Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Ja się dzisiaj mogę pochwalić.. Mój syneczek jak nie chciał żadnego soku tak dzisiaj wypił prawie 100 ml.. o smaku.. marchew - jabłko - truskawka... Nigdy nie chciał żadnego a dzisiaj jakoś wypił.. He mogę się pochwalić za jego debiucik :D Dzisiaj u nas padało i był straszny wiatr wiec siedzieliśmy w domku.. a tak to luz... jakoś zmiana czasu mu nic nie dala.. śpi tak jak zawsze... Pozdrawiam was i całuje maluszki :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania gratulacje;) U nas dzisiaj było zimno,wietrznie i padało , spcerek mielismy ale krócitki bo poszlismy tylko do kościola po zaswiadczenie... Jutro jade na zakupy musze wkoncu kupic jakas kiecke na chrzest i kompletnie nie mam pomysłu;/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania gratuluje, prawko przy dziecku to swietna rzecz, apropo mamy jak jezdzicie same z maluchami to przewozicie z tylu czy z przodu fotelik? ja jestem niechetna zeby z tylu, bo teoretycznie maluch spi cala podroz zawsze ale czasem sie przebudzi, smoczek wypadnie i boje sie ze bedzie masakra, zwlaszcza ze czasem nie ma gdzie sie zatrzymac. Wiem ze z przodu trzeba miec wylaczona poduszke powietrzna, ale marka mojego samochodu do tego stopnia jest przeciwna fotelikom z tylu, ze musialabym wylaczyc ja u mechanika...a wy jak robicie? u nas pogoda tez do d*** wieje, jest zimno wiec spacerki tylko krotkie- musialam dodac popoludniowy spacer bo Syenk calkowicie zrezygnowal ze spania popoludniu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekspert.Nestle
Honia 83, jeżeli początkowo podajesz tylko 2-3 łyżeczki kaszki, to oczywiście musisz dokarmić Maleństwo mlekiem modyfikowanym, ponieważ taka niewielka ilość kaszki nie stanowi pełnego posiłku. Kiedy Twoja córeczka będzie już jadła pełną porcję kaszki, Sinlac zastąpi jedno karmienie mleczne, a przed następnym posiłkiem powinno być około 2-3 godzin przerwy. Nowe składniki diety najlepiej podawać dziecku przed południem, abyś mogła obserwować jego reakcję w ciągu dnia. Do przygotowania kaszki najlepiej używać łyżki stołowej. Dziękuję za sugestię dotyczącą dołączania miarek do opakowania Sinlac. Oczywiście, zostanie ona przekazana do osób odpowiedzialnych za ten produkt. moonia:), kaszkę mleczno-ryżową z bananami Nestle powinnaś przyrządzać na wodzie, ponieważ jest to kaszka zawierająca już w swoim składzie mleko modyfikowane. Na opakowaniu znajdziesz też szczegółowe wskazówki dotyczące proporcji, w jakich miesza się kaszkę z wodą. Ważne jest, żeby do kaszek mlecznych nie dodawać mleka modyfikowanego, ponieważ jego zbyt duża ilość może niepotrzebnie obciążać nerki dziecka. Jeśli podajesz kaszkę po raz pierwszy, pamiętaj, aby robić to stopniowo. Zacznij od 2-3 łyżeczek i obserwuj, jak dziecko reaguje na nowe danie. Jeśli wszystko będzie w porządku, możesz stopniowo zwiększać porcje kaszki, aż do pełnej, podanej na opakowaniu. Ekspert.Nestle --- Ekspert.Nestle, udziela porad i odpowiada na pytania związane z produktami NESTLE, a także kwestiami dotyczącymi żywienia. Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez debiut! mala zjadla pol sloiczka zupki marchewkowej z ryzem:) ale to dzieki temu ze pare dni wczesniej kupilam jej jogurcik z biszkoptami z HIPPa, czy cos takiego i to je zasmakowalo. Ale musiala miec lyzeczke w swojej raczce-wkladala sobie do buzi a ja tylko kierowalam zeby wiekszosc wyladowala w buzi a nie na ubranku;) mam z nia taki problem ze ma na glowie straszna ciemieniuche. Od paru tygodni z nia walczymy ale...zero postepu. I oliwka na caly dzien i wyczesywanie-nic. A gdy wyczesuje szczoteczka to cos sie saczy z glowki... oprocz tego ma na policzkach takie jakby wykwity rumieniowe, szorstkie, tuz przy uszach. Miala z Was moze ktoras podobny problem? musze sie z nia wybrac do pediatry chyba z tym. To cos takiego: http://m.onet.pl/_m/d7ca70ec58a0461ae9a9a354d6b73168,21,36.jpg tyle ze w okolicy polikow. Moze alergia na cos? no sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!:) Moja mała ma już ponad 7kg!:) Na początku zaczynałam od jabłuszka, marchewki, później marchew z ziemniakiem... Przedwczoraj dałam jej trochę delikatnego banana, a dziś dynię z ziemniakiem :) Takiej marcheweczki potrafi zjeść cały słoiczek, natomiast dziś dyni zjadła tak 3/4 :) Ma kobietka apetycik. Je ok, 160ml mleka. Malenka, niestety nie potrafię Ci pomóc, moja mała nie ma takich problemów, jedyne co to lekko takie płatki za uszami, ale jak posmaruje jej kremem Emolium to jest ok. Cieszę się, bo zapowiadają na święta ładną pogodę , a my mamy chrzest akurat:) Oby się sprawdziło!