Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Narazie się jakoś nie tym nie stresuje wielce tylko najgorsze jest to ze w następny weekend jedziemy jedziemy do gdańska, i nie wiem czy będę mogła jechać... buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawed
can_do 1065g to nie tak malo, ja mam na 19.11 moja tydzien temu miala 1017 +/- 150g i , czyli okolo kilograma i to jest prawidlowa waga , wiec Twoja tez wazy dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawed to mnie pocieszyłaś...:) Mi na początku też się wydawało że to nie tak mało a lekarz mi powiedział że wg wagi i usg to termin mam na 29,11 a nie jak wynika z ostatniej miesiączki na 22,11... jak dla 7 dni dłużej z brzuchem to żadne pocieszenie:) najchętniej bym już chciała ok 20 listopada chociaż....:P No ale zobaczymy kiedy zacznie się pchać na ten świat:) Noc minęła mi koszmarnie!!! Mała się tak rozpychała i rzucała że spać nie mogłam...:/ ale mimo tego że się nie wyspałam to cieszę się że się rusza:D Wieczorem jeszcze od ok 12 do prawie 2 kot miauczał jak głupi i chciał wyjść... Stał pod drzwiami wejściowymi i łaził po korytarzu i miauczał niemiłosiernie... Byłam z nim wczoraj u weta i powiedział że ma jakiś krwiomocz ale kryształków kamieni nie widać więc już nie wiedziałam o co mu chodzi... Czy go coś boli, czy nie może się wysikać czy coś innego mu nie pasuje... jak nie urok to s.... Ale już mu chwilowo przeszło:) Miłego dnia "beczki" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
can_do słonko ty sie tym nie martw i trzymaj sie tego pierwszego terminu, ja pamietam z moim mlodszym co chwile z usg mialam inny termin ,a moj lekarz zawsze uwazal ze dla mnie najwazniejszy jest ten pierwszy bo wielkosc i waga dziecka pozniej zmienia sie czesciej niz nam sie wydaje, ja wtedy mialam termin na 29-30 grudzien a usg mi raz powiedzialao ze na 15! toz to dwa tyg wczesniej!!! moje chlopaki rosna tez raz wiecej raz mniej ,ale moj gin mi nigdy nie podaje innego terminu na tej podstawie, zawsze sprawdza tyg z kolka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Can do, tak naprawdę termin porodu to +/- 2 tyg od wyznaczonej daty, więc możesz urodzić w 38 tyg, albo w 42 tyg i to będzie się liczyło jakby było w terminie, tak mi lekarz mówił, a co do tego jak Ci wyszło na usg to ja bym aż tak bardzo sobie nie brała do serca, wiesz maluszek może później zacząć bardzo szybko rosnąć, np w ostatnich 3-4 tygodniach:) mi też się zdarzają nieprzespane noce i naprawdę ni wiem czemu, no i te sny...ale widzę, że to raczej "normalne" w ciąży;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka brzuszki :) Ja w 24tc miałam w brzuchu 1046g żywego złota :P Ale w rodzinie mojego duże dzieci to norma, więc pewnie Aleks dobije na finiszu do 4kg:P Dodaje również zdjęcie dzisiejszego brzuszka, rośnie powoli, ale systematycznie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julianna tak sobie popatrzyłam na te Twoje zdjęcia;) śliczny brzuszek:) ale moja uwagę przykuło coś innego...piesek!!!!!!!!!! jesli to Twoja suczka o której pisałaś to naprawdę słodziak wielki!!!!!!!