Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
malwina 29

Duphaston - czy któreś pomógł zajść w ciążę???

Polecane posty

Gość Angel_24
Witajcie kobietki :) Chciałam się Was zapytać, czy zdarzyło się Wam, że w dzień owulacji miałyście zbliżenie, następnie ( 16d.c.) zaczęłyście brać Duphaston i zaszłyście w ciążę? Czy to w ogóle możliwe? Lekarz przepisał mi dupka od 16d.c. do 25 d.c. i zastanawiam się jak skutecznie zajść :) Bardzo zależy nam z mężem na dzidzi, ale po półrocznym staraniu się nic nie wyszło:(Teraz na nowo mam nadzieję, że ze "wspomaganiem" się uda. Proszę napiszcie co myślicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmamaod10
Hej, mi duphaston pomógł zajść w ciążę, brałam od 16 dnia cyklu ( cykle mam po 28 dni) do terminu @, wtedy zrobiłam test i jako że był pozytywny brałam dalej na podtrzymanie ciąży :) Teraz moja córka ma 10 miesięcy i zaczynamy się starać o drugie dziecko :) Oprócz duphastonu w pierwszej połowie cyklu piłam castaganus 2 tabl i olej z wiesołka 6 tabl. Mąż przyjmował witaminę c , kwas foliowy, selen, wit e, wit b 12, l karnitynę, salfazin i multiwitaminę z rzeńszeniem ( bodymax) Dodam, że o pierwsze dziecko staraliśmy się dwa lata. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikika
hej dziewczyny, właśnie zaczynam 4 cykl z Dupkiem i jak narazie bez skutecznie. Po ostatniej @ ( czyli mojej małej porażce) zaczełam czytać jak to wyglada u innych. Mi lekarka zaleciła brać Dup... od 15dc przez 10 kolejnych i tak robię tylko nic nie wspomniała o tym żeby przed odstawieniem robić test tak jak wy piszecie i teraz sie zastanawiam czy jednak wszystko dobrze robie prosze pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odkupie duphaston i luteine maryjalimanska@yahoo.com pisane bez przerwy miedzy wyrazami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czescja tez biore duphaston chodzi mi o to ze nie moge sie skontaktowac z moim gin. Zaczelam brac w drugim cyklu po czym skonczylam i powinna byc miesiaczka alenie ma juz jej 2 tygodnie czy zaczac brac nowe opakowanie czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, Mam do odsprzedania luteinę oraz duphaston- brałam je na okres ciąży i już nie potrzebuję. Mam 51 tabletek Luteiny 50: 1) Luteina 50 opakowanie 30 szt tabletek podjęzykowych data ważności 09.2019- nienapoczęte (14zł) 2) Luteina 50 opakowanie 21 szt tabletek podjęzykowych data ważności 09.2019 – napoczęte (9,8zł) 60 tabletek luteiny dopochwowej: 3) Luteina 100 mg tabletki dopochwowe 60 tabletek, data ważności 12.2018 –nienapoczęte (20zł) Duphaston 10mg – łącznie 44 tabletki: 4) Duphaston 10 mg, 16 tabletek, data ważności 01.2021 – napoczęte (24 zł) 5) Duphaston 10 mg, 5 tabletek, data ważności 01.2021 – napoczęte (7,5zł) 6) Duphaston 10 mg, 14 tabletek, data ważności 11.2020 – napoczęte (21zł) 7) Duphaston 10 mg, 19 tabletek, data ważności 01.2021- napoczęte (28,5zł) Szkoda mi tego wyrzucić, ponieważ wiem jak luteina jest ważna dla kobiet zarówno w okresie ciąży, jak i na wywoływanie okresu przy PCO. Zdaję sobie sprawę także z tego, że dla wielu kobiet wizyta u lekarza po samą receptę jest kosztowna. Jeśli ktoś jest zainteresowany bardzo proszę o informację na maila: mamamonikalodz@wp.pl Wysyłam pocztą polską, dlatego w zależności od wielkości przesyłki doliczony będzie koszt wysyłki. Mogę zrobić foto paragonu po wysyłce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iilka
Ja starałam się prawie półtora roku, dopiero trafiłam na lakarza, który przepisał mi duphaston. Zaczęłam go brać trzeciego dnia wyższych temperatur (2-3 dni po owulacji) tj. 18 dc i po dziesięciu dniach ,czyli po calym opakowaniu ujrzałam 2 kreski... Nadal nie mogę w to uwierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaDu12
Witam zażywalam duphaston od 15dc przez 10 dni nie biorę go już cztery dni okres powinnam dostać wczoraj. kiedy mnie mdli cały dzień brzuch pobolewa jak przy pierwszej ciąży tylko ten Test daje wynik ujemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Minely 4 cykle z duphastonem i nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. W kwietniu poroniłam w 8 tygodniu, o ciąże starałam się prawie dwa lata. Ciągle mam nadzieję że się uda i ciągle się staram. Trzy cykle od lipca do września brałam clostybegyt i miałam monitoringi. W miesiącach z clo pęcherzyki miały w 10 dniu cyklu 10 lub 12 a w 15 dniu cyklu 12 lub 13. W pierwszym cyklu po clo w 12 dniu cyklu pęcherzyk miał 12 a w 15 dniu cyklu 16,5. Mój ginekolog powiedział że reaguję na clo i że może się uda. Niestety dostałam miesiączkę cykltrwał tylko 23 dni. Obecny cykl trwa od 14 października, w 10 dniu cyklu pęcherzyk miał 10,5 a w 14 dniu cyklu miał tylko 12. Ginekolog powiedział ze mało ale że może przez 2-3 dni jeszcze podrośnie i pęknie. Przepisał mi duphaston na wydłużenie cyklu, biorę go od 31 października 2x po jednej tabletce. Kazał nie przerywać brania leku po 10 dniach i że jak nie zajdę w ciąże to miesiączka powinna wystąpić. Czy któraś z Was brała duphaston dłużej niż 10 dni i czy jego działanie pomaga zajść w ciążę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaszlam w 4 cyklu, ale przez dwa ostatnie bralam tez inofem i toboe tez polecam. Mysle ze polaczenie obu dalo efekt. Inofem to niby tylko suplement diety,,ale jednak dziala. A wczesniej bez duphastonu i inofemu dlugo nic...bralam tez 10 dni i przerwa. Jak,sie zotientowalam ze jedtem w,ciazy, to dalej bralam (lekarz mnie wczesniej uprzedzil, ze tak trzeba). Zycze ci malenstwa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za informację o inofem. Nie znałam tego splementu a każda porada jest ważna gdy tak bardzo pragniemy maleństwa. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj gin mowil, ze w zasadzie w skladzie inofemu nie ma nic nadzwycxajnego, ale o dziwo pomaga kobietom. Poprawia prace jajnikow. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlfaOmega
Dnia 30.06.2011 o 21:29, Gość iziiiia napisał:

