Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Dzięki za link z Madalińskiego:) Owieczka idź na 2 piętro i oni muszą Ci pokazać sale,no chyba że rodzą kobiety tak jak ja byłam to ciągle było wrzask słychać,no to jasne ze nie wpuszczają... Ja nie mam tetr i łóżeczka i wanienki...tetry kupie jutro a reszte na samym końcu.. Mi skurcze przeszły ale za to ciśnienie potrafie mieć 144/90 wiec mam głęboko oddychać i się nie denerwować Nie śpie nocami..nie ma takiej opcji...boli mnie jak cholera,i przepona i żebra.. Mam juz wszystkiego dosyć..rozdrażniona jestem przez ból i mieszkanie,i różne ciekawe pomysły ludzi wokoło mnie... Wiecie....wszyscy wiedzą najlepiej co jest dla Ciebie dobre..Ty gówno wiesz,i najlepiej zeby ubrali,kupili wszystko za Ciebie bo Ty na pewno sie nie znasz... Już nie wspomne ze robie remont i przychodzą takie mądrale i mnie tylko wkurwiają bo wiedzą lepiej w jakim mieszkaniu ja będę czuła się najlepiej... krew mnie zalewa.. Powiedziałam jasno swojemu mężowi..urodzi się Lena,wszyscy przychodzą i ŻEGNAM za pół roku zapraszam ponownie!!! ...ulżyło mi trochę heheh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Lusiunia nie denerwuj się :) Tylko faktycznie od początku nie pozwól, żeby ktoś wtrącał się do dziecka. Zresztą nie rozumiem ludzi, którzy niepytani o radę za wszelką cenę chcą narzucić komuś swoje widzimisię odnośni urządzenia mieszkania czy wychowywania dzieci. Niech każdy urządza u siebie i wychowuje swoje dzieci! A ja muszę brać się za zmywanie, bo wczoraj mi się nie chciało i teraz czeka na mnie pełny zlew..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) ja o dziwo w nocy obudziłam sie tylko 2 razy na siusiu . ja oglądam pytanie na śniadanie będą mówić o nowym znieczuleniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tym gazie rozweselajacym slyszalam mowili kiedys w dzien dobry tvn ale nie wszedzie jest jeszcze dostepny ale ponoc dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, mialam wczoraj wizyte i moj maluszek wazy juz 2300g, a jestesmy w 33 tyg wiec malutki nie bedzie jak sie urodzi:) mi sie przytylo 16kg!!!!i nie wiem gdzie one sa!!:) dostałam od lekarza liste rzeczy potrzebnych do szpitala i musze zabrac tylko: dla siebie: karte ciazy, hbs aktualny grupe kwi podklady poporodowe klapki łatwozmywalne przybory toaletowe szlafrok, koszula majtki poporodowe kubek+sztucce dla dziecka pampersy spirytus 100ml 90% chusteczki nawilzajace gaziki leko GAZIKI STERYLNE MAŁE no i ubranka na wyjscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a poza tym to mam lekka anemie i musze brac zelazo, mam miec diete wysokobialkowa i ograniczyc sol do minium bo mam obrzeki nog Maly jest caly czas glowka w dol i mam nadzieje ze juz mi nie wykreci numeru:) A ostatnio nocki mam coraz gorsze, nie moge w nocy spac, dzisiaj nie moglam dosyc dlugo zasnac po wizycie w toalecie, a jak juz przysypialam to atakowal mnie komar!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj w nocy budziłam się co chwila.... A to budzik przypominał o tabletce, a to zdrętwiał mi bok, to znów zaczęły boleć plecy, siku się zachciało. Obudziłam się o 6;30 z przekonaniem, że prawie w nocy nie spałam :/ Ale udało mi się przekimać z 1.5h po śniadaniu. Młody rozpycha się jak szalony, czasem tak śmiesznie stópkę wystawi z prawej strony pod żebrami, mówie Wam, jakby mi Obcy wychodził, robi się nagle taka sporej wysokości wypukłość, może to nawet kolano jest, bo taka ostra, spiczasta ta górka jest, i przejeżdża nią przez całą długość mojego boku, jak peryskop xD czasem aż tchu brakuje z bólu, tak się rozciąga. Ale to dobrze, boli, jednak zawsze mam uśmiech na twarzy, bo wiem, że skoro tak wierzga, to znaczy, że ma tam troszkę miejsca jeszcze na takie akrobacje, że leżenie, branie leków i picie hektolitrów płynów dziennie daje pozytywne rezultaty. W poniedziałek pojadę na kontrolę i mam nadzieję, że młody będzie miał te 2.5kg minimum.... Staram się nie ograniczać różnorodności posiłków, pomimo tego, że mam wysoki cukier ( ave Fenoterol....;/;/ ), bo najbardziej zależy mi na tym, bo młody nie był chucherkiem przy narodzinach. Im więcej tkanki tłuszczowej, tym większa szansa, że sam będzie utrzymywać odpowiednią temperaturę ciałka. No i mam nadzieję, że do tego 38tc dotrwamy ;) po 38tc będzie już donoszony ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po spotkaniu z położna:) miła