Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość glistha 69

kredyt hipoteczny - pomoc rodziców

Polecane posty

Gość glistha 69

Witam! Mam pytanko, czy rodzice mogą być poręczycielami (żyrantami?) przy kredycie hipotecznym? Sytuacja wygląda następująco: Mąż jest przedsiębiorcą jego przychód to około 3200 zł. ja w tym momencie jestem na bezrobociu :/ Jeśli będzie jakaś praca w zawodzie (nauczyciel) to dopiero od września... Jednak mamy na oku pewien domek (a właściwie jesteśmy na niego napaleni), uważamy że to dobra inwestycja, jednak dom wymaga generalnego remontu, musielibyśmy wziąć przynajmniej 300,000... i to na 100% inwestycji, czyli za kasę z kredytu chcę zapłacić notariusza, kupić meble, ścierkę, łyżeczkę czy firankę... Czy taki cud jest możliwy? Dodam że moi rodzic maja zaj**istą zdolność kredytową... Iść do banku i się zapytać, czy lepiej się nie wygłupiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isc pytać, jeśli rodzice
maja wysoka zdolnosc i niezbyt wiele obciazen to kredyt dostaniecie. tak jak wyzej ktos napisał rodzice beda tzw. wspolbiorcami. tylko pytanie czy z pensji 3200 zł podołacie opłacic rate, utrzymac dom i siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isc pytać, jeśli rodzice
bank bedzie bral pod uwage ubiegloroczny dochod meza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Zacznijcie od banku - bo mają różne przepisy wewnętrzne. Oprócz zdolności kredytowej jest jeszcze cała masa innych kruczków, choćby dotyczących rozliczania inwestycji, która może wpłynąć na wartość kredytu, który bank może wam udzielić. Podejrzewam, że bank oszacuje wartość remontu i sam ustali kwotę, którą da wam do dyspozycji, niekoniecznie na firanki i łyżeczki. Banki wymagają różnych dokumentów - np. potwierdzenia zarobków netto z ostatnich 6 miesięcy + wyciągi z konta. Wątpię też czy dostaniecie kredyt na pokrycie kosztów notariusza - żeby go dostać trzeba wykazać się tytułem własności. W waszym przypadku w grę wchodzi pożyczka hipoteczna pod zastaw domu. A kwota jak na remont - powalająca, jesteś pewna że warto kupować ruinę, w którą trzeba wpakować tyle kasy? "Dobranie" rodziców jako współkredytobiorców z pewnością pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te 300 tys.
to na dom I na remont, czy na sam remont? Powiem Ci tak - mi bank zwracał koszty okołokredytowe (podatki, notariusza itp.), ale najpierw ja musiałam wyłożyć te pieniądze (pożyczyć, ukraść, wykopać spod ziemi), a oni mi potem oddali, doliczając to do kredytu. Jak składałam wniosek o kredyt na mieszkanie i remont+wykończenie - czyli 110% wartości nieruchomości) to musiałam mniej więcej napisać, co będzie robione w ramach remontu, a potem (w ciągu roku chyba) przynieść do banku zdjęcia, na których miało być widoczne, że zrobiłam to, na co brałam kredyt. A więc podłoga drewniana, a nie linoleum, nowe drzwi, sprzęty itp. Nie wiem, czy ktoś to sprawdzał, ale jak się jeden dzień spóźniłam z tymi zdjęciami to mi pismo wysłali. Fakt, że to co pożyczył mi bank starczyło mi może na połowę remontu i wykończenia, a resztę pokrywałam z bieżących zarobków i darów rodziny. Trzecia sprawa, że miałam wtedy dochód ok. 5-6 tys. miesięcznie, a był to okres kiedy banki dawały kredyty chętnie wszystkim i na wszystko. Przez to, że miałam działalność gospodarczą patrzyli na mnie niechętnie, a w niektórych bankach twierdzili, że nie mam w ogóle zdolności kredytowej! Pomimo, że nie miałam praktycznie żadnych zobowiązań finansowych, a te 5-6 tys. miałam na czysto od kilku lat. I mi proponowali wtedy, żebym wzięła rodziców jako współbiorców, albo dała inną nieruchomość w zastaw. Tak więc w waszej sytuacji po pierwsze cienko widzę, że się wyrobicie w kwocie jaką chcecie wziąć, a po drugie to to, co ktoś wyżej napisał: jak chcecie to spłacać, remontować i jeszcze żyć za 3 tys. zł? Bo chyba nie oczekujecie, że rodzice będą spłacać za was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glistha 69