GÓWNIANE POJĘCIE WIDAĆ MACIE NA TEMAT DUPKA , PO ZA TYM NIE BIERZE SIE GO NIGDY NA WŁASNĄ RĘKE TYLKO W POROZUMIENIU Z GINEKOLOGIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ŻAAALL TO CZYTAĆ CO WYPISUJECIE

Żebyś umiała czytać ze zrozumieniem to byś wiedziała,że żadna tu z dziewczyn nie brała na własną rękę a z zalecenia lekarza. Dwa to jest lek na receptę,więc nie kupisz jak gumę do żucia. Eh...geniusze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji jest kos z 2019? I stara się o dziecko z duphastonem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tinak

Ja właśnie czytam bo zamierzam zacząć brać w tym cyklu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tinak

Ja właśnie czytam bo zamierzam zacząć brać w tym cyklu ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość Tinak  ja jutro zaczynam drugi cykl z duphastonem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewaewa

Jestem po pierwszym cyklu z duphastanem i na razie nic. Biorę też accard,. Żeby poprawić ukrwienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris

Hej dziewczyny ja też biorę dhupaston pierwszy cykl. Od 8 miesięcy staramy się o drugie dziecko jutro mam termin @ jesli nie przyjdzie testuje,Mam nadzieję że zobaczę upragnione 2 kreseczki ,dodam że mam dziwne upławy takie jak w dni płodne i jest ich sporo i żadnych innych dolegliwości dupka biorę 2×1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzę o dzidzi !

