Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

Bethi ja robiłam betę po 10 dniach od inseminacji. Wynik był niski (19,39), ale już wskazujący, że coś się dzieje. Jak nie będziesz w ciąży beta powinna być około 1, może nieco więcej-zależy od dawki ovitrelle lub pregnylu. Testuj!!!Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiooore, podchodząc do mojej ostatniej inseminacji,bardzo poważnie zastanawiałam się nad wizytą u psychologa. Jednak po długich rozmyślaniach postanowiłam spróbować czegoś innego....kupiłam sobie książkę. Właśnie taką: http://sensus.pl/ksiazki/nieplodnosc-szkola-przetrwania-judith-c-daniluk,nieplo.htm Bardzo fajna pozycja. Naprawdę polecam. Jakoś tak spokojniej podeszłam do tej IUI. Może i Wam pomoże... pomyślcie o tym... Pozdrawiam Was gorąco w ten mroźny poranek, brrrr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bethi..przykro mi bardzo...ale wiesz- pierwsze koty za ploty! Trzeba duzo duzo szczescie zeby sie udalo za pierwszym razem, teraz szanse rosna :) Bedziesz podchodzic do drugiej w najblizszym cyklu? Pozdrawiam serdecznie, glowa do gory! papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bethi, Wen ma rację-pierwsza udana IUI zdarza sie niezwykle rzadko. Teraz idąc za ciosem, przystąp do drugiej inseminacji. Musisz mysleć pozytywnie!!! Dobrej nocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika2012
Dzisiaj podchodzę do pierwszej IUI i strasznie się denerwuję. Mam nadzieję że wreszcie się uda. Staramy się z mężem od 4 lat i mamy za sobą ciążę pozamaciczną(2008r), ciążę mechaniczną(2009r). W listopadzię zrobili mi laparoskopię przy której stwierdzono endometriozę II stopnia .To pewnie przez to te problemy .No ale może do trzech razy sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beth nie załamuj się. Dziewczyny piszą, ze z reguły pierwsza IUI jest nieudana i maja rację. Zobaczysz będzie dobrze. Ja swoją 1 IUI będę miała luty - marzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bardzo dziewczyny :) na 10 lutego jestam zapisana do gina - poczekamy na dojrzałe jajeczko i myślę ze pod koniec lutego 2 próba... Wen teraz za Ciebie trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bethi, nie zalamuj sie nastepnym razem napewno sie uda. Luty piekny miesiac zakochanych , napewno zafasolkujesz. U mnie podobna sytuacja mimo ze lekarz nie dal mi najmniejszych szans ja mam mega wiare ze sie uda :) Po IUI z mezem nie odpuszczalismy hehhe IUI mialam 25 wiec w srode bedzie juz tydzien, ja jak to ja doszukuje sie najmniejszych znakow ze juz cos sie tam dzieje :) Napisz mi prosze jak sie robi test Beta. Slyszalam tylko o ciazowym .....Chetnie tez bym sprobowala.... Najgorsze to to czekanie....:( Wen pisz co tam u Ciebie, kiedy robisz test. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiunia29
hej dzewczyny! serdecznie gratuluje tym,ktorym sie udalo, a pozostalym zycze duzo szczescia! Ja jestem 11 dzien po 1 inseminacji.Caly czas sobie tlumacze,ze nie moge sobie robic zbyt duzych nadzieji, ale to nie jest cholera takie proste.Nie potrafie sie kompletnie oderwac, myslec o czym innym, mysle chyba nawet gdy spie.Zwariowac mozna!Myslalam, ze to tylko u mnie tak ekstrymalnie przebiega,ale z tego forum wynika, ze nie :) Mam pytanko,bo duzo z Was pisze,ze to w sumie rzadko zeby za 1 razem inseminacja sie udala-Jaki jest tego powod??? zapomnialam lekarza zapytac i caly czas nad tym mysle, dlaczego za 2 czy 5 razem mialyby byc wieksze szanse?w necie tez nie znalazlam odpowidzi na to pytanie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) ewabra test beta to nic innego jak test z krwi, bada się stężęnie gonadotropiny kosmówkowej-czyli beta hcg. Badania nie trzeba robić na czczo. Wynik jest gotowy w kilka godzin. I daje 100% pewności-u mnie na przyklad wyszło już 10 dni po IUI, że chyba sie udało. Asiunia29 dobre pytanie. Do inseminacji podchodziłam siedem razy i nigdy nie zapytałam się lekarza, dlaczego pierwsza rzadko kończy sie sukcesem. Mika2012 powodzenia. Dużo cierpliwości i spokoju Ci życzę przez kolejne 14 dni:) Kochane, dziś o 17.00 mam wizytę u lekarza. Już się denerwuje bardzo. Najgorsze jest to czekanie. Mam nadzieje, że z moim Bąblem wszystko dobrze. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiam gorąco w ten mroźny dzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika 2012
Rano widziałam kominiarza ,a dzisiaj pierwsza IUI .Jeju może to jakiś znak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula83.1983 dzieki, tak tez myslalam, ale ze wzgledu ze jestem swiezakiem to myslalam ze wszystko poszlo juz tak do przodu ze mozna zrobic sobie badanie za pomoca jakiegos testu np na zasadach dzialania aparatu dla cukrzykow gdzie pokazywana jest dokladnie wartosc cukru w organizmie, no nic nie pozostaje mi zatem czekac do 8 lutego jak pojde do lekarza, swoja droga to podziwiam Cie, twoj przyklad najlepiej swiadczy o tym zeby sie nie poddawac :) trzymam kciuki za malenstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane, ściskam kciuki za czekające na wyniki IUI - rozplączmy wreszcie ten noworoczny ciążowy worek:-) na początek pozwolę sobie zażartować -Też widzialam dzis