babeczka,wszystko dokładnie wyjasnia,zbadała mi cisnienie,posłuchała serduszka małego i wszystko jest oki;)Naprwde warto skorzystac z tej mozliwosci dziewczyny ze połozna przyjdzie jeszczer teraz do was i wszystko objasni bo ja miałam do niej 1000000tys pytan hehe teraz raz w tygodniu bedzie mnie odwiedzac... Co do znieczulenia to ja chyba pojde na zywioł i bede rodzic bez,jedynie dadza głupiego jasia i jakos to bedzie ... o gazie rozweselajacym słyszałam nawet w DDTVN o tym mówili,podobno fajna sprawa i samemu sie to dawkuje odkrecajac kurek...ale jak to w Polsce nieliczne szpitale tym dysponuja!!! Lusiunia nie denerwuj sie sa ludzie i ludziska...ja mam zamair zapowiedziec wszystkim ze odwiedziny maluszka ok ale jak wróce z nim do domu to chce dwa tygodnie chociaz odpoczac i dojasc do siebie a nie ze bede robic kawki herbatki ledwo trzymajac sie na nogach z obolałym kroczem... Moje obrzeki narazie ustapiły wiec moge zostac w domu ale diety musze sie trzymac,zero soli,pic wode w małych ilosciach ale czesto itd Juliana Tobie nie duzo zostało do 38 tygodnia wiec napewno dacie rade z Aleksem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia, no mi do skończonych 38tygodni zostało 18 dni, a wizytę kontrolną mam w ten poniedziałek:) Więc o ile nie będzie znowu ubytku wód płodowych to MOŻE dotrwam :) a jak się okaże, że wód znów przymało to raczej mnie rozpakują wcześniej... Pożyjemy, zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SweetMalenka13 tu masz linka o szpitalu Rydygiera wszystko tam napisane o zzo itp, zreszta mozna tam sprawdzic kazdy szpital z calej Polski http://www.rodzicpoludzku.pl/szukaj.php musisz tylko podac miejscowosc i wyszukac rodzaj placowki ktory cie interesuje ja zmykam na zakupy bo moj synek ma dzisiaj urodziny i na jutro zaprosil kolegow z klasy na imprezke;-) wiec musze jakies ciasta im upiec, milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilam ze szpitala. Tak jak myslalam, tylko dali mi termin wizyty-11.10. A musialaam przez cala Lodz przejechac, eh. Ale w koncu w domku. Coraz czesciej czuje rwanie ww podbrzuszu, szczegolnie jak gdzies ide:( czyli podsumowujac i w Madurowiczu i Rydygierze jest nieodplatne znieczulenie ale tylko przy wskazaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZaniepokojonaMama
Dziewczyny, piszę tu I raz, ale może coś poradzicie... Co prawda mam rodzić dopiero w grudniu, ale umieram ze strachu... Moja pani doktor od kilku wizyt diagnozuje na usg głowkę za dużą... Najpierw, 2 tygodnie, 4... teraz już 5... .:( Strasznie sie martwie, co to bedzie i czy wszytsko w porzadku jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niewiem jak w Rydygierze, ale ja pytałam sie siostry ona jest z tym na bieżąco bo sama jest pielęgniarką na bloku porodowym i mówiła ze jeśli bardzo boli i rodząca prosi a nie ma żadnych przeciw wskazań to dostaje zzo bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też na żywca :) zaniepokojona mama pamiętaj że usg często zawyża dł i cm a nawet zdarza sie że zaniża więc nie martw sie ,często zdarza sie tak że dzieci rodzą sie z większą głowka a pózniej to sie wyrównuje np mój siostrzeniec który ma teraz 7 mies prawie 8 jak sie urodził miał większa główke o 4 tyg w przód a teraz ładnie mu sie wyrównało i taki foremny jest :D nie martw sie tylko ciesz sie ciąża o tym stanem :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie listopadówki!!! Mam termin na 4 listopada, będzie synek:)!Czytam Was od jakiegoś czasu i postanowiłam dołączyć do szacownego grona:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również podobnie jak kaska85 planuje rodzić w szpitalu madurowicza i w związku tym mam pytanie czy wiesz może co należy zabrać dla siebie i dziecka do madurowicza??? Chciałam jechać w którąś środę bo jest ponoć taka możliwość ale niestety od 3 tygodni jest to niemożliwe gdyz ponoć komplet rodzących:(! A Ty Kaska85 na któregomasz termin???