Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

Gość cichaolusia
Tak w tym roku 6 iui :) i mam nadzieje,że ostatnia .Chociaż sama w to nie wieże i bije się ciągle z tymi myślami.Dobrze , że siedzę w pracy i mam dużo roboty i dzięki Bogu bo bym zwariowała. Chociaż siedzie w biurze z koleżanką która ma termin porodu na początek stycznia i się nie da nie myśleć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berbelek, ok, zapytam o takie ziolka jak bede w Polsce na swieta.. Olusia, moze Cie kolezanka "zarazi" ciaza, skoro siedzicie razem :) 6, kurcze, no to jestes bardzo wytrwala! mam nadzieje, ze sie uda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marioneta17
Hej dziewczyny;) Nie było mnie trochę bo nie miałam czasu usiąść przy kompie. Przykro mi Wen,że tym razem się nie udało;(Będę trzymała kciuki by następnym razem wszystko poszło ok;-) Wen a czy do inseminacji podchodziliście za granicą czy w Pl? Co do luteiny to ona ma różne działanie.Jest to nic innego jak progesteron i ma różne zastosowanie w medycynie,najczęściej jest stosowana przy zaburzeniach cyklu miesiączkowego,przy bolesnym miesiączkowaniu,cyklach bezowulacyjnych,endometriozie,przy poronieniach nawykowych lub z niedoboru progesteronu,w menopauzie,itd.Więc ma ona dużo zastosowań w medycynie. Dziewczyny trzymam za Was wszystkie kciuki.Ja mam bardzo nieregularne miesiączki ale owulacja jest.Sprawdzam to na testach owulacyjnych Clearblue digital monitoring.Są rewelacyjne i najleprze jest w tym to,że masz je na całe życie,dokupujesz tylko testy bo ta cała maszynka jest to koszt jednorazowy. Pozdrawiam Was;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marioneta17
"najlepsze"popełniłam u góry błąd;-)He he;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UDANA 6 iui to prawdziwy cud... Jak nie udało sie 1.2.3.4 raz to kolejne to loteria... Gral"6" w lotto... IUI polega na tym,że komórka dostaje plemniki "pod nos" i jak nie zaciazyłyście 1,2,3 raz to marne szanse,że kolejna IUI się uda....Po prostu jest jakaś przyczyna waszych niepowodzeń, której IUI nie pokonuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cichaolusia
Dainta jak masz takie wypowiedzi pisać to nie pisz wcale,chyba ze jesteś lekarzem i wież coś co nam lekarze nie mówią ?.Przy normalnym stosunku kobiety bez żadnych problemów i tak nie zachodzą w ciąże dopiero za którymś razem. Moja kuzynka po 8 miesiącach starania się o dzidzie dopiero zaskoczyła, więc to zawsze jest loteria ale czasem się wygrywa.Życzę tobie powodzenia .Aha i ja wieże w cuda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba być lekarzem. Wystarczy mieć podstawową wiedzę nt. IUI... Zdrowa i 100% płodna para ma 25% za każdym cyklem na ciążę. To nie jest mój wymysl,że najwieksza skuteczność jest do III IUI...IUI naprawdę polega na tym, że plemniki podawane są ok 2 cm od komórki jajowej. Omija to znacznie dłuższą drogę jaka mają do pokonania plemniki przy metodzie naturalnej. Najwiekszy sens ma IUI kiedy u pary wyste puje np. wrogosc sluzu - Ta metoda przeskakuje tą barierę... Najmniejsze szanse powdzenia IUI sąwtedy kiedy para cierpi na niepłodnośc idiopatyczną. Jak plemniki sa ok, owuacja tez, nie ma wrogości to w czym tak naprawdę ma pomóc IUI? Ja też "W-I-E-R-Z-E" (nie "wieże) w cuda. Ale one rzadko się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cichaolusia
Dokładnie wiem na czym polega iui ,i sory nie mam ochoty spierać się z tobą,gdyż widzę że jesteś mądrzejsza.:) Nie niszcz innym nadziei bo my staramy się na tym forum razem wspierać a nie dołować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dainty ma rację :(
No wiesz niektóre z nas chca też dowiedzieć się czegoś nowego. Wspieranie nie oznacza, że musimy sie tutaj oszukiwać...lub łudzic na siłę... Niestety ale dainty ma poniekąd rację. Są sytuacje kiedy IUI może pomóc, ale jest tez masa nieprawidłowości, przy których ona w ogole nie pomoże...Taka prawda:( IUI tylko skraca drogę i omija śluz... ale nie ma wpływu na jakość plemnika, jakośc komórki, endometrium, drożność jajowodów, samo zapłodnienie, zagniezdżenie czy utrzymanie wczesnej ciąży. Taka prawda - może bolesna,ale prawda i niektórym dziewczynom może pomóc w podjęciu decyzji o np. in vitro...Nie ma się co obrażać na prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga Gina