Dziękuję za powyższe odpowiedzi. Oczywiście rodzice od zawsze deklarują pomoc. Ojciec chce nam dać na dach. wiem że nie będzie różowo, będzie trzeba zapomnieć o wakacjach czy fatałaszkach. Też nie jest tak że będę siedzieć na bezrobociu, jeśli dostanę pracę w zawodzie to luz bo można walić nadgodziny:) jeśli nie w zawodzie to gdziekolwiek indziej:) W domu trzeba wymienić wszystkie instalacje, okna, dach, podłogi no i.. urządzić... Pytam o możliwość przybrania rodziców, bo W TYM MOMENCIE nie mam pracy. A chatka fajna, dach tylko do wymiany, nie trzeba go podnosić, więżba w super stanie tylko ocieplić i można robić pokoje na górze. Przy zakupie jest brany pod uwagę tylko metraż dołu... Cały dom + działka 12 arów jest za 165 tys, gzie w tm momencie są za tyle mieszkania w bloku... Cały domek podpiwniczony... Jesteśmy napaleni bo co miesiąc płącimy czynsz za wynajem i wkurwia nas wywalanie pieniędzy do czyjejś kieszeni... bo tak na dobrą sprawę to do tej kasy którą dajemy na czynsz dołożyć parę stówek i już jest na ratę kredytu... Chodzi o to żeby, owszem wywalać kasę, ale NA SWOJE... Poza tym - najważniejszy argument, nie będziemy musieli brać ekipy do remontu... mój mąż wszystko oprócz dachu zrobi sam z pomocą znajomych i rodziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glistha 69
Cały czas jesteśmy! Dzisiaj mąż poszedł do naszego banku (millenium)i niestety, pan który załatwia te sprawy jest na l4:( tak więc czekanie do przyszłego tygodnia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glistha 69
do użytkownik_a : proszę o kontakt na glistha69@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Dobra rada: jeśli rodzice mają zamiar dać ci kasę na dom - niech to będzie formalna darowizna na ciebie. Na wszelki wypadek. Napatrzyłam sie już na sytuacje, kiedy kasę na dom wyłożyli rodzice, a potem musieli jeszcze raz wykładać kasę na to samo, żeby spłacać eks-zięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek 0
Najlepiej jak skonsultujesz się z jakimś doświadczonym doradcą. On ci wszystko wytłumaczy. proponuję Ci skontaktować się z doradcą portalu http://www.finansosfera.pl/ Wystarczy że zostawisz u nich swój numer kontaktowy sami zadzwonią. Sam załatwiałem za ich pomocą kredyt hipoteczny i jestem bardzo zadowolony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glistha 69
dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi! Jutro idziemy do naszego banku... zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glistha 69
No i się okazało... bank kreci nosem z powodu tego że mąż jest na ryczałcie... ponoć wszystkie banki nie traktują poważnie ryczałtowców:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic nie wydam
Na mojego męża też kręcili, chociaż nie był na ryczałcie, a na progresywnym, miał działalność od (wtedy) 6 lat, a dochody z ostatniego roku średnio 6 tys. miesięcznie. Banki kręcą nosem na wszystkich z działalnością mam wrażenie, a wy macie w dodatku dość niski dochód, więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Wcale tak nie kręcą - tylko wymagają tony papierków i zaświadczeń. Kumpela wzięła 500 tys bez problemu, tyle że segregatory im nosiła nieomal - tyle, że dochody miała znacznie wyższe. w tym przypadku sprawa się bardziej o finanse rozbija - dochód z firmy jest niski, prowadzenie firmy oznacza, że raz na wozie, raz pod wozem, wystarczy, że zlecenie odpadnie i kicha, bo ona nie pracuje - a kwota kredytu relatywnie duża jak na takie zarobki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glistha 69
przed samymi świętami dostałam pracę:) Teraz trzeba jeszcze tylko troszkę popracować i może się coś uda... Zapomniałam ostatnio napisać jakie kombinacje będziemy mieć z tym kredytem... na jeden dom będziemy musieli wziąć dwa kredyty: na kupno: żeby skorzystać z rodziny na swoim i na remont:) Pan nam zrobił takie symulacje że głowa boli! Ale i tak na tych dwóch kredytach zaoszczędzimy ze 30 tyś... Puki co trzymajcie kciuki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pffffffff
