Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Zadam głupie pytanie jak wpisać wagę i wzrost w pasku na dole ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kliknij na MOJE KONTO...potem wejdz na swoje konto i wpisz to w okienku STOPKA :P w tym na samym dole :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas też było dzisiaj ładnie więc połaziłyśmy trochę po dworku :) dziewczyny mam pytanie do tych które dają na kolację maluchom kaszkę, kupiłam z nestle mleczno-ryżowa o smaku bananowym... na opakowaniu pisze, że można robić ją na wodzie. Wy robicie wg przepisu na wodzie czy na mleku jeśli tak to w jakich proporcjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej pogoda extra, bynajmniej u mnie w kościanie, moja mala ma 7 kg a urodziła sie z waga 3610g i 53cm teraz ma 68cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezli kasze na wodzie to rob ja na wodzie.. bo mleko ma juz w sobie.. jak sama nazwa wskazuje.. a ja np. jak robilam corci.. dawalam 150 wody i 5 miarek nieraz 6 zeby to jej bardziej zagescic.. ale rob tak jak mleko sie zwykle robi.. te poczatkujace i bedzie tak samo... U nas dzisiaj tez bylo ladnie i wybralismy sie na spacerek.. My w poniedziałek idziemy do szczepienia wiec dowiemy sie ile wazymy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj Synek w ubiegla srode wazyl 7,5 kg a mierzyl 67 cm ;-) ja od dzisiaj zaczynam silownie i saune ;-) ale juz czuje sie zdecydowanie lepiej we wlasnym ciele ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogoda zaczyna robić się rewelacyjna... konkretnie zaczyna pachnieć wiosną :))))))))))) Przed wczoraj mieliśmy szczepienie i mała gorączkowała, ale na szczęście jest już ok. Poprosiliśmy o skierowanie do alergologa, bo do każdego specjalisty chodzimy prywatnie na wizyty, później wizyty kontrolne i już mega kasy wydaliśmy. Więc dzwonię do przychodni dziecięcej a tam nas zarejestrowano do alergologa na .... 6 sierpnia!! Kpina normalnie! A przez kolejnych 5 miesięcy dziecko ma się męczyć?? Tym bardziej, że Zosia musi dostać leki. Masakra! Kupiłam spacerówkę na szybkie wyjścia, jest mega lekka i to mnie w niej urzekło... jednak musi trochę do niej urosnąć mój kurczak ;) Trochę szybko, ale mieliśmy pieniądze z chrzcin, więc trzeba było w coś zainwestować, bo inaczej kasa by się rozeszła ;) http://www.wozkifoteliki.pl/perego-pliko-mini-2012-p-593.html o taki w kolorze czerwonym. Zosia waży 5 kg i długa ok 63 cm. (kręciła się i trudno było ją dokładnie zmierzyć) Waga urodzeniowa 2880g i 50 cm. Monia:), co do kaszki, kasilueczka99 ma rację, te mleczno-ryżowe, mają w swoim składzie mleko modyfikowane, więc nie ma konieczności dodawania mleka, co by nie przedobrzyć. Te które są smakowe ryżowe, je właśnie robi się na mleku modyfikowanym. CO do gęstości, to musisz potestować, zależnie jaka cię interesuje i jak będzie smakowało Twojemu maluchowi. karolcia, Zośka ma naczyniaczka płaskiego na powiece i dwa duże z tyłu główki, te na buźce znikną, ale te z tyłu główki bardzo często zostają. Niektórzy moi znajomi mają je do dziś. Ale taki ich urok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za odpowiedź ;) kasiuleczka właśnie napisane jak wół, że mleczno ryżowe ale ja jakoś nie zaczaiłam :) w takim razie spróbujemy dzisiaj na wieczór zobaczymy co z tego będzie;) my zaraz idziemy na dworek jest cudnie więc szkoda siedzieć w domku :) miłego dnia mamuśki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały kończy dzisiaj 4ms waży około 7,5kg i ma gdzies 68 cm... Dziewczyny jezdzicie juz spacerówkami? ja wsadziłam małego ale jakos mam wrazenie ze jest za mały wiec narazie gondola pozostaje chociaz doprowadza mnie do szału;/ Ja tez powoli wracam do formy niestety kg wolno schodza ale juz jest sto razy lepiej:) Spacerówka super ja mam zamiar jupic ta xlandera i jakas lekka parasolke... my juz 1 spacerek zaliczylismy dzisiaj popołudniu pójdziemy znowu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magslom jak ten naczyniaczek wyglada u twojej małej bo u mojego to taka nieregularna plamka czasami jest jasniejsza