kominiarza. kominiarz to na pewno jakis znak...np. że strasznie mroźno się zrobiło, ludzie palą w piecach jak szaleni i zapychają im sie kominy...tak jak ja na przyklad :-) Kominiarz nawet kawę wypił ze mną i z mamą. Ale - Mika 2012-spokojnie, i bez znaków musimy wierzyć w to,że nam sie uda. tylko wtedy będziemy prawdziwie walczyc, więc trzymam kciukasy. Ja dziś właśnie dostałam okres(póki co wyjatkowo bezboleśnie). zatem rozpoczynamy kolejny cykl "walki". Decydujemy się na ostatnią IUI. Oczywiście tą szczęsliwą:-) Bethi, przykro mi, ale wirtualnie wspieram cię, targam za uszy i krzyczę, ze trzeba próbować dale :-) Dostałysmy @ mniej więcej w tym samym czasie, więc myślałam, że równie mniej wiecej bedziemy podchodzic do IUI, stąd mam pytanie, jak długie masz cykle, ze piszesz,że druga próba pod koniec lutego? przepraszam, ze pisze tak duzo, ale strasznie sie za Wami stęskniłam:-) Agula83.1983 - ale fajnie, zobaczysz dzis dzieciatko!!!opisz koniecznie wrazenia. PS. macie juz imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tosiu ja jutro mam dostać okres o wyniku negatywnym wiem z testu z krwi - Beta HCG... Cykle mam tak 33-35 dni tylko że owulację mam raz w 15 a raz 19 dniu cyklu- niby to normalne :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Agula83.1983 pewnie skorzystam i kupie :] ale jeżeli moja 1 IUI nie wyjdzie to chyba się przejdę i z kimś kompetentnym porozmawiam Bardzo mi przykro Bethi trzymam kciuki z następną :-) Mika 2012 trzymak kciuki Ewabra ja tez właśnie myślałam że są jakieś nowe testy ale niestety panie w aptece nic nie wiedzą na ten temat więc pozostają zwykłe testy i niestety czekanie ja do 6,02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewic26
Hej Dziewczyny, codziennie czytam Wasze komentarze. Jestem po pierwszej iui(21 styczeń). Teraz czekam na cud ale pewnie przyjdzie @. Lekarz prowadzący od razu powiedział aby się nie nastawiać, bo za pierwszym razem to tylko od 5% do 15% szans na powodzenie. Miałam jakieś nadzieję przystępując do iui, ale po jego gadce trochę się podłamałam. Czy któraś z Was leczy się w Warszawie? Jeśli tak to czy możecie polecić mi jakiegoś godnego polecenia lekarza, nie nastawionego jak mój obecny tylko na kasę ale takiego który podchodzi personalnie do każdego przypadku i nie załamuje swoim gadaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, u mnie na razie bez zmian, bede testowaac dopiero w piatek..po 14 dniach..tak mi lekarz ustalil wizyte, wiec dopiero wtedy bede robic bete i dam znac, oczywiscie :)) Trzymam kciuki za wszystkich. pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewic i Wen trzymam kciuki, zeby sie udało. Nie ma w sumie reguły, ze za pierwszym razem się nie uda, ale jest najtrudniej. Taka opinie wydał mój gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika 2012
No i pierwsza IUI za mną. Niestety okazało się że jest problem z moim mężem (kiepskie nasienie), i następne IUI stoją pod znakiem zapytania. Mam taką cichą nadzieję że kolejna już nie będzie potrzebna. Ale chciałabym was zapytać , czy dostałyście jakieś leki po IUI?Czytałam że niektórzy biorą np luteinę. Mnie Pani doktor nic nie przepisała bo powiedziała że nie trzeba.Z endometrium nie mam problemów , więc może dlatego. A jak to było u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika ja również nie miałam żadnych leków ptrzepisanych ani przed ani po zabiegu Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika 2012 ja dostałam dzień przed zabiegiem Pregnyl 1000 jednostek ale po zabiegu już nic lekarz tez powiedział że nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika 2012
Dzięki trochę się uspokoiłam. Teraz pozostało już tylko czekać na efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika, ja biore po IUI progesteron dopochwowo, ale to dlatego ze mam za niski poziom naturalnie, aby utrzymac potencjalna ciaze. Jesli nie masz takiego problemu, to dobrze i nic musisz nic brac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika trzymam kciuki, żeby pierwsza IUI okazała sie ta ostatnią. A dlaczego pochodziliście do IUI? Jaki był powód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika 2012
Więc tak 2008r ciąża pozamaciczna, 2009r ciąża mechaniczna i od tej pory nic .W listopadzie 2011r miałam robioną laparoskopię podczas której stwierdzono endometriozę II stopnia , wyczyścili ogniska endometriozy i dali około 6 miesięcy na zajście w ciążę. No i w naszym przypadku to endometrioza jest wskazaniem do IUI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiunia29
dziewczyny, a ile dni po IUI mozna robic test ciazawy, tak zeby byl prawie pewny?zastanawiam sie, czy hormony ktore bralam przed insyminacja moga zaklocic wynik testu, czy nie. Mam beznadziejna sytuacje, bo nie moge zrobic badania krwi 2 tyg po IUI, bo to wypada w czwartek, tylko mam czekac do poniedzialku(18 dzien), pobrac krew i wyslac ja do naszej kliniki(100 km)Ale cos mi sie wydaje ze tak dlugo to ja raczej nie wytrzymam, i jak @ nie przyjdzie to chce test ciazowy zrobic.Tylko pytanie,czy to ma sens,zebym niepotrzebnie sie dolowala lub cieszyla.Prosze o porade i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×