Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xxxszelmaxxx

Studia - Architektura

Polecane posty

Gość xxxszelmaxxx

Mam poważny problem. Jestem w klasie maturalnej i zastanawiam się kierunkiem Architektura. Uczę się rysunku już od paru dobrych lat, bo od zawsze miałam zdolności plastyczne. Problem jest w tym że matmę zdaje na podstawie. Jestem w klasie biol-chem i zdaje biologie i chemie na rozszerzeniu - i właśnie nie wiem czy w ogóle miałabym szanse dostać się na takie studia?? tylko proszę o szczere opinie bez uświadamiania mnie że jestem głupia że dopiero teraz się oglądam za studiami. I prosiłabym o opinie szczególnie studentów architektury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fngdzn
o ile wiem to na archi potrzeban jest matma i fuzyka (rozszerzone oczywiscie) i rysunek. jesli nie bedziesz tego zdawac to bedziesz miec mniej punktow i szanse maleja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewjewerwefewfr
Fizyka? Na pewno nie na wszystkich uczelniach Ale matma na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdkjsdwjd
Powiem tak. Wybór studiów to decyzja na całe życie, niestety bardzo często podejmowana pochopnie. Z tą architekturą to ci zazdroszczę, bo sama chciałam pójśc na takie studia, ale niestety tak jak ty, byłam w klasie o zupełnie innym profilu, zdałam maturę z innych przedmiotów i w efekcie poszłam na inne studia, czego teraz żałuję. Jak jesteś pewna tego kierunku i zdolności plastycznych, to zrób wszystko, żeby się tam dostać. Niestety, z biologią i chemią raczej cię nie przyjmą, bo każda uczelnia wymaga matematyki (rozsz.), drugi przedmiot zależy, ale niekoniecznie jest to fizyka, niektórym wystarcza historia. Nie wiem jaką masz sytuację w domu, może byłaby szansa, żebyś odpuściła na razie studia, a zamiast tego poszła na solidny kurs maturalny z matematyki rozszerzonej i fizyki, zdała maturę w przyszłym roku i poszła na tą architekturę? Albo poszła na jakiekolwiek studia (żeby rodzice się nie czepiali) i w trakcie uczyła się tej matmy i zdała maturę a potem przeniosła się na architekturę? Niestety, uważam, że wybór profilu klasy w szkole średniej to głupota. Skąd tai gimnazjalista ma wiedzieć jakie studia chce skończyć? żeby to chociaż wybierało się w drugiej klasie LO, ale od razu w pierwszej? Potem są takie kwiatki, że ktoś był całe liceum w biol-chemie a nagle chce iśc na polibudę. I dupa, bo nauczyciele zakładają, że każdy chce zdawać tą biologię i chemię i pozostałe przedmioty odpuszczają. Niestety:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxszelmaxxx
no właśnie ten profil to moja życiowa porażka... i właśnie tez się zastanawiałam nad odpuszczeniem sobiee roku... jedno juz wiem napewno- architektura to moje wymarzone studia i będę się starała na nie dostać. Jak nie w tym roku to w przyszłym. Dzięki za szybkie odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxszelmaxxx
Mam jeszcze pytanie do studentów architektury politechniki gdańskiej - czy trudno się dostać i no jakim poziomie jest matematyka?? i jakie są ogólnie wasze wrażenia dotyczące tej uczelni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Politechnika gdańska? W tym roku (2014) próg wynosił 8. TAK, 8. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
próg 8? a jaka była maksymalna liczba pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogusiaz
Teraz bardzo popularny kierunek to architektura i urbanistyka http://www.portalbudowniczy.pl/a,123.htm Miasta się rozrastają tak samo jak i osiedle myślę, że to bardzo przyszłościowy kierunek studiów. Teraz trzeba wybierać studia głównie kierując się tym jakie zawody są potrzebne. Architekci zawsze będą potrzebni więc i kierunek na studia jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×