czasami ciemniejsza;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia, u Zośki wygląda to tak samo. Tyle, że te plamy na główce są dość rozległe. Co do spacerówek, to Zośka jeszcze śmiało mieści się w gondoli, więc pewnie do lata w niej pojezdzi, a przynajmniej do maja, czerwca... wtedy będzie większa, ciekawsza i będzie można podnieść nieco oparcie. My też mamy x-landera i za skarby się go nie pozbędziemy, bo jest to super wygodny wózeczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa, karolcia, bo Ty jestes z Poznania. W patiimaksie na Polnej były ostatnio przeceny na x-landery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny my też zaraz uciekamy na spacerek Maja wciągnęła cały słoiczek (dynia z ziemniakami) więc możemy iść :) Mała waży około 7300g i mierzy ok 68cm od paru dni jeździmy w foteliku sam bo ta gondola mnei denerwuje, Maja ledwo sie mieści i wózek jest cięzki..w weekend musze przymierzyć ją do spacerówki chociaż wydaje mi sie za wcześnie.. dzisiaj wieczorem idziemy na nauki przed chrztem... Majka też ma naczyniaka na pleckach jest wielkości paznokcia i pediatra mówiła że zejdzie do roku.. co do kaszek kupiłam pare dni temu ryżową bananową daje 2 miarki do mleka miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magslom dzieki za informacje wybiore sie tam;) Mój mały ma dosc duzego tego naczyniaczka jest na dole główki przy samym karku wielkosci gdzies 3cm na 3 cm wiec dosc duzy...zobaczymy wczoraj dermatolog mówiła ze zejdzie do 1,5roku...dała mi recepte na masc sterydowa ale narazie nie wykupiłam bo jakops jak słysze sterydy to nie mam przekonania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to u mnie z waga -11 kg niz przed ciaza, wiec Jupi:) oby nie bylo jo-jo. Pogoda piekna wiec potem na spacerek idziemy. Teraz sprzatamy:) Co do kaszki to Julcia zje gesta z lyzeczki ale woli rzadsza z butelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja spacerowka rozklada sie calkowicie do pozycji lezacej, wiec ja juz za jakis miesiac sie przesiadam- mamy mala gondole, wiec mysle ze to bedzie dobry krok ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia, magslom mój Szymek też ma taką plamkę poniżej lini brwi i właśnie miałam przy kolejnym szczepieniu pytać o to pediatry... Też jest tak że raz widać bardziej (ma wrażanie że po powrocie z dworu) a raz mniej... tez nieregularna, nie duża. Więc mówicie że nie ma się co tym martwić? :) Bo ja oczywiście już wyobrażałam sobie nie wiadomo co... Karolcia, mamy mamy już dwa zęby na dole i teraz idą górne jedynki. Jedynki na dole to nawet nie wiedzieliśmy kiedy wyszły bo mały nie był wcale marudny ale te górne dają się już we znaki... czasem płacze dość mocno nie wiadomo dlaczego, wybudza się częściej. Podobno z górnymi jest gorzej właśnie. My stosujemy żel Dentinox-Gel N i podobno są jeszcze jakieś fajne kropelki homeopatyczne które można podawać jeśli żel nie jest wystarczający ale u nas wystarcza :) Mój Szymek coraz wcześniej chodzi spać - dzisiaj spi już od godz.18! A pamiętam jak na początku walczyliśmy o to by zasnął przed północą :) Niestety nadal budzi się kilka razy na jedzenie choć idziemy w dobrą stronę bo jedną pobudkę już omija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyj zapytaj pediatre dla świetego spokoju ale u mojego małego jest tak samo w dzien jest ta plamka jasna a po kapieli purpurowa... Ja smaruje mu dziasełka tez zelem ale on to zjada bo słodkie...od 2 dni to nawet nie daje sobie posmarowac tylko zaciska buzke;/Dzisiaj bylismy na spacerku i posadzilismy Boryska w piaskownicy,ale patrzał hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj Synek tez coraz szybciej zaczal chodzic spac, teraz kapie go juz o 18 i wstajemy kolo 7-8. zastanawiam sie tylko jak zrobic z ta roznica czasu ;-) aaa i wczoraj po raz pierwszy przekrecil sie z pleckow na bok- strasznie mu sie podoba nowa umiejetnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xdaisyx zazdrszcze ze Twój mały tak śpi...Bori teraz zasypia tak po 19 i budzi sie około 3 na mleko i spi do 7-8 dzisiaj przez ta zmiane