Witam..... Jaka jest dokladna roznica pomiedzy inseminacja a invitro? Dziekuje za Kaaba odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lololololoa
Hm inseminacja to podanie nasienia do maciyc i tyle. A in vitro to stymulacja jajeczek, punkcja jajeczek, zapłodnienie jajeczek plemnikami i po kilku dniach transfer do macicy, jak zardki przezyją wszystkie zabiegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam do odsprzedania ww. leki: 1 opakowanie Clostilbegyt (10 tab) data ważności do 06. 2015 r - cena z apteki 15,02 zł - sprzedam za 10 zł, 2 opakowania Parlodelu (po 30 tab) data ważności do 07. 2013 r - cena z apteki 73,20 zł za opakowanie- sprzedam za 50 zł za szt, 3 ampułki Menopuru (fiolki z proszkiem i rozpuszczalnikiem) data ważności do 05. 2013 r - cena z apteki 110,0 zł za ampułkę (razem 330zł) - sprzedam wszystkie 3 za 250 zł. Leki sprzedaję, ponieważ udało mi się zajść w ciążę. Proszę o kontakt pod nr gg 2623262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę tu nie zaglądałam, ale po krótkim l4 rzuciłam sie w wir pracy. właśnie zaczynam pierwszy cykl po laparoskopii, ale do końca roku odpuszczamy sobie, tzn tylko naturalne starania. może w nowym roku inseminacja (lekarz sugerował,żeby jeszcze spróbować), chociaz ja nie wiążę zbyt duzych nadziei z IUI - też zaczynam myśleć, że skoro wszystko jest dobrze i u mnie, i u męża,nie udaje nam się przez tyle miesiecy starań, nie udaja się cztery kolejne IUI, to trzeba zacząć szukać innych rozwiązać, albo po prostu przestać się łudzić! niemniej jednak Wam wszystkim życzę powodzenia i trzymam kciuki, żebysmy w nowym roku nosiły pod serduszkami nasze ukochane skarby :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marioneta17
Mamy pytanie.Czy jeśli podchodzi się do IUI to lekarz zawsze później przepisuje lek na pęknięcie pęcherzyka?Czy nie zawsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioneta 17--wszystko za granica robimy. Co do leku na pekanie jajeczka, nie wiem niestety, w moim przypadku nic takiego nie mialam, tylko fostimon wczesniej w zastrzykach, ktory stumuluje dojrzewanie pecherzykow. a potem od razu progesteron. cichaolusia, trzymam kciuki za wynik niedlugo. U Ciebie to nie cud, poniewaz, Ty wiesz, ze mozecie, bo juz masz coreczke :) wiec to bardziej oczekiwanie, na odpowiedni moment! Mam nadzieje, ze to wlasnie bedzie ten moment. Ja zaczynam znow od wtorku zastrzyki fostimonu. Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cichaolusia
Dzięki Wen:) Też mam nadzieje że się uda ,no własnie mam dowód że iui dla mnie jest skuteczne ponieważ w domu biega prześliczna moja córeczka.Węc za którymś razem się powiedzie i następna dzidzia będzie biegać i rozwalać zabawki po całym domu:) .Robiłam sobie wyniki wszystkie jakie są możliwe i wszystko jest ok,chociaż mam trudny okres w pracy i jest dużo nerwów ,terminów i opr od Szefa a stres robi swoje. Bolą mnie piersi mocno ale to żaden znak bo na @ też zawsze mnie bolą i jestem senna ale to raczej luteina tak na mnie działa.Zobaczymy w środę na pewno się odezwę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane długo tu nie zaglądałam, bo rzuciłam się wir nauki. Staram się o prace i mają być testy więc uczę sie ustaw. Ciesze się że poszerzyło się grono zaciążonych. Iiolka gratuluję. Dużo przyszłaś nerwów i tych wizyt po lekarzach. ALE WYGRAŁAŚ TĘ WALKĘ I TO NAJWAŻNIEJSZE!!! Pozostałym życzę w końcu zobaczenia tych dwóch kreseczek. Co u mnie? Otóż na razie przerwaliśmy walkę bo zazywamy Prenatal Pro Baby i czekamy na poprawę nasienia. W styczniu zaczynamy od ponownych badań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a my nie podchodzimy teraz do IUI. Cykl mi się wydłuża, odsatwiłam Luteinę i czekam na @. Potem święta