Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czarnablondi

relacje między 16miesięczną dziewczynką i 20 miesięcznym chłopcem

Polecane posty

mam córeczkę 16miesięcy, radosna, ruchliwa-ale nie dzika, niehałaśliwa ale dużo mówiąca i rozumiejąca, chodzi sprawnie i szybko Jej kuzyn ma 20miesięcy, jest od niej większy, silniejszy, szybko biega, głośno krzyczy, ogólnie jest strasznie dziki. no ale ma teraz stresujący czas, bo ma młodszego 2miesięcznego brata- zrozumiałe Moja córa się go boi, bo nigdy nie wiadomo z której strony podbiegnie, wyrwie jej zabawkę, wrzaśnie do ucha, albo przypadkiem złażąc z kanapy kopnie w policzek. Czasem jest tez słodki, chce ją przytulić albo dać buziaka, co się często kończy na tym, że ją przewraca bo ma więcej siły. moja córka jest przy nim oszołomiona, ogólnie nie boi się nikogo z dorosłych czy starszych kuzynek, ale ten mały wyzwala w niej agresję, bo jak już mają się razem bawić to ona często powtarza słowo "bij, bij" i potem jak wracamy do siebie to uderza w zabawki albo co tam jej na drodze stanie. Jak go nie widzi ze 2 dni to się ładnie bawi i już tak nie mówi. Moje pytanie do Was, czy spotykać ich razem żeby się "bawili" czy poczekać, aż on się trochę uspokoi. Jak się już razem bawią, to się do nich nie wtrącam, chyba że np. ją kopnie, albo się przewrócą czy coś, nie wiem jak się przy nim zachowywać. Doradźcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALLLLAA ma kota
wiesz cięzko Ci bedzie odizolować córkę od dzieci, a wiadomo że dzieci są różne. Ale faktycznie możesz mieć dylemat, ja bym sobie chyba na Twoim miejscu odpuściła spotkania z takim kuzynem. a co mówi już Twója córka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie chcę jej izolować od dzieci, wiem że różnych ludzi w życiu spotka i nie zawsze będę przy niej, ale ten kuzyn to mnie wkurza, a z innymi dzieciami ma rzadszy kontakt, a tylko ten młody jest akurat "po ręką" :( Moja mówi już dość sporo, tak mi się przynajmniej wydaje, bo doliczyłam się ponad 30 słów, ale wiadomo że nie wszystkie wyraźnie, ale można zrozumieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie słowa mówi : mama, tata, baba, papa, am, si (siku), lali, lala, pić, pać (spać), aaa (spać), gyź(gryźć), ide, jedzie, pij, bij, oko, ucho, buty, pepe (pępek), bo (brokuły), cześ (cześć), miś, łos(włosy), hau (naśladuje psa),nie, gaś (zgaś światło), peś (pies),psik psik (jak ktoś kicha),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×