Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość anasjiufhbef

wada wzroku mnie załamuje ;(

Polecane posty

Gość anasjiufhbef

w przyszłym tyg mam miec badanie całą klasą wzroku i lekarz ma nam podac krople rozszerzajace źrenice mam wade powyzej minus 3 dioptrii i pytania; - czyprzy takiej wadzie lekarz moze miec przeciwskazania do mojego przyszłego zawodu ?? - druga sprawa to czy bede musiała soczewki ściągać przy tych kropelkach powiekszajacych źrenice? Wada wzroku mnie strasznie przygnębia na kazdym oku mam ponad minus 3 diptrie mam 18lat czywada sie jeszcze duzo poglębi???;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
''czy bede musiała soczewki ściągać przy tych kropelkach powiekszajacych źrenice?'' Tak. ''przeciwskazania do mojego przyszłego zawodu ??'' Do jakiego zawodu? Wada -3 nie jest aż taka duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) mogą być przeciwwskazania ale to raczej do dość specyficznych zawodów. 2) soczewki raczej musisz ściągnąć 3) u mnie wada wzroku powiększała się do około 18-19 roku życia o tamtej pory niewiele się zmniejszyła (dokładniej to noszę o 0,25 dioptrii słabsze szkło na jedno oko) ps. 3 dioptrie to średnia wada tragedii nie ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vbg f
coto za wada -3, wy dzieci naprawde teraz nie macie wiekszych problemow, sama mam dopeiro 25 lat, wade -5 i ciesze sie ze nie jest -15, nie rozumiem kompletnie "tych tragedii" :o a wada wzroku jest wazna tylko w niektorych zawodach np maszynisty [ociagu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anasjiufhbef
ale wada minus 3 to chyba wada spora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sznuki
a ja widze podwojnie ale nie mam zeza, szklo na chorym oku to - 12 dioptrii a drudie oko - o,75. niestety nie moge zrobic prawka:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anasjiufhbef
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anasjiufhbef
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyuyu
boze co za kretynka ty dziecko naprawde nie masz powazniejszych problemow? wada minus 3 to jak pryszcz na dupie, moj facet ma minus 10 i tak nie przezywa jak ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyuyu
do sznuki- kto ci powiedzial ze nie mozesz zrobic prawka? moj facet od 9 lat jezdzi samochodem tylko ze ma okresowe badania okulistyczne aby przedluzyc prawko do tej pory nie mial zadnego wypadku, a wiekszosc jego kolegow powazne stluczki-brak wady wzroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 dioptrie to mała wada a w porównaniu z moja do dosłownie śmieszna wada wzroku ;D i nie rozumiem czemu to tak przezywasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupup
mam minus 13 jakoś nie przeszkadza mi to zyć ani wykonywac swoj zawod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anasjiufhbef
hyuyu- niektórzy maja po minus0,25 i narzekaja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgfgdgfdf4354
po pierwsze aby wzrok się nie psuł przy komputerze to trzeba mieć antyrefleksy oraz zakraplać sztuczne łzy. Ważne jest też ustawienie kontrastu i jasności na monitoże: ja mam jasność na 12 a kontrast 75 Obowiązkowo należy tez włączyć funkcję ClearType w opcjach wyświetlania to wygładza czcionki przez co nie męczą wzroku. Bez ClearType wzrok się szybko psuję - zauważyłem to u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyuyu
wada minus 3 to zadna wada a 0,25 to juz smieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgfgdgfdf4354
po pierwsze aby wzrok się nie psuł przy komputerze to trzeba mieć antyrefleksy oraz zakraplać sztuczne łzy. Ważne jest też ustawienie kontrastu i jasności na monitoże: ja mam jasność na 12 a kontrast 75 Obowiązkowo należy tez włączyć funkcję ClearType w opcjach wyświetlania to wygładza czcionki przez co nie męczą wzroku. Bez ClearType wzrok się szybko psuję - zauważyłem to u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się wada zatrzymała na -3,5 jak miałam 19 lat, tak że w najbliższym czasie powinno przestać się u Ciebie pogarszać. Poza tym wada wzroku to nie koniec świata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona chyba panicznie boi się okularów ;] a do brze dobrane okulary mogą dodać uroku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam -2,5...wada pogłebiała się z każdym rokiem tzn. Zaczęło się od -0,5. Siedem lat temu miałam korekcję laserową metodą PRK. Wada usunięta do 0. Do dzisiaj w 100% swietnie widzę:)))polecm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anasjiufhbef
a jak włączyc to clear type gdzie sie to włącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgfgdgfdf4354
W Viscie i Seven to ClearType jest ustawione chyba od razu ale nie wiem bo ja używam XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgfgdgfdf4354
To ClearType jest dla monitorów LCD. Mam też ustawioną rozdzielczość DPI na 108% i wzrok się nie męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgfgdgfdf4354
bez tego DPI i ClearType to wzrok mi się pogarszał z roku na rok a teraz cały czas widzę dobrze. Po tym ClearType oczy się w ogóle mniej męczą. Kiedyś jak tego nie miałem to wystarczyło parę godzin przed kompem no i z daleka zaczynałem źle widzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anasjiufhbef
mam windows 7 ustawiony claer type i dpi na 125% ale niewiem jak tutaj zmienic kontrast i jasnosc;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgfgdgfdf4354
kontrast zmienia się przyciskami na monitorze. Ale to już musisz dobrać sam jak ci pasuję. Ja mam jasność 12 i kontrast 75 DPI mam na 108% no i ClearType Używam WinXP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×