więc nie weim czy byśmy dali radę się wyrobić czasowo przed świętami. Więc od nowe roku wchodzimy w 2 IUI oby szczęśliwą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, W piątek miałam II IUI, nie wiem jak wytrzymam jeszcze 10 dni do testu. Niestety w dniu inseminacji mimo podania dzień wcześniej overtile, pęcherzyk nie pękł, a i żołnierzyki bez rewelacji. Sama nie wiem co myśleć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichaolusia i jak testowanie??? mam nadzieję że przekażesz dobra nowinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie tracie nadziei , ja wczoraj zobaczyłam swojego maluszka, w sumie nic za bardzo nie widać ale zawsze to coś, trzymam za was mocno kciuki jak mi się udało to wam na pewno pójdzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cichaolusia
hej nie jeszcze nie testowałam bo siedzę w pracy, wieczorkiem testuje bo gdybym zrobiła rano i byłby wynik (- ) to bym się poryczała , a w pracy nie moge sobie pozwolić na ckliwe rozczulanie sie :) to sie wieczorkiem jak gdyby co napije drina i sobie popłacze :) zobaczymy napewno napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aanika13
Proszę o pomoc w interpretacji Wynik speriogramu:3 dni Upłynnienie.normalne Wygląd:normalny Objętość (ml): 2,0 ml Knsystencja: normalna Liczba pemników (10^6ml): 8,5 mln/ml pH: 8,0 Ruch progresywny wolny: 20% ruch progresywny szybki : ok 15% Brak ruchu:50% Ruch w miejscu: 15% Morfologia prawidłowa : 5% Morfologia patologiczna:95% Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aanika13
malina299 jak jeszcze czytasz to forum to popatrz jak możesz na nasze wyniki bo mamy takie same jak waszez pierwszej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, od pewnego czasu kibicuje Wam na forum i trzymam za Was kciuki !!! Postanowiłam się dołączyć. Od 3 lat staramy się o dzidzię przy pomocy lekarzy, jak narazie niestety bez większych efektów. Jutro zaczynam kolejną ocenę owulacji i po konsultacji z lekarzem zaczynamy przygotowania do inseminacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berbelek mam nadzieję, ze nowy rok zacznie się szczęśliwie i uda nam się spełnić to największe marzenie. Monka nie wiem co ci doradzić, bo jeszcze nie miałam IUI. Ale wydaje mi się, ze nie ma na to reguły czasem nasienie jest ok a efektów nie widać. Cichaolusia daj znać jaki wynik. Najwyżej napijemy razem drinka bo do mnie niestety nadal przyjechała @ po tygodniowym opóźnieniu. aanika witaj. No macie wyniki takie jak my. My robiliśmy te badania jeszcze u starego lekarza i 5 badan pod rząd robionych wychodziło tak samo. Mąż zażywał wtedy l-karnitynę, cynk, wit. C, Omega 3. Niestety nie było poprawy więc poszliśmy do innego lekarza. Mąż zrobił badanie i okazało się, ze jest 0 % plemników prawidłowych, jednak lekarz powiedział, ze nie może wsiąść pod uwagę tamtych wyników bo było robione w innej klinice. Teraz mąż rzucił palenie, zażywamy Prenatal Pro Baby i w styczniu idziemy na badanie. Lekarz powiedział, ze jest na 100% pewny, ze wyniki się poprawią (przy braku palenia i prenatalu) o 50%. Powiedział tez że wystarczy jeden zdrowy plemnik żeby można zajść w ciążę. Od wyniku styczniowego nasienia będzie zależne dalsze leczenie, ale z tego co myślę, to na pewno będzie IUI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bethi witaj na forum. Z czym dokładnie mąż ma problem jeśli chodzi o nasienie? ruch, morfologia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj malina299@ u mojego męża jest problem z morfologią (4) ruchliwością typ A 10% typ B 15% oraz ilością 10 mln/ml androlog przepisał mężowi L-karnitynę na poprawę ruchliwości w przyszłym tygodniu robi badania zobaczymy czy coś pomogło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj malina299@ u mojego męża jest problem z morfologią (4) ruchliwością typ A 10% typ B 15% oraz ilością 10 mln/ml androlog przepisał mężowi L-karnitynę na poprawę ruchliwości w przyszłym tygodniu robi badania zobaczymy czy coś pomogło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×