Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

biorę ovitrelle ale podobno moze miec wplyw na test do 12 dni a ja robie test od okolo 14 dni po zastrzyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to oznacza ze w chromosomach moze byc cos nie tak i w ogóle nie ma zadnych szans? Czyli wady genetyczne? a immunologiczne? mozna jakos leczyc i na czym polegaja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bachulinek
Nie no to sie nie przejmuj, skoro bierzesz zastrzyć na peknięcie. Problemy immunologoczne to np. wytwarzanie przez kobietę przeciwciał przeciwplemnikowych, które blokują zapłodnienie - leczy się. Co do kariotypu, to jak jest jakas wada to nic się z tym nie zrobi...no ale można skorzystać z dawstwa spermy/komórki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bachulinek
a nasienie w porządku? jajowody drożne? sluz nie wrogi? przeciwciał we krwi nie ma? Co było wskazaniem do IUI po tak krótkim czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forovilla Nie wiem co Ci mam więcej powiedzieć... Nikt mi nie mówił o takim szerokim zakresie badań. Co do kasy IUI możesz robić na NFZ, a kasę odkładaj na wszelki wypadek... Czego Ci z całego serca nie życzę. Jolooo Za dwa serduszka... :) Marietanka Skoro tak mówisz to tak pewnie jest. W naszej klinice pod ogólnym znieczuleniem robiona jest laparoskopia. Ale to już inna bajka. Bachulinek Przed IUI nie są robione badania genetyczne. Zresztą nikt kto stara się o dziecko ich nie robi by wykluczyć wady. Gdy jest problem z ciążami lub rodzi się chore dziecko to zaczyna się drążenie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natanka 21
dziewczyny a czy któraś leczyła się w opolu w gmw embrio ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieku Skarbi za odpowiedz i podpowiedź :) Wskazania do IUI to brak owulacji stad zalecenie stymulacji a zeby zwiekszyc szanse to inseminacja. U meza nasienie w miare czyli 28 mln, ruchliwosc w porzadku ale nie pamietam bo jest ten ruch podzielony na kilka roznych. Wrogosci sluzu nie sprawdzalam. Przeciwciala chyba badalismy. Ale u meza w poprzednich wynikach bylo niezle ale przed sama inseminacja po obrobce tylko 3 mln w medium (cokolwiek to zancz). droznosc jeszcze nie badana ale pytalam o to. p. doktor powiedziala ze z wywiadu wynika ze raczej nie bede miala niedroznych i mozna do jednej IUI podejsc ale teraz przed druga na pewno juz zbadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tych przeciwcial to jesszcze zapytam moze nie mailam robionych bo jakos sobie nie przypominam. zaraz lookne do teczki (pękatej zreszta już)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modi serdecznie Ci gratuluję :) fajnie sie tak pozytywnie zdziwic. Zastanawia mnie tylko czemu mimo wszystko beta taka niska wczesniej wyszla jak to mozliwe? rozumiem ze test nie wyszedl ale betka 1, 2? Ktos to umie wytlumaczyc? myslalam ze beta sie nie myli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MODI28
BACHULINEK lekarz mi powiedzial ze czasem sie tak moze trafic ze beta jest 1,2 a potem wzrosnie ..tez bylam zaskoczona ale mial takie przypadki ..powiedzial ze ciezko to wyjasnic ale czasem tak jest.I ja jestem tego przykladem..sama bylam zakoczona bo juz zrezygnowalam z tego cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bachulinek Diagnoza to już coś... Stymulacja spowoduje owulację, więc może być dobrze... Co do męża... Mam nadzieję, że nie pali i nie pije... Zdrowy tryb życia, trochę witaminek i wyniki mogą ulec poprawie... HSG przed IUI to praktycznie standard... Po drugim też może być... A wrogość śluzu może być potrzebna, chociaż IUI omija tę barierę. Co do ruchu plemników ważny jest A i B, powinien być 32% lub więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bachulinek Diagnoza to już coś... Stymulacja spowoduje owulację, więc może być dobrze... Co do męża... Mam nadzieję, że nie pali i nie pije... Zdrowy tryb życia, trochę witaminek i wyniki mogą ulec poprawie... HSG przed IUI to praktycznie standard... Po drugim też może być... A wrogość śluzu może być potrzebna, chociaż IUI omija tę barierę. Co do ruchu plemników ważny jest A i B, powinien być 32% lub więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już