Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milka 25

*****wypłata L4 ciąża******

Polecane posty

Gość milka 25

proszę o wyjaśnienie, bardzo mi na tym zależy. pracuję od lipca zeszłego roku. umowę mam do listopada tego roku. Przebywam obecnie na L4 z powodu ciąży. Dostałam wypłatę 80% wynagrodzenia. Słyszałam że przysługuje 100%, ale ktoś mi mówił że to się liczy jakąś średnią z 12 miesięcy czy coś takiego. Jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka 25
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
L4 to chyba zawsze 80% a na macierzyńskim 100% tak mnie się wydaje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli jesteś na L4 powyżej 30dni to płaci Ci ZUS..oni wyliczają 'pensje' jako średnia z ostatnich 12miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda że liczy się średnią z ostatnich 12 m-cy i jeśli wcześniej zarabiałaś mniej to mogło tak wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na L4 w ciąży dostajesz 100% pod warunkiem, że na zwolnieniu znajdzie się kod "B", no i masz obliczaną średnią z ostatnich 12 miesięcy. Co miesiąc będziesz dostawała inną kwotę, bo ZUS liczy na dni, a nie cały miesiąc, więc mogą być małe różnice, jak jeden miesiąc ma 28 dni jak luty, czy 31 w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to tez zalezy ilu pracownikow ma Twoja firma bo jezeli powyzej 20 to nie placi zus tylko pracodawca i platne jest 100%. ja tez jestem na takim l4 i placa mi srednia z ostatnich 3miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam na zwolnieniu w ciąży przez 7 miesięcy, dostawałam 100% i średnia z 3 miesięcy. Macierzyński też 100%, niestety wychowawczy był niepłatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombkaa
srednia do l4 w ciazy wyliczana jest albo z 12 miesiecy albo jesli ktos pracowal krocej z calego tego okresu! ale nie z 3 miesiecy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość storczykowy świat
nunusia i tez nie masz racji piszac, ze jesli firma ma wiecej niz 20 pracownikow to nie placi ZUS tylko pracodawca-owszem PŁACI ZUS ale wypłata środków odbywa sie poprzez zaklad pracy!tzn, ze masz przelew na konto bezposrednio od pracodawcy ale to nie on ponosi koszty zwolnienia!a jesli firma liczy mniej niz 20 pracownikow obowiazek wypłaty srodków spada na ZUS i przelewu wlasnie dokonuje ZUS na konto osoby bedacej na zwolnieniu! dziewczyny jak nie wiecie co piszecie to nie piszcie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfgsw
widzę że w końcu ktoś kompetentyny pisze...mam pytanie byłam na l4 ok 4 miesiące w ciąży, wróciłam potem do pracy - mam zamiar pracować 3 mieisące; na jakich zasadach będzi ewyliczany zaiłek macierzyński? czy będzie obejmować wynagrodzenie które dostawałąm na l4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×