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xdaisyx ja mam ten sam problem małego woze z tyłu poniewaz nie da sie wyłaczyc poduszki z przodu(pewnie mozna ale to wyzsza szkoła jazdy);p mały jezdzi z tyłu i jest przodem do kierunku jazdu a powienien byc tyłem ale wole widziec co tam robi... malneka nie potrafie tez ci pomóc mój mały miał ciemieniche robiłam oliwka na to czapeczka i pomogło...a buzke jak miał wypryski jakies smarowałam witamina A tak lekarz zalecił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sweet mi sie wydaje że to alergia idź z małą do lekarza ja dzisiaj byłam z Mają u lekarza i dała mi skierowanie na badania krew mocz i coś jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w poniedzialek sie wybiore. A my w miedzyczasie bylysmy u neurologa i z Julka wszystko ok. Sam neurolog sie zastanawial czemu zostalysmy skierowane do niego, ale lepiej zbadac czy wszystko ok niz cos przeoczyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka też iała straszną cimieniuchę i jak smarowałam oliwką zamiast być lepiej było gorzej. Lekarka powiedziała mi żeby w żadnym wypadku nie smarować oliwką bo przez nią jej się pogarsza. Kupiłam emolium na ciemieniuchę,ale pomógł nam w końcu linomag biało-zielony. U mojej Julki ciemieniucha jest jednym z objawów alergii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweet kurcze,normalnie jakbys zrobila zdjecie dla mojej malej.Ma identyczny liszajek w tym wlasnie miejscu.Pokazywalam lekarce ale powiedziala tylko zeby przemywac gotowana woda i czekac.Niestety nic sie nie poprawia i tez zaczynam sie zastanawiac czy to nie alergia. 12 kwietnia mamy szczepienie i wtedy mam zamiar poruszyc ten temat:) Jak dowiesz sie czegos od swojej lekarki to napisz,zasppokoisz moja ciekawosc bo do 12 jeszcze 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny tak sie teraz przyjrzałam zdejciu które wysłała malenka mój mały ma takie cos na klatce piersiowej oi jak byłam i dermatologa z naczyniaczkiem to powiedziała zeby tym sie nie martwic bo to jest tylko wysuszona skóra i zeby nawilzac czesto ale ze to napewno nie alergia...niestety to mu nie schodzi;/ teraz to juz sama nie wiem jestem ciekawa co Wam powiedza lekarze bo co lekarz to inna diagnoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Szczepana
nie wiem czy probowalyscie na ciemieniuche miksture-1miarka spirytusu salicylowego i 2 miarki oliwki-ja dawalam parafine kosmetyczna wymieszac to i posmarowac-u nas sie sprawdzilo-maly mial nawet na brwiach,wyczesywalam miekka szcoteczka do zebow ale jesli cos nie jest tak to mzoe warto odwiedzic dermatologa bo moze to nie ciemieniucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny.. Ja się wtrącę do tej ciemieniuchy jeśli można... Ja Mikołajkowi smarowałam oliwka, nakładałam mu na 30 minut przed kąpanie i zakładała czapeczkę.. Później wyczesywałam szczotka chwileczkę a później są w zestawach takie małe grzebienie dla dzieci i tym czesałam oczywiście dziecko ma czasami po tym taka czerwoną skórę ale mi poszło szybko z tym... a gdzie misiek miał długie strasznie włosy i ciężko nam byłooo... Dostałam kiedyś od lekarki próbki EMOLIUM i po tym mu nie schodziło wogóle.. wiec odstawiłam.. wolałam oliwka i dało rade..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas emolium tez nie pomaga. Ta skora jest sucha, ale natluszczamy ja pare razy dziennie. Juz chyba wszystkiego probowalismy-oliwka, sudocrem, emolium, nawilzajacy z nivea, bambino i nic;/ rano jest jakby poprawa ale wieczorem... za chwile postaram sie wrzucic zdjecia Julii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honia83
