Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Dziewczyny, ale sluchajcie, my same między sobą nie wywołujemy tych awantur, nic nie poradzimy na to , że pojawiają się pomarańczki, które sieją zamieszanie. Kiedyś tego nie było, bo do czego miały się czepiać? Do tego, że byłyśmy na USG, do tego ile maluchy ważą, do przygotowań pokoików itp. ? Wtedy tylko takie tematy przeważały. Teraz pojawily się dzieci - każda kobieta wychowuje po swojemu , każda ma inne podejście i pomarańczki jeżeli mają inny pogląd na pewną sprawę dotyczącą wychowywania dziecka to zaczynają kłótnie... Czasem pomarańczki mają rację tylko w zbyt agresywny sposób to piszą. Ja podejmując decyzję o rozszerzaniu diety poradziłam się także zaufanego lekarzA, powiedział, że powoli można. Oczywiście słuchałaM od ciotek że "a ja już swojej podawałam to i to jak miała tyle i tyle i nic jej nie jest, żyje" No owszem, kiedyś dzieciom rozszerzano dietę w 1mc życia, podawano kleiki od 2 tyg.... I fakt, żyją. Tylko że ja opieram się na dzisiejszych czasach, dzisiejszych badaniach, dzisiejszych opiniach lekarzy, a z którym bym się nie spotkała to każą powoli od około 5 mc życia, a nawet później... Na pewno nie wcześniej niż ok. 4 miesiąc - taką opinie miało 3 lekarzy, z którymi się konsultowałam. Kiedyś nie było Gerberków, 10 rodzajów mleka modyfikowanego, dawano dzieciom to co było. Ale skoro badania dowiodły, że maluszkowi do któregoś miesiąca życia wystarcza mleczko i to najkorzystniej wpływa na jego układ pokarmowy to nie będę mądrzejsza od lekarzy. Mam koleżankę, która swojemu dziecku robi mleko na noc w gorącej wodzie, wkłada w termos i po kilku godz daje jak się obudzi, później jak tego nie wypije to dolewa wody , dosypuje mleka i daje dalej... I co? Ja wiem, że tak nie wolno , mówię jej to a ona , że pierwszemu dziecku też tak robiła i zdrowe... No i co poradzić? Ja jak moje dziecko nie wypije i za pół godz chce to lece robic swieze , ale nie będę kogoś pouczac, jej dziecko - jej sprawa. Nie rzuce się na nią z tego powodu, grzecznie jej powiedzialam a skoro ona nadal to robi i uwaza inaczej to ja juz nie mam wplywu, a nie ma sie sensu denerwowac na cos na co sie wplywu nie ma ... A czasami jak ktoś mówi właśnie "a bo pierwszemu dzziecku tak robiłam i nic mu nie jest" to nie znaczy , że to co robi jest zdrowe mimo , że dziecku nic nie jest. Ja rozumiem , że jak kobieta jest nieświadoma tak jak np Ania z Danonkami , ale jak tylko dziewczyny poinformowały ją , że to raczej nic dobrego to przestała dawać , a co innego jak ktoś wie , że szkodzi maleństwu a nadal to robi, tak jak ta moja koleżanka np. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jak dziecku da sie raz a nic mu nie jest mozna dawac.. Tak samo jak naskoczyly na mnie bo dalam grysik.. Oczywiscie dalam.. Odczekalam 3 dni pozniej i nic mu nie bylo.. Tak samo z rosolem dalam i tez odczekalam i nic mu nie bylo... A kleik dawalam stopniowo.. najpierw od lyzeczki pozniej od 2 i nastepnych... A to ze moje dziecko cala noc przesypia to juz nie moja wina.. tm sobie sam dogodzil a nie mi... Nieraz i tak nie spi sie do 12 a pozniej trzeba wstac o 4 czy 3 i co... wstaje i ide dalej spac.. nic mi sie jakos nie dzieje.. nie umieram z tego powodu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja w ogóle nie czytam tego co pomarańczki wypisuje - W OGÓLE, widzę że na pomarańczowo, czytam pierwsze zdanie i potem zjeżdżam w dół do "naszych" wpisów. Nie chcę się denerwować bez sensu, macierzyństwo i bez nich jest trudne więc olewam całkiem te wpisy i radzę każdej tak samo. :) dzieki za te opnie o zdjęciach Szymona - fakt, mamy dobry aparat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła Mama juz obecna - BRAWO!!! popieram w 100% Twoją wypowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej równiez wysłałam fotki maludy na poczte- fajne te wasze dzieciaczki Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) Uśmiałam się z taksówkarza. Pamiętam jak raz mój luby musiał jeździć po parkingu pod galerią, bo gdy tylko stanął ryk. Nie wspomnę o modleniu się o zieloną falę :). Podobnie moje dziewczyny reagują w wózku, nie mogę zatrzymać się na dłużej. Wydaje mi się, że dziewczynki chcą powiedzieć mamie, że spacer polega na jeżdżeniu, a nie staniu w miejscu. Moim zdaniem ignorować wypowiedzi pomarańczek. Nie czytać tylko od razu schodzić niżej. Dziś czeka mnie pierwsza jazda samochodem - boję się strasznie. Nigdy nie jeździłam :) i zastanawiam się czy nie rozbiję samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka.. Ja dzisiaj obcielam Mikolajka.. Juz mial takie dlugie te wloski ze na oczka mu już szly... Teraz to smiejemy sie ze jest z niego kawaler i pozatm nie poci sie strasznie... Wysylam zdjecia na nasza poczte....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiuleczka Mikołaj wyglądA JAKBY miał z pół roku w tych włoskach super. Dziewczyny te które daja bebilon pepti czy potrzebowałyście zaświadczenie od alergologa aby dośtać recepte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała jak piła pepti to nie potrzebowałam żadnego zaświadczenia jej pediatra wystawiała normalnie recepte ze zniżką. zaraz wyśle nowe zdjęcia Mai na poczte widze can_do sie nie odzywa ale fotki małej przysłała :) fajne dzieciaczki a Honia ty chyba pierwszy raz przysłałaś zdjęcia małej co??czy sie myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cos slyszalam ze do roku nie powinno sie obcinac wlosow ale to pewnie jakis przesad:P U nas wszystko ok poza... pogoda... pochmurno, pada i jakos tak nijako wiec dzisiaj spacer nas ominal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam :) z mała lepiej . Dostaje antybiotyk przez wenflon , wykrztuśny ambrosol doustnie ,lacidofil, czopki eferalgan , no i solanki pewnie z 3 dni jeszcze będziemy w szpitalu . później zajrze na poczte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honia 83, u mnie też pediatra normalnie przepisał b.pepti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mu wlosy obcielam bo mial juz takie dlugie ze ciezko bylo z nimi.. do tego mial koltonki stylu... ale ja i tak te obciete wloski zostawilam w kopercie.. jak b dziecko tesknilo za nimi.. tez jakies przesady ale coz.. mama mi kazala zostawic wiec zostawilam.. nic mi nie szkodzilo ich skochawac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak zgadza sie pierwsze fotki dodałam na poczte, dziewczyny te które maluszki pepti piją lub piły nadal pyt. przechodzicie na inne mleczko czy narazie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[zgłoś do usunięcia] Agatka87 Moja mała jak piła pepti to nie potrzebowałam żadnego zaświadczenia jej pediatra wystawiała normalnie recepte ze zniżką. to już nie pije?