swiadczy. Sa pewnie mamy ktore pily alkohol w ciazy i tez sie nic nie stalo. I co z tego? W I trymestrze u dziecka rozwija sie dokladnie wszystko i duzo rzeczy moze miec na to wpływ. Ja tez slyszalam ze mozna, ale farba bez amoniaku. Totalna bzdura. One sa jeszcze gorsze poniewaz zawieraja metale ciezkie, które normalnie zachamowalo by lozysko, a w I trymestrze lozysko jeszcze nie jest do konca wytworzone. Takze drogie Panie moze warto pomyslec co jest wazniejsze? Jakos nie moge uwierzyc ze nie mozecie wstrzymac sie 3 miesiace z farbowaniem. Ja to bardzo przezywalam, jutro wychodze za maz i zrobie to z ogromnymi odrostami, ale mysle ze przezyje:) Sa rzeczy wazne i wazniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Szwagierka farbowała i dziekco z białą plamką się urodziło. styłu główki na włoskach... A dziecko wyszło rudę więc to widac" hahaha co za ciemnogród :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie ze mozna
ale pierdo......lisz lekazr chyba wie lepiej i to nie jeden tylko 3 . powiedzieli ze to glupie zabobony i dziecku nic sie nie stanie. nawet wszystkie kosmetyki mozna uzywac tylko nie mozna tych drenujacych, z kwasami i retinolem. kremy przenikaja tylko do gornych warst skory a nie do krwiobiegu. to stare zabobony naszych babc , tak samo ze jak sie ma zgage to dziecko urodzi z wlosami itd. najlepiej poloz sie , i nic nie rob i nie uzywaj kosmetykow ani mydla bo ciaza to choroba ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram pewnie ze mozna
zreszta u wiekszosci matek polek ciaza wyglada tak: żrec za dwoje, roztyc sie 30 kg, chodzic w ogrodniczkach i tlustych wlosach .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaha takie cos lubie
sama bylam zaskoczona ciemnogrodem jak bylam w szpitalu i jedna ciezarna powiedziala po 30 a 6 dzieci juz miala ze ona wogole w ciazy nie farbowala wlosow boo.... dziecko sie rude urodzi myslalam ze bekne :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludzie nie zadne zabobony, tylko badania wykazalay, ze zwiazki chemiczne z farby przenikaja przez bardzo ukrwiona skore glowy do krwi. wiec lepiej sie wstrzymac w pierwszym trymestrze. jakie zabobony skoro kiedys farbowalo sie henna albo jakimis naturalnymi specyfikami, wiec nie bylo tematu? teraz wlasnie jest problem bo za duzo chemii wszedzie, bo jasne, ciaza to stan naturalny ale trzeba tez zyc naturalnie, tak jak kiedys, a dzis to sie na pewne rzeczy uwaza. jak mnie denerwuje takie gadani "ja wiem lepiej" a nic nie poczytalam na ten temat tylko mi sie wydaje i wmawiam innym ze nie maja racji. a te, ktore chca farbowac niech farbuja, to sprawa indywidualna, tak jak picie mocnej kawy czy herbaty w ciazy i pelno innych rzeczy. najwazniejsze to byc poinformowanym o ryzyku i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z Kici Kasia, ze nie powinno się farbować w I trym. Ale tak samo jak z innymi rzeczami ostateczny wybór podejmuje sama mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani w ciązy
ja farbuję, ale używam farby bez amoniaku. Ale ja w ogóle jestem przeciwniczką ostrej chemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Któras tam napisała że nie można rozjaśniać :D MOŻNA MOŻNA ja rozjaśniałąm i nawet mojego gina pytałam a wy tak nie panikujcie ... matko mydła też nie używacie bo zawiera coś tam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiteczka102
mozna wszystko w ciazy- palic i pic tez, kto Ci zabroni? najwyzej dziecko urodzi sie mniejsze z niedotlenionym mozgiem albo idiota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelooowa
Jak można porównywać piecie alkoholu do farbowania włosów?! Kosmos. A ty tą farbę oralnie aplikujesz czy jak? Dziewczyny na Boga.. przecież farba nie przenika do krwiobiegu. Conajwyżej dobrze zasłonić sobie usta by nie nawdychać się przypadkiem tych oparów. Samo farbowanie nie ma zupełnie JAK mieć wpływu na rozwój ciąży.. Jak myjecie włosy szamponem rumiankowym, potem odbija Wam się rumiankiem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelooowa
http://kobieta.wp.pl/gid,13159852,img,13159895,kat,26263,title,Klamstwa-w-ktore-wierzysz-Farbowana-ciezarna,galeriazdjecie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×