Hej, Staramy się o dzidzie od pół roku i nic. Zmieniłam ginekologa i na dzień dobry dostałam skierowanie do szpitala na badania hormonalne. Pani dr zobaczyła wyniki i zapisała duphaston od 16 do 25dc. Pierwszy cykl z duphastonem + monitoring cyklu wg którego wszystko w jak najlepszym porządku a niestety ciąży nie ma....:( próbujemy dalej....mam nadzieję, że kolejny cykl pokaże 2 kreski!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irka

ja wspomagałam zapłodnienie żelem prefert vaginal przy wyznaczaniu dni płodnych i udało się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elllla

Ja jestem już drugi cykl na duphastonie. Wcześniej cykle bardzo nieregularne 29-51 dni. Wydaje mi się, że bezowulacyjne. Teraz był monitoring i owulacja była w 24 dc. Jutro termin spodziewanej @ i robię test. Jeśli negatywny, mam odstawić duphaston. Od ok. tygodnia miewam ból w podbrzuszu albo taki jak na okres, albo kłucia, albo uczucie ciągnięcia głównie po prawej stronie. W pierwszym cyklu z duphastonem tego nie miałam i zastanawiam się, czy to może ciąża...miała któraś z Was taki ból?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga hwjw

Tak, mialam i dziecka nie bylo. Duphaston z kazdym cyklem inny objaw ciazowy. Bralam 6 miesięcy.  W koncu sie wkurzylam i odtawilam wszystkie leki. I wtedy ,jak nie myslalam udalo mi sie zajsc w ciaze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Duphaston ci nie pomóże zajść w ciąże, to hormon który pomaga utrzymać ciąże a nie sprzyja zapłodnieniu 

jesli masz nieregularne cykle lub krótką fazę lutealną może pomoc przygotować jamę macicy do implantacji ale w ciąże musisz zajść na własną ręke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 24.05.2014 o 15:10, Gość gość napisał:

Hej... Od 3 lat bez stosowania zadnej antykoncepcji nie zaszłąm w ciąże...w sumie to az sie tak tym nie przejmowałam...jednak teraz juz tak bo chciałabym zajsc w ciąże...Zawsze moje cykle były do 35 dni...Wiec ginekolog powiedział , ze mieszcze sie w normie....Po jakims czasie poszłam do innego ginekologa...poniewaz okres od pół roku miałam co 2 miesiace...Wysłał na badania hormonalne...okazało sie ze mam niski progesteron tzn 0,76...ALE ja nawet nie wiem jaka jest norma...przypisał mi duphaston...Czy mój poziom tego hormonu mógł powodowac brak ciąży? I czy duphaston może pomóc? jadzik

Poziom progesteronu zmienia się w zależności od fazy cyklu takie jednorazowe badanie nic nie wnosi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elllla

Dzięki za odpowiedzi. Przepisany miałam na regulację cykli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2017 o 14:33, Gość gość napisał:

Cześć, Mam do odsprzedania luteinę oraz duphaston- brałam je na okres ciąży i już nie potrzebuję. Mam 51 tabletek Luteiny 50: 1) Luteina 50 opakowanie 30 szt tabletek podjęzykowych data ważności 09.2019- nienapoczęte (14zł) 2) Luteina 50 opakowanie 21 szt tabletek podjęzykowych data ważności 09.2019 – napoczęte (9,8zł) 60 tabletek luteiny dopochwowej: 3) Luteina 100 mg tabletki dopochwowe 60 tabletek, data ważności 12.2018 –nienapoczęte (20zł) Duphaston 10mg – łącznie 44 tabletki: 4) Duphaston 10 mg, 16 tabletek, data ważności 01.2021 – napoczęte (24 zł) 5) Duphaston 10 mg, 5 tabletek, data ważności 01.2021 – napoczęte (7,5zł) 6) Duphaston 10 mg, 14 tabletek, data ważności 11.2020 – napoczęte (21zł) 7) Duphaston 10 mg, 19 tabletek, data ważności 01.2021- napoczęte (28,5zł) Szkoda mi tego wyrzucić, ponieważ wiem jak luteina jest ważna dla kobiet zarówno w okresie ciąży, jak i na wywoływanie okresu przy PCO. Zdaję sobie sprawę także z tego, że dla wielu kobiet wizyta u lekarza po samą receptę jest kosztowna. Jeśli ktoś jest zainteresowany bardzo proszę o informację na maila: mamamonikalodz@wp.pl Wysyłam pocztą polską, dlatego w zależności od wielkości przesyłki doliczony będzie koszt wysyłki. Mogę zrobić foto paragonu po wysyłce.

Od kupię duphaston jeżeli nadal aktualny;-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena

Hej. Ja staram się z mężem o dziecko ponad rok. 25.11 byłam w 19dc i akurat trafiliśmy do kliniki, tam Pani doktor przepisała mi właśnie duphaston i.... Udało! Dziś już 7+4tc 🙂

Wyszło na to że po prostu mój organizm nie utrzymywał ciąży. Teraz biorę luteine na podtrzymanie 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×