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas z ubieraniem problemu nie ma,strzelam jakies minki ,mówie cos do Niego i jest oki,wkładanie do wózka tez ok,jak jade jest oki natomiast jak stane na 1min chociaz to sie zaczyna hehe mały nie płacze ale kopie tak ze podnosi wszystko i mu nogi widac hehe Dzisiaj byłam w rossmanie po zaopatrzenie słoiczków no i byłam w szoku bo z babydreama sa po4ms spaghetti,kurczak z warzywami itd a z innych firm te dania sa po 6 i 7ms...Bori narazie je marchewke,zupke jarzynowa,bananka itd...deserki wcina z łyżki ale obiadków nie chce ,pluje na odległosc;/ dlatego podaje mu w butelce... Dzisiaj bylismy u lekarza bo małemu wyszła jakas czerwona plamka na główce z tyłu no i sie okazało ze to jakies zapalenie na skorze,mały dostał masc i musze mu robic opatrunki przez tydzien najgorsze ze plaster trzeba przykleic na włoskach wiec jak odrywam to jest masakra tak płacze... Bori od paru dni chętnie leży na brzuszku i podnosi sie na raczkach do góry:) Ania duzo zdrówka dla Ali! Dziewczyny niech sobie pomarańczki pisza co tam chca widocznie maja taka potrzebe,ja tu nie wchodze po to zeby sie wkurzac tylko po to zeby podyskutowac ,poradzic sie itd dlatego olewam to co wypisuja i juz!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dlugo mnie nie bylo ale nie mialam chwilowo netu:( meldujemy sie w komplecie zdrowi i usmiechnieci:D Bylam 1,5 tyg temu na wizycie w poradni oceny rozwoju i u neonatologa i uslyszelismy w schemat zywienia to my i od nas wychodza pewne decyzje szczegolnie jesli mamy juz starsze dzieci.Moi chlopcy jedza obiady gotowane w domu na parze ze zdrowych produktow i dzieki temu ze zaczelam dawac im nowe posilki wczesniej nie musza brac witamin i zelaza (blizniakom czesto sa zalecanie ze wzgledu na to ze w brzuchu dzielily sie po polowie i czesto maja problemy) powiedziala ze lepiej dac im miesko w 4 mcu niz preparat zelazowy po ktorym beda mieli zaparcia albo kolki. Co do glutenu(kasza manna) wg nowych schematow wpropwadzamy ja po 4 mcu powoli od 2 g zaczynajac to sie tak ladnie nazywa EKSPOZYCJA NA GLUTEN:) podobno wczesniej wprowadzony minimalizuje ryzyko nietolerancji (nie wiem ile w tym prawdy) ale wprowadzilam tak jak lekarz zalecil, podaje im tez mieso indyk ,krolik i cielecina.Chlopcy sa w swietnej kondycji nie widac u nich wczesniactwa Kuba ma leniwe lapki ale stymuluje go wiecej w innych pozycjach niz na plecach i wyciaga sie jak sledzik byle siegnac:) waza po 6 kg i dzis koncza 5 miesiecy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania 23LB trzymaj się. Zapewne będziecie miały zalecone inchalacje po powrocie do domu. A poza tym wszystkie zastrzyki i inne ukłucia są dla zdrowia naszych maluszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poruszę jeszcze jeden temat drażliwy. UWAGA POMARAŃCZKI !!! Moja koleżanka swojej pięciomiesięcznej córce podaje już mleko 2. Skonsultowała to z lekarzem, który stwierdził, że mała już potrzebuje bardziej kalorycznego jedzenia. Znajoma poszła do pediatry, gdyż od dwóch tygodni jej mała jadła co 2 godziny - nie ważne czy to był dzień czy noc, a ona padała ze zmęczenia i poszła po prostu spytać się co ma zrobić. Ja już po pierwszej jeździe. Byłam przerażona, gdy kazał mi skręcać w lewo na pierwszej godzinie. Ale jakoś dałam radę - samochód cały i ja też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza gratulacje pierwsze koty za ploty ;) Co do zalecen lekarzy..kazdy ma swoje teorie tak jak polozne niby ida z postepem ,ale czesto gesto przekazuja stare jak swiat "prawdy" to wprowadza