po wizycie jest SERDUSZKO i bije równo 6-7 tydzień poród w grudniu :) :) ale dalej mam leżeć i się nie ruszać i na duphastonie zostaje Wszystkim wam kochane powodzenia życze każda z nas jest to odrębny przypadek i nigdy nie jest tak samo Najważniejsza jest nadzieja, wiara i modlitwa :) IUI za pierwszym razem też się udaje :) Buziaki dla was wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrabi, czy mozesz mi prosz napisac nazwy tych 3 bdan genetycznych, kt robisz przed IVF- za 190zl? czy mozna je zrobic bez skierowania w laboratorium analitycznym? a zreszta same nazwy mi wystarcza, reszty sie dowiem sama. Nasz lekerz nie widzi potrzeby zadnych badan przed IVF wiec szukam na wlasna reke! Pewnie napisalas to wczesniej, ale nie mam czasu niestety przeszukiwac wszystkiego...:) dziekuje bardzo z gory za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja czekam na wynik badania histopatologicznego. Jeśli okaże sie, ze było puste jajo płodowe to tez będę musiała robić te badanie cytogenetyczne? Piszecie, ze robi się je z krwi ale czy w każdym laboratorium czy tylko w jakiejś poradni genetycznej? lekarz wogóle nic nie mówił o takich badaniach, o jakiś przeciwciałach plemnikowych, mąż miał problemy z nasieniem często wychodziły mu bakterie i miał 4 % plemników prawidłowych. Lekarz mówił, ze przez śluz przedostają się tylko i wyłącznie plemniki dobre. Już sama zaczynam sie w tym wszystkim gubić z tymi badaniami itd. Czyli jak to badanie cytogenetyczne wyjdzie źle to nici z potomstwa? a te przeciwciała plemnikowe to mozna wyleczyć??? chyba dzisiaj nie zasne bo już mam pełną mysli głowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mąż bierze witaminki ale nie pomogły a bierze juz od listopada nie pomogły ale tez nie zaszkodzilly. Raczej zdrowy tryb zycia nie pali regularny sen praca normalna w biurze troche sportu ale tez bez przesady. A na droznosc koniecznie badania zrobie. na clo dobrze reaguje wystarczy mi jedna tabletka 5-9dc i wyrastają zazwyczaj 2 pecherzyki endometrium ok śluz podobno tez. śpijcie dobrze. Jutro przyniesie nowa siłę i nadzieję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, pisałam jakiś czas temu, 37 lat starania-mam wrażenie, że chyba od zawsze:) 2.04.12. pierwsze IUI nieudane:( 29.04 planowane drugie i chyba ostatnie, bo przy najniższej krajowej, to wiele nie zwojuję pozdrawiam Was i życzę by ten i przyszły rok zasypał nasz kraj mamusiami z brzuszkami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jolooo Zatem życzę dużo cierpliwości i bardzo dbaj o Maluszka. Będziecie mieli Cudowny prezent na święta... Wen Małe wyjaśnienie. Trzy badania za 190 zł są na bakterie - Mycoplasma, Ureaplasma i Chlamydia Trachomatis Do tego badanie Estradiolu, FSH, Prolaktyny, TSH i Przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej - ten komplet to około 130 zł bez skierowania, jeżeli będziesz miała skierowanie to może być na NFZ. Badanie genetyczne (z krwi) bez skierowania 1200 zł, jeżeli masz skierowanie robione jest na NFZ. Jeżeli po konsultacji coś dojdzie to CI powiem. Brak badań przed IVF? Nawet nie wiem co mam powiedzieć... Jeżeli masz bakterie to transfer zarodków jest bez sensu... i tak zginą Brak badań laboratoryjnych? Ciekawe jak zamierza rozpisać stymulację... Może z sufitu... Brak badań genetycznych... Jeżeli jest coś nie tak z waszymi genami to IVF nie ma żadnego sensu... Patrz do bachulinek na końcu poprzedniej strony... Malina Jeżeli chodzi o badania genetyczne, to niestety laboratoria specjalistyczne... A plemniki prawidłowe... Morfologia powinna być 4% lub więcej. Wg WHO 2010. Tak więc jesteście w normie. Gioia Dwa podejścia do IUI to raczej mało... Czy nie warto spróbować więcej razy? Może będziesz w tych kilkunastu procentach... A sporo zależy od tego co Wam dolega... Życzę szczęśliwego podejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gioi a skąd jesteś? Bo moja koleżanka przy pco chodzila do jednego lekarza który inseminacje robil w cenie wizyty. Ja teraz mam dobrego lekarza wiec nie chce zmieniać i place 700 zł ale jak bede chciala jeszcze kilka inseminacji to nie wiem czy nie pojde do niego. Cena wizyty 200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????? O co ci chodzi/