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak, to moj kochany wypłoszek :) w sierpniu skończyła roczek :) pocieszne to takie, ale głupiutkie jeszcze, że hoho :) Jednak nie zamieniłabym jej na żadnego rasowca:) to moja przylepa-przytulanka jest, drugiej takiej nie znajdę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuszki ja niedawno wróciłam od lekarza malutka waży 1220 gin mówiła że ok teraz zacznie szybciej przybierać na wadze więc sie nie martwie, mówiła że nie urodze 4kg dziecka.. nastepna wizyta za 3tyg badania do zrobienia,szyjka skrócona ale zamknięta, planujemy jechać do Sopotu chociaż na weekend i powiedziała że moge jechać :) termin z usg rzeczywiście sie zmienia przy zdjęciu główki mam 29.10 a na końcowym gdzie są różne "cyferki" i nie wiem co to wszystko oznacza jest 20.11 a wg OM mam na 4.11 a na początku ciąży z usg było 14.11 hehe może któraś data sie sprawdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha no i na plusie mam 6kg!!!masakra!!musze sie opanować, ułożenie cały czas główkowe :) a co do dyskopatii to musze sie udać do ortopedy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie brzuszki:) Ja już po wizycie u lekarza wszystko jest ok mała rośnie waży 1049g więc nie będzie za duża:) Martwił mnie ten ból brzucha przy chodzieniu ale lekarz mówi że szyjka jest czysta i zamknięta wszystko jest tak jak powinno być:) myślę że po prostu mała mnie tak uciska w dół brzucha. Tam gdzie chodzę do lekarza otwieraja nową szkołę rodzenia i się zastanawiam czy iść 8 spotkań raz w tygodniu tylko najważniejszego nie wiem ile to kosztuje a to jest prywatna przychodnia więc mogą sobie cenić. Julianna widzę że brzuszek fajnie rośnie a piesek śliczny i nie wiele starszy od mojego mój dzisiaj kończy 10 miesięcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sila z okilic Katowic
U mnie jest koniec 27 tyg.nadal źle śpię,ostatnio bardzo dużo piję,wodę lubię z soczkiem zagęszczanym. w nocy też nawet ze 4 szklanki,potem biegam do ubikacji :( Moja gin. mnie nie bada bo nie widzi potrzeby... wyniki sa ok. więc po co ma tam zagladać !Ostatnie badanie USG mi robili w Katowicach w 20 tyg. od tej pory nic nie wiem jak moja dzidzia się ułożyła czy nadal jest pośladkowo czy może juz obróciła się.waga itp... nic nie wiem. Moja kuleczka często czkawkę,raczej z rana i trwa nawet do 15min.długo jak na tak nałą istotkę no nie? ;) Stale jest w ruchu,mam wrażenie ze w ogóle nie śpi! Co do badania USG... nie stać mnie prywatnie, więc pozostaje czekać do 34 tyg. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silla no to nie jest zbyt madre podejscie bo dlugosci szyjki i rozwarcia nie da sie inaczej zbadac, ja gdyby nie badanie to moze juz bym byla po porodzie w 28 tyg wiec nie bagatelizuj ,a wrecz zapytaj bo to niebezpieczne,pomijam ze powinna tez zajrzec ze wzgledu na grzybice stany zapalne czy takie tam inne. przepraszam szyjke mozna przez usg ale dla potwierdzenia robi sie badanie palpacyjne i wyniki daja pelen obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za słowa otuchy...:) Pomogły...:) A wiecie może czy z " nieznacznie skróconą szyjką" można jeździć samochodem? Chodzi mi dokładnie o trasę ok km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli nie kazali ci lezec plackiem to mysle ze km nie narobi klopotu ale oszczedzaj sie i zamiast siedziec lez bo siedzenie tez obciaza szyjke:) bedzie dobrze damy rade!