zamet i stresuje matki. Ja z chlopakami bylam u pediatry tylko przy okazji szczepienia i dwa razy u naszej znajomej pediatry neonatologa zeby ocenila stan chlopcow ,to bylo wtedy jak podejrzewalismy nietolerancje laktozy.Moja pediatra (lekarz rodzinny) w poradni zalecila bez zadnego zastanowienia nutramigen nie widzac nawet dzieci a ta druga od razu nam powiedziala ze jesli nie bedziemy ich ta laktoza prowokowac to nie naucza sie jej nigdy trawic, podawalismy enzym laktazy w kroplach teraz jako ze juz jest lepiej chce calkowicie go odstawic bo dostaja po 3-4 krople wiec niewiele(w zaleceniu do 12!!! na te porcje mleka) gdybym slepo zaufala jednemu lekarzowi moje dzieci pilyby bez potrzeby nutramigen ,a wiem jak to potem jest mam w rodzinie chlopca ma 3 lata je serki jogurty ale pije tylko nutra bo dla niego ten syf to jest mleko innego nie zna... Czasem warto popytac albo zaufac sobie przeciez nikt nie pakuje dziecku pierwszego nowego pokarmu bez umiaru ,to sa takie bardziej prowokacje jesli nic sie nie dzieje mozna powoli podawac (oczywiscie bez przesady zeby dokarmiac 3 mies dziecko monte jak to kiedys wam pisalam ...ze mam taka kolezanke....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, nie było nas jakiś czas... bo walczyliśmy z Zośką, która dostała nasilenie atopowego zapeleia skóry. W nocy wstawjemy do niej nawet po kilkanaście razy, bo budzi się co chwila, tak ją ciałko swędzi. Nie wiemy tylko na co jest uczulona, bo białko mleka krowiego wykluczyliśmy. Na testy za mała, bo wykonuje sie je od 6 miesiaca zycia, ale i tak najbardziej miarodajne są po 3 roku życia. Miała mnóstwo badań z krwi, kału, moczu... wizyte mamy dopier 26 marca. żadne kremy na nią nie działaja, a miała już kilka...ach te dzieci. Co do bebilonu papti, to my na nim jesteśmy. I nasz pediatra wymaga zaświadczenia od gastrologa albo alergologa, ale nam żaden z tych lekarzy nie chciał wystawić zaświadczenia, bo rzekomo nie jest konieczne, pediatra może stwierdzieć konieczność podawania tej mieszanki. Z kolei pediatra twierdzi coś innego. Taka spychologia, wiec poki co płacimy 100%. Ostatnio pediatra z łaski wystawiła nam recepte na 2 puszki, ale tylko z 30% znizka, a po zaswiadczeniu bedzie mogla wystawic ze znizka 70%. Co do podawania innego mleczka, to nam lekarz powiedział, że zalezy w jakim celu był podawany bebilon pepti, czy bardziej profilaktycznie na wystepujace bóle brzuszka i kolki, czy jest faktycznie alergia połaczona jest z azs. Co do tych wypowiedzi pomaranczek, alergolog zalecił nam dosypywanie 1 miarki kleiku do kazdego mleczka, gdyż Zosia ma niedowage i znajduje sie ponizej siatki centylowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza jak ja byłam ostatnio konsultować to rozszerzanie diety to lekarz też mi powiedział, że niedługo będzie można już mleko 2 wprowadzać:) To dobrze, podziwiam Cię, że przy dwójce dzieci masz jeszcze czas na robienie prawka!:) Moja mała wczoraj mi dała nieźle popalić, płakała pół dnia aż wkońcu padła o 22. Taka była śpiąca, że ze zmęczenia nie mogla usnąć, spała w dzień tylko godzinę (łącznie) , już nie wiedziałam co jej jest, wszystkiego próbowałam i nic... Jednynie jak ja nosilam na rekach i z nia chodzilam to bylo ok... Buziaki dla maluchów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała jest na Pepti ... Dostajemy bez problemu receptę na 30% więc płacimy 7zł, bez żadnych zaświadczeń od alergologów, mała jest