Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

hej dziewczyny! poczytalam sobie kilka wczesniejszych wypowiedzi z forum i mam pytanie do Aguli 83: pisalas, ze zle sie czulas po IUI, po kazdej? co lekarz mowil o tym? Moj mowil ze po IUI nie powinno byc zadnych objawow..jego asystentka z kolei, ze moze sie zdarzyc, ale nie wiem skad to zle saopoczucie? Jak sie zle czulas, bol brzucha? Ciekawe jest to dla mnie bo nie spotkalam na forum nikogo, kto by sie zle czul po IUI, a ja po mojej pierwszej bylam chora caly dzien, nie moglam chodzic, goraczka...lekarz twierdzi ze niemozliwe, ze to po IUI wiec pzypisuje tee objawy reakcji na znieczulenie ( godzine po IUI mialam biopsje zrobiona..) Tym bardziej, ze po drugim i trzecim IUI nie mialam takich reakcji- wszystko super. :) poza tym mam nadzieje ze z ciaza OK? bedzie on czy ona :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewabra- powodzenia Twoimi dwoma pechrzykami, dobrze sie zapowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Wen już Ci odpowiadam. Otóż tak źle czułam się tylko po tej ostatniej inseminacji. Przed zabiegiem dostałam jakąś tabletkę (nie, pamietam nazwy, ale pisałam chyba o tym wcześniej), która do końca dnia bardzo mnie otępiła. Spałam do wieczora-IUI miałam po 13.00. Jak wstałam, nie mogłam sie wyprostować-tak bolał mnie brzuch, chodziłam skurczona. Musiałam zabrać nawet 3 dni wolnego. Brzucha nie mogłam dotknąć. Wydaje mi sie, że u mnie na taki stan rzeczy miały gonadotropiny, na które zareagowałam bardzo dobrze-miałam bardzo duzo pęcherzyków-może za dużo. Lekarz się nie przyznał, ale wiem, że mnie przestymulowali. Po IUI kilka dni miałam bardzo wzdęty brzuch-myslałam, że to przez jedzenie, ale żadne tabletki typu espumisan nie pomagały. Spróbowałam nawet wódki z pieprzem, ale też z marnym efektem:) Sama byłam zaskoczona taką reakcją na IUI, bo nigdy wcześniej nie mialam takich objawów. Na szczęście teraz rośnie we mnie mój Skarb. Synek:) Pozdrawiam Was bardzo gorąco!!! Trzymam za Was kciuki i mocno kibicuję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wen moze te objawy wskazują na ciążę? oby tylko takie było wytłumaczenie. Agulka życzę Ci dużo zdrowia dla Ciebie i Małego. Wybraliście już imię? dziewczyny czemu mi nie przychodzą emielem powiadomienia na pocztę mimo że zaznaczam, ze chce żeby przychodziły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie bolał brzuch po IUI. czułam się jak podczas okresu, bolący brzuch i ogolnie taka obololała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedzi dziewczyny :) Agula, no tak, wszystko mozliwe, ja mam reakcje na gonadotropiny dobra, nie boli mnie nic, mialam za kazdym razem stymulacje fostimonem, ale ten konkretny bol i niemoznosc chodzenia, ba, wyprostowania sie nawet, tylko za pierszym razem. I poniewaz bo kolejnych dwoch IUI takich reakcji nie mialam, a przebiegaly dokladnie tam samo, mysle ze to pewnie reakcja na biopsje. Straszny stres mialam przed samym zabiegiem i chyba tez cos mi dal na uspokojenie, moze to to? ..pewnie sie nie dowiem nigdy. Malinka, jasne, chcialabym aby moje objawy wskazywaly na sukces :) Ale teraz, po 3 IUI, nic mi nie dolega, wszystko zwyczajnie, nie mam zadnych objawow :) "czuje" macice caly czas, ale zawsze tak mialam po IUI Bahati, dobrze wiedziec, ze nie jestem sama w objawach, czyli roznie reaguje sie na IUI.. Milego po poludnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha Malina..nie wiem jak z tymi mailami, sama nie mam tej opcji odznaczonej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znowu ja :) bo jakies bzdury chyba napisalam powyzej: Fostimon to: urofolitropina a nie gonadotropina no dobrze, wracam do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczynki u mnie masakra, .......siedze i placze z bezradnosci rozczarowania ...... kiedy przygotowalismy sie d inseminacji zobione byly chyba wszystkie mozliwe badania, sperma meza 2 razy. Przy pierwszej probie wyszlo ze wszystko jest oki zolniezyki itp, przy wynkach drugeij lekarz powiedzial ze ta druga probka spermy wyszla troszke gorzej ale jest ok. Dzisiaj pelni nadziej,i oczekiwan ja juz w myslach ...... gdy weszismy do lekarza zostala przeprowadzona inseminacja ale lekarz powiedzial zeby sie nie nastawiac ze sperma jest zla i bylby cud gdyby sie udalo. Poprostu nie ma wiekszych szans na ciaze. Wyniki 8 lutego. Nadmienil tez ze jesli sie sie uda nie ma co probowac z inseminacja jest tak zle ....... zalecil IN VITRO. Placze, maz