To mi na alergie wygląda a co podajesz do jedzenia/ Bo to taka skaza troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweet jak dla mnie to tez wyglada na alergie zreszta zwykle pierwsze objawy alergi pokarmowej sa wlasnie na policzkach na brwiach i za uszkami.U nas chyba ida zeby na calego bo Jeremek ma dzis troche temperatury:( tak mi go zal strasznie:(ale podaje mu po trochu panadol bo dentinox juz nie pomaga. Moi jedza ziemniaki marchew seler pietruszke korzen i natke(sparzona) szpinak brokuly i ciut kalarepki ostatnio wlozylam do obiadku dzis gotuje rosol z kaczki i tak mysle czy im nie dac zaciagnietego kaszka manna z marchewka i natka.chyba sprobuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona juz ma to od bardzo dawna, nie wiem-2 miesiecy, ale na zadnym szczepieniu lekarz nie powiedzial zeby bylo cos nie tal. Jadla mleko modyfikowane-rozne, teraz podaje jej zupke marchewkowa z ryzem ze sloiczka i tyle. Ale skoro bylo to juz tak dawno to bardziej od mleka. A moze alergia na siersc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) sweetmalenka moja tez to miała i mówił że może to być alergia , ale smarowałam kremem pielęgnacyjnym niveababy i zeszło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweet - Wg mnie to alergia. córka sąsiadki tez miala podobna skóre i ma skazę białkową - wyszło to dopiero w 9 miesiacu ;/ takze lepiej isc do lekarz ajak najszybciej,zeby zmienic/dostosowac diete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego to dziecko
ma zalozona czapeczke w domu ?to sprzyja powsatawaniu ciemieniuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweetmalenka
bo byla nasmarowana oliwka, tuz przed kapiela, a jak wiadomo powinno sie zakladac czapeczke zeby bardziej zmiekly luski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy na sierść to nie wiem, bo ja mam psa z włosem, a i tak mimo to nie pozwalam mu się do małej zbliżać, nie dotyka jej w ogóle, jeśli usiądzie na łózku a leży małej poduszka to od razu zmieniam... Tak już sie nauczyłam i wolę, żeby nie roznosiła zarazków na rzeczach dziecka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza, jestem przekonana że to mleko ci wróciło przez te emocje które towarzyszyły ci jak koleżanka karmiła. ja na poczatku miałam tak ze mi mleko leciało samo z piersi za kazdym razem jak mały zapłakał :) Trochę niechętnie patrzę na odstawianie go od piersi bo już widzę te zalane wkładki, bryyy, okropne uczucie. Co do jedzenia to Szymek nie wybrzydza ale też za wiele nie je - marchewke wciąga super szybko :) ale po niej mamy 2-3 kupy dziennie! Je jeszcze jabłuszko i pije soki klarowne (jabłuszko, gruszka) I tyle. Reszta to cycek i jedna porcja (150 lub 180 mm) Co do spacerów to przy ubieraniu też jest płacz. Mieliśmy pare dni takich że płakał niemiłosiernie po wyjściu, w końcu zasypiał ale ustawiałam go na siedząco i teraz widzi wszystko jak zjeżdżamy windą, drzwi, zejście i dwór i jest tak że trochę poogląda świat (nie lubi słońca i wiatru :), więc muszę tak kombinować żeby mu nie świeciło i nie wiało) i zasypia. U nas po tym 3 szczepieniu kiepsko, mały ma katar i kaszelek :( ale osłuchowo jest ok więc mamy tylko oklepywać plecki (kaszel mokry) i do noska wode 6 razy dziennie. Ale wiecie co, polecam wam w takich przypadkach urządzenie które nazywa się "Katarek", podpina się je do odkurzacza, wiem brzmi groźne ale jest ok a katar ściąga tak że hej - mamy nosferide ale to z karatem średnio sobie radzi a ten katarek normalanie czyści nosek do zera w kilka sekund :) My na ciemieniuchę używamy to http://www.svr.pl/produkty/xerial-ciemieniucha/ - smaruje isę 10 min. przed kąpielą, w kąpieli zmywamy i tyle. Schodzi do 3 dni bez wyczesywania (no, ale my nie za bardzo mamy co czesać ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...a w temacie wagi i wzrostu to u nas jest 71 cm i 6600 kg, czyli wysoka chudzina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas dzisiaj pogoda okropna,cały dzien na zmiane słonce z deszczem i ze sniegiem także na spacerku nie bylismy... Dzisiaj po krótkiej przerwie dałam małemu obiadek dynie z ziemniaczkami i zjadł ładnie 3 łyżeczki jak na niego to super,a potem deserek morele wiec moze uda mi sie go na nowo nauczyc jesc ;) na noc wypił 200ml mleka i spi:) Wczoraj kupiłam w końcu sukienke na chrzciny,małemu zamóiwłam garniturek i nic tylko czekac oby pogoda dopisała... MY szczepienie mamy za 2 tyg jestem ciekawa ile mój mały wazy ale mysle ze do 8 dobił:) kellyj pytałas moze o t plamke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak i odp. tak jak u was i ma zniknąć do roku czasu, nie przejmować się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×