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo bąbelków teraz to już nie mamy wyjścia, musimy dać radę...:) Mam nadzieję że będę mogła jechać no ale jak lekarz kategorycznie zabroni no to klapa...:( będzie mnie korciło ale raczej nie zaryzykuje bo w razie W bym sobie nie darowała... Jeszcze teoretycznie 11,5 tyg!!! Jak u Was mija popołudnie kochane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! u mnie dzisiaj cienko:( miałam jakies dziwne skurcze,oprócz tego ciagle czuje kłucie w podbrzuszu...lekarz mówi zeby leżeci nie chodzic za duzo ewentualnie wziąć nospe...na dodatek na nogach wyszło mi kilka krostek takie bąbelki i pękaja i nie wiem co to moze byc...a do lekarza z tym dopiero w pn pójde! mój narzeczony miał ostatnio takie bąbelki na rękach i twarzy os maty od walk i nie wiem czy on mnie zaraził czy co...a na dodatek wyczytałam ze rózne zmiany skórne wychodza przy cukrzycy ciążowej:( mam doła i czekam na pn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, mam pytanie do mam ktore maja koty w domu. Mialyscie tak kiedys zeby kot byl bardzo osowialy? spal ciagle? nie chcial sie bawic? kichal? Ja juz nie wiem co robic... co chwila do weta latalam a mala tylko ozywila sie na chwile-po zastrzykach wczorajszych. Nie wiem co to moze byc:( juz nawet nie mam kasy na te wizyty. Kazda to 50 zl a malej nic nie pomaga. Jestem zalamana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniaczek25
hej dziewczyny u mnie dzis goraco tzn parno, duszno, poprostu strasznie oddychac sie nie da.bylam na zakupach i myslalam ze zdechne :) planowalam isc na spacer do parku niedaleko ale stwierdzilam ze to zly pomysl bo pewnie pozniej bym sie wlekla bo byloby mi zagoraco.wiec stwierdzilam ze pootwieram wszystkie okna i zabiore sie za porzadne sprzatanie .oczywiscie po bylam tak zmeczona jak pewnie bylabym po tym spacerze :) teraz odpoczywam i nie zamierzam juz nic robic :) julianna ale bedziesz miec duzego brzdaca :) http://suwaczki.slub-wesele.pl/20111123684753.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SweetMalenka13 poważnie drugie dopiero? Matko, ja bym nie wytrzymała, chyba zjadłabym paznokcie z palcami już do tej pory z nerwów i domysłów... ;P Apropo, robi z Was któras te 3-cie badanie prenatalne które robi się po 30 tyg? Co do kotów ja mam dwa ale nie kojarzę żeby były takie problemy... a on bardzo maleńki jest? w sensie młody? był szczepiony? a je? wymiotuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyj ja miałam w 28 tyg robione drugie prenetalne z zalecenia lekarza...mysle ze warto i zawsze człowiek spokojniejszy... maleńka ja bym nie wytrzymała w tej niepewnosci czy z dzidzia wszystko jest ok...rozumiem ze chodzisz na nfz tak? moja znajoma chodzi i ma co wizyte usg wiec chyba zalezy od checi lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki :) ja póki co mam dwa terminy porodu :) dzisiaj byłam u fryzjera musiałam ogarnąć swoje włosy, bo aż mi ich żal było a moja dziewuszka chyba też będzie lubiła panie fryzjerki bo jak siedziałam na fotelu to tak się wierciła, że ho ho:D a pogoda u mnie genialna przynajmniej dla mnie słonko świeci ale jest chłodno :) dziewczyny współczuje Wam z tym czekaniem na usg no ale cóż jak mus to mus nie wszystko da się przeskoczyć jak to mawia mój mąż :) ide pobuszować na allegro dawno tam nie byłam :D a teraz jak mam płeć potwierdzoną to można by coś kupić :) a właśnie tak a propos ułożenia główkowego myślicie, że jak malutka już tak leży to może się jeszcze obrócić ? U mnie od jutra bedzie 28 tydzień i już jest położenie główkowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia uwierz ze moze moi chlopcy przez ten pobyt w szpitalu zmienili pozycje z 7 razy ciagle im szukali serduszek i na kazdym usg byli w innej pozycji jak wychodzilam to jeden byl polozony