w cenie wizyty co to za konował a przygotowanie materiału w labolatorium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak z laboratorium bo tak jak mowie nie chce teraz zmieniac kliniki wiec mnie to nie interesowała, nie dopytywalam. Tez mnie dziwi że tak tanio. Facet sie zajmuje pco glownie i jest prof doktor habilitowany. Nie wiem jak tam wyglada u niego ale kolezanka jest szczesliwa bo jej pomogl zaszla i niedlugo rodzi a bardzo dlugo nikt jej nie mogl pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bachulinek z Warmii, z Olsztyna, ja płacę 650 zł za insemkę, wydaje mi się, że tyle to kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrabi, wiem ,że dwa to mało, ale sama nie wiem, czy więcej niż trzy warto robić. Według lekarzy wszystko niby ok, mąż na pewno zdrowy jak ryba. Raczej po mojej stronie leży problem, wcześniej nie trafiłam widocznie na dobrego lekarza, bo nigdy nie wspominał mi o IUI, zrobił wyniki, drożność i stwierdził, że u mnie w głowie siedzi problem. W styczniu wybrałam się do innego i ten od razu zaczął z grubej rury, powiedział, że nie ma na co czekać, zrobił od nowa hormony, wszystko w normie, nawet nie zapytał czy chcę IUI, tylko przepisał CLO+Pregnyl. Zadecydował za mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy Wy po IUI brałyście jakieś leki? Bachulinek rozumiem co znaczą pytania i dziwne spojrzenia "dlaczego nie mają dziecka", ja w pewnym momencie powiedziałam, że może nie chcemy i trochę się przymknęli, wkurzało mnie to. Mąż zawsze odpowiada, że mamy kotkę i nam wystarczy.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gioia Problem natury psychicznej też może być... Dużo zależy od tego co masz w głowie, ale nie jest to recepta na wszystko. Co do postępowania to wszystko zależy od Was. Ile chce i możecie znieść i ile macie czasu. Trzy podejścia to dużo i zarazem mało... Nawet zdrowa para potrzebuje kilku miesięcy aby dać nowe życie... Zresztą jest granica roku starań, która pewnie opiera się na szansach zajścia w ciążę. A to że zdecydował za Ciebie to nie jest zbyt dobre. Decyzja o podejściach do IUI należy tylko i wyłącznie do Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam trochę dziwne podejście do życia, bo wierzę w przeznaczenie, uważam, że jeśli ma nam się udać, to tak będzie. Pomagamy w tym trochę, ale też nie chcę dać się zwariować, jeśli nic nie wyjdzie, nie chcę oszaleć, wiem , że w tych czasach coraz więcej par ma problemy. z drugiej strony, jak patrzę na rodzące się dzieci w rodzinach patologicznych to mnie cholera bierze, że to takie niesprawiedliwe, tam co rok jest nowe dziecko, które zabierają matkom alkoholiczkom, a ty próbujesz latami i nic z tego nie wychodzi. Beztroskie życie chyba jest lekiem na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiemy z mężem, że próbowaliśmy i to się liczy, jeśli nam nie wyjdzie to trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was moje drogie!! U mnie po staremu!! Malinko nie martw się, nie jesteś kochana sama ja jestem jeszcze! Gratuluję Modi21! I reszcie, którym się udało! Czytam Was cały czas, ale nie piszę bo nie mam o czym!! Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klirka
Gioia a u kogo leczysz się w Olsztynie?? Ja też jeżdżę do Olsztyna do dr Przybyłowicza. Lecze się u niego 1,5 roku no ale na razie bez efektu. Przed IUI nie miałam zleconych żadnych badań, oprócz oczywiscie hormonów, drozności i nasienia męża. Po IUI brałam luteinę 2X1 przez 10 dni. Mi lekarz powiedział, ze on proponuje zawsze 3 podejscia do IUI, oczywiście można więcej. mój lekarz opowiadał mi nawet własnie i to podczas IUI, ze gro jego pacjętek, które nie moga zajśc w ciążę z niewiadomych przyczyn zachodzi np po adopcji czy tez po całkowitym odpuszczeniu na zasadzie trudno nie bedzxiemy mieli dziecka- zwalnia się jakas blokada w mózgownicy naszej i czesto skutkuje to ciążą :) mówił, tez ze bardzo dużo pacjetek, które w pierwszą ciążę zaszły dzieki in vitro przychodzi po roku dwóch z naturalna ciazą, więc moze rzeczywiście nasza psycha oddziałowuje na nas blokując organizm??? No to odblokowania wszystkim zyczę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×