Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

guess82

Niemcy- ciazy, porod, macierzynstwo

Polecane posty

Gość Adahannover
Hej dziewczyny jestem w 4 miesiacu prawdopodobnie bedzie to dziewczynka :) jestem tutaj niespelna rok... ubezpieczenie mam pracowalam wcaesniej umowe mam do konca maja.. kazano zapisac mi sie do jobcenter czy dostane jakas pomoc z panstwa ? Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adahannover
Hej dziewczyny jestem w 4 miesiacu prawdopodobnie bedzie to dziewczynka :) jestem tutaj niespelna rok... ubezpieczenie mam pracowalam wcaesniej umowe mam do konca maja.. kazano zapisac mi sie do jobcenter czy dostane jakas pomoc z panstwa ? Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba tylko Harz4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onanieja
witam -przedstawie sytuacje-dziewczyna przyjechala do chlopaka(on pracuje,zameldowany)przepracowala miesiac ,okazalo sie ze w ciazy.z praca sie pozegnala.na co moze liczyc(pomoc socjalna itp) jezeli urodzi w Niemczech.dzieki za ewentualne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piszczus
Hej. Ja mam 3 letnią córkę Sarę. Mieszkam w Dortmundzie, od 2011, wcześniej w Berlinie. Mój mąż robi tu karierę, a ja jakoś tam rozwijam sie zawodowo. Można sie przyłączyć ? Czy jesteście na tyle zgrana ekipa, że nowych nie przyjmujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie.W końcu trafiłam na fajne forum i konkretne porady.Termin porodu mam na 28.11.jest któraś z was z Dortmundu?Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Cie,piszczus:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, faktycznie to forum wydaje sie konkretne :) Mieszkam w Nurnberg od 13 miesięcy, ucze się jeżyka obecnie na poziomie B2; uczę się totalnie od podstaw i czasem już mam dosć bo chciałabym juz fajnie płynnie mówić, ale często gramatyka kuleje i nie rozumiem rodowitych niemców, z obcokrajowcami mam mniejszy problem. Jestem w 10 tygodniu ciąży, wyczekiwanej i wystaranej :) No ale całamasa obaw jednak jest, np. zastanawiam się już w jakim szpitalu rodzić...sa tu jakies dziewczyny, które mogą mi cos doradzić? I jak tu w DE faktycznie jest z cesarką, ja bardzo się boję naturalnego porodu od zawsze i cc jest dla mnie jedynym wyjście inaczej poprostu nie urodzę! Pozdrawiam Was wszystkie. Monika83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny,a jesli moj facet pracuje w Niemczech na umowie o prace na czas nieokreslony,to prawda,ze przysluguje nam u nich zasilek rodzinny?mamy2dzieci.dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heya Przeprowadzam sie do Niemiec pod koniec sierpnia a jestem w ciazy, dodam ze mam w Pl firme a obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim i nie wiem co robic??? Czy przerwac zwolnienie i zawiesic działalnośc i w Niemczech ubezpieczyc siw dodatkowo.Maz moj juz jest zameldowany ale firme ma Polska.My tzn Ja i moje Dzieci tez bedziemy zameldowani .zastanawiam sie nad tym ubezpieczeniem czy wystarczy to dodatkowe (czy obejmie koszty porodu)???? BLAGAM POMOZCIE (Termin mam na 19.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marti1507
Kochane, mam pytanie do dziewczyn ktore chodzily do doktora Zdebika. Czy nie bylo u niego problemu z wystawieniem zwolnienia?Mnie wlasnie konczy sie polskie zwolnienie i umowilam sie do niego bo stwierdzilam ze polski lekarz okaze zrozumienie. Bardzo Was prosze o pomoc i porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 20 tc. Mieszkam w Berlinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1507
Dziewczyny, Ja jestem w 25tc i mieszkam w Moerfellden kolo Frankfurtu. Sa tutaj jakies dziewczyny z okolic.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko9
hej dziewczyny:)ja mieszkam w Hannover,czy któraś z Was równeż?jestem w 9tc,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amika215
Hej:) We Frankfurcie mieszkam jakies 1,5 roku. Na 25 listopada mam termin porodu. Czy ktoras z Was jest tez ze Frankfurtu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amika215
Do Marta1507. Na kiedy termin? To bedzie chyba podobnie jak ja:) Masz juz wybrana polozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okolice mainz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1507
do amilka215:-) Ale fajnie ze sie odezwalas. Ja mam termin porodu na 4.11, ale zdecydowalam sie na cesarke. Jakos porod naturalny mnie przeraza..i polozna znalazlam Polke. Bardzo fajna jak na razie i moge Ci polecic. Tylko przyjmuje w szpitalu w Ruesselsheim. A jak to jest u Ciebie? Kiedy porod i czy chlopak czy dziewczynka? U mnie chlopak i juz nie moge sie doczekac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Marta 1507. Hej:) Ja mam termin na 20 listopada... bedzie dziewczynka:) Ja tez po wielu telefonach w koncu mam polozna:) Ale nie powiem ze bylo latwo.... Obdzwonilam chyba ze dwadziescia poloznych... Zadna czasu nie miala:( To Ci juz nie dlugo zostalo.;) Ja chcialabym rodzic w wodzie w towarzystwie pana GAZ:) Ale wiedomo ze porodu tak do konca nie da sie zaplanowac... Do jakiego lekarza chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amika215