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg usg mam termin na 11.11.11 o wg OM 20.11 w chwili obecnej ciężko jest tam wejść coś obejrzeć bo zaczeli remont ktory potrwa ok 3 tygodni, wiem ze mozna sie sporo dowiedziec telefonicznie ja wiem z osobistego wywiadu bo bylam tam teraz na patologii ciazy, do porodu sn mozna miec swoja koszule ale jak chcesz to ci dadza szpitalna, podklady poporodowe sa dostepne i takie na lozko tez, mleko dla dzieciaczkow tez jest dostepne na oddziale jesli sa problemy z karmieniem, sa polozne ktore ucza i pomagaja karmic, dla dziecka trzeba wziasc ubranka, pampersy, chusteczk, mozna ale nie trzeba kocyka ew becika no i mozesz spakowac smoczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o pobyt w szpitalu to lista wyglada mniej wiecej tak: - komplet badań najświezszych - szlafrok,koszule dla siebie i kapcie - bistonosz do karmienia - wkladki laktacyjne ewent. laktator - recznik i klapki pod prysznic - kosmetyki - kubek talerz i sztucce sa dostepne na oddziale ale zawsze lepiej miec swoje - papier toaletowy tam jest dostepny ale nie jest zbyt miekki - i takie typowe rzeczy ktore sa ci potrzebne (telefon, aparat, notes, dlugopis, woda niegazowana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie kaska85!!!! Zaczynam się trochę bać porodu tym bardziej ze mały nie jest taki mały:) pod koniec 32 tygodnia ważył 2500, ciekawa jestem ile teraz a wizyte mam dopiero za tydzień. Czuję się naprawde świetnie, no może prócz przypadłości która dopadła mnie 2 tyg temu hemoroidy:( ale juz prawie wyleczyłam. Wg ostatniego usg termin mam na 23 października ale moja gin powiedziała żebym sie tym nie sugerowała, czyli 4 listopad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro mam dziewczyny wizyte już sie doczekać nie moge :) męczy was ból żołądka i takie uczucie wypchanego brzucha aż takie nie miłe uczucie ? . Dzidzia mi daje popalić ostatnio mój pęcherz to chyba w strzępach jest , tak główka i piąstkami boksuje :/ szok normalnie takie małe a tyle siły ma . I mam ciągłe kłucie w pochwie wraz z uczuciem takiego wypierania dobrze ,że to już ostatnie bo końcówka ciąży to jakaś masakra im dalej tym gorsze samopoczucie ale damy rade byle do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa truskawka
witam dziewczyny moge do was dolaczyc? mam termin na 19 listopada i juz szaleje ze strachu ze ten termin coraz bardziej sie zbliza.... Mam miec synka, bedzie mial na imie Dominik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamusie:) miło,że ktoś jeszcze dołączył;) Aniu ja też czuje taki ukłucia, nie jest to przyjemne...trwa chwilkę ale boli jakby mi ktoś szpilkę wbijał:( a Mama bąbelkó prędko się nie odezwie, oby jak najdłużej byli w szpitalu, im dłużej wytrzyma tym lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniaczek25
dzieki dziewczyny za odp stwierdzilam ze dokupie ten sudokrem a te tetry to rzeczywiscie lepiej uzywac pampersow.tez mialam takie zdanie od poczatku ale matka tesciowa piora mi mozg he he .ale nie dam sie to ja bede 24 na h z dzieckiem i trzeba korzystac udogodnien. u mnie bedzie znieczulenie za darmo na szczescie i bardzo chce z niego skorzystac :) nie mam zamiaru cierpiec.he he dzis dziewczyny spakowalam torbe!!:) fakt musze dokupic jeszcze pare rzeczy ale wazne ze juz jest:) jak ja bym juz chciala zeby byl koniec a tu jeszcze jakies 7 tygodni juz tak sie nie moge doczekac http://suwaczki.slub-wesele.pl/20111123684753.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również witam :) Ja coraz częściej odczuwam kłucia, ale w 1 ciąży też tak miałam. Raz nawet obudziłam męża, bo myślałam, że to poród się zaczyna, a tu zakłuło i przestało :) Myślę że Mama Bąbelków się odezwie, jak się coś wydarzy, póki co niech się jeszcze wstrzyma z tym rozpakowywaniem ;) Dziewczyny a kupowałyście już biustonosze do karmienia? Bo coś kojarzę, że któraś już wcześniej kupowała i ciekawa jestem, czy nadal pasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniaczek - fajnie, że będziesz rodzić ze znieczuleniem, to musi być komfort psychiczny wiedzieć, że jak zacznie boleć, to będzie znieczulenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ale to tak czasami ukłuje że sie aż zegne wpół . Straszne to . A może to maluch paznokciem tam sobie smyra . erka w którym miejscu to czujesz bo ja tak jakby w pochwie przy macicy , rozumiesz mnie , jutro sie dowiem co to może być . W ciągu 1 godziny ide 5 raz siusiu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam dziewczyny że kilka miesiecy temu myslalam że na poczatku października to ja będę nie do zycia a tu takie zaskoczenie;) mam takiego powera że szok!!! Owszem kiedy troche przegnę to chodzę jak 90 letnia staruszka ale generalnie ciąża jest jak dla mnie super:) nawet skopane żebra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×