miednicowa a teraz na wizycie w srode obaj mieli polozenie glowkowe.Ale moj eto istne diably tasmanskie jak mialam ktg to Jeremi z upodobaniem kopal w pelotke i nic nie bylo slychac az sie polozne zloscily ze oni tacy niereformowalni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, dopiero 2 i to z wielka laska;/ Malutka-8 tygodni. Byla szczepiona w 6 tygodniu, bo wzieta ze schroniska. Nie wymiotuje, je, pije i ma biegunke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamobabelków to niezłe wiercipiętki hodujesz :D to nie wiedziałam myślałam, że jak już się tak ułoży dzidzia to do końca tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Brzuszki :) Jak się Wam dziś spało? Mój maluszek był łaskawy i pozwolił mi przespać calutką noc :) Teraz jesteśmy już po śniadaniu a Ignacy częstuje mnie porannymi kopniakami :D Super pogoda się zapowiada, aż chce się wyjść na spacer ale lekarz kazał mi leżeć do najbliższej wizyty (wtorek) a potem zobaczymy... Z brzuszkiem chyba lepiej, mam skurcze ale już nie tak częste więc może dostanę pozwolenie na spacerki :) nie ukrywam, że pierwszy byłby w stronę "Świata dziecka" po wanienkę :D miłego dnia kochane!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam z działki,widzę ze mam dużo do czytania hehe:) Czy nikt czasem przed wcześnie nie urodził? Pytam bo już jedna listopadówka na innym forum ma dzidzie na swiecie:) Moja kruszyna wazy 1320g jest śliczna,jak sie ogarne i zeskanuje zdjecie do wrzucę:)wczoraj na usg pokazywała jak potrafi prawie całą ręke do buzi wsadzić hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamusie! U mnie dzisiaj troche lepiej nie mam narazie zadnych skurczów i nie kłuje mnie juz tak w podbrzuszu,ale oszczedzam sie i wsumie jak tylko moge to leże... martwi mnie tylko moja wysypka bo nic nie schodzi;/ mam pytanie do mamus z cukrzyca ciazowa mialyscie jakies zmiany skórne? bo u mnie tak nagle sie to pojawilo i boje sie jak nie wiem:( ostatnio glukoza wyszła ok ale moze cos sie zmieniło w pn zrobie badania dopiero to sie dowiem... U mnie dzisiaj słonecznie i ciepło ma byc 25st...oglądałam pogode długoterminowa i ma byc krótka jesien i wczesna zima w listopadzie mroźnie i bardzo zimno wiec nie wiem trzeba sie bedzie zaopatrzyc w jakas kurtke XXXXL;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie nadrobiłam zaległości kilkudniowych. Wczoraj po południu wyszłam ze szpitala, raczej wybłagałam i wychodziłam u lekarzy. Niestety podobnie jak mama bąbelków jestem na diecie cukrzycowej, powtórne obciążenie glukozą dało wynik 9,5 (gdy dop. do 7,8). W piątek podczas porannego obchodu lekarzy przestraszyłam się nie na żarty, ordynator stwierdził, że dla niego już powinnam zostać w szpitalu do porodu, bo on zostawia swoje pacjentki. Jednak mój lekarz prowadzący jest innego zdania i dopiero za 2 - 3 tygodnie idziemy leżeć do końca, czyli może już w 35- 36 tygodniu na świecie pojawią się moje słoneczka. Dziś mam zamiar kupić większość rzeczy maluchom. Jakieś kocyki, rożek, pościel, itp. Mogę nie zdążyć z zakupami, przed porodem. Będąc w szpitali pobierali mi chyba z 6 razy krew, a o kuciu w opuszki palców nie wspomnę - nawet w środku nocy budzili mnie. Ale miałam już ktg i 2 razy dziennie mogłam posłuchać bicia serduszek maleństw. Na sali leżały ze mną dziewczyny w 36 tygodniu i mój brzuch nie odbiegał im. One szykowały się już do porodu na poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×