Do Marta 1507. Hej:) Ja mam termin na 20 listopada... bedzie dziewczynka:) Ja tez po wielu telefonach w koncu mam polozna:) Ale nie powiem ze bylo latwo.... Obdzwonilam chyba ze dwadziescia poloznych... Zadna czasu nie miala:( To Ci juz nie dlugo zostalo.;) Ja chcialabym rodzic w wodzie w towarzystwie pana GAZ:) Ale wiedomo ze porodu tak do konca nie da sie zaplanowac... Do jakiego lekarza chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania34024
czesc dziewczyny . Jestem z Lastrup i jutro na godz 9.30 mam się stawić w szpitalu w Ankum na poród . Nie mam bóli i to jest przerażające bo będzie trzeba czekać . Mam nadzieję ze jednak lekarz zgodzi się zrobić mi cesarkę i będzie po kłopocie . Dziecko zapowiada się być bardzo ale to bardzo duże :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amika215
Do Ani. A to cesarka ma byc? Pewnie sie juz stresujesz? Zycze szybkiego rozwiazania i oby wszystko dobrze poszlo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1507
Do amilka215. Kochana, a Ty jaki szpital wybralas? Ja GPR Klinikum w Ruesselsheim i zdecydowalam sie na cesarke bo strasznie sie boje rodzic naturalnie.Mam juz termin na 27 pazdziernika. Musimy sie wymieniac doswiadczeniami jak juz nasze dzieciaczki sie urodza:-)Ale sie teraz stresuje, jak to wszystko ogarne bo rodzina w Polsce wiec my razem z mezem musimy sobie poradzic z synkiem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia 34
dzisiaj byłam u mojego lekarza . Prosiłam o cesarkę ale powiedział stanowczo nie . Jestem niezmiernie zawiedziona gdyż wiem jakie miałam komplikacje po drugim porodzie . Lekarz oznajmił mi ze w czasie cesarki można nawet umrzeć a ja na to ze nie wiem co było by lepsze gdyż ja jestem sama z mężem i jak mąż pójdzie do pracy to nie mogę sobie pozwolić by znów 3 miesiące leżeć w łóżku ze zrujnowanym kręgosłupem i dziesiątkami szwów .... Ja po drugim porodzie miałam duże komplikacje ale to było w pl a tutaj podobno jest inaczej . Tak lekarz to tłumaczy .... jutro się okażę , będzie poród wywoływany !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amika215
Do Marta1507. Ja wybralam Uni Klinik we Frankfurcie.... Mam sie tam dopiero 29 pazdziernika zameldowac. My tez jestesmy tutaj sami z mezem ... no i z psem:p Tez sie troche obawiam jak to wszystko poukladamy, zwlaszcza, ze moj maz pracuje praktycznie caly dzien... wiadomo zostawil sobie urlop (10 dni)... ale potem bede juz sama. Pocieszam sie mysla ze mam mame i siostry na telefon wiec jakby co to przynajmniej psychicznie mi pomoga:) A kiedy zamierzasz do pracy wrocic... jezeli oczywiscie pracowalas:) A slyszalas moze o spotkaniach mlodych rodzicow i ich dzieci (od 0-3r.z), sa one np. przy przedszkolach i mozesz tam z malucha zapoznawac z innymi maluchami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1507
do amilka215. ja bede rodzic w Ruesselsheim bo tam mam akurat najszybszy dojazd. U mnie tak samo. maz pracuje caly dzien wiec bede zdana na siebie. Tez ma 10 dni urlopu, ale potem to juz tylko ja i dziecko:-) masz racje zawsze mozna porozmawiac z rodzinka telefonicznie, ale obiadu nam nikt nie zrobi niestety:-) ja jestem tutaj od 4 mc w Niemczech i jestem na zwolnieniu lekarskim a potem na macierzynskim, bo wczesniej pracowalam w Warszawie. Takze teraz z tego korzystam a potem zobaczymy. ale super wiadomosc z tymi spotkaniami maluchow. Jesli bedziesz miala ochote to mozemy cos wspolnie znalezc i wtedy z naszymi maluszkami pochodzic jak juz beda troszke wieksze:-) moze byc super zabawa. Zdradzisz jaki imie wybraliscie dla dziewczynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amika215
Do Marty1507. Byloby super sie spotkac:) My bedziemy mieli Lenke a jak Twoj maluszek bedzie sie nazywal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1507
do amika215. moj bedzie Julek:-) sliczne imie wybraliscie dla dziewczynki i pewnie tez chcieliscie aby bylo miedzynarodowe. nie wiesz czy przez ten chat mozna jakos wyslac prywatnie wiadomosc. Bo podalabym Ci maila do siebie lub FB, ale nie chcialabym tak na forum:-) nie ogarniam tego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1507
dziewczyny. Trzymamy kciuki za Anie34! aby wszystko wspaniale poszlo i aby powiatala zdrowego i cudownego maluszka! Odezwij sie jak poszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×