chdzi smutny a ja ...... Wiecie moze jak poprawic jkosc spermy, a moze macie informacje jakie sa koszty IN VITRO Blagam o slowa pocieszenia i jakielkowlwiek informacje. Boze jestem tym bardziej rozczarowana ze nic tkieg wczesniej nie wychodzilo. A ja glupia myslalam o blizniakach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ewabra, nie ma co sie smucic. Najwazniejsze, ze pierwszy krok za Wami, ze dzialacie w strone ciazy! powodenie IUI zalezy od wielu reczy, nie tylko od jakosci spermy ( ktora do IUI jest przygotowana specjalnie, wiec dostajesz tylko najlepsza). U mnie np sperma b dobra a nie udaje sie..widzisz, trzeba teraz spokojnie czekac.. lekarz szczery..ale troche malo optymistyczny... trzymamy kciuki za powodzenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ewabra...... Wiem że jest Ci bardzo ciężko ale głowa do góry wszystko się ułoży zobaczysz :) Najważniejsze aby się nie podawać!!!! Co do inseminacji nawet przy słabym nasieniu jest szansa na powodzenie :) Przecież wystarczy ten jeden :) Napisz proszę jak wypadły te wyniki męża. Mój na poprawę ruchliwości miał zaleconą karnityne od androloga troszkę pomogła może zapytajcie swojego lekarza albo skonsultujcie się z innym andrologiem... Co do in vitro moi znajomi w grudniu podchodzili w klinice Novum w Warszawie łącznie z wszystkimi badaniami konsultacjami i próbą wyszło ich ok 17 tys ale u nich było o wiele więcej problemów zdrowotnych zarówno u niej jak i u niego musieli się poleczyć - ich pierwsza próba była ostatnią udało się :) Głowa do góry wszystko będzie dobrze :) Trzymaj się cieplutko i spokojnej nocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczynki Jakas masakra mnie opetala, gdybym nie musiala isc dzisiaj do pracy pewnie wogole nie wstalabym z lozka. Wczoraj caly dzien przeplakalam i przespalam i tak na zmiane. Co do wynikow meza nie dostalam calej rozpiski, dostalam wylacznie karteczke od lekarza gdzie napisane jest : pierwsza Inseminacja REM - 2,2 M /ML wiec to jest chyba oznaczenie jakosci spermy. Boze same widzicie ze jakas masakra :((((( Pozniej mam juz tylko brac Progeffik dopochwowo, Wyniki zolniezykow bez komentarza przejzalam wczoraj wasze posty od poczatku i dzisiaj wyruszam do apteki. Piszcie co sadzicie o wynikach ...... moze wasz lekarz cos podpowie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiooore
Witam dziewczyny jestem tu nowa staramy się z mężem już 3 lata i nic wszyscy twierdzą ze powinniśmy odpocząć ale im się tak tylko łatwo mówi jeśli chodzi o mnie to przeszłam już przez kilku lekarzy obecnie od roku chodzę do Pana doktora porobiłam wszystkie badania i okazało się że i ja i mój mąż jesteśmy zdrowi nic nam nie dolega i ta chyba jest bardziej wkurzające niż wiedzieć że coś ci jest mieliśmy przerwy pół roku no i teraz zaczynamy od początku mój Gin stwierdził ze możemy spróbować IUI no i w niedziele miałam teraz czekam tylko do 7,02 zobaczymy ale mówił żeby się nie nastawiać bo pierwsza przeważnie się nie udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wen kiedy masz robić test? Ewabra w jakim czasie mąż miał robione badania nasienia? Zastanawiam się tylko czemu wasz lekarz nie dal wam nic na poprawę nasienia tylko zrobił IUI? Z czym mąż ma problem? z ilością, ruchem, morfologią? Bo to wszystko zależy jakie witaminy zażywać. Na ilość i ruch są np. Androwit, Salfazin, L Karnityna, Cynk, Wit. C, Kwasy omega 3. Jeśli chodzi o morfologie to już jest inna sprawa gorsza do poprawienia. Na początek trzeba by było rzucić palenie (mąz 0% prawidłowych plemników a po rzuceniu palenia 4%) Wen i Bethi mają rację, nie wolno ci się poddawać. Do zapłodnienia wystarczy tylko jeden plemniczek więc musisz być dobrej myśli. Ja na Twoim miejscu próbowałabym jeszcze tych witamin np. przez miesiąc później zrobiła ponownie badanie. Moze by się coś poprawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malina Maz mial robione badanie jakos 1 - 2 miesace przed IUI W odstepie 2 tygodniowym. Lekarz powiedzial ze wszystko oki. Po IUI powiedzial ze sperma jest zlej jakosci i ze jest jej malo. Dokladnie nic nie powiedzial albo mowil tylko ze juz nic nie slyszalam, wpadlam w placz i nie moglam sie pozbierac Zapamietalam tylko ze nie ma co liczyc bo sperma zla. Maz tez nie pamieta nic. Co do palenia maz zucil z jednej paczki do 3 papierowow dziennie, nie pali od 1 stycznia inseminacja byla 25, kupie te witaminy jeszcze moze jakos jeszcze sie cos poprawi matko kochana w glowie mam metlik