Dziewczyno, składaj po kolei w każdym banku i porównuj tylko oferty: http://www.amadyna.org.pl/kredytymieszkaniowe/ Każdy z przyjemnością da Ci kredyt przy takich oszczędnościach. Składanie wniosków nic nie kosztuje a banki będą się prześcigać w ofercie jak poskładasz wnioski do wielu instytucji. A kredyty z dopłatą? http://www.amadyna.org.pl/kredytyzdoplata/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majewski874
Ja akurat zaciągałem pożyczkę hipoteczną. Byłem zmuszony do tego bo nie mogłem znaleźć poręczycieli na kwotę jaką chciałem pożyczyć. Ostatecznie była to lepsza decyzja, ponieważ wyszło dużo taniej niż w przypadku pożyczki konsumenckiej. Bardzo pomógł mi te ranking: http://www.ehipoteka.com.pl/pozyczka-hipoteczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakajoko
Idź do doradcy - każdy bank ma inne oczekiwania. Górnośląskie Towarzystwo Finansowe miało nam dać pożyczkę, a dało kredyt. Wizyta w dwóch czy trzech bankach niczego nie przekreśla. Doradca powinien znaleźć bank z pomocą którego rozwiążesz swoje problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteśmy po to aby pomagać. Skontaktuj się z Nami: przedstawiciel24.eu Rozwiążemy Twoje wątpliwości i problemy:-) Zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalkien
Poczytaj sobie - http://www.zdolnosc-kredytowa.pl/ Kwestia zarobków rodziców. Równie dobrze po ich dodaniu może wyjść wam średnia niższa niż dotychczas, tak więc wszystko zależy od tego, jak wysokie mają zarobki. Jeśli niskie, to ich podłączanie mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsza Pożyczka na Dom kredyt hipoteczny w 2016 roku - Kredyt dla Każdego spełnij swoje marzenia - Minimum Formalności wniosek tutaj http://pozyczkanadom.com.pl/kredyt-hipoteczny-na-mieszkanie/ - Szybka Decyzja, Każda kwota - Na wymarzone Mieszkanie lub Dom Spełnij swoje marzenie dla Całej rodziny już teraz! Wypełnij wniosek kontaktowy a my bezpłatnie oddzwonimy i dobierzemy odpowiedni kredyt dla Ciebie. Wniosek o kredyt tutaj http://pozyczkanadom.com.pl/kredyt-hipoteczny-na-mieszkanie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryccja35
Totalna racja ! Najlepiej obliczyć swoją zdolność kredytową, ten kalkulator jest niezły www.kalkulator.pl/kredyt-hipoteczny/ oblicza i daje propozycj****nków gdzie w większości przypadków otrzyma się kredyt !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie będziesz miała wielkiej zdolności bo dochody bardzo niskie – realna rata w twoim przypadku będzie mała. Ale co ja mam ci radzić? Byłaś u jakiegokolwiek doradcy? Idź, niech ci porówna na miejscu na co możesz liczyć i u kogo. Ale na pewno szaleństwa nie będzie. Nie masz doradcy z polecenia to ewentualnie jeszcze jest taka strona Sprawdzony Doradca – poszukaj kogoś z dobrymi opiniami ze swojej okolicy. Powinno to załatwić sprawę, chociaż też radzę trochę poczytać o aktualnych promocjach w bankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zarobki rodziców wtedy zostaną wliczone w zdolność kredytową, jednak jest to dość niebezpieczna sytuacja. proponuję spróbować z pożyczką hipoteczną . Tutaj mają niski procent http://pfphermes.pl/ i większe prawdopodobieństwo że taką pożyczkę dostaniesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pamela Rosa Flores
Czy potrzebujesz pilnej pozyczki? Masz dlugi? Czy masz zly kredyt? Czy odrzuciles bank, jesli potrzebujesz pozyczki na rozpoczecie wlasnej inwestycji biznesowej LUB? Poznaj Pamela Rosa Flores FIRMA My pozyczamy ludziom pomimo zlych wyników kredytowych / sa tacy zli. Zapewniamy kredyty dla firm i osób fizycznych na dlugoterminowe i krótkoterminowe niskie oprocentowanie w wysokosci 2% rocznie dla osób fizycznych i firm. Programista nasz kredyt szybko i niezawodnie, stosuje sie dzis i uzyskac nasza natychmiastowa odpowiedz. kredytodawcy maja zagwarantowana dobra, 100% Gwarancje i gwarantuja maksymalne bezpieczenstwo klienta. W przypadku dalszych pytan prosimy o kontakt za posrednictwem naszego adresu e-mail: (pamelarosaflores11@gmail.com)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×