czasu pbudził sie o 6 "nowego czasu" i nie spi do teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas mała zasypia tak koło 20 potem koło 3 jest pobudka na mleko i potem tak do 7-8 więc jest nieźle... a co do zmiany czasu trzymałyście godzine dłużej swoje maluchy, bo coś mówili w ddtvn, że dzieci inaczej znoszą tą zmianę czasu... i nie potrafią się tak szybko przestawić :) czy jakoś tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.. U nas z spaniem jest tak ze kompie ich kolo 18 moze czasami po.. Mikolaj idzie spac zawsze po 19.. ale za to.. wstaje bladym switem :P tylko sie juz jasno zrobi a on oczka jak u autka i nie spi.. dzisiaj jedynie wstal mi po 6 to bylam szczesliwa :D hehe.. ale ja mam to ze on jak lezy kolo mnie ja jeszcze ide drzymac.. :P Dzisiaj idziemy na szczepienie :P zobaczymy co będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja faktycznie mam prawo Wam zazdrościć!! Zośka idzie spać ok 20.30... śpi ok 3h, a później zaczyna się jazda, co 1,5h, czasem, albo nawet czesto co 40 min. Więc wstaje do niej ok 6 razy :D Ale nawet do tego można się przyzwyczaić ;) Chociaż co kilka dni mam dzień, że chodzę nabuzowana :D Ona tak często budzi się ze względu na tą silną alergię, która nocą się nasila, tak przynajmniej twierdzą lekarze, bo mleczko w nocy zjada tylko 1 raz. A w dzień śpi (łącznie z 3 drzemkami max 4h). Ale i tak ją uwielbiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie masz za ciekawie.. ale masz racje idzie się pzyzwyczaic.. My wazymy sobie 6870... jak na niego to i tak sobie ladnie idzie :P dzisiaj szczepienie było nawet ok.. przy ostatniej tylko strsznie plakał.. ale tak to luz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny :) ale cicho w weekend było . u nas ok mała jutro badanie bioderek , w piątek szczepienia trzecie moja idzie śpać o 19.30 potem sie budzi między 1 a 2 w nocy potem około 5 na mleczko potem o 6.30 i już nie śpi do 9.00 , dla mnie to lepiej bo mnie mała budzi by uszykować synka do przedszkola . umówiona jestem dziewczyny na wizyte di gina mojego , zrobić cytologie musze to sprawdzić czy nic złego sie nie dzieje . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej weekendowa cisza jak zwykle ale nie ma sie co dziwić pogoda ładna więc większość pewnie spaceruje mój poszedł właśnie z Mają na drugi spacer a ja odpoczywam :) moja mała zawsze o 19:30 już spała a wczoraj zasnęła o 20:30..ciekawe czy to przez ta zmiane zobaczymy jak będzie dzisiaj i śpi do 6-7..potem godzina zabawy i koło 8 jeszcze zawsze pośpimy do 10 dzisiaj wyjątkowo do 11 :) aż sie sama zdzwiłam aha co do tej zmiany czasu to czytalam w książce t.hogg że przy zmianie też trzeba przesunąć dziecku pore snu chyba o pół h o ile dobrze pamiętam.. kupiłam jej dzisiaj śliczne butki z cocodrillo do chrztu i nie tylko więc je wykorzysta ja u gina byłam jakies 2 tyg temu po tabletki i przy okazji zrobiła mi cytologie za 2tyg do odbioru wynik i mam małego torbiela.. :( przymierzałam mała do spacerówki i jeszcze musze sie wstrzymać bo śmiesznie wygląda ona taka mała do dużej spacerówki :) więc zostajemy jeszcze przy foteliku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta zmiana czasu daje sie we znaki;-) Aniu ja też mam jutro bioderka trzecie spotkanie.Moja o 20 jest w Hamaczku i do 4.30 , a póżniej po ćwiczeniach jej dopiero daje o 10 a do 9 śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Widze ze podobnie nasze dzieciaczki sypiaja,moja tez ok 20 zasypia,2-3 mleczko i budzimy sie o 7 czasami wczesniej:) My mamy teraz ciezkie dni,dla malej wyszly dwie dolne jedynki ida równiutko:)problem w tym ze nie chce mi jeść:(:(:(W ogóle:(dzisiaj o 8 zjadla 120ml a pozniej dopiero o 14 udalo mi sie jej dac 60ml i w miedzyczasie troszke jabluszka i herbatki,po poludniu bylo juz troszke lepiej ale to i tak o wiele mniej niz zazwyczaj.Mówie wam dziewczyny jak przychodzi pora karmienia to sie wszystkiego odechciewa,ale jakos trzeba przebrnąć:):) A te zabki tak szybko to po mnie:):)ja w 3.5 mies juz dwa mialam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×