Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xxx DOTKA xxx

DUPHASTON w ciąży - odstawienie

Polecane posty

Witam. Mam pytanie do kobietek, które zażywały duphaston od początku ciąży. W którym tygodniu lekarz zalecił Wam odstawienie go? Czy były w związku z tym jakieś komplikacje? Pytam bo brałam go przez jeden cykl zanim zaszłam w ciąże po jednej tabletce dziennie a od początku ciąży lekarz zalecił mi 2x1. Teraz jestem na początku 14 t.c. i powiedział, że ostatnie 5 tabletek z opakowania mam wziąć po jednej dziennie tylko i na tym zakończyć. Jakoś z tymi tabletkami pewniej się czułam dlaatego pytam pełna obaw jak to u Was wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja odstawiłam w 14 tyg. nie bylo zadnych komplikacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) To mnie pocieszyłyście :) ALe właśnie do 20 tyg.... A to dopiero 14... Lekarz twierdzi, że wszystko będzie dobrze ale ja sie tyle naczytalamm na temat obumarlych ciaz itd, ze tenn lek działał na mnie jakoś tak uspokajająco :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielszczanka pełną gębą :)
ja odstawiłam w 13 tc i nic się nie działo - wszystko się unormowało i nie miałam problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszytko się unormowało? Ja nie miałam w sumie żadnych komplikacji. Zero plamień, krwawień, bóli... nic... Brałam go chyba tak zapobiegawczo. Tzn w 6 tyg okazało się, że mam krwiaka małego ale w tym czasie duphaston już brałam. Krwiak po tygodniu sam się wchłonął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dotka ja brałam i chyba też kolo 14 miałam przestać i przestałam potem byłam na wizycie i po wizycie miałam jednorazowe plamienie i lekarz kazał brać, odstawiliśmy ok 17 tc bo już potem podobno działa tylko na głowę ( tzn czujesz się pewnie bo go bierzesz). Wiec nie przejmuj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie... zostało mi 5 tabletek. Czyli skończę brać w srodę. To będzie prawie poczatek 15 tyg. I co jesli zacznie sie cos dziać? Do mojego lekarza ciezko jest sie dostac nawet prywatnie. Nie ma z nim zadnego kontaktu bo na wizyty umawia jego zona. A ja mam dopiero na 18 kwietnia. Boje sie kurde :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w 10 tyg. i biorę od 6-go. Od tygodnia lekarz zmniejszył mi dawkę z 3x dziennie na 2x. Powiedział, że na tym mam zakończyć, tak więc wynika z tego, że przestanę brać w 11 tyg. bo mi jeszcze na 6 dni zostało. Wydaje mi się, że lekarz wie co robi... Ten lek też ma skutki uboczne, może nie ma co przesadzać z jego ilością i jeśli nie trzeba to nie brać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxyyy
W pierwszej i drugiej ciazy bralam z powodu krwawien (krwiaki) - odstawilam zgodnie z zaleceniem lekarza tak wlasnie ok 14-15 tyg. - zero komplikacji . Choc kolezance ostatnio lekarz przepisywal az do konca ciazy , ale po co to juz chyba on sam nie wiedzial, bo wszedzie pisza, ze w II trymestrze Duphaston nie ma juz zadnego dzialania - chyba tylko psychologiczne i zeby ja na prywatne wizyty co 2 tygodnie naciagac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia

Duphaston w 2 i 3 trymestrze dziala na skracajaca sie szyjke macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×