totalny. dziekwczynki bardzo bardzo dziekuje za wszystkie slowa to naprawde mi bardzo pomaga wielka buzka dla was wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewabra wiesz co czegoś tu nie rozumiem skąd lekarz to wiedział po samym wyglądzie i konsystencji tak stwierdził mój lekarz opowiadał mi że raz mu się zdarzyło ze miał tak mało spermy ze żeby ja wprowadzić to musiał sobie pomóc płynem (chyba sól) fizjologiczna bo inaczej w ciąże zaszłaby rurka a nie kobieta a kobieta i tak zaszła w ciąże więc ja bym się na twoim miejscu nie załamywała poza tym moim zdanie to wyjątkowo szczery lekarz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Malinko, mi dopiero jutro, w piatek, tydzien mija od iui wiec czekam do nastepnego piateku, po 2 tyg mam przyjsc na bete. Na razie biore codziennie progesteron dopochwowo i czekam sobie. ewabra, spokojnie, plemniki nawet 3dni moga przezyc w sprzyjajacych warunkach, wiec nawet slabiutkie moga sie doczekac.jak nie tym razem, to nastepnym sie uda jak poprawi sie jakosc! Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..no ok, niech bedzie, zaglosowalam na Krzysia! Sliczny chlopczyk, gratulacje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla wszystkich którym się udało i trzymam kciuki za resztę Najgorsze jest to czekanie... Powodzenia dziewczynki Głos dla Krzysia .... dlaczego nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz jeszcze takie pytanie do was czy próbowała któraś z was wizyty u psychologa bo podobno pomaga??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, jestem tu nowa :) dopiero zaczynamy starania o dzidzie ale mam pare pytań... trafiłam do ginekologa bo miałam nierwgularne cylke bardzo...a kiedyś nawet przerwe 4 miesiące! dostałam tabletki anty i brałam je przez 1,5 roku, po odstawieniu tabletek umówiłam się z lekarzem na wizyte! stwierdził że wogóle nie mam owulacji! bardzo cienkie endometrium! dostałam od 16d.c duphaston przez 10 dni! miałam dostać okres po mniej wiecej 3 dniach... i co? dupa.... wczoraj minął 34 d.c i miałam wizyte u lekarza, stwierdził ze mam jakieś drobne pęcherzyki na jajniku jednym! badał mnie i strasznie mnie przyciskał po brzuchu i po kolejnym USG stwierdził ze częsc tych pęcherzyków pobrzebijał... nie wiem... pierwsze słysze o czymś takim.. ale powiem ze bolało! teraz dał mi tabletki Lesine zeby mi wyciszyć jajniki i na wywołanie miesiączki! 3 d.c mam zrobic badania hormonalne i przyjsć na wizyte! dziewczyny co o tym sądzicie... zaczynam się martwic... pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Glos na Krzysia oddany :) Fioore przed inseminacja oddalismy sperme meza do labolatorium i czekalismy mniej wiecej godzine, pozniej nam ja oddali w probowce i kazali isc do gabinetu. Mysle wiec ze wyniki lekarzowi przeslali i stad wiedzial ze slaba jakos. Fioore trzymam kciuki. No nic zobaczymy. Zawizielam sie strasznie :) Musi sie udac. Z mezem dzien po dniu dorabiamy uszy :) Wen Trzymam kciuki dawaj znac co i jak. A nie masz ochoty zrobic po tygodniu testu ? U mnie drugi tydzien mija 8 lutego, Straszne jest to czekanie. Ale damy rade. Moja ulubiona zapychajka czasowa to lody w Mcdonaldzie :) Polecam z pyszna ciepla czekolada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wjulia
Witam wszystkie:) My do pierwszej IUI dopiero się szykujemy - w poniedz. badanie owulacji i potem do szpitala. Zazdrość dziś jednak mnie zjada - my staramy sie juz od 2 lat, a koleżanaka po pierwszym strzale i w ciąży... dlaczego... wiem, wiem cieszę się, ale ja też już chce ... a czasu coraz mniej:( Powodzenia dziewczynki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewabra u mnie to się po prostu trochę inaczej odbywało pewnie dlatego że było to w niedziele trzymam kciuki nie wiem jak wytrzymam jeszcze 1 tydzień :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniakajak
Witajcie! Ja starałam sie 2 lata przy czym 1 ciaze poroniłam pózniej nie mogłam zajsc i podeszlismy do inseminacji udało sie za 1 razem i teraz czekam na narodziny 2 córeczek:) a tak pozatym mam do odsprzedania za połowe ceny 5 zastrzykow gonapeptylu ktore sa bardzo drogie! oto mój adres e-mail ania.kajak@buziaczek.pl okolice katowic:) zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny tak się zastanawiam nad zrobieniem dzisiaj bety - 11 dzień po inseminacji co myślicie jest sens czy czekać do wtorku.... Robiłyście sobie kiedyś wcześniej test???? Co o tym myślicie???? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×