zdrowa, ale nie tolerowała innego mleka na początku i nam położna zaleciła pepti. Pediatra może wypisać receptę bez zaświadczeń, gdyż między innymi można wypisać na przewlekłą biegunkę. My w chorobach przewlekłych na recepcie mamy krzyżyk , więc nie wiem na jakiej zasadzie wypisuje to mleko, no ale ważne że wypisuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki ;) u nas dzisiaj pogoda jest ładna więc nie długo wybieramy się na spacerek :D jeśli chodzi o rozszerzanie diety to pomalutku jak mamy coś nowego, obserwuje i smakujemy dalej ;) a i nocka była fajna Amela zasnęła po kąpieli potem jadła około 3 w nocy w wstała dopiero o 8 rano :) Ania zdrówka dla malutkiej!!! ;* Iza nie bój się dasz radę z prawkiem :) to tylko tak strasznie wygląda a ogólnie jest do ogranięcia ja też się bałam pierwszej jazdy :D ale jakoś poszło a egzamin zdałam za drugim razem ;) Buziaki i słoneczka trochę od nas Wam wysyłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu... zdrówka dla malenkiej!!! Musze tez obesrwować Zośkę, bo ma 3 dzień katarek. SweetMalenka... z tym szmerem, to trzeba ze spokojem podejść. Moj starszy synek, ma dodatkową strunę rzekomą, to powoduje szmery przy badaniu osłuchowym. Byliśmy u kardiloga i mieliśmy robione EEG i to właśnie stwierdził. Ale nie jest to nic niebezpiecznego! Oby w Julci przypadku było tak samo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej a kiedy ostatnio kupowałyście pepti? bo niestety od 1 marca kosztuje na recepte 13zł a nie 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) dziękujęmy za życzonka :) magslom uważaj bo mojej małej z kataru przekrztałciło sie właśnie w Wirusowe zapalenie Oskrzeli . Na dodatek 10 dni w szpitalu sie siedzi przez 7 dni antybiotyk potem , obserwacja . No ale to dla dobra dzieci a co do małej dzisiaj już jest super . Nadal jest antybiotyk do podawania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honia ja od jakiś 3 tyg podaje już inne mleko a nie pepti pediatra zaleciła test prowokacji po 3miesiącu i sie udało :) Maja może pić już normalne mleko. Gluten 2-3g kazała zacząć podawać w 6miesiącu zgodnie z nowym rozporządzeniem.. Jutro Maja kończy 4,5 mca Co do rozszerzania diety mała w zeszłym tyg jadła marchewke a od wczoraj jabłko :) a w przyszłym tyg już zastąpimy jedno mleczko w południe zupką narazie daje słoiczki bo nie mam dostępu do sprawdzonych warzyw i owoców.. :/ My dzisiaj byłyśmy na 3 szczepieniu waga 7230g, bałam sie ale było super Majka znowu nic nie płakała :) dzielna dziewuszka, nastepne 15 maja na wzw jakoś inaczej niż w programie szczepień ale już nawet nie pytam dlaczego wiedzą co robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Widzę, że pomarańcze czuwają :O Ania trzymamy kciuki, żebyście szybko wyszły, moja Lolka też ma dzisiaj trochę kataru, więc jestem czujna. Karolina je jak na razie tylko jabłuszko i nie może załapać, że to co mama daje na łyżeczce to do połknięcia, a nie do głośnego plucia. Kasiuleczka Mikołajek super, ładny jak dziewczynka, w pozytywnym sensie oczywiście :) Dziewczyny jak u Waszych maluchów z chwytaniem? Bo Karolina owszem, jak włożę jej coś do rączek, to trzyma, ale samej rzadko udaje się złapać zawieszoną zabawkę, wydaje mi się, że starsza córa już chwytała, ale może tylko mi się wydaje... Iza - mi też pasowałoby wreszcie się ogarnąć